بیماریها

آیا قرص کرونا می تواند از بدن در برابر ابتلا به کووید 19 محافظت کند؟

آیا قرص کرونا می تواند از بدن در برابر ابتلا به کووید 19 محافظت کند؟
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

تاریخ آخرین آپدیت 24 مهر 1400

امروزه، خبرهایی مبنی بر ساخته شدن قرصی به نام قرص کرونا می شنویم. این قرص به صورت خوراکی قابل مصرف است و تا به حال داده های بالینی نشان داده اند که می تواند علائم بیماری کرونا را به خوبی کنترل کند و مدت بستری بیماران را کاهش دهد. منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند اگر این قرص بتواند مجوزهای لازم را از سوی سازمان غذا و دارو دریافت کند به عنوان اولین قرص ضد ویروسی کرونا به بازار عرضه می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدنشما می توانید جهت خرید مکمل تقویت سیستم ایمنی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

قرص مولنوپیراویر

آزمایشات بر روی قرص کرونا آغاز شده است و هدف این است که مدت بستری بیماران مبتلا به کووید 19 کاهش پیدا کند. این قرص در اولین آزمایش روزی 2 بار به بیماران مبتلا به بیماری کرونا داده می شود. گروه کنترلی نیز در این تحقیق حضور داشتند که این قرص را دریافت نمی کردند. نتایج استفاده از قرص کرونا مولنوپیراویر مثبت بود و بیمارانی که از این قرص استفاده کرده بودند زودتر از بیمارستان مرخص شدند. محققان اعلام کرده اند که در آینده نزدیک این قرص بر روی بیماران اورژانسی مبتلا به ویروس کرونا به کار برده می شود.

نتایج تحقیقات

این قرص تا به حال بر روی 775 نفر که به بیماری حاد کرونا مبتلا شده بودند امتحان شده است. نتایج بدست آمده از این تحقیق به شرح زیر هستند:

  • تقریبا 7 درصد از بیمارانی که از قرص کرونا مولنوپیراویر استفاده کرده اند وضعیتی داشتند که باید در بیمارستان بستری می شدند.
  • در مقابل 14 درصد از گروه کنترلی که در این تحقیق حضور داشتند از داروهای دیگر استفاده کردند.
  • تا به حال هیچ مرگی در گروه اصلی که از قرص ضد ویروس استفاده کرده انده دیده نشده است، اما حدود 8 بیمار در گروه کنترل که از این قرص استفاده نکرده بودند جان خود را از دست دادند.

محققان اعلام کرده اند بر خلاف انواع واکسن کرونا که پروتئین ویروس را هدف قرار می دهند، قرص کرونا مولنوپیراویر آنزیم های ویروس را که کپی هایی از آن ویروس تولید می کند مد نظر قرار می دهد و همین امر نقطه عطف و موفقیت این قرص به شمار می رود.

چرا نوجوانان به کلسیم زیادی در رژیم غذایی شان نیاز دارند؟

واکسن کرونا

این قرص می تواند جان انسان ها را حفظ کند!

محققان این تحقیق اعلام کرده اند این قرص می تواند برای بهبود کسانی که واکسن دریافت نکرده اند و به بیماری کرونا مبتلا شده اند و کسانی که سیستم ایمنی بدنی خیلی ضعیفی دارند مورد استفاده قرار گیرد و جان آن ها را از مرگ حتمی نجات دهد. اما برای اینکه اثربخشی این قرص بالا برود باید بلافاصله بعد از شروع اولین نشانه های کرونا مورد استفاده قرار گیرد. این امر خطر بستری در بیمارستان را کاهش می دهد و می تواند به ارتقا سلامتی بیماران کمک کند.

قرص کرونا

نظر مقامات آمریکا در مورد قرص کرونا

با توجه به این موضوع که قرص کرونا تا به حال توانسته است موفقیت هایی را در بهبود حال بیماران مبتلا به کووید 19 به وجود بیاورد، ریس جمهور وقت آمریکا، جو بایدن، از این خبر احضار خرسندی کرده است. اما به سازمان غذا و دارو دستور داده است تا هر چه زودتر داده هایی را که وجود دارند بررسی کند و در صورت تایید اقدامات لازم را برای صدور مجوز انجام دهد.

اولین کمپانی سازنده قرص کرونا

Mreck اولین کمپانی بود که ساخت این قرص را آغاز کرد و نتایج آن را با دنیا به اشتراک گذاشت. اکنون کمپانی فایزر که رقیب سر سخت کمپانی مرک به شمار می رود آزمایشات برای ساخت این قرص را آغاز کرده است. کمپانی مرک اعلام کرده است که تا پایان سال 2021، 10 میلیون قرص تولید می کند و مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که 2/1 بیلیون دلار از این دارو را خریداری می کنند ( البته در صورتی که تاییدیه سازمان غذا و دارو را بدست آورد).

خرید مکمل دارویی

برای خرید انواع مکمل دارویی مانند قرص تقویت سیستم ایمنی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید
[کل: میانگین: ]
مجله سلامت
داروخانه آنلاین
اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات

[…] داکسی سایکلین می توان برای درمان بیماران مبتلا به کووید 19 مورد استفاده قرار […]