مکمل تقویت قوای جنسی

بیماری جنسی کلامیدیا به راحتی قابل درمان است!

بیماری جنسی کلامیدیا به راحتی قابل درمان است!

حفظ سلامت در رابطه جنسی و جلوگیری از ابتلا به بیماریهای مختلف یکی از مواردی است که از تمامی افرادی که در قرن بیست و یکم زندگی می کنند انتظار می رود. دسترسی ساده به اینترنت این امکان را برای همگان فراهم ساخته است که به راحتی بتوانند در مورد انواع بیماریها و داروها اطلاعات کسب کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد بیماری کلامیدیا صحبت کنیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی به این بیماری خواهید داشت و در صورت ابتلا به خوبی می توانید آن را مدیریت کنید.

کلامیدیا چیست؟

کلامیدیا یکی از بیماریهای مقاربتی است که در اثر ابتلا به عفونت باکتریایی به وجود می آید و با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان است. آمارها نشان می دهند که افراد زیادی در آمریکا سالانه به این بیماری دچار می شوند و این افراد معمولا در رنج سنی 14 تا 24 سال قرار دارند. این امر نشان دهنده لزوم آموزش های گسترده تر در مورد بیماریهای جنسی و روش انتقال آنهاست.

روشهای انتقال کلامیدیا

این عفونت از طریق رابطه جنسی محافظت نشده انتقال پیدا می کند. همچنین، این بیماری از طریق رابطه جنسی مقعدی و دهانی نیز می تواند به طرف مقابل منتقل شود. در مردان این عفونت در مایع منی و ترشحات آلت تناسلی وجود دارد. اگر این عفونت به زنان منتقل شود می تواند واژن، دهانه رحم، مقعد، چشم و گلو را درگیر کند.

اگر فرد آلوده ترشحات واژن و یا آلت تناسلی مردان را لمس کند و دست خود را به چشمش بزند خطر انتقال این عفونت وجود دارد. اگر زنان در بارداری به این عفونت مبتلا شوند، خطر انتقال این عفونت به نوزاد در حین زایمان طبیعی وجود دارد. این بیماری به راحتی قابل درمان است اما اگر درمان آن جدی گرفته نشود خطر بروز مشکلات زیادی از جمله سرطان و یا ناباروری انتقال پیدا می کند. استفاده از کاندوم بهترین روش برای جلوگیری از انتقال این بیماری است. برای خرید کاندوم می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

چگونه از ابتلا به بیماری کلامیدیا جلوگیری کنیم؟

چگونه از ابتلا به بیماری کلامیدیا جلوگیری کنیم؟

با توجه به این موضوع که پیشگیری از ابتلا به بیماری بهتر است درمان است با رعایت برخی از اصول می توانید از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید. برخی از این اصول به شرح زیرند:

  • پرهیز از داشتن شرکای جنسی متعدد
  • پرهیز از برقراری رابطه جنسی با افراد مشکوک به بیماریهای مقاربتی
  • استفاده از کاندوم در روابط جنسی
  • استفاده از واکسن کلامیدیا ( البته بهتر است بدانید که این واکسن تازه وارد بازار دارویی شده است)

عفونت کلامیدیا در بارداری

اگر در دوران بارداری به این بیماری مبتلا شوید این عفونت می تواند به کیسه آب و مایعات درون آن وارد شود و همین امر خطر زایمان زودرس و یا پارگی در سطح غشا را به وجود می آورد. برخی از مطالعات نشان می دهند که این عفونت خطر سقط جنین را افزایش می دهد، البته هنوز به شواهد بیشتری در این زمینه نیاز است. کودکانی که از مادران مبتلا به این عفونت متولد می شوند معمولا به بیماریهای عفونی چشمی مبتلا می شوند.

کاندوم عروسکی

تشخیص کلامیدیا

بهتر است بدانید که این بیماری معمولا علائم خاصی ندارد و ممکن است با بیماریهای دیگر اشتباه گرفته شود و همین امر سبب می شود که گسترش این بیماری زیاد باشد. برخی از علائم کلامیدیا که به تشخیص این بیماری کمک می کنند به شرح زیرند:

  • علائم این بیمار در زنان ( احساس درد در حین رابطه جنسی، احساس درد در پایین شکم، ترشحات زرد رنگ با بوی زننده، درد در هنگام ادرار، خونریزی بین دوره های قاعدگی )
  • علائم این بیماری در مردان ( درد و سوزش در هنگام ادرار، ترشحات چرکی از آلت تناسلی، بیضه های متورم)

برای تشخیص این بیماری آزمایش ادرار از شما گرفته می شود.گاهی پزشک با وسیله ای مانند گوش پاک کن از واژن نمونه برداری کند و برای بررسی به آزمایشگاه می فرستد.

آیا بیماری کلامیدیا قابل درمان است؟

خبر خوب این است که این بیماری به سادگی قابل درمان است و با استفاده از آنتی بیوتیک می توان آن را درمان کرد. در هنگام مصرف آنتی بیوتیک به این مورد توجه داشته باشید که باید آن را طبق دستور پزشک مصرف کنید. دوره درمان معمولا 7 تا 10 روز است و پس از این مدت عفونت برطرف می گردد. برای اطمینان بهتر است دوباره پس از 3 تا 4 ماه آزمایش دهید تا مطمن شوید این عفونت به طور کامل از بین رفته است.

[aparat id=’j3pPr’]

عدم درمان کلامیدیا چه مشکلاتی را در بر خواهد داشت؟

اگر این بیمار درمان نشود عفونت به رحم انتقال پیدا می کند و خطر ابتلا به بیماریهای التهابی لگن افزایش می یابد. ناباروری و یا بارداری خارج از رحم از جمله مشکلاتی هستند که در اثر ابتلا به این عفونت رخ می دهند. همچنین وجود این عفونت در بدن خطر ابتلا به ویروس ایدز را افزایش می دهد.

ژل زناشویی

برای خرید محصولات جنسی به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید محصولات جنسی مانند کاندوم و ژل زناشویی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، می توانید مکمل های دارویی مورد نیاز خود را مانند مکمل های عفونت زنان را نیز از این سایت سفارش دهید. تمامی این محصولات دارای مجوزهای بهداشتی هستند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم نغمه امیری کارشناس و درمانگر اختلالات جنسی و مشاور مجرب در حوزه مسائل زناشویی هستند که در زمینه استفاده از مکمل های تقویت قوای جنسی و باروری خانم ها و آقایان بسیار باسابقه می باشند.شما میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه همه موضوعات جنسی با پشتیبانی سایت داروخانه آنلاین تماس بگیرید.