منوی داروخانه
Your Cart

مکمل دوران شیردهی بانوان

برند: سوئیس انرژی | Swiss Energy مدل: Swiss Energy Prenatal Multivit
  کپسول پریناتال مولتی ویت سوییس انرژی 30 عددی   کپسول پریناتال مولتی ویت سوییس انرژی محصولی مناسب برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن در دوران بارداری و شیردهی است. همانطور که می دانید اگر ویتامین ها و مواد معدنی به بدن زنان نرسد، خطر ابتلا به بیماری های مزمن افزایش پیدا می کند...
تامین ویتامین های مورد نیاز بدن در دوران بارداری و شیردهی
315,000 تومان
برند: باریج اسانس | Barij Essence مدل: Barij Essence Fennelin 30 Soft Cap
کپسول فنلین باریج اسانس 30 عددیکپسول فنلین باریج اسانس دارای اسانس رازیانه شیرین است. کپسول فنلین باعث افزایش تولید شیر در دوران شیردهی می شود و مادرانی که فکر می کنند شیر کافی برای نوزادشان ندارند می توانند از آن استفاده کنند. بسیاری از افراد در دوران قاعدگی دچار دردهای شدیدی می شوند که توانایی آنه..
بهبود دهنده درد قاعدگی و افزایش شیر مادر در دوران شیردهی
40,600 تومان
برند: اینترافارم | Intrapharm مدل: Intrapharm Fefol Breastfeeding 30 Capsules
کپسول ففول برست فیدینگ اینترافام (دوران شیردهی) 30 عددی  کپسول ففول برست فیدینگ اینترافام  محصولی مناسب جهت کمک به حفظ سلامت عمومی و تامین مواد مغذی موردنیاز دوران بارداری است . بارداری دوران بسیار مهمی است و اگر در این دوران ویتامین ها و مواد مغذی به بدن مادر و جنین نرسد ، خطر بروز آسی..
کمک به سلامت عمومی بدن , تامین مواد مغذی موردنیاز بدن در دوران شیردهی
140,000 تومان
کپسول شیر افزا گل دارو 30 عددی کپسول شیر افزا گل دارو 30 عددی
-10 %
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Shirafza 30herbal Cap
کپسول شیر افزا گل دارو کپسول شیر افزا گل دارو محصولی مناسب برای افزایش شیر مادر است. این کپسول پایه گیاهی دارد و در آن از موادی نظیر عصاره رازیانه، عصاره شنبلیله، عصاره دانه زیره سبز و عصاره شوید استفاده شده است. کپسول شیر افزا با افزایش میزان ترشح شیر مادر سبب می شود تا مواد مغذی به بدن کودکان ب..
محرک شیر مادر و دارای خاصیت ضد نفخ و کمک به تجمیع گاز به وجود آمده در معده طفل شیرخوار
44,100 تومان 49,000 تومان
برند: ویتان | Vitane مدل: Vitane IroVit Spansule Capsules
کپسول اسپانسول آیرویت ویتان هر عدد حاوی ۱۵۰mg سولفات آهن (معادل ۴۷mg آهن المنتال)،بعلاوه ۵۰۰mcg فولیک اسیدکپسول آیروویت حاوی آهن و فولیک اسید مانع رهاای آهن در شکم و بنابراین مانع از پیامد شکم است. ژلاتین مورد استفاده در ساخت کپسول از منبع جانداری حلال مشتق شده است. 30 عدد در هر بسته وجود می دارد..
خونساز و درمان کم خونی در دوران بارداری و تامین آهن مورد نیاز در دوران بارداری
65,000 تومان
کپسول آیرون فورت سلامت فارمد 32 عدد
-10 %
برند: سلامت فارمد | Pharmed Salamat مدل: Arian Salamat Sina Ironforte 32capsule
کپسول آیرون فورت سلامت فارمد   قرص آهن یکی از املاح ضروری و کمیاب در رژیم غذایی انسان است. کمبود آهن در رژیم غذایی شایع ترین نوع سو تغذیه در جهان است که سبب ابتلا فرد به کم خونی می شود و حدود 25% از جمعیت کل دنیا به آن مبتلا هستند. کمبود آهن در بدن حتی قبل از اینکه به کم خونی فقر آهن منجر..
کمک به دریافت آهن کافی مورد نیاز بدن و بارداری سالم
119,340 تومان 132,600 تومان
برند: نکستایل | Nextyle مدل: Nextyle Fem Style 2 60pcs
نکستایل فم استایل (بارداری + شیردهی)مکمل (30 قرص و 30کپسول)نکستایل فم استایل (بارداری + شیردهی) برای تامین ویتامین های گروه ب از جمله ویتامین ب 12 و فولیک است. این مکمل حاوی 30 قرص و 30 کپسول است که باید روزانه مورد استفاده قرار گیرند. ویتامین های گروه ب انرژی بدن را افزایش می دهند و سبب می شوند زنا..
کمک به تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن بعد از هفته 13 دوران بارداری تا پایان شیردهی
255,100 تومان
برند: درسا دارو | dorsadarou مدل: Dorsa Iodine Folic Tablets 30pieces
قرص یدو فولیک درسا 30 عددی قرص یدو فولیک درسا محصولی مناسب برای تامین ید و فولیک اسید مورد نیاز بدن پیش از بارداری، در دوران بارداری و پس از باردرای است. اسید فولیک یکی از موادی است که بدن در دوران بارداری به آن نیاز دارد. این ویتامین به حفظ سلامت بدن مادر کمک می کند و برای سلامت سیستم عصبی جنین و ج..
جهت مصرف در دوران پیش از بارداری، بارداری و شیردهی
31,000 تومان
قرص پرگنا پرو نیچرز اونلی 30 عددی قرص پرگنا پرو نیچرز اونلی 30 عددی
جدید
برند: نیچرز اونلی | Natures Only مدل: Natures Only Pregna Pro 30 Tablets
قرص پرگنا پرو نیچرز اونلی 30 عددی محصولی مناسب جهت تامین مواد مغذی دوران بارداری و شیردهی است. این فرآورده با داشتن مولتی ویتامین ها و مولتی مینرالها باعث تامین مواد مغذی شده و به سلامت مادر و جنین در دوران بارداری و شیردهی کمک می کند. قرص پرگنا پرو با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی اثرات مخرب راد..
تامین مواد مغذی دوران بارداری و شیردهی
225,750 تومان
برند: دارو درمان پارمیدا | Darou Darman Parmida مدل: Darou Darman Parmida Vital Style
قرص وایتال استایل دارو درمان پارمیدا 30 عددیقرص وایتال استایل دارو درمان پارمیدا محصولی مناسب برای تامین مواد مورد نیاز در دوران بارداری و شیردهی است. قرص وایتال به تامین آهن و ویتامین ب 12 در بدن کمک می کند. این مواد تولید گلبول های قرمز را در خون افزایش می دهند و این مسئله می تواند به افزایش خونرس..
کمک به تامین آهن، ید، ویتامین ب 12، فولیک اسید در دوران بارداری و شیردهی
47,400 تومان
قرص مولتی ویتامین پرنامکس یورو ویتال 45 عدد
-50 %
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital PrenaMax New Mum
قرص مولتی ویتامین پرنامکس یورو ویتال حاوی ویتامین ها و املاح معدنی ضروری مورد نیاز بدن مادران است. این مکمل برای دوران پس از زایمان و شیردهی کاربرد دارد و مکملی منحصربفرد برای حفظ سلامتی بدن مادران است. نقش ویتامین ها و مواد معدنی در سلامت و رشد کودکان تمامی نیاز نوزاد پس از تولد تا ۶ ماهگی تن..
تامین انرژی و تنظیم متابولیسم طبیعی در مادران پس از زایمان و حفظ سلامت پوست، مو و ناخن
152,600 تومان 305,200 تومان
قرص مولتی ویتامین پرنامکس دیورینگ پرگننسی یورو ویتال 90 عدد
-20 %
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital PrenaMax During Pregnancy
قرص مولتی ویتامین پرنامکس دیورینگ پرگننسی یورو ویتالقرص مولتی ویتامین پرنامکس دیورینگ پرگننسی یورو ویتال حاوی امگا3، ویتامین ها و املاح معدنی و کاروتنئوییدهای طبیعی است. این مکمل برای تامین نیازهای بدن مادر در دوران بارداری فرموله شده است.نقش ویتامینها و مواد معدنی در سلامت و رشد کودکانتمامی نیاز نو..
تامین انرژی و نیاز مادران در دوران بارداری و بهبود رشد و تکامل جسمی و ذهنی جنین
697,600 تومان 872,000 تومان
برند: نانو حیات دارو | Nano Hayat مدل: Nano Hayat Darou Lactawell 60 tabs
  قرص لاکتاول نانو حیات دارو قرص لاکتاول نانو حیات دارو محصولی مناسب برای افزایش تولید شیر مادر است. در این مکمل از گیاهان شیر افزا استفاده شده است، همچنین مواد موثره ای که در این قرص به کار رفته اند به تامین انرژی مورد نیاز مادر کمک می کنند و در نتیجه مادر می تواند بر نیازهای کودکش تمرکز..
مکمل تقویت کننده دوران شیردهی و تامین انرژی مورد نیاز مادر 
379,320 تومان
برند: جهان فارمد آریا | Jahan Pharmed Aria مدل: Jahan pharmed Aria Galacto Rise 24 Sachets
ساشه گالاکتورایز جهان فارمد 24 عددی محصولی مناسب جهت افزایش ترشح شیر مادران است . ساشه 3 گرمی گالاکتورایز ترکیبی از عصاره گیاهان جو، رازیانه، آنیس و کلسیم کربنات می باشد که با روش علمی و استاندارد تهیه شده و به صورت ساشه با پودر محلول در آب بسته بندی شده است. این مکمل به گونه ای طراحی شده ..
افزایش دهنده ترشح شیر در مادران شیرده
125,115 تومان 131,700 تومان
کپسول ژلاتینی پست ناتال ویتالی تون 60 عددی کپسول ژلاتینی پست ناتال ویتالی تون 60 عددی
ناموجود
برند: ویتا فارمد | Vita Pharmed مدل: Vitally Tone Postnatal
کپسول ژلاتینی پست ناتال ویتالی تونتاریخ انقضای این محصول تا تاریخ 2023/05استکپسول ژلاتینی پست ناتال ویتالی تون محصولی مناسب برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن مادران شیر ده است. شیر دهی دوران حساسی برای مادر و کودک به شمار می رود. زیرا کودک تمامی مواد مورد نیاز رشد خود را از شیر مادر دریافت می کند و..
کمک به سلامت عمومی بدن و تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن در دوران شیردهی
216,000 تومان
کپسول و قرص پریناویت آپوویتال 45 عدد کپسول و قرص پریناویت آپوویتال 45 عدد
ناموجود
برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital Prenavit During Pregnancy 30 tab 15 cap
کپسول و قرص پریناویت آپوویتالکپسول و قرص پریناویت آپوویتال مولتی ویتامین بی نظیر و مناسب دوران بارداری است و حاوی ۳۰ قرص و ۱۵ عدد کپسول  جهت حفاظت از سلول‌های مادر و جنین در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد است. این محصول با تامین املاح و ویتامین‌های مورد نیاز بدن مادر، در بهبود رشد و تکامل جسمی جن..
مولتی ویتامین مورد نیاز دوران بارداری
190,000 تومان
کپسول ماما لایف لایف آن 30 عدد
ناموجود
برند: لایف آن | Life On مدل: Life On Mama-Life
کپسول ماما لایف لایف آنکپسول ماما لایف لایف آن مکملی منحصر به فرد برای تامین نیاز بدن بانوان به انواع مواد مغذی است که قصد دارند در آینده ای نزدیک باردار شوند. همچنین، از این کپسول می توان در دوران قبل از بارداری، بارداری و پس از بارداری استفاده کرد.چرا باید در دوران باردای از ویتامین ها و مواد معدن..
مولتی ویتامین و مینرال برای خانم های باردار
189,500 تومان
کپسول آیرونیر سی خوارزمی 30 عددی کپسول آیرونیر سی خوارزمی 30 عددی
ناموجود
برند: خوارزمی | Kharazmi مدل: Kharazmi Ironir C 30capsules
  کپسول آیرونیر سی خوارزمی 30عددی کپسول آیرونیر سی خوارزمی محصولی مناسب برای حفظ سلامتی در دوران بارداری و شیردهی است. این کپسول حاوی آهن، اسید فولیک و ویتامین ب 12 است که از مواد بسیار مهم در دوران بارداری و شیردهی به شمار می ورند. کمبود این مواد در این دوران می تواند آسیب های جدی به جنی..
مناسب برای دوران بارداری و شیردهی و بهبود کم خونی
98,100 تومان
پودر لیدی میل فاسکا پودر لیدی میل فاسکا
ناموجود
برند: فاسکا | Fasska مدل: Fassbel Ladymil
پودر لیدی میل فاسکاپودر لیدی میل فاسکا مکمل غذایی منحصر به فرد برای مادران باردار و شیرده است. این مکمل تمامی نیازهای غذایی مادران در دوران بارداری وشیردهی را تامین می‌کند.ضرورت مصرف ویتامین و مواد معدنی در دوران بارداری و شیردهیدوران بارداری و شیردهی از حساس‌ترین دوران زندگی مادران به شمار می‌روند...
مکمل غذایی کامل برای دوران بارداری و شیردهی
98,000 تومان
پودر شیر مادران باردار و شیرده لاکتومیل پگاه 400 گرم پودر شیر مادران باردار و شیرده لاکتومیل پگاه 400 گرم
ناموجود
برند: پگاه | Pegah مدل: Milk Powder For Pregnant And Lactating Mothers 400 g
پودر شیر مادران باردار و شیرده لاکتومیل پگاه پودر شیر مادران باردار و شیرده لاکتومیل پگاه  مکمل غذایی است که برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن بانوان در دوران بارداری و شیردهی طراحی شده است. از آنجایی که کیفیت چربی رژیم غذایی مادر بر اسیدهای چرب شیر مادر اثر می گذارد، این محصول دارای اسید..
تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن زنان باردار و شیرده
58,000 تومان
پودر ترومام تروویتال
ناموجود
برند: تروویتال | Truevital مدل: Truevital Truemum
پودر ترومام تروویتال پودر ترومام تروویتال مکملی منحصر به فرد برای تامین نیاز بدن مادران به انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی در دوران بارداری و شیردهی است. ضرورت مصرف ویتامین و مواد معدنی در دوران بارداری و شیردهی دوران بارداری و شیردهی از حساس‌ترین دوران زندگی مادران به شمار می‌..
حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی برای دوران بارداری و شیردهی
125,000 تومان
پودر ببمام میلوپا
ناموجود
برند: میلوپا | Milupa مدل: Milupa Bebemum
پودر ببمام میلوپاپودر ببمام میلوپا سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشماری است و جهت استفاده مادران پس از زایمان و در دوران شیردهی تهیه شده است. این محصول در تکامل بهینه مغز و سیستم بینایی، کمک به استحکام استخوانها و دندانها، بهبود عملکرد دستگاه گوارش کودک و جلوگیری از ریزش مو نقش بسزایی دارد. همچ..
تامین کننده ویتامین ها و مواد معدنی مادران در دوران شیردهی
22,000 تومان
قرص ید فولیک ویتاول 30 عددی قرص ید فولیک ویتاول 30 عددی
ناموجود
برند: ویتاول | Vita Well مدل: Vitawell I Folic Fc Tablets
قرص ید فولیک ویتاول قرص ید فولیک ویتاول محصولی مناسب برای تامین اسید فولیک و ید در دوران پیش از بارداری، حین بارداری و دوران شیردهی است. هر قرص حاوی 500 میکرو گرم اسید فولیک و 150 میکروگرم ید است و همین امر قرص قرص ویتاول را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. مطالعات نشان داده اند اگر در دوران بار..
با هر خرید یک عدد رایگان دریافت نمایید
26,100 تومان
قرص کلسی فید دنیا دارو 30 عدد
ناموجود
برند: دنیا دارو | Donya Darou مدل: Donya Darou Calcifeed 30 tablets
قرص کلسی فید دنیا دارو 30 عدد قرص کلسی فید دنیا دارو مکملی منحصر به فرد برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین د به ویژه در دوران بارداری و شیردهی است. این مواد سبب می شود جنین در دوران بارداری به خوبی رشد کند و پس از تولد با مشکلات متعددی رو به رو نشود. یکی از مو..
جلوگیری از پوکی استخوان و مکمل کلسیم منیزیم و زینک
42,500 تومان
نمایش 1 تا 24 از 34 (2 صفحه)
مکمل دوران شیردهی بانوان


همانطور که میدانید بهترین تغذیه برای کودک تغذیه با شیر مادر است.اما مادران نیز در این دوران باید از تغذیه مناسب و همچنین لوازم دوران شیردهی استفاده کنند. اولین باری که نوزادتان را در اتاق زایمان در آغوش می‌گیرید، زمان خوبی برای شروع شیردهی می‌باشد. در ابتدا بدنتان شیر مخصوصی به‌نام کلستروم تولید می‌کند که به حفاظت نوزاد در برابر عفونت‌ها کمک خواهد کرد. ۸ الی ۱۲ بار در هر ۲۴ ساعت الگوی شیردهی مناسبی است. باید هر بار که نوزادتان علائم گرسنگی را نشان می‌دهد، او را تغذیه کنید.

هنگامی‌که نوزاد تغذیه می‌کند، مکش وی مغز مادر را برای آزادسازی هورمون پرولاکتین بیش‌تری تحریک می‌کند. پرولاکتین نیز بدن را برای تولید شیر بیش‌تر تحریک می‌کند. این، دستورالعمل لازم را برای پستان‌ها برای ساخت شیر کافی برای تغذیه بعدی می‌دهد. پس از گذشت چند ساعت، سطح پرولاکتین شروع به کاهش می‌کند، اما با شیردهی دوبارۀ نوزاد بار دیگر افزایش می‌یابد. بنابراین، هرچه دفعات بیش‌تری نوزادتان را شیر دهید، سطح پرولاکتین در جریان خون بیش‌تر شده و تولید شیر نیز بیش‌تر می‌شود. همچنین، پرولاکتین علت توقف پریودتان می‌باشد، زیرا می‌تواند از تخمک‌گذاری جلوگیری کند.

ویتامین های پس از زایمان 

برای درک تغییر نیازهای تغذیه ای در دوران پس از زایمان در دوران بارداری، به زنان به طور مداوم نیازهای تغذیه ای مربوط به بهبود سلامت و تندرستی مادر و کودک یادآوری می شود. اما چیزی که بسیاری از زنان متوجه نمی شوند این است که در طول دوره پس از زایمان، به خصوص در دوران شیردهی، ممکن است یک زن همچنان نیاز به اولویت بندی برخی مواد مغذی داشته باشد. مصرف مواد مغذی برای اطمینان از اینکه شیر مادر حاوی مواد مغذی کافی برای کمک به حفظ سلامت و تغذیه کودک است، مهم است.

آهن برای کمبود انرژی و کم خونی

کمبود آهن یکی از شایع ترین عدم تعادل های تغذیه ای است که در افراد در سراسر جهان کشف شده است. اما به خصوص برای زنان، خطر کم بودن آهن به دلیل قاعدگی، بیشتر است. اگر خانمی در دوران بارداری با کمبود آهن تشخیص داده شد، احتمال اینکه این بیماری در دوران پس از زایمان و شیردهی ادامه پیدا کند بیشتر است. مطالعات نشان می دهد که زنان شیرده باید 10 میلی گرم در روز مصرف کنند. با این حال، آهن را می توان به طور طبیعی در غذاهایی مانند گوشت قرمز، برخی حبوبات و میوه ها و صدف نیز یافت.

DHA برای سلامت نوزاد

اکثر زنان باردار DHA را به عنوان یک ماده ضروری برای ویتامین های دوران بارداری به یاد می آورند. DHA که به طور رسمی به عنوان اسید دوکوزاهگزانوئیک شناخته می شود، یک ماده مغذی مهم امگا 3 است که به طور مستقیم با کمک به رشد مغز، سیستم عصبی و چشم کودک در ارتباط است. مادران شیرده باید مصرف DHA را در اولویت قرار دهند، به خصوص که این ماده مغذی به طور طبیعی در بدن ساخته نمی شود. در حالی که DHA را می توان در ماهی های چرب مانند سالمون، ساردین و ماهی تن یافت، مکمل ها نیز یک گزینه هستند. کارشناسان توصیه می کنند مکملی را انتخاب کنید که حاوی 250 تا 375 میلی گرم DHA همراه با EPA باشد.

شنبلیله

برای تامین شیر اگرچه این فرآیند اغلب آسان توصیف می شود، اما شیردهی می تواند دشوار باشد و اگر زنی با تامین شیر دست و پنجه نرم کند، این تجربه می‌تواند استرس‌زاتر شود. شنبلیله یک گیاه طبیعی است که ثابت شده است که شیر را بهبود می بخشد. مطالعات متعددی در مورد استفاده از این گیاه در زنان شیرده انجام شده است، با شواهدی که نشان می دهد این گیاه می تواند یک تغییر دهنده بازی برای زنانی باشد که با تامین شیر مشکل دارد. اگرچه شنبلیله به عنوان یک مکمل قرص در دسترس است، زنان همچنین می توانند این گیاه را به عنوان بخشی از چای یا در کوکی ها یا اسموتی های دوران شیردهی مصرف کنند.

ویتامین D برای تحکیم استخوان ها

ویتامین D در کنار تقویت ایمنی، با سلامت استخوان هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مرتبط است. این ویتامین به بدن در جذب کلسیم کمک می کند. بسیاری از افراد، از جمله زنان، به طور طبیعی کمبود ویتامین D دارند. پزشکان معمولاً به زنان شیرده توصیه می کنند که حداقل 600 IU ویتامین D در روز دریافت کنند، این مقدار به معنای دریافت کافی ویتامین D برای نوزادان نیست. یک مطالعه اخیر نشان داد که زنانی که حداقل 6400 واحد بین‌المللی مصرف کرده‌اند، می‌توانند به طور کامل مورد نیاز ویتامین D کودک را از طریق شیر مادر تامین کنند.

اولویت دادن به تغذیه در دوران شیردهی

از آنجایی که یک زن شیرده نیازهای سلامتی دو نفر را تامین می کند، تغذیه مناسب باید در اولویت باشد. اکثر زنان می توانند نیازهای کلیدی سلامت خود را از طریق یک رژیم غذایی سالم پر از غذاهای غنی از مواد مغذی تامین کنند. اما در صورت کمبود یا رژیم غذایی محدود که ممکن است گروه‌های غذایی را محدود کند، مکمل‌ها می‌توانند راهی عالی برای از بین بردن شکاف‌ها باشند. زنان شیرده که نگران نیازهای تغذیه ای خود هستند باید با پزشک مشورت کنند.

تغذیه با شیر مادر و رژیم غذایی در دوران شیردهی

این ایده خوبی است که شما نیز مانند بقیه افراد از یک رژیم غذایی سالم استفاده کنید. یک رژیم غذایی سالم شامل موارد زیر است:

 • حداقل 5 وعده از انواع میوه ها و سبزیجات در روز، از جمله میوه ها و سبزیجات تازه، منجمد، کنسرو شده و خشک، 
 • حداکثر یک لیوان 150 میلی لیتری آبمیوه 100٪ شیرین نشده
 • غذاهای نشاسته ای مانند نان سبوس دار، پاستا، برنج و سیب زمینی
 • فیبر فراوان از نان و ماکارونی سبوس دار، غلات صبحانه، برنج، حبوبات مانند لوبیا و عدس و میوه و سبزیجات
 • بعد از بچه دار شدن، برخی از زنان دچار مشکلات روده و یبوست می شوند و فیبر به هر دوی این موارد کمک می کند.
 • پروتئین، مانند گوشت و مرغ بدون چربی، ماهی، تخم مرغ، آجیل، دانه ها، غذاهای سویا و حبوبات
 • بیش از 2 وعده ماهی در هفته توصیه نمی شود، از جمله 1 سهم ماهی روغنی.
 • غذاهای لبنی مانند شیر، پنیر و ماست حاوی کلسیم هستند و منبع پروتئین هستند.
 • منابع غیر لبنی کلسیم مناسب برای گیاهخواران شامل  نان قهوه ای، حبوبات و میوه های خشک است.
 • نوشیدن مایعات زیاد
 •  زمانی که به شیردهی عادت دارید یک نوشیدنی بنوشید: آب و شیر بدون چربی یا بدون چربی همه گزینه های خوبی هستند.

ویتامین ها و شیردهی

همه زنان باردار و شیرده، باید مصرف مکمل روزانه ویتامین D را در نظر بگیرند. اکثر افراد بالای 5 سال احتمالاً وقتی در خارج از منزل هستند ویتامین D کافی را از نور خورشید دریافت می کنند. بنابراین ممکن است از مصرف مکمل ویتامین D خودداری کنند شما می توانید سایر ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را با خوردن یک رژیم غذایی متنوع و متعادل دریافت کنید.

خوردن ماهی در دوران شیردهی

خوردن ماهی برای سلامتی شما و کودکتان مفید است، اما در دوران شیردهی نباید بیش از ۲ وعده در هفته ماهی مصرف کنید.

کافئین و شیردهی

کافئین می تواند از طریق شیر مادر به کودک شما برسد و ممکن است او را بیدار نگه دارد. کافئین به طور طبیعی در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها از جمله قهوه، چای و شکلات وجود دارد. همچنین به برخی از نوشابه ها و نوشیدنی های انرژی زا و همچنین برخی از داروهای سرماخوردگی و آنفولانزا اضافه می شود. کافئین یک محرک است و می تواند کودک شما را بی قرار کند. برای زنان باردار و شیرده ایده خوبی است که مصرف کافئین خود را به کمتر از 200 میلی گرم در روز محدود کنند. چای و قهوه بدون کافئین، دمنوش های گیاهی، آب میوه 100 درصد (اما نه بیشتر از یک لیوان 150 میلی لیتری در روز) یا آب معدنی را امتحان کنید. از نوشیدنی های انرژی زا که ممکن است دارای کافئین بسیار بالایی باشند خودداری کنید.

بادام زمینی و شیردهی

اگر می خواهید در دوران شیردهی بادام زمینی یا غذاهای حاوی بادام زمینی مانند کره بادام زمینی بخورید، می توانید این کار را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل انجام دهید (مگر اینکه، البته به آنها حساسیت داشته باشید).

مکمل های شیردهی و نحوه عملکرد آنها

مکمل های شیردهی محصولاتی هستند که مصرف آن ها در دوران شیردهی پیشنهاد می شود.  مصرف آنها ممکن است به افزایش شیر مادر یا بهبود جریان شیر شما کمک کند. به یاد داشته باشید، اکثر مادران برای شروع، ساخت و حفظ ذخایر شیر مادر خود نیازی به تقویت‌کننده‌های شیردهی ندارند. مطمئن شوید که به طور مکرر شیر بدهید و/یا پمپاژ کنید - معمولاً حدود 8 تا 12 بار در هر دوره 24 ساعته - و به طور موثر، زیرا حذف کافی شیر ضروری است. مرتباً بررسی کنید تا مطمئن شوید که کودک شما به طور مناسب وزن اضافه می کند و ارتباط مکرر با پزشک کودک کوچک خود را حفظ کنید، بنابراین هر سؤالی می تواند در اسرع وقت برطرف شود. اگرچه کاهش میزان شیر مادر می تواند ناامید کننده باشد، اما این یک چالش رایج در میان مادران شیرده است.


داروخانه آنلاین مطالعه مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهد:سوالات متداول

مکمل هایی که حاوی ویتامین د، ویتامین کا، کلسیم و امگا 3 هستند برای استفاده در دوران شیردهی مفید هستند.

بله! در برخی از موارد استفاده از مکمل دوران شیردهی بانوان می تواند باعث بروز کرامپ های شکمی، اسهال و یا یبوست شود.

بله! با توجه به این موضوع که در دوران شیردهی میزان مواد مغذی کاهش پیدا می کند، استفاده از این مکمل ها به زنان کمک می کند دوران شیردهی را به خوبی سپری کنند.

بهتر است استفاده از مکمل دوران شیردهی 5 روز پس از تولد نوزاد شروع شود.