مکمل تقویت قوای جنسی

جوش کف سر چیست و چرا به وجود می‌آید؟

2059

امروزه در قرنی زندگی می‌کنیم که دسترسی راحت به اینترنت سبب شده است به راحتی بتوانیم به اطلاعات متعدد دسترسی داشته باشیم و در مورد انواع بیماریها و داروها اطلاعات کسب کنیم. این امر نقش مهمی در حفظ سلامتی دارد. زیرا با شناخت علائم انواع بیماری به راحتی می‌توانیم در صورت بروز درد و ناراحتی سریعا به پزشک مراجعه کنیم و برای درمان به موقع اقدام کنیم.

در این مقاله قصد داریم به معرفی مشکل جوش کف سر بپردازیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی به این بیماری خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای درمان اقدام کنید.

دلایل جوش کف سر

دلایل جوش کف سر

وجود جوش و آکنه بر روی پوست صورت پدیده‌ای عادی است که در برهه‌های مختلف زندگی از جمله در سنین بلوغ یا در اثر ابتلا به بیماریهای مختلف و یا استرس فراوان به وجود می‌آید. اما وجود جوش بر پوست کف سر پدیده‌ای نامتعارف است که به دلایل محتلف رخ می‌دهد. گاهی این جوش سوزش و خارش زیادی را برای افراد مبتلا به وجود می‌آورد و سبب بروز مشکلات زیادی می‌شود. جوش به دلایل متفاوتی در کف سر به وجود می‌آید که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان جوش کف سر

درمان جوش کف سر

برای درمان این جوش ابتدا باید دلیل آن مشخص شود. مشخص شدن دلیل بیماری به درمان بیماری کمک زیادی می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که اگر این بیماری درمان نگردد خطر ریزش مو وجود دارد و در برخی از موارد منجر به کچلی دائمی می‌شود.

درمان جوش کف سر ناشی از شپش

اگر در جایی زندگی می‌کنید که بهداشت عمومی پایین است ممکن است خطر ابتلا به شپش وجود داشته باشد. بیماری شپش آسیب فراوانی به پوست سر و بافت مو وارد می‌کند و آن را از بین می‌برد. اگر به شپش مبتلا هستید باید از شامپو پرمترین استفاده کنید.

دستورالعمل استفاده از این شامپو به خوبی بر روی آن آمده است. بهتر است این شامپو در دو بار و به فاصله یک هفته مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تمام افرادی که با این فرد در تماس بوده‌اند نیز باید بررسی شوند که شپش نداشته باشند. پس از رفع شپش باید از شامپوها و ماسکهای تقویت مو استفاده شود.

درمان جوش سر ناشی از زمینه ابتلا به آکنه

برخی افراد، به دلایل ژنتیکی، بیشتر از افراد دیگر به بیماری آکنه مبتلا می‌شوند. به همین دلیل خطر بروز جوش کف سر در این افراد بیشتر از دیگران است. برای درمان بهتر است از کپسول ایزوترتینوبین با صلاحدید پزشک استفاده شود.

درمان جوش کف سر ناشی از مسدود شدن مجاری چربی ساز

گاهی این جوش به دلیل بسته شدن مجاری چربی ساز در افراد بروز پیدا می‌کند و این بیماری معمولا ریشه ژنتیکی و زمینه‌ای دارد. برای درمان آن باید حتما به پزشک پوست مراجعه شود.

درمان جوش سر ناشی از میکروب

گاهی برخی از جوشها به دلایل وجود میکروب به وجود می‌آیند. کنترل چربی کف سر نقش بسیار مهمی در جلوگیری از بروز جوش دارد. برای درمان این جوشها می‌توان از شامپو کتوکونازول و یا سلنیوم سولفاید استفاده کرد.

به طور کلی چربی بیش از حد پوست کف سر و یا خشکی بیش از حد آن سبب بروز مشکلات زیادی در پوست کف سر می‌شود و به بافت موها آسیب وارد می‌کند. بنابراین باید از شامپوهای مناسب برای کنترل چربی کف سر استفاده کنید.

شامپو پلاس آسادرم سلنیوم سولفاید 1 درصد کیمیاشامپو پلاس آسادرم سلنیوم سولفاید 1 درصد کیمیا | ضد شوره از بین برنده التهابات پوست سر جهت درمان درماتیت سبوره و شوره سر

اگر باردار هستید از شامپو کتوکونازول استفاده نکنید!

دوران بارداری دوران بسیار حساسی است. به همین دلیل توجه به موادی که در این دوران خورده می‌شود و یا مورد استفاده قرار گرفته می‌شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از شامپو کتوکونازول در دوران بارداری، اگر جنین پسر باشد، به آن آسیب وارد می‌کند. بنابراین بهتر است که برای درمان جوش کف سر ابتدا به پزشک مراجعه شود.

آیا جوش کف سر مسری است؟

آیا جوش کف سر مسری است؟

خبر خوب این است که جوش کف سر به هیچ عنوان مسری نیست. بلکه این مشکل در اثر وجود التهاب در ناحیه فولیکول در کف سر به وجود می‌آید. هنوز درمان قطعی برای این مشکل پیدا نشده است، اما شتسشوی درست مو و استفاده از محصولات مناسب نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت پوست کف سر و جلوگیری از بروز مشکلات و بیماریهای مختلف دارد.

افرادی که مستعد به ابتلا به این بیماری هستند باید از انواع نرم کننده مو، محلولهای موضعی حاوی آنتی بیوتیک و در موارد حاد از آنتی هیستامین و یا آنتی بیوتیک خوراکی استفاده کنند. اگر جوش در کف سر باعث ریزش شدید مو شود، در کنار درمان این بیماری، باید از داروهای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده شود. به طور مثال موارد زیر به حفظ سلامت پوست کف سر کمک می‌کنند:

  • شستشوی درست موی سر
  • تغذیه مناسب
  • حذف چربی و شیرینی

ماسک موشما می توانید جهت خرید ماسک مو از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

 

انواع محصولات و مکملهای دارویی را از داروخانه آنلاین بخواهید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاور های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکمل به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

 

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.