مکمل تقویت قوای جنسی

کرانچ، ورزشی ویژه با فواید شگفت آور برای تقویت عضلات شکم، لگن و کمر!

کرانچ، ورزشی ویژه با فواید شگفت آور برای تقویت عضلات شکم، لگن و کمر!

اگر به کلاس بدنسازی و یا کلاس ورزش رفته باشید، حتما با ورزش کرانچ آشنایی دارید. این ورزش به شما کمک می کند تا عضلات شکم و کمر خود را تقویت کنید و مربیان انجام آن را تقریبان به تمامی افراد توصیه می کنند. در این ورزش کف پاهای شما روی زمین قرار دارد و زانه ها به صورت خم قرار می گیرد. سپس شما تلاش می کنیم با بالا و پایین به سمت زانوها عضلات شکم را تقویت کنید. در این شرایط عضلات شکم به خوبی قوی می شوند و کسانی که تمایل دارند چربی شکم و پهلو خود را از بین ببرند، می توانند این ورزش را انجام دهند. همچنین، مطالعات ورزشی نشان داده اند این ورزش به بهبود قدرت مرکزی و ایجاد تعادل در بدن کمک می کند.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

تفاوت دراز نشست و کرانچ

وقتی به این ورزش نگاه می کنید ممکن است ناخودآگاه شباهتی میان دراز نشست می بینید. اما باید بگوییم اگر می خواهید شکمی تخت و عضله دار داشته باشید، ورزش درازنشست به هیچ عنوان پاسخگو نیست. زیرا در دراز نشست کل عضلات بدن درگیر می شود، تا بدن حالت ایستاده به خود بگیرد. اما همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، این ورزش تنها عضلات شکم را درگیر می کند و این موضوع سبب می شود افرادی که به دنبال شکمی تخت هستند، زودتر به اهداف خود دست پیدا کنند.

آیا این ورزش انواع متفاوتی دارد؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می توان این ورزش را به صورت های مختلف انجام داد! پاسخ به این سوال مثبت است. اگر شما به دنبال آموزش انواع کرانچ هستید، باید این ورزش به صورت های مختلفی انجام می شود که به شرح زیرند:

  • کرانچ دوچرخه
  • کرانچ متقاطع
  • کرانچ کامل
  • کرانچ برگشتی

فواید این ورزش در یک نگاه

اکنون دیگر شما می دانید که این ورزش به چه هدفی انجام می شود. اگر بخواهیم به مزایای آن در یک نگاه اشاره کنیم بدین صورت خواهند بود:

  • این ورزش عضلات شکم را تقویت می کند.
  • این ورزش لگن را تقویت می کند.
  • این ورزش تعادل بدن را بالا می برد.
  • این ورزش به استقامت بدن کمک می کند.
  • این ورزش دردها و گرفتگی های کمر را کاهش می دهد.

تقویت عضلات، فواید ویژه کرانچ

تقویت عضلات شکم، فواید ویژه کرانچ

وقتی این ورزش را انجام می دهید، باید سر، شانه ها و قسمت فوقانی پشت را از روی زمین بلند کنید، در این شرایط باید شکم خود را در حالت انقباض نگه دارید و پاهایتان را روی زمین صاف بگذارید. در ناحیه شکم عضله ای بزرگ وجود دارد که از شکم تا ناحیه تناسلی کشیده می شود و در دو طرف ناف قرار گرفته است. این ورزش به این عضلات فشار وراد می کند و این فشارها باعث تقویت آن می شود. اگر شما این ورزش را به صورت ترکیبی انجام دهید، به طور مثال چرخش معکوس را به آن بیافزایید، کارآیی آن را چند برابر می کنید. اگر تازه این ورزش را شروع کرده اید، توصیه می شود روزی یکبار و هر بار 2 تا 3 ست به مدت 10 بار در هر ست آن را انجام دهید. پس از آنکه با این ورزش آشنا شدید تعداد ست ها را بالا ببرید.

تقویت عضلات لگن

بهتر است بدانید لگن عضوی بسیار مهم در بدن به شمار می رود که عضلات آن با افزایش سن ضعیف می شوند و همین امر می تواند خطر بروز دردهای شدید شکمی و کمری را افزایش دهد. به همین دلیل یکی از ورزش هایی که برای تقویت عضلات لگن پیشنهاد می شود کرانچ است. این ورزش عضلات پایین تنه را درگیر می کند و نقش موثری در حفظ سلامتی دارد.

ایجاد تعادل و بهبود حالات بدن

شاید برای شما شگفت آور باشد که بدانید انجام ورزش کرانچ می تواند تعادل مرکزی بدن شما را بالا ببرد. کسانی که هر روز این ورزش را انجام می دهند، بیشتر از دیگران می توانند فعالیت های ورزشی و فکری خود را دنبال کنند. زیرا این ورزش به ایجاد تعادل در بدن کمک می کند و این امر یکی از مهمترین ویژگی های این ورزش به شمار می رود.

کاهش درد کمر

اگر به کمر دردهای مزمن دچار هستید، بی شک این ورزش یکی از موثرترین ورزش هایی است که به شما کمک می کند تا درد را کاهش دهید. همانطور که تا بدینجا متوجه شده اید این ورزش بر روی عضلات شکم، لگن و کمر تمرکز می کند و تنش های عضلانی را دور می سازد. این موضوع نقش بسیار مهمی در از بین رفتن دردهای مزمن کمر دارد و می تواند به افراد کمک کند کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشند. البته بهتر است قبل از آنکه کمر درد آغاز شود، فرد این ورزش را شروع کند. اما اگر به کمر درد مبتلا هستید، قبل از شروع این ورزش با پزشک و مربی خود مشورت کنید. زیرا ممکن است شرایط جسمانی شما به گونه ای باشد که نباید این ورزش را انجام دهید.

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار در مورد ورزش کرانچ پاسخ دهیم.

آیا ورزش کرانچ برای تمامی افراد مناسب است؟

بله! ورزش کرانچ برای همه افراد مناسب است، اما در این ورزش باید نکاتی در نظر گرفته شود. این ورزش به گردن و کمر فشار وارد می کند. در نتیجه کسانی که به بیماری های مزمن کمر و گردن مبتلا هستند، باید این ورزش را با احتیاط بسیار زیادی انجام دهند. همچنین، گاهی ممکن است مربی تصمیم بگیرد که این ورزش برای این افراد مناسب نیست.

ورزش کرانچ در دوران بارداری

به طور کلی، انجام این ورزش در دوران بارداری مجاز نیست. زیرا ممکن است فشار مضاعفی را به جنین وارد کند.

مکمل بدنسازی را از کجا خریداری کنیم؟

اگر شما ورزشکار هستید، بی شک به دنبال مکمل بدنسازی برای تقویت عضلات و افزایش عضله سازی در بدن هستید. برای خرید بهترین مکمل های بدنسازی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.