مکمل تقویت قوای جنسی

فواید تنیس بر سلامت روحی و جسمی!

فواید تنیس بر سلامت روحی و جسمی!

تنیس ورزشی محبوب در سراسر دنیاست که تمامی افراد در هر سنی می توانند آن را انجام دهند. تنیس را می توان دو نفره و یا چهار نفره بازی کرد. در این بازی بازیکنان باید سرویس دهی توپ روی تور، حرکات سریع و بازی استراتژیک را بیاموزند و همین موضوع سبب شده است که بسیاری از کارشناسان ورزشی به فواید تنیس بر سلامتی توجه داشته باشند.

تنیس را می توان به عنوان یک ورزش حرفه ای و یا به عنوان یک فعالیت تفریحی با دوستان و خانواده در نظر گرفت. مهم نیست که شما تنیس را به صورت حرفه ای و یا تفریحی دنبال می کنید، بلکه باید بدانید که بازی تنیس ورزش خوبی برای حفظ سلامتی، تناسب اندام و افزایش قدرت و چابکی شما است. مطالعات نشان داده اند که در طول بازی تنیس به طور متوسط زنان 420 کالری و مردان 600 کالری می سوزانند. فواید تنیس بی شمار است که در ادامه تلاش می کنیم به آنها بپردازیم.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

فواید تنیس

ورزش تنیس می تواند یک تمرین عالی و سرگرم کننده باشد که فواید آن به شرح زیرند:

 • افزایش ظرفیت هوازی بدن
 • کاهش ضربان قلب
 • کاهش فشار خون
 • بهبود عملکرد متابولیک
 • افزایش تراکم استخوان
 • کاهش چربی بدن
 • بهبود عضلانی
 • افزایش قدرت و انعطاف پذیری بدن
 • افزایش زمان واکنش
 • کاهش استرس

تنیس و پیشگیری از آلزایمر

شاید بتوان گفت یکی از فواید تنیس پیشگیری از آلزایمر است! دلیل اصلی آن این است که این ورزش روند پیری مغز را به تعویق می اندازد. بهتر است بدانید بسیاری از پزشکان بر این عقیده هستند بازهایی مانند تنیس که باید در مدت زمان کوتاهی به توپی که پرتاب می شود واکنش نشان داده شود، قدرت تمرکز را بسیار بالا می برند. همین امر سبب می شود سلولهای مغزی دائما در فعالیت باشند و در نتیجه خطر ابتلا به بیماریهای حافظه و مغزی کاهش پیدا می کند.

فواید تنیس

تنیس و جلوگیری از تحلیل عضلات

یکی دیگر از موضوعاتی که این ورزش را به ورزشی محبوب تبدیل کرده است، اثربخشی آن در تقویت عضلات دست و پا است. شما برای انجام درست این ورزش باید دائما حالت دفاعی و تهاجمی خود را حفظ کنید و در کمترین زمان ممکن به توپ واکنش دهید. در نتیجه، شما به عضلاتی قوی نیاز دارید تا بتوانید به توپ ضربه بزنید و یا در طول زمین تنیس بدوید. به همین دلیل این ورزش از بروز بیماریهای عضلانی مانند تحلیل عضلات پیشگیری می کند.

تنیس و بیماری دیابت

بسیاری از پزشکان بر این عقیده هستند که ورزش تنیس می تواند روند بهبود بیماری دیابت را تسریع ببخشد. در این بازی فرد دائما در تکاپو است و همین امر جریان خون را در بدن افزایش می دهد که این موضوع برای حفظ سلامت قلب بسیار مهم است. از طرفی دیگر، تنیس می تواند قند خون را کاهش دهد و در سطح نرمال حفظ کند. این موضوع برای افراد مبتلا به دیابت اهمیت زیادی دارد. همچنین، کسانی که تنیس بازی می کنند کمتر از افرادی که ورزش نمی کنند به بیماری دیابت مبتلا می شوند.

تنیس و تعادل بدن

یکی از فواید تنیس حفظ تعادل بدن است. حفظ تعادل بدن موضوع مهمی است که نقش بسیار مهمی در سلامت روحی و جسمی دارد. اگر به ورزش هایی نظیر یوگا و یا پیلاتس توجه داشته باشید، هدف اصلی این ورزش ها افزایش قدرت تعادل بدن است. افزایش قدرت تعادل به ارتقا سلامتی بدن کمک می کند و این هدف نهایی تمامی کسانی است که ورزش می کنند.

فواید تنیس و تقویت سیستم ایمنی بدن

تنیس و تقویت سیستم ایمنی بدن

شاید برای شما جالب باشد که بدانید مطالعه ای به بررسی فواید تنیس بر سلامتی پرداخت و در پایان به این نتیجه رسید که در طول ورزش تنیس باکتری ها و آلودگی های موجود در بدن به خارج از بدن فرستاده می شوند. در نتیجه، خطر ابتلا به بیماریها به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند و این موضوع برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است.

تنیس و رژیم غذایی سالم

شما نمی توانید ورزش تنیس انجام دهید و دائما غذاهای چرب و سرشار از کربوهیدارت و نشاسته بخورید. زیرا دیگر نمی توانید در طول زمین بدوید. به همین دلیل شما باید از رژیم غذایی سالم پیروی کنید و اینجاست که فواید تنیس بیش از پیش مشخص می شود. رژیم غذایی سالم کلید درمان بیماریها و ارتقا سلامتی است.

فواید دیگر تنیس

تا بدینجا به فواید تنیس اشاره کردیم، اما هنوز این ورزش فواید دیگری را برای سلامتی به همراه دارد که به شرح زیرند:

 • افزایش انگیزه
 • افزایش روحیه
 • افزایش هوشیاری
 • افزایش انعطاف پذیری بدن
 • افزایش قدرت تصمیم گیری
 • افزایش قدرت بینایی

تنیس، حفظ سلامت جسمانی و روانی

بسیاری از کارشناسان ورزشی بر این عقیده هستند که فواید تنیس بسیار بیشتر از ورزش های دیگر است و حتی بسیاری از افراد تنیس را بهترین ورزش می دانند. دلیل اصلی این امر این است که این ورزش سلامت روانی و جسمانی را همزمان با یکدیگر رشد می دهد. مطالعات نشان داده اند کسانی که تنیس بازی می کنند کمتر از دیگران به مشکلات روحی دچار می شوند و این قدرت تنیس است!

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.