مکمل تقویت قوای جنسی

انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی کدامند؟

انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی کدامند؟

پیروی از رژیم غذایی مناسب نقش موثری در بهبود روابط و افزایش میل جنسی دارد. بسیاری از محققان بر این عقیده هستند که رژیم غذایی نامناسب می تواند جنبه های مختلفی از زندگی را تحت تاثیر قرار دهد و میل جنسی بی شک یکی از این موارد است. اگر میل جنسی شما کاهش یافته است، نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم به معرفی ویتامین ها و برخی گیاهان که سبب افزایش میل جنسی و بهبود عملکرد جنسی می شوند بپردازیم.

تقویت قوای جنسی آقایانشما می توانید جهت خرید قرص افزایش میل جنسی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی

همانطور که می دانید کاهش میل جنسی می تواند زندگی شما را با چالش های زیادی رو به رو کند. ویتامین ها و مواد معدنی زیادی وجود دارند که اگر در رژیم غذایی شما وجود داشته باشند، زندگی جنسی شما را به زندگی شاد و پر هیجانی تبدیل می کنند. در ادامه به معرفی انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی می پردازیم.

ویتامین آ

ویتامین A یکی از انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی است. این ویتامین به تولید تستوسترون که یکی از هورمون های جنسی است کمک می کند. ویتامین A در تخم مرغ، شیر، گوشت، میوه های نارنجی یا زرد و سبزیجات یافت می شود. مطالعات نشان داده اند که این ویتامین به زنان کمک می کند تا قاعدگی راحت تری داشته باشند و سبب می شود تعداد و کیفیت اسپرم در مردان افزایش پیدا کند. بنابراین، کسانی که به سلامت جنسی خود اهمیت می دهند باید این ویتامین برای افزایش میل جنسی را به رژیم غذایی خود بیافزایند.

ویتامین ث

ویتامین سی یکی از انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی است. این ویتامین نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و همین امر سبب می شود بدن در برابر ابتلا به بیماریهای مختلف مقاوم شود. اگر بدن بیمار نشود، همواره قوی خواهد بود و این امر نقش موثری در افزایش سطوح انرژی دارد. مرکبات و سبزیجات منبع خوبی از ویتامین ث هستند.

ویتامین E

ویتامین ای برای افزایش استقامت و سطوح انرژی در بدن بسیار مهم است و به عنوان ویتامین برای افزایش میل جنسی شناخته شده است. این ویتامین به افزایش گردش خون در بدن کمک می کند.  روغن ماهی، تخم مرغ و محصولات لبنی منبع خوبی از ویتامین E هستند. بسیاری از کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که ویتامین E ویتامین جنسی است، زیرا جریان خون و اکسیژن را در اندام تناسلی بالا می برد و بهبود کیفیت رابطه جنسی کمک می کند.

ویتامین های گروه ب

ویتامین های گروه ب از انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی هستند. کارشناسان سلامت جنسی بر این امر تاکید می ورزند که کمبود ویتامین ب 12 باعث عدم لذت در حین رابطه جنسی می شود. به همین دلیل تامین این ویتامین ها در بدن اهمیت زیادی دارد. ویتامین های گروه ب را می توان در برنج قهوه ای، غذاهای دریایی، سبزیجات با برگ های تیره، گوشت و نان سبوس دار یافت.

ویتامین D

ویتامین D که به عنوان ویتامین آفتاب نیز شناخته می شود، برای حفظ سلامت استخوان ها، ماهیچه ها و عملکرد سیستم ایمنی ضروری است. علاوه بر این، نقش مهمی در عملکرد جنسی مردان دارد. بر اساس مطالعه ای در مجله بین المللی تحقیقات ناتوانی جنسی، ویتامین D پایین با اختلال در عملکرد جنسی مردان مطابقت دارد و شدت اختلال عملکرد، با درجه کمبود آن ارتباط دارد.

علاوه بر این، میزان اختلال عملکرد جنسی در افرادی که از اختلالات سلامت روانی مانند افسردگی و سطوح بالای استرس رنج می برند، بیشتر است. همچنین نشان داده شده است که ویتامین D برای سلامت روان کلی و کاهش خطر افسردگی حیاتی است، که می تواند به کاهش میل جنسی به دلیل عدم علاقه به فعالیت های جنسی کمک کند.

انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی

مواد معدنی برای افزایش میل جنسی

تا بدینجا به معرفی انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی پرداختیم. اما انواع مواد معدنی نیز وجود دارند که بهبود رابطه جنسی کمک می کنند. این مواد به شرح زیرند:

  • منیزیم: مطالعات نشان داده اند منیزیم به خواب خوب کمک می کند و میل جنسی را افزایش می دهد. آجیل، دانه ها، تخم مرغ، غلات کامل، برنج قهوه ای و سبزیجات برگ سبز تیره منابع خوبی از منیزیم هستند.
  • سلنیوم: جالب است بدانید که سلنیوم نقش موثری در بهبود میل جنسی دارد. این ماده معدنی در کلم بروکلی، کلم، قارچ، پیاز، غلات کامل و غذاهای دریایی یافت می شود. مصرف سلنیوم همراه با انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی نقش موثری در بهبود روابط جنسی دارد.
  •  زینک: زینک که در غلات سبوس دار، تخم مرغ، غذاهای دریایی، گوشت قرمز و پنیر وجود دارد، یک ماده معدنی ضروری برای سلامت بدن است. باید بدانید که کمبود زینک در بدن خطر عقیم شدن و یا ناباروری را در پی دارد. اما کمبود زینک سبب کاهش میل جنسی نمی شود.
  • آهن: آهن برای افزایش تحریکات جنسی حیاتی است. این ماده را می توان در گوشت قرمز، زرده تخم مر ، سبزیجات سبز و میوه های خشک یافت. کم خونی می تواند یکی از دلایل عمده عدم تمایل جنسی و همچنین بروز اختلال نعوظ باشد. مصرف آهن همراه با انواع ویتامین برای افزایش میل جنسی به بهبود رابطه جنسی کمک می کند.
  • فسفر: فسفر را می توان در محصولات لبنی، غلات سبوس دار، تخم مرغ، ماهی و لوبیای سویا یافت. این ماده معدنی به افزایش میل جنسی کمک می کند.
  • کلسیم: کلسیم برای استخوان ها مفید است. مطالعات نشان داده اند که مصرف این ماده معدنی می تواند برای بهبود رابطه جنسی نیز مفید باشد. شیر، ماست، پرتقال، نان و پنیر از منابع خوب کلسیم هستند. کمبود کلسیم می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. به همین دلیل مصرف مواد حاوی کلیسم نقش موثری در بهبود روابط جنسی دارد.

ویتامین و مواد معدنیشما می توانید جهت خرید قرص مولتی ویتامین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ال آرژنین برای افزایش جریان خون

ال آرژنین یک اسید آمینه است که به بدن در ساخت پروتئین کمک می کند. پس از جذب در بدن به اکسید نیتریک تبدیل می شود، مولکولی که به باز شدن رگ های خونی و بهبود جریان خون کمک می کند. از آنجایی که نعوظ ناشی از پر شدن آلت تناسلی با خون است، بهبود جریان خون می تواند نعوظ را آسان تر کند و باعث افزایش میل جنسی شود.

DHEA برای بهبود علائم اختلال نعوظ

دهیدرواپی آندروسترون (DHEA)، هورمونی است که به طور طبیعی توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود و در تولید هورمون های دیگر از جمله تستوسترون، نقش دارد. در واقع، سطوح پایین DHEA با خطر بالاتر ابتلا به اختلال نعوظ و کاهش میل جنسی مرتبط است. سایر مزایای DHEA شامل بهبود عملکرد ورزشی و تراکم استخوان است. با این حال با افزایش سن، سطح DHEA تقریباً 10٪ در هر دهه کاهش می یابد، به همین دلیل است که استفاده از مکمل این هورمون از 30 سالگی بسیار مهم است.

جینسینگ

جینسینگ که به دلیل خواص آداپتوژنیک خود مشهور است، یک مکمل گیاهی محبوب است که برای قرن ها برای ارتقای سلامتی از جمله سلامت جنسی استفاده می شود. اعتقاد بر این است که جینسینگ با تأثیر مثبت بر سیستم عصبی و گردش خون، میل و عملکرد جنسی را تقویت می کند. جینسینگ با افزایش جریان خون به بافت های مختلف بدن از جمله اندام تناسلی، می تواند به حفظ نعوظ در مردان و تشدید لذت جنسی کمک کند.

علاوه بر این، جینسینگ با کاهش استرس و خستگی همراه است که می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد و رضایت جنسی داشته باشد. به عنوان یک داروی گیاهی قدیمی، جینسینگ همچنان یک گزینه جذاب برای کسانی است که به دنبال راه های طبیعی برای تقویت میل جنسی و تجربیات جنسی خود هستند.

عصاره ریشه ماکا

ریشه ماکا که از گیاه ماکای پرو گرفته شده است، یک داروی گیاهی طبیعی با سابقه استفاده طولانی برای تقویت میل جنسی در مردان و زنان است. ماکا سرشار از مواد مغذی ضروری مانند ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است که سطوح هورمونی از جمله تستوسترون و استروژن را متعادل می کند و می تواند به بهبود میل جنسی کمک کند. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که ریشه ماکا از سطوح انرژی و استقامت پشتیبانی می کند و منجر به افزایش عملکرد جنسی می شود.

نکات پایانی

کاهش میل جنسی می تواند تأثیر قابل توجهی بر زندگی شخصی، اعتماد به نفس و روابط عاشقانه شما داشته باشد. همانطور که ویتامین ها نقش مهمی در حمایت از سیستم ایمنی و سلامت کلی ایفا می کنند، تاثیر قابل توجهی نیز بر سلامت جنسی و میل جنسی دارند. ضمن مطالعه این مقاله مجله سلامت داروخانه آنلاین توجه داشته باشید که ممکن است با مصرف مکمل این ویتامین ها و مواد معدنی ضروری، راه حل بالقوه ای برای احیای زندگی جنسی خود بیابید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.