مکمل تقویت قوای جنسی

چرا باید اسکن هسته ای قلب انجام دهیم؟

چرا باید اسکن قلب هسته ای انجام دهیم؟

اسکن هسته ای قلب مفهوم تازه ای در علم پزشکی است. گاهی تشخیص اینکه آیا جریان خون کافی در تمام نواحی عضله قلب شما وجود دارد یا خیر مسآله ساز است.  تصاویر هسته ای که توسط پزشک تجویز می شوند وی را قادر می سازد تا جریان خون را در قلب شما در حال استراحت با نحوه جریان خون هنگام پمپاژ شدید قلب شما مقایسه کند.

آزمایش استرس هسته ای می تواند با ارائه اطلاعات حیاتی به تشخیص بیماری قلبی کمک کند. در اینجاست که استفاده از ااسکن هسته ای قلب مطرح می شود. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد اسکن هسته ای قلب در اختیار شما قرار دهیم.

قلب و عروقشما می توانید جهت خرید مکمل قلب و عروق از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

اسکن هسته ای قلب چه اطلاعاتی را فراهم می سازد؟

اسکن هسته ای قلب روشی نوین و هوشمندانه است که اطلاعات جامعی را در مورد قلب در اختیار پزشکان قرار می دهید.

اطلاعات شامل موارد زیر است:

 • اندازه حفره های قلب
 • قلب چقدر خوب خون را پمپ می کند
 • این که آیا آسیبی به قلب وارد شده است
 • در صورت انسداد یا تنگی عروق کرونری که خون را به قلب می رسانند
 • اثربخشی هرگونه درمان فعلی

این آزمایش همچنین می تواند تعیین کند که آیا شما باید به برنامه توانبخشی قلبی ارجاع داده شوید یا خیر و اینکه چقدر می توانید با خیال راحت ورزش کنید.

مراقبت های پس از اسکن قلب هسته ای

چرا ممکن است به اسکن پرفیوژن میوکارد استرس نیاز داشته باشیم؟

پزشک شما ممکن است اسکن پرفیوژن میوکارد استرس را برای موارد زیر تجویز کند:

 • درد قفسه سینه که تازه شروع شده یا در طی چند روز یا بیشتر رخ می دهد
 • برای تشخیص بیماری عروق کرونر (CAD)، که باریک شدن عروق کرونر است
 • پس از حمله قلبی (انفارکتوس میوکارد یا MI ) برای ارزیابی آسیب عضله قلب
 • برای ارزیابی جریان خون در نواحی عضله قلب پس از جراحی بای پس عروق کرونر، آنژیوپلاستی یا قرار دادن استنت.

مراقبت های پس از اسکن هسته ای قلب

برای انجام اسکن پرفیوژن میوکارد ( اسکن هسته ای قلب)، باید از مصرف داروهای حاوی تئوفیلین یا کافئین خودداری کنید.  قهوه، حتی بدون کافئین، مجاز نیست، زیرا حاوی مقداری کافئین است. موارد دیگری که باید مد نظر داشته باشید به شرح زیر هستند:

 • داروهای آسم ممکن است حاوی تئوفیلین باشند.  اگر آسم دارید به پزشک خود اطلاع دهید.  داروهای تئوفیلین باید 48 ساعت قبل از آزمایش قطع شود.
 • داروهایی که حاوی کافئین هستند و تمام غذاها و نوشیدنی های حاوی کافئین باید 12 تا 24 ساعت نگه داشته شوند.  برخی از داروهای بدون نسخه که حاوی کافئین هستند عبارتند از  Anacin، Excedrin و NoDoz .
 • اسکن هسته ای قلب خطرات کمی دارد.  میزان تابش در این آزمایش بسیارکم است.  در موارد نادر ، برخی از افراد واکنش آلرژیک قابل درمان نسبت به ردیاب دارند.  اگر شما به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا هستید، ممکن است در هنگام تست استرس دچار درد قفسه سینه شوید.  داروها می توانند به کاهش درد قفسه سینه کمک کنند.
 • در مورد اینکه آیا باردار هستید یا ممکن است باردار باشید ، با پزشک خود و تکنسین هایی که آزمایش را انجام می دهند صحبت کنید.  اگر آزمایش فوری نیست ، ممکن است از شما بخواهند تا بعد از بارداری برای انجام آزمایش صبر کنید.
 • در صورت شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید زیرا تابش می تواند به شیر مادر منتقل شود.  اگر آزمایش فوری است، ممکن است بخواهید شیر مادر را به مدت یک تا دو روز پس از آزمایش پمپاژ کرده و دور بریزید، یا کودک خود را در آن مدت با شیشه شیر تغذیه کنید.

پس از اسکن هسته ای قلب از چه مکمل هایی می توان استفاده کرد؟

برای نمونه کپسول امریکن فارم کوکیوتن 30 و کپسول کوکیوتن 30 و امگا 3 1000 ترید فورما محصولی مناسب برای حفظ سلامت قلب و عروق است. امگا 3 ( که در روغن ماهی موجود است) یکی از مواد مغذی مورد نیاز برای سلامتی بخصوص سلامت قلب است. مطالعات نشان داده اند که امگا 3 به کاهش فشار خون بالا کمک می کند و نقش موثری در جلوگیری از رشد پلاک در عروق قلبی دارد. همچنین، استفاده از این کپسول خطر بروز حملات قلبی را پایین می آورد.

بهتر است قرص امگا 3 را همراه با وعده غذای اصلی مصرف کرد زیرا مکمل آن نوعی روغن است و همراه غذا بهتر جذب می‌شود. البته افرادی که بعد از مصرف آن دچار ضعف در پا می‌شوند، می‌توانند مکمل را قبل از خواب مصرف کنند. برخی از مکمل های حاوی امگا 3 به صورت زیر هستند:

نویسنده و گردآورنده: دکتر سارا شوهانی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.