مکمل تقویت قوای جنسی

چرا مصرف مکمل حاوی کلسیم اهمیت دارد؟

چرا مصرف مکمل حاوی کلسیم اهمیت دارد؟

کلسیم ماده معدنی بسیار مهمی است و وجود آن برای سلامتی حیاتی است. کلسیم به ساخت استخوانها و دندانها در بدن کمک می کند و وجود آن در بدن سبب می شود قلب به خوبی کار کند! در نتیجه خون به اندازه کافی به تمامی ارگانهای بدن می رسد و بدن سالم می ماند.

این ماده معدنی در کارکرد درست سیستم عصبی انسان نقش بسیار مهمی دارد و پیام های عصبی را به خوبی انتقال می دهد. در نتیجه کمبود کلسیم سبب بروز اختلالاتی در سیستم عصبی انسان می شود. بهترین روش تامین کلسیم پیروی از رژیم غذایی سالم است. در غیر این صورت مصرف مکمل حاوی کلسیم باید آغاز گردد.

قرص کلسیمشما می توانید جهت خرید قرص کلسیم به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

کمبود کلسیم در بارداری و اهمیت استفاده از مکمل حاوی کلسیم

مطالعات اخیر نشان داده اند که کمبود این ماده معدنی در بدن زنان باردار احتمال سقط جنین و زایمان زودرس را افزایش می دهد. دلیل آن این است که کاهش کلسیم در بدن سبب می شود سطوح سرب در بدن بالا روند و همین امر سبب بروز مشکلاتی از جمله زایمان زودرس می شود.

از طرفی دیگر سرب اثرات بسیار مخربی بر سیستم مغزی جنین می گذارد و سبب می شود که جنین پیش از تولد با مشکلات سلامتی زیادی رو به رو شود. در نتیجه می توان گفت وجود کلسیم برای سلامتی مانند اکسیر زندگی است.

بهتر است بدانید مصرف بیش از اندازه این ماده معدنی سبب بروز مشکلاتی مانند یبوست، سنگ کلیه و دردهای عضلانی می شود. برخی از مطالعات نشان می دهند مصرف بیش از اندازه کلسیم در مردان خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می هد. به همین دلیل باید بدانیم چه مقدار از این ماده معدنی برای سلامتی بدن به ویژه بدن کودکان کافی است. به همین دلیل زنان باید مصرف مکمل حاوی کلسیم را زیر نظر پزشک آغاز کنند.

بدن کودکان به چه مقدار کلسیم نیاز دارد؟

وقتی به خانواده ها می گوییم میزان کلسیم مورد نیاز فرزندانشان در طول روز چقدر است  اغلب شگفت زده می شوند. آکادمی آمریکایی اطفال پیشنهاد می دهد که کودکان باید به میزان زیر کلسیم دریافت کنند:

  • کودکان 1-3 ساله 700 میلی گرم ( تقریبا دو لیوان شیر در هر روز)
  • کودکان 4-8 ساله 1000 میلی گرم (تقریبا سه لیوان شیر در هر روز)
  • کودکان 9-18 ساله 1300 میلی گرم (تقریبا چهار لیوان در هر روز)

متاسفانه اغلب کودکان، به ویژه نوجوانان، این ماده معدنی را کمتر از نیاز بدنشان در طول روز مصرف می کنند. دلیل آن می تواند مصرف بیش از اندازه نوشیدنی های قند دار باشد. این نوشیدنی ها خطر ابتلا به بیماری دیابت را در کودکان و نوجوانان افزایش می دهند. به همین دلیل در بسیاری از ایالتها در آمریکا استفاده از نوشیدنی های قند دار برای کودکان ممنوع است. کودکانی که کمبود کلسیم دارند باید مصرف مکمل کلسیم را زیر نظر پزشک آغاز کنند تا بزرگسالی سالمی را تجربه کنند.

غذاهای سرشار از کلسیم کدامند؟

کودک شما باید کلسیم مورد نیاز بدنش را از غذاها و نوشیدنی هایی مانند شیر، ماست و پنیر دریافت کند. همانطور که می دانید محصولات لبنی یکی از بهترین منابع سرشار از کلسیم هستند. بسیاری از افراد وقتی به شیر نگاه می کنند ناخودآگاه به یاد استخوانهای سالم و سفت می افتند!

علاوه بر محصولات لبنی، کودکان می توانند کلسیم مورد نیازشان را از غذاهای غیر لبنی مانند کنسرو سالمون، توفو، حبوبات و بروکلی نیز تامین کنند. همچنین بسیاری از غذاها مانند برشتوک، نان، آب پرتقال سرشار از از این ماده معدنی هستند. در کنار این موارد مصرف مکمل حاوی کلسیم با صلاحدید پزشک می تواند مفید باشد.

بسیار از کودکان به اندازه کافی شیر نمی نوشند و ترجیح می دهند آب میوه و یا سودا بنوشند. متاسفانه این ترکیبات دارای کالری وقند بالایی هستند و هیچ نوع مواد مغذی ندارد. بهتر است به کودکان خود اجازه ندهید از نوشیدنی های قند دار استفاده کنند. زیرا این نوشیدنی ها سلامت کودکان و نوجوانان را به شدت در معرض خطر قرار می دهند.

علاوه بر ابتلا به بیماری های دیابتی، این نوشیدنی ها سبب اضافه وزن در کودکان می شوند. اضافه وزن سبب می شود چربی در بافتهای بدن به وجود بیاید و همین امر سلامت قلب را تهدید می کند!

مصرف مکمل حاوی کلسیم!

مصرف مکمل حاوی کلسیم!

اگر رژیم غذایی کودک شما به اندازه کافی کلسیم ندارد باید روزانه به آنها مکمل حاوی کلسیم بدهید. با توجه به اینکه انواع متفاوتی از مکمل ها که در بازار موجود هستند ممکن است مادر نداند کدام مکمل برای کودکش موثر است. بهتر است قبل از شروع مصرف مکمل کلسیم با پزشک مشورت کنید.

زیرا برای مصرف کلسیم باید از قبل ملاحظاتی در نظر گرفته شود. تداخل دارویی، عوارض جانبی و مسمومیت سه فاکتور بسیار مهم در مصرف مکملها هستند. اگر کودک شما از داروی خاصی استفاده می کند پزشک را در جریان بگذارید. تهوع و اسهال از عوارض جانبی استفاده از مکمل حاوی کلسیم هستند. در صورت بروز هر حالت ناخوشایندی بعد از مصرف این مکمل سریعا مصرف آن را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.

علاوه بر این، بیشتر لیبل های حک شده در ظرف مکمل ها، مقدار کلسیم موجود در مکملها را نشان نمی دهند. متاسفانه بسیار از کودکان از مولتی ویتامین استفاده می کنند که گفته می شود کلسیم مورد نیاز بدن آنها را تامین می کند.  اما واقعیت این است که این ترکیبات به اندازه کافی حاوی این کلسیم نیستندو تامین این ماده معدنی حیاتی با استفاده از مولتی ویتامین امکان پذیر نیست.

بنابراین اول از همه باید از مکملهایی استفاده شود که لیبل حک شده بر آنها میزان کلسیم موجود را نشان می دهند. با مشورت پزشک و مشخص کردن کمبود کودک روزانه به اندازه کافی کلسیم را به کودک خود بدهید.

مکملهای دیگر!

آنتی اسیدها کلسیم موجود در غذا را افزایش می دهند. این ترکیبات برای کودکان نیز وجود دارند. همچنین می توانید با پزشک خود در مورد محصولات جویدنی حاوی کلسیم ( که مخصوص کودکان است) مشورت کنید. این محصولات اغلب داری 500 میلی گرم کلسیم هستند.

بهترین شخصی که می تواند در مورد مصرف مکمل حاوی کلسیم به شما مشورت دهد پزشک است. زیرا پزشک با دسترسی به داده های شما از جمله آزمایش خون وضعیت سلامتی را به دقت بررسی می کند و در صورت لزوم استفاده از مکمل را تجویز می کند.

بهتر است کودکان نیازشان به کلسیم را از طریق رژیم غذایی تامین کنند. زیرا استفاده از مواد طبیعی اثرات بسیار مثبتی بر سلامتی دارد. هر چقدر ماده ای که وارد بدن می شود طبیعی تر باشد بدن سالم تر می ماند. به همین دلیل بهتر است کودک از رژیم غذایی سالم پیروی کند و از مصرف غذاهای ناسالم و آماده به شدت بپرهیزد. برای تهیه بهترین محصولات دارویی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.