مکمل تقویت قوای جنسی

شناخت تفاوت سرماخوردگی و کرونا، آلرژی و کرونا و آنفولانزا و کرونا!

شناخت تفاوت سرماخوردگی و کرونا، آلرژی و کرونا و آنفولانزا و کرونا!

شناخت تفاوت سرماخوردگی و کرونا و یا تفاوت حساسیت های فصلی و کرونا و تفاوت آنفولانزا و کرونا از جمله مواردی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. در همین جا به شما می گوییم اگر علائم بیماری کرونا را دارید، سریعا به پزشک مراجعه کنید و تست PCR بدهید. اما باید بدانید در بسیاری از مواقع شما سرما خورده اید و یا به حساسیت های فصلی مبتلا شده اید. بنابراین شناخت تفاوت سرماخوردگی و کرونا اهمیت بسیار زیادی دارد. کلینیک مایو تحقیقات مفصلی را در این زمینه انجام داده است و نتایج این تحقیقات را اعلام کرده است. در ادامه به بررسی تفاوت سرماخوردگی و کرونا می پردازیم.

سرماخوردگیشما می توانید جهت خرید قرص سرماخوردگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

بیماری کووید 19 چگونه گسترش پیدا می کند؟

قبل از آنکه به برررسی تفاوت سرماخوردگی و کرونا بپردازیم، بهتر است نگاهی به بیماری کووید 19 داشته باشیم. بیماری کووید 19 یک بیماری تنفسی مسری است که در اثر تماس نزدیک میان افراد انتقال پیدا می کند. همچنین، اگر شخصی سطح آلوده به این ویروس را لمس کند؛ به بدنش وارد می شود. عطسه و سرفه خشک از علائم ویژه این بیماری به شمار می روند. از دیگر علائم احتمالی ابتلا به این بیماری تب است. تنها راه عدم ابتلا به این بیماری تزریق واکسن است.

تفاوت سرما خوردگی و کرونا

بهتر است بدانید هم بیماری کووید 19 و هم سرماخوردگی ناشی از ویروس ها هستند. ویروس SARS-CoV-2 باعث به وجود آمدن بیماری کرونا می شود و بیماری سرماخوردگی اغلب توسط رینوویروس ها ایجاد می شود. این ویروس ها به روش های مشابه پخش می شوند و بسیاری از علائم و نشانه های مشابه را ایجاد می کنند. با این حال، تفاوت سرماخوردگی و کرونا قابل تشخیص است که به شرح زیرند:

علائمسرماخوردگیکرونا
سرفهگاهی اوقات همراه با سرفه استحتما سرفه خشک دارد
درد عضلانیگاهی اوقات درد عضلانی رخ می دهدمعمولا درد عضلانی دارد
خستگی مزمنگاهی اوقات همراه با خستگی مزمن استمعملولا خستگی مزمن دارد
عطسهمعمولا با عطسه همراه استبه ندرت عطسه دارد
گلو دردمعمولا با گلودرد همراه استمعمولا با گلو درد همراه است
آبریزش بینیمعمولا با آبریزش بینی همراه استبه ندرت با آبریزش بینی همراه است
تبگاهی اوقات همراه با تب استمعمولا با تب همراه است
اسهالهرگز اسهال نداردگاهی اوقات اسهال دارد
استفراغهرگز استفراغ نداردگاهی اوقات استفراغ دارد
از دست رفتن بویاییمعمولا همراه با آبریزش بینی استمعمولا بدون آبریزش بینی است

تفاوت تب کرونا و سرماخوردگی

همانطور که در جدول بالا در مورد تفاوت سرماخوردگی و کرونا متوجه شده اید، در سرماخوردگی معمولا به ندرت تب به وجود می آید اما بیماری کرونا حتما با تب همراه است. در تفاوت سرماخوردگی و کرونا باید بگوییم که علائم ویروس کرونا معمولا 2 تا 14 روز پس از قرار گیری در معرض این ویروس مشخص می شوند، اما علائم سرماخوردگی معمولا 3 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس عامل سرماخوردگی ظاهر می شوند.

تفاوت سرما خوردگی و کرونا

تفاوت کرونا و آلرژی

تا بدینجا در مورد تفاوت سرماخوردگی و کرونا صحبت کردیم، اکنون بهتر است به تفاوت میان کرونا و حساسیت های فصلی بپردازیم. گاهی قرار گیری در معرض مواد حساسیت زاد باعث بروز واکنش هایی می شود که علائم آن مشابه به بیماری کووید 19 هستند. تفاوت کرونا و آلرژی به شرح زیر هستند:

علائمآلرژیکرونا
سرفهگاهی اوقات سرفه داردمعمولا همراه با سرفه خشک است
تبهرگز تب نداردمعمولا همراه با تب است
درد عضلانیهرگز درد عضلانی نداردمعمولا همراه با درد عضلانی است
خستگیگاهی اوقات خستگی داردمعمولا همراه با خستگی است
عطسهمعمولا عطسه داردبه ندرت همراه با عطسه است
گلو دردبه ندرت گلو درد داردمعمولا همراه با گلو درد است
آبریزش بینیمعمولا همراه با آبریزش بینی استمعمولا همراه با آبریزش بینی است
چشم های ورم کردهگاهی اوقات رخ میدهدگاهی اوقات رخ میدهد
استفراغهرگز استفراغ نداردگاهی اوقات استفراغ دارد
اسهالهرگز اسهال نداردگاهی اوقات اسهال دارد
از دست دادن بویاییگاهی اوقات رخ می دهدمعمولات رخ می دهد

بیماری کووید باعث تنگی نفس شدید می شود اما آلرژی های فصلی این مشکل را ایجاد نمی کنند ( مگر اینکه فرد به بیماری آسم دچار باشد). آلرژی های فصلی معمولا با آنتی هسیتامین ها قابل درمان هستند و معمولا طی چند روز و یا هفته ها طول می کشد تا خوب شوند. در نتیجه همانطور که می بینید تفاوت سرماخوردگی و کرونا و تفاوت آلرژی و کرونا قابل توجه است.

تفاوت آنفولانزا و کرونا

تا بدینجا به تفاوت کرونا و آلرژی و سرماخوردگی پرداختیم. تفاوت سرماخوردگی و کرونا اهمیت زیادی دارد. همچنین، اکنون باید به تفاوت آنفولانزا و کرونا بپردازیم. آنفولانزا توسط ویروس آنفولانزا آ و ب ایجاد می شود و یک بیماری به شدت مسری است. علائم آنفولانزا می توانند خفیف تا شدید باشند. تفاوت کرونا و آنفولانزا به شرح زیر هستند:

علائمآنفولانزاکرونا
سرفهمعمولا وجود داردمعمولا سرفه خشک است
درد عضلانیمعمولا وجود داردمعمولا وجود دارد
خستگی مزمنمعمولا وجود داردمعمولا وجود دارد
آبریزش بینیمعمولا وجود داردمعمولا وجود دارد
تبمعمولا نه همیشه ( بیشتر در کودکان رخ می دهد)معمولا وجود دارد
استفراغگاهی اوقات در کودکانگاهی اوقات در کودکان و بزرگسالان
اسهالگاهی اوقات وجود داردگاهی اوقات وجود دارد
کمبود نفسمعمولا وجود داردمعمولا وجود دارد
از دست دادن بویاییبه ندرت به وجود می آیدمعمولا وجود دارد

بیماری کووید 19 می تواند مشکلاتی نظیر لخته شدن خون و سندروم التهابی را به وجود بیاورد. واکسن آنفلولانزا روشی موثر برای کنترل بیماری آنفولانزا است.

سخن پایانی

تا بدینجا به تفاوت سرماخوردگی و کرونا، تفاوت آلرژی فصلی و کرونا و تفاوت آنفولانزا و کرونا پرداختیم. اما توصیه می شود به محض به وجود آمدن علائم سریعا تست PCR بدهید.

قرص تقویت سیستم ایمنی بدن را از کجا بخریم؟

اگر می خواهید برای خرید انواع مکمل دارویی مانند قرص تقویت سیستم ایمنی و قرص گلو درد و سرماخوردگی اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین وارد شوید. همچنین، می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان و تخصصی این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.