مکمل تقویت قوای جنسی

رژیم پالئو تاثیراتی بر سلامت بدن دارد؟

رژیم پالئو

رژیم پالئو به رژیم غارنشینی نیز شهرت دارد. این رژیم بر اساس رژیم غذایی انسان غارنشین طراحی شده است. هدف این رژیم داشتن یک برنامه غذایی سالم همانند گذشتگان ما می باشد. این رژیم تاثیرات مثبتی بر کاهش وزن دارد و برای سلامتی نیز بسیار مفید می باشد. در این رژیم کالری شماری برخلاف سایر رژیم ها وجود ندارد و تنها باید از میان غذاهای مجاز غذای مصرفی خود را انتخاب نمایید. روند این رژیم کمک می کند در طول رژیم احساس خستگی، بی حالی و ضعف نداشته باشید و همواره ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان تامین باشد.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت  داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

در رژیم پالئو مجازیم از چه مواد غذایی استفاده کنیم؟

در رژیم پالئو شما مجازید هر ماده غذایی را که در دسترس انسان های اولیه و شکارچی بوده است استفاده نمایید و از باقی مواد غذایی بپرهیزید. شما در این رژیم باید از خوراکی های ارگانیک و کاملا گیاهی و حیوانی مانند سبزیجات، دانه ها، تخم مرغ، ماهی، گوشت و آجیل استفاده نمایید و از مصرف لبنیات، غلات، غذاهای فرآوری شده و شکر خودداری کنید.

فواید رژیم پالئو برای کاهش وزن

رژیم پالئو در کاهش وزن ما بسیار موثر است. این رژیم بر مواد غذایی کامل تکیه دارد و با ایجاد حس سیری در فرد، داشتن کالری کمتر و کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده به فرد در داشتن بدنی سالم یاری می رساند. در ادامه به مهم ترین مزایای این رژیم می پردازیم.

حاوی کربوهیدرات کمی است:

یکی از نکات مهم در کاهش وزن کاهش دادن مصرف کربوهیدرات ها در برنامه غذایی می باشد. مطالعات بسیاری نشان داده اند رژیم غذایی کم کربوهیدرات نقش مهمی در کاهش وزن دارد و موثرتر از رژیم های کم چرب معمولی می باشد. با توجه به نکات گفته شده رژیم پالئو به دلیل حذف منابع متداول کربوهیدرات مانند نان، سیب زمینی و برنج می تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد. کربوهیدرات ها برای بدن مضر نمی باشند اما باید با محدود کردن آنها، به بدن در راه کاهش وزن یاری رساند.

رژیم پالئو

از غذاهای فرآوری شده در آن استفاده نمی شود:

یکی از علل افزایش چاقی در روزگار مدرن افزایش مصرف غذاهای فرآوری شده می باشد. این غذاها حاوی کالری بسیاری هستند و مواد مغذی کمی دارند. استفاده از این مواد غذایی رفته رفته فرد را در معرض بیماری ها قرار می دهد. در رژیم پالئو فرد از مصرف این مواد غذایی منع می شود و این غذاها را با چربی های سالم، میوه ها، سبزیجات و پروتئین های بدون چربی جایگزین می کند.

پروتئین بالایی در این رژیم وجود دارد:

پروتئین عنصری مهم در کاهش وزن است. پروتئین با کاهش اشتها و بهبود سوخت و ساز بدن نقش مهمی در کاهش وزن دارد. همچنین پروتئین هورمون های مسئول تنظیم وزن را کنترل می کند. در رژیم پالئو به مصرف ماهی، گوشت های بدون چربی و تخم مرغ تاکید می شود. یک رژیم پالئو کالری های خود را بین 25 تا 35 درصد از پروتئین تامین می کند.

باعث کاهش مصرف کالری می شود:

اساس کاهش وزن بر کاهش مصرف کالری می باشد. به همین دلیل توصیه می شود از غذاهایی استفاده شود که شما را مدتی طولانی سیر نگه دارند و از طرفی جلوی گرسنگی شما را در مدتی طولانی بگیرند. اگر از جمله افرادی هستید که احساس گرسنگی زیادی در طول روز دارید رژیم پالئو می تواند به شما کمک نماید. مطالعات نشان داده اند این رژیم در قیاس با رژیم مدیترانه ای و رژیم مخصوص افراد دیابتی سیر کننده تر می باشد.

از شکر یا قند افزوده در آن استفاده نمی شود:

خوردن شکر افزوده یکی از دلایل اضافه وزن می باشد. مواد مغذی شکر افزوده بسیار کم است و باعث افزایش کالری غذا می گردد. شکر افزوده در ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نیز تاثیر گذار است و برای سلامتی خطرات بسیاری دارد. در رژیم پالئو شکر افزوده حذف شده است و فرد از قندهای طبیعی میوه ها و سبزیجات استفاده می کند.

رژیم پالئو

چه نکاتی را در هنگام گرفتن رژیم پالئو رعایت کنیم تا وزن بیشتری کم کنیم؟

  • از میوه های بیشتری در رژیم خود استفاده کنید. میوه ها سیرکننده هستند و مواد مغذی لازم را به بدن می رسانند. استفاده از 2 تا 5 واحد میوه می تواند بسیار کمک کننده باشد.
  • سبزیجان بیشتری را در رژیم بگنجانید زیرا کم کالری و پر فیبر می باشند و شما را در مدت زمان طولانی تری سیر نگه می دارند.
  • فعالیت بدنی داشته باشید زیرا ورزش نقش مهمی در سوزاندن کالری دارد و سرعت کاهش وزن را بالا می برد.
  • خوب خوابید زیرا خواب باعث تعادل هورمون های چربی سوز می شود و به بدن کمک می کند چربی بیشتری بسوزاند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.