مکمل تقویت قوای جنسی

تمرینات کگل تمریناتی برای بی اختیاری ادرار در زنان و اختلال نعوظ در مردان!

تمرینات کگل تمریناتی برای بی اختیاری ادرار در زنان و اختلال نعوظ در مردان!

تمرینات کگل تمرینات ساده و مهمی هستند که معمولات برای تقویت عضلات کف لگن پیشنهاد می شوند. لگن به ناحیه ای در باسن گفته می شود که اندام های تولید مثل را در خود نگهداری کند و دارای ماهیچه ها و بافت هایی منسجمی است. اگر این ماهیچه ها ضعیف شوند مشکلاتی نظیر عدم توانایی کنترل روده یا مثانه به وجود می آید و فرد را دچار مشکلات زیادی می کند. به همین دلیل این ورزش به مردان و زنان توصیه می شود.

محصولات جنسیشما می توانید جهت خرید محصولات جنسی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

فواید تمرینات کگل

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این تمرینات چه فوایدی را برای مردان و زنان به همراه دارند. هدف اصلی این تمرین تقویت عضلات باسن برای پیشگیری از مشکلات عمده سلامتی است.

فواید تمرینات کگل برای زنان

بسیاری از عوامل در زنان می تواند بر روی ماهیچه های کف لگن اثر بگذارد و آنها را ضعیف نماید. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • بارداری
 • زایمان
 • بالا رفتن سن
 • افزایش وزن

عضلاتی که در کف لگن وجود دارند از مثانه و روده محافظت می کنند. اگر این عضلات ضعیف بشوند، سبب افتادگی این اندام ها در ناحیه واژن می شوند و همین موضوع می تواند باعث بی اختیاری ادار شود. انجام این تمرینات از بروز این مشکلات پیشگیری می کند. همچنین، اگر مردان به مشکلات پروستات دچار شوند و یا پروستات خود را جراحی کنند می توانند سبب بروز مشکلاتی نظیر بی اختیاری در ادرار و مدفوع بشوند.

نحوه انجام تمرین کگل

نحوه انجام تمرین کیگل

برای انجام تمرینات کگل باید به نکات ویژه ای توجه داشته باشید. این نکات به صورت زیر هستند:

 • قبل از انجام این تمرینات مثانه خود را خالی کنید.
 • یک مکان مناسب برای انجام تمرینات بیابید. بهتر است این مکان آرام و بی صدا باشد تا شما بتوانید به خوبی بر تمرینات خود تمرکز داشته باشید، به خصوص اگر مبتدی هستید.
 • بر روی زمین دراز بکشید. دستها را به طول موازی در کنار خود قرار دهید. پاها را روی زمین قرار دهید و زانوان را در حالت 90 درجه بگذارید. سپس ناحیه شکم و باسن خود را بالا بیاورید.
 • اگر به تازگی این تمرینات را آغاز کرده اید، سه ثانیه در این حالت بمانید. این کار را 10 ست تکرار کنید. بعد از آنکه به این کار عادت کردید، این زمان را به 10 ثانیه برسانید. روزانه سه ست با شمارش 10 را انجام دهید.

مطالعاتی که در کلینیک تخصصی مایو انجام شده اند نشان می دهند چندین ماه طول می کشد تا این تمرینات بتوانند اثر بخشی خود را نشان دهند. به طور مثال ممکن است چندین ماه طول بکشد تا مشکل بی اختیاری ادرار با استفاده از این تمرین رفع گردد. بهتر است بدانید، اگر این تمرینات اثربخشی سریعی نداشته باشند، اما می توانند از بدتر شدن اوضاع در ناحیه لگن پیشگیری کنند.

تمرینات کگل برای مردان

مطالعات نشان می دهند که این تمرینات می توانند به طور ویژه برای مردان مفید باشند و حتی بسیاری از مشکلات جنسی آنها را ( مانند اختلال نعوظ) رفع کنند.

تمرینات کگل برای نعوظ مردان

اختلال نعوظ یکی از مشکلات حادی است که می تواند مشکلات فراوانی را برای مردان و شریک جنسی آنها به وجود بیاورد. یکی از دلایل بروز این مشکل ضعف در عضلات باسن است. به همین دلیل توصیه می شود این تمرینات به طور منسجم و روزانه دو یا سه بار تکرار شوند. حتی مردانی که به این اختلال دچار هستند، می توانند سفت کردن و شل کردن عضلات لگن را هنگامی که روی صندلی نشسته اند و یا ایستاده اند امتحان کنند.

در طول انجام این تمرین نفس خود را حبس نکنید. بهتر است بعد از مدتی فشارهای کوتاه و طولانی مدت را جایگزین کنید تا این کار به چالشی برای شما تبدیل شود. در هنگام تمرین بهتر است عضلات مقعد را نیز فشار دهید. شل کردن و سفت کردن سبب تقویت این عضلات می گردد. این تمرین تاثیر چشمگیری در رفع اختلال نعوظ دارد. این تمرین به رفع اختلالات دیگری نیز کمک می کند:

 • بی اختیاری ادرار یا مدفوع
 • دریبل بعد از ادرار
 • بهبود تجربه جنسی

سوالات پرتکرار در مورد تمرینات کگل

سوالات پرتکرار در مورد تمرینات کگل

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات شما در مورد این تمرین ویژه پاسخ دهیم.

آیا این تمرینات سبب افزایش سایز و حجم آلت تناسلی می شوند؟

بله! انجام این تمرینات می تواند بر سایز و حجم آلت تناسلی مردان اثر بگذارد.

چقدر طول می کشد تا این تمرینات اثربخشی خود را نشان دهند؟

به طور متوسط 4 تا 6 هفته.

آیا فقط باید چند ثانیه در این حالت ماند؟

وقتی شما مبتدی هستید، اگر بیشتر از چند ثانیه در این حالت بمانید از ادامه این ورزش دلزده می شوید. اما به مرور زمان عضلات تقویت می شوند و شما می توانید این کار را انجام دهید. هر چقدر بیشتر در حالت کگل بمانید تاثیر بیشتری بر عضلات ناحیه لگن خواهد داشت.

محصولات جنسی را از کجا تهیه کنیم؟

امروزه انواع محصولات برای رفع اختلال نعوظ در دسترس هستند که از پر طرفدارترین آنها می توان به  قرص های سنس باریج، کپسول آرژین مکس فورته سیمپلی یو و کپسول تستوکال ژیکال اشاره کرد. برای تهیه انواع محصولات و مکمل های تقویت قوای جنسی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم نغمه امیری کارشناس و درمانگر اختلالات جنسی و مشاور مجرب در حوزه مسائل زناشویی هستند که در زمینه استفاده از مکمل های تقویت قوای جنسی و باروری خانم ها و آقایان بسیار باسابقه می باشند.شما میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه همه موضوعات جنسی با پشتیبانی سایت داروخانه آنلاین تماس بگیرید.