مکمل تقویت قوای جنسی

آمپول دیفرلین برای درمان چه بیماریهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

آمپول دیفرلین برای درمان چه بیماریهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

آمپول دیفرلین دارویی است که برای درمان سرطان پروستات که به بافت اطراف گسترش یافته است مورد استفاده قرار می گیرد. اما این آمپول درمان قطعی برای این سرطان نیست و معمولا برای کنترل بیماری استفاده می شود. همچنین، این آمپول برای درمان بلوغ زود رس، درمان آندومتریوز و نازایی زنان استفاده می گردد. اکثر سرطان های پروستات برای رشد به هورمون تستوسترون نیاز دارند. تستوسترون توسط بیضه ها و غدد فوق کلیوی تولید می شوند. این آمپول این هورمون را در بدن کنترل می کند و همین امر باعث اثربخشی آن در کنترل بیماری ها می شود. همچنین، این آمپول با کاهش هورمون استروژن در بدن به بهبود بیماریهای دیگر کمک می کند.

بهترین زمان برای تزریق آمپول دیفرلین

این آمپول داخل عضله تزریق می شود و این تزریق باید توسط پزشک و یا پرستار انجام شود. برای استفاده از این آمپول معمولا دستور العمل های زیر دنبال می شوند:

 • تزریق 75/3میلی گرم معمولاً یک بار در ماه انجام می شود
 • تزریق 25/11 میلی گرم معمولا هر 3 ماه یکبار و 4 بار در سال انجام می شود که در اصلاح به این آمپول آمپول دیفرلین سه ماهه گفته می شود
 • تزریق 5/22 میلی گرم معمولا هر 6 ماه یکبار و 2 بار در سال انجام می شود

پزشک پس از بررسی وضعیت بیمار برای تزریق درست این آمپول تصمیم گیری می کند.

عوارض جانبی

درست است که این آمپول برای درمان بیماریهای حاد استفاده می شود، اما آمپول دیفرلین همانند داروهای دیگر دارای برخی عوارض جانبی است. اما باید بدانید وقتی پزشک دارویی را برای شما تجویز می کند، بی شک تصمیم می گیرد که اثر بخشی این دارو برای شما بیشتر از عوارض جانبی آن است. عوارض جانبی این دارو معمولا از از هر 10 نفر برای 1 نفر رخ می دهد که به شرح زیر هستند:

 • گرگرفتگی
 • احساس ضعف
 • کمردرد
 • احساس سوزن سوزن شدن در پاها
 • تعریق زیاد
 • حالت تهوع
 • خستگی
 • تغییرات خلقی و افسردگی
 • قرمزی، تورم، درد و یا کبودی در محل تزریق
 • ورم دست و پا
 • درد عضلانی و استخوانی
 • درد در بازوها و پاها
 • سرگیجه و سردرد
 • ناتوانی جنسی و کاهش میل جنسی

این عوارض معمولا پس از یک یا دو هفته از بین می روند، اما اگر این عوارض ادامه داشتند، بهتر است با پزشک و یا داروساز در مورد ادامه مصرف این آمپول مشورت کنید.

آمپول دیفرلین و آندومتریوز

آمپول دیفرلین و آندومتریوز

همانطور که در ابتدای این متن به آن اشاره کردیم که از این آمپول برای درمان آندومتریوز استفاده می شود. این آمپول میزان هورمون استروژن را در بدن کاهش می دهد و به کنترل این بیماری کمک می کند. باید بدانید که تا به حال درمان قطعی برای بیماری آندومتریوز یافت نشده است و این دارو تنها عوارض ناشی از این بیماری را کنترل می کند و از بدتر شدن آن جلوگیری می کند. باید بدانید که آندومتریوز نمی تواند به طور قطع از بارداری جلوگیری کند و اثر آن بر بارداری به شدت بیماری بستگی دارد. به این موضوع توجه داشته باشید اگر از این آمپول ها برای درمان این بیماری استفاده می کنید تا چندین ماه نباید باردار شوید.

آمپول دیفرلین و کیست تخمدان

یکی دیگر از موارد این آمپول برای از بین بردن کیست های شدید تخمدان است. این آمپول می تواند کیست تخمدان را از بین ببرد و وضعیت بیمار را به حالت ثابت برگرداند. باید بدانید که امکان بازگشت این کیست ها پس از درمان وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود حتی زمانی که کیست ها به طور کامل درمان شدند، دائما وضعیت سلامتی خود را با پزشک بررسی کنید.

آمپول دیفرلین و لکه بینی

اگر پریودهای طولانی مدت و لکه بینی دارید، ممکن است پزشک استفاده از این آمپول را برای شما تجویز کند. در مورد مزایا و معایب این روش برای لکه بینی و درمان آن با پزشک مشورت کنید.

قیمت آمپول دیفرلین فرانسوی

این آمپول در برندهای مختلف در بازار موجود است. برای کسب اطلاعات در مورد قیمت این آمپول می توانید به داروخانه مراجعه کنید. به این نکته توجه داشته باشید هرگز این آمپول را از مراکزی غیر از داروخانه ها تهیه نکنید. این موضوع می تواند خطرات زیادی را برای سلامتی شما به همراه داشته باشد.

برای خرید مکمل های تنفسی به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه انواع مکمل های دارویی مانند قرص تقویت سیستم ایمنی بدن، قرص برای درمان گلو درد و اسپری بینی و تنفس می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.