مکمل تقویت قوای جنسی

تاثیر ارتباط بین ذهن و عضله در ورزشکاران

ارتباط بین ذهن وعضله

وقتی صحبت از افزایش توده عضلانی و قوی‌ تر شدن می‌شود، چندین استراتژی به میان می آید. که دو نمونه از آنها تمرکز بر تمرین و تغذیه می باشد، که بدون شک مهمترین عوامل هستند. اما بسیاری از شما یک جزء مهم را نادیده می گیرید، این مورد چیزی نیست جز ارتباط بین ذهن و عضله که یک ارتباط نامرئی بین بدن و ذهن می باشد.

vitamin bodybuilding

ارتباط بین ذهن وعضله چیست؟

اگر به منظور افزایش قدرت عضلات، بر بلند کردن وزنه های سنگین تمرکز کرده اید و یا در زمان عضله سازی به مقدار کافی پروتئین مصرف میکنید به درستی رو به پیشرفت هستید. با این حال، بسیاری از مردم فراموش می کنند که قدرت عضلانی در واقع چیست.

تئوری از این قرار است: توده عضلانی بیشتر = قدرت عضلانی بیشتر

این معادله اشتباه نیست زیرا اگر توده عضلانی بسازید، پتانسیل قدرت بدن خود را افزایش می دهید.

با این وجود یک سوال مهم دیگر این است:

چگونه از این پتانسیل استفاده کنیم یا این قدرت عضلانی را چگونه فعال کنیم؟ پاسخ ساده است از طریق قدرت اراده (یعنی اتصال ماهیچه ها به ذهن). این ذهن شما هست که فیبرهای عضلانی را هماهنگ می کند، تنش را تنظیم می کند و در مورد رشد و خروجی قدرت تصمیم می گیرد.

درنتیجه هر چه شما روی ورزشی که انجام می دهید تمرکز کنید، به این معنا است که ذهن شما درگیر بهبود هر چه بهتر ماهیچه ها برای افزایش پتانسیل خروجی قدرت و سرعت عضلات می باشد و این خود یک مهارت محسوب می شود، این یکی از تفاوت های اصلی بین ورزشکاران مبتدی و پیشرفته می باشد.

ارتباط بین ذهن وعضله

چرا باید ارتباط بین ذهن و عضله خود در حین ورزش یا مسابقات را بالا ببریم؟

با تقویت ارتباط بین ذهن و عضله از طیف وسیعی از مزیت ها بهره مند خواهید شد. برخی از آنها می توانند شما را شگفت زده کنند.

چهار مزیت ضروری ارتباط بین ذهن و عضله:

  • بهبود هماهنگی بین عضلات.
  • بهبود گردش خون داخل ماهیچه ها.
  • باعث به وجود آمدن تقارن بین عضلات بدن که از نظر زیبایی شناسی بسیار اهمیت دارد.
  • انگیزه بیشتر برای پیشبرد تمرینات یا مسابقات ورزشی.

فواید و اثرات ارتباط بین ذهن و عضله

اگر هدف اصلی شما عضله سازی است، باید ایجاد یک ارتباط بین ذهن و عضله را در اولویت قرار دهید به دلایلی که در زیر توضیح داده خواهد شد.

  1. پیشرفت سریع در اهداف ورزشی:

با یک ارتباط قوی بین ذهن و عضله، می‌توانید به طور آگاهانه عضلاتی را که تمرین می‌کنید هدف گرفته و به‌ طور خاص آنها را فعال کنید. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که عضله را به حداکثر توان خود برسانید و فیبرهای عضلانی بیشتری را درگیر کنید.

اگر در تمرینات قدرتی تازه کار هستید، انجام این عمل مقداری برای شما دشوار خواهد بود، زیرا عادت به درگیر کردن عضلات خود ندارید.

به عنوان مثال، شما میخواهید با پشت پا هالتر عضلات پشت پای خود را تقویت کنید اما اگر ذهن با عضلات پشت پای شما درگیر نباشد عملا این فشار را عضلات پشت شما متحمل میشود.

اگر افکار و تلاش‌های خود را به سمت عضلاتی که بیشتر به آن‌ها میخواهید فشار وارد کنید معطوف نکنید ، ممکن است رشد ماهیچه ها در آن اندام ها به کندی صورت بگیرد.

  1. خطر آسیب دیدگی خود را کاهش دهید:

هرچه ارتباط بین ذهن وعضله بهتر باشد، عضلات شما هم به صورت جدا گانه و هم در کنار هم بهبود عملکرد بهتری خواهند داشت.

برای مثال حرکت اسکات را در نظر بگیرید. یک اتصال ضعیف بین ذهن وعضله می تواند شما را در انتهای پایین حرکت اسکات ناپایدار کند و زانوهایتان را به سمت داخل بچرخاند. نه تنها در خطر آسیب دیدگی هستید، بلکه انرژی گرانبهای خود را برای حفظ ثبات خود هدر می دهید.

  1. وضعیت عضلات خود را بهبود بخشید و عدم تعادل عضلانی را اصلاح کنید

علاوه بر این که به شما کمک می‌کند بیشترین بهره را از ماهیچه‌های خود ببرید، ارتباط بین ذهن و عضله به احساس و حرکت شما در بدن نیز کمک می‌کند. آگاه بودن از ارتباط ذهن وعضله باعث می شود سریعتر تشخیص دهید که چه زمانی از فرم صحیح حرکت خارج شده اید.

مثلا ممکن است در یک حرکت ورزشی کمر خود را بیش از حد قوس دهید یا فشار وزنه را به طرف چپ یا راست بدن خود بیشتر بیاندارید. در نتیجه درگیری بین ذهن وعضله در اجرای فرم صحیح حرکات بسیار تاثیر گذار است. که همین امر به جلوگیری از آسیب های ورزشی ختم می شود.

  1. باعث بهبود عملکرد عضلات کمکی خواهد شد

چه چیز دیگری ارتباط ذهن و عضله را مهم می کند؟ شما می توانید به اندازه یک عضله یا به اندازه کل زنجیره عضلانی فعال کنید. این به شما این امکان را می دهد که قدرت پشت یک حرکت را راحت تر از عضلات مرکزی به عضلات کمکی خود منتقل کنید. و این می تواند منجر به عملکرد بهتر شود.

شما می توانید با درگیر کردن ارتباط بین ذهن وعضله از عضلات کمکی برای جا به جا کردن وزنه ها به عضله اصلی کمک بگیرید. این امر باعث بهبود افزایش وزنه های شما خواهد شد و در حجم و رشد توده عضلانی بسیار تاثیر گذار می باشد.

  1. تمرکز ذهنی را افزایش دهید

برای ایجاد ارتباط بین ذهن و عضله، باید از بدن خود آگاهی بالایی داشته باشید. این بدان معناست که شما باید در طول تمرینات خود متمرکز بمانید. اگرچه ممکن است گاهی اوقات ذهن شما متمرکز نباشد اما روی ذهن خود کار کنید تا حین تمرین تمرکز داشته باشید. اما اگر ذهن خود را متمرکز روی عضلات خود نگه دارید، پیشرفت بسیار بیشتری خواهید داشت. به علاوه، نشان داده شده است که هوشیار بودن باعث افزایش لذت افراد از ورزش می شود.

ارتباط بین ذهن وعضله

چگونه می توان ارتباط بین ذهن و عضله را تقویت کرد؟

قبل از اینکه تمرینات خاصی را برای بهبود ارتباط بین ذهن و عضله به شما نشان دهیم، در مورد نحوه عملکرد روش های مختلف صحبت خواهیم کرد.

تمرکز کامل: اگر تمرکز ندارید، به سادگی هیچ ارتباطی بین ذهن و عضله وجود ندارد. هدفی را برای حضور کامل در طول تمرین تعیین کنید.

تداوم: مانند هر چیز دیگری، ارتباط ذهن و عضله تنها با تمرین ایجاد می شود. باید بارها و بارها به خود یادآوری کنید که آگاهانه عضلات خود را احساس کرده و آن نقطه ای که میخواهید تحت فشار قرار دهید را فعال کنید، اما ثبات به شما کمک می کند حافظه عضلانی را در طول زمان توسعه دهید.

گرم کردن: قبل از هر تمرین قدرتی، همیشه عضلاتی را که می خواهید هدف قرار دهید گرم کنید. این ارتباط را زود برقرار کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا حداکثر بهره را از گرم کردن خود ببرید.

اوج انقباض: بعد از اتمام ست آخر هر حرکت فیبرهای عضلانی خود را منقبض کرده و چند ثانیه بیشتر در این حالت نگه دارید. این به شما کمک می کند تا ماهیچه های هدف خود را به وضوح احساس کنید.

تمرینات استاتیک: تمرینات استاتیک نیاز به انقباضات عضلانی و تمرکز درونی دارند. شما این موقعیت را تا زمانی که ممکن است حفظ خواهید کرد. این حرکات راه خوبی برای تمرین ارتباط بین ذهن و عضله و نیز درعین حال تقویت فیبرهای عضلانی است.

تمرینات تعادلی: تمرینات تعادلی نیاز به تمرکز مداوم بر حرکت عضلات و آگاهی بدن دارند. تمرینات تعادلی گروه های مختلف ماهیچه ای را برای تعامل با یکدیگر به کار می گیرند.

تمرینات انزوا: تمرینات ایزوله مانند تمرین دادن عضلات دوسر بازو یا تمرین ساق پا به طور کامل روی عضلات خاص هدف قرار می گیرند و تمرکز می کنند. تمرین دادن عضلات کوچک نیاز به تمرکز زیادی دارد که ارتباط بین ذهن و عضله را تقویت می کند.

فیگور گرفتن: گرفتن فیگور در مقابل آینه ممکن است به نظر بیهوده باشد، اما اینطور نیست. چیزی که هست، راهی عالی برای توسعه ارتباط بین ذهن و عضله شماست. دیدن اینکه کدام ماهیچه ها را منقبض می کنید به تقویت بهتر سیگنال های ارسال شده توسط مغز کمک می کند.

عملکرد آناتومیکی را بشناسید: اگرعملکرد عضله هدف یا حرکتی که مسئول آن است را بدانید، تمرکز روی آن عضله در طول تمرین و احساس آگاهانه آن در حین کار آسان تر خواهد بود.

نکات پایانی

ارتباط بین ذهن و عضله یک پیوند نامرئی بین بدن و مغز است و می تواند به شما اجازه دهد تا به حداکثر پتانسیل خود برسید. هرچه ارتباط ذهن و ماهیچه قوی تر باشد، تمرینات قدرتی شما سریعتر پیشرفت می کند. مبتدیان ممکن است با ایجاد ارتباط ذهن و ماهیچه مشکل داشته باشند، اما با تمرین و ثبات بهبود می یابد.

با توجه به این مقاله مجله سلامت داروخانه آنلاین، بهترین روش های تمرینی برای ارتباط بین ذهن و عضله عبارتند از: تمرینات تمرکزی، ایستا، تعادلی و ایزوله همچنین مکث در اوج تمرین و فیگور گرفتن در مقابل آینه برای دست یابی سریعتر به اهداف ورزشی شما را کمک خواهد کرد.

محصولات جنسی
آقای سید علی عباسیان کارشناس حرفه ای ورزشی و تغذیه، مشاوری مجرب و با سابقه ای طولانی در زمینه استفاده صحیح از مکمل های ورزشی و مکمل های غذایی بوده و برنامه های ورزشی و تغذیه ای ایشان به صورت تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و آماتور نتیجه بخش بوده است. آقای عباسیان مفتخر به اخذ گواهینامه های مربیگری و کار با دستگاه های ورزشی، تغذیه و مکمل های ورزشی هستند و شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی به وبسایت داروخانه آنلاین مراجعه کرده و یا با شماره 72023-021 تماس حاصل نمایید.