مکمل تقویت قوای جنسی

ورزش برای یائسگی بهترین روش برای کنترل علائم این دوران است!

ورزش برای یائسگی بهترین روش برای کنترل علائم این دوران است!

یائسگی روند طبیعی است که در بدن هر زن رخ می دهد. گاهی علائم یائسگی شدید و گاهی بسیار خفیف هستند و تقریبا تمامی زنان آن را تجربه می کنند. دلیل اصلی این امر کاهش هورمون استروژن در بدن زنان است که می تواند به صورت نوسانات خلقی و یا گرگرفتگی بروز پیدا کند. خبر خوب این است که شما می توانید با تغییر سبک زندگی و ورزش برای یائسگی این مشکلات را تا حد زیادی بر طرف کنید.

قرص یائسگیشما می توانید جهت خرید قرص یائسگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چرا ورزش برای یائسگی مهم است؟

اگرچه هنوز این امر به طور کامل اثبات نشده است که تمرینات ورزشی می توانند برای بهبود علائم یائسگی مفید باشند، اما مشاهدات بالینی نشان می دهند که ورزش برای یائسگی نقش موثری در کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی دارد. ورزش منظم از اضافه وزن پیشگیری می کند و از بروز بیماری تحلیل عضلانی که یکی از علائم یائسگی است جلوگیری به عمل می آورد.

طبق اطلاعات بدست آمده از منابع معتبر، زنان یائسه ای که یک روز در میان فعالیت های هوازی انجام می دهند شرایط بدنی و روحی بهتری در مقایسه با زنانی دارند که ورزش نمی کنند. به همین دلیل، کارشناسان سلامتی دائما به زنان توصیه می کنند که در این دوران ورزش را کنار نگذارند و حتی اگر ورزش نکرده اند، ورزش را در این دوران آغاز کنند.

تمرینات هوازی، یکی از انواع ورزش برای یائسگی

تمرینات هوازی از بهترین تمرینات ورزشی برای کنترل علائم یائسگی به شمار می روند. این تمرینات گردش خون را در بدن بالا می برند و همین امر به حفظ سلامت قلب کمک می کند. از تمریناتی هوازی که به طور ویژه در دوران یائسگی پیشنهاد می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیاده روی
  • آهسته دویدن
  • دوچرخه سواری
  • شنا كردن

اگر تا به حال ورزش نکرده اید و در دوران یائسگی می خواهید ورزش را شروع کنید، بهتر است ورزش را از 10 دقیقه در روز آغاز کنید و سپس این مقدار را افزایش دهید و به روزی 60 دقیقه برسانید.

چرا ورزش برای یائسگی مهم است؟

تمرینات قدرتی

با توجه به این موضوع که در دوران یائسگی تراکم استخوان کاهش پیدا می کند، خطر بروز ابتلا به بیماری پوکی استخوان بالا می رود. تمرینات قدرتی از انواع ورزش برای یائسگی هستند که می توانند به ساخت استخوانی و افزایش قدرت عضلانی کمک کنند. این تمرینات چربی بدن را از بین می برند و به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کنند. برای انجام تمرینات قدرتی در خانه می توانید از دمبل و لوله های مقاومتی استفاده کنید. اگر وقت دارید به باشگاه بدنسازی بروید و تمرینات قدرتی انجام دهید.

یوگا، یکی از انواع ورزش برای یائسگی

با توجه به این موضوع که هیچ دو زنی به طور یکسان یائسگی را تجربه نمی کنند، ممکن است برخی از ورزش ها برای همه زنان مناسب نباشد. اما شما هر علامتی داشته باشید، یوگا بهترین ورزش برای یائسگی است. در این ورزش شما روش درست تنفس را می آموزید و استرس بدن شما کاهش پیدا می کند. یوگا می تواند علائمی نظیر گرگرفتگی، تحریک پذیری و خستگی را از بین ببرد.

رقصیدن و زومبا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از انواع ورزش برای یائسگی رقصیدن است. رقصیدن به شما کمک می کند تا کالری های اضافی خود را بسوزانید و احساس خوبی داشته باشید. به طور مثال می توانید به سالن رقص بروید و برقصید، باله انجام دهید یا به سالسا بروید. مطالعات نشان داده اند که رقصیدن از بروز افسردگی و اضطراب جلوگیری می کند. زومبا نیز یکی از بهترین کارهایی است که زنان می توانند در دوران یائسگی انجام دهند.

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.