مکمل تقویت قوای جنسی

آیا طب سوزنی می تواند به درد پریود کمک کند؟

آیا طب سوزنی می تواند به درد پریود کمک کند؟

مطالعات نشان داده اند که طب سوزنی می تواند نقش چشمگیری در کاهش درد از جمله درد اختلالات قاعدگی داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از زنان تلاش می کنند تا با انجام این کار از دردهای خود بکاهند. این روش تا به حال بسیار موثر بوده است و به زنان کمک کرده است تا زندگی بهتری را تجربه کنند.

قرص قاعدگیشما می توانید جهت خرید قرص قاعدگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

طب سوزنی و درد قاعدگی

درد دوره ای (معروف به دیسمنوره) برای بسیاری از زنان، به ویژه زنان جوان، یک بیماری ناتوان کننده است. مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته است و همگی آنها نشان می دهند که استفاده از این روش برای کاهش شدت گرفتگی قاعدگی و مدت زمان درد بسیار موثر است. بر خلاف مسکن ها، که تنها علائم را به صورت دوره ای و در آن لحظه رفع می کنند، این روش برای کاهش درد در دوره های بعدی قاعدگی نیز می تواند اثر بخش باشد. بهتر است بدانید که این روش به درمان بسیاری از مشکلات دوران قاعدگی از جمله موارد زیر کمک می کند:

 • نفخ
 • حساسیت پستان ها
 • احتباس مایعات
 • نوسانات خلقی
 • هوس های غذایی
 • بی نظمی های گوارشی
 • سردرد

آندومتریوز

آندومتریوز یک بیماری شایع است که با درد زیاد را بر بانوان متحمل می کند. این درد ناشی از بافت آندومتر است که در خارج از بافت رحم آمده است. این بافت غالباً در اطراف تخمدان و روده دیده می شود، اما باید بدانید که در جاهای دیگر بدن نیز قابل مشاهده است. کیست های آندومتر در این مناطق تشکیل می شوند و می توانند دردهای شدیدی را به وجود بیاورند. با استفاده از طب سوزنی می توان این درد را به میزان زیادی کاهش داد. البته به این موضوع توجه داشته باشید که این روش تنها روشی مکمل برای کنترل درد و در کنار آن باید روشهای درمانی دیگر نیز دنبال شوند.

طب سوزنی برای سندرم پیش از قاعدگی یا PMS

طب سوزنی برای سندرم پیش از قاعدگی یا PMS

بسیاری از زنان در طول دوره قاعدگی خود دچار تغییرات خلقی می شوند ، اما درصد قابل توجهی از زنان احساس افسردگی ، اضطراب و تحریک پذیری قابل توجهی دارند. علائم مرتبط با PMS شامل موارد زیر هستند:

 • افسردگی
 • احساس ناامیدی یا گناه
 • تحریک پذیری و عصبانیت مداوم
 • تمرکز ضعیف
 • خستگی
 • اشتیاق به غذا یا افزایش اشتها
 • اختلال خواب
 • احساس عدم کنترل یا خستگی بیش از حد
 • سردرد و بدن درد
 • تورم بدن
 • نفخ
 • افزایش وزن

این علائم به عنوان بخشی از الگوی کلی بدن رخ می دهند. متخصص طب سوزنی پس از مشاهده حالات با استفاده از روشهای متعدد تلاش می کند تا به کنترل این علائم کمک کند. بسیاری از زنانی که از این روش برای پیشگیری و کنترل سندروم پیش از قاعدگی استفاده کرده اند، گزارش داده اند که این علائم به میزان چشمگیری کاهش یافته است و به آنها کمک کرده است تا بهتر بتوانند این دوره را پشت سر بگذارند.

آیا طب سوزنی می تواند به PMS کمک کند؟

علت PMS ناشناخته است، اما مطالعات نشان می دهند که نوسانات هورمونی می توانند مسبب به وجود آمدن این علائم باشند. طب سوزنی می تواند نوسانات هورمونی در مغز را تغییر دهد، سطح سروتونین را پایین بیاورد و اندورفین را بالا ببرد و همین امر می تواند به مبارزه با حالات منفی کمک کند.

طب سوزنی و سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندروم تخمدان پلی کیستیک یک بیماری هورمونی شایع است که زنان زیادی به آن مبتلا هستند. این سندروم می تواند باعث بروز بی نظمی در چرخه قاعدگی گردد. بسیاری از زنان برای کنترل این بیماری از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند.

سندروم تخمدان پلی کیستیک زمانی تشخیص داده می شود که بیش از 20 فولیکول در اسکن تخمدان دیده شود. این کیسه ها پر از مایعات بی خطری هستند که اطراف تخمک های نارس را احاطه کرده اند. برای بسیاری از زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک چرخه قاعدگی طولانی را تجربه می کنند. بهتر است بدانید که این بیماری می تواند سبب ایجاد اختلال در باروری شود.

سندرم تخمدان پلی کیستیک با آندروژن های اضافی (هورمون های مردانه) در جریان خون همراه است. همچنین در این سندروم ممکن است تعادل انسولین بر هم ریزد و منجر به علائمی نظیر آکنه، رشد موهای زائد و اضافه وزن گردد.

آیا طب سوزنی می تواند به PCOS کمک کند؟

شواهد نشان می دهند که طب سوزنی می تواند نقش چشمگیری در درمان این سندروم داشته باشد. اگرچه به نظر می رسد این سندروم بیشتر تخمدان ها را درگیر می کند، اما باید بدانید مکانیسم های سندروم پیش از قاعدگی بسیار پیچیده و سیستمیک است. این سندروم می توان غده هیپوتالاموس و هیپوفیز را در مغز تحت تاثیر قرار دهد و باعث بهم خوردن قند خون گردد.

 طب سوزنی بدن و ذهن را به عنوان یک سیستم کلی بررسی می کند و نقش موثری در درمان بیماریها دارد.طب سوزنی یک درمان ایمن برای سندروم تخمدان پلی کیستیک است و مطالعات نشان داده اند که این روش می تواند اثرات زیر را به همراه داشته باشد:

 • جریان خون را به تخمدان ها افزایش دهد
 • حجم تخمدان و تعداد کیست تخمدان را کاهش دهد
 • سطح کورتیزول را کاهش داده و استرس را کاهش دهد
 • میزان بارداری را در بیماران مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی تحت IVF بهبود بخشد
 • عملکرد متابولیک بیماران مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی را بهبود بخشد و از بروز اضافه وزن پیشگیری کند

سوالات پرتکرار در مورد طب سوزنی و اختلالات قاعدگی و زنانگی

سوالات پرتکرار در مورد طب سوزنی و اختلالات قاعدگی و زنانگی

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در این زمینه پاسخ دهیم.

آیا در زمان قاعدگی می توانم طب سوزنی انجام دهم؟

شما می توانید در هر قسمت از چرخه قاعدگی خود این روش را امتحان کنید. توصیه می شود این روش را قبل از دوره قاعدگی خود آغاز کنید. بهتر است بدانید که اگر از روز 4 یا 5 قاعدگی خود از این روش استفاده کنید می توانید سلامت تخمک ها را افزایش دهید و شانس بارداری خود را بالا ببرید.

آیا این روش به درمان گرفتگی های قاعدگی کمک می کند؟

مطمئنا بله! این روش 2500 سال قدمت دارد و برای درمان اختلالات قاعدگی بسیار مفید است.

آیا این روش پریود را قطع می کند؟

خیر! این روش به پریود جریان طبیعی می بخشد و از بروز پریود های سنگین پیشگیری می کند.

آیا این روش برای افزایش باروری موثر است؟

بله! شما با استفاده از این روش می توانید به سلامت تخمک ها کمک کنید و باروری خود را بالا ببرید.

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.