مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل بدنسازی آمینواسید چه اثرات و عوارض جانبی دارد؟

مکمل بدنسازی آمینواسید چه اثرات و عوارض جانبی دارد؟

مکمل بدنسازی آمینواسید مکملی محبوب و ضروری برای تمامی افرادی است که به طور حرفه ای ورزش می کنند و به سلامت بدن خود اهمیت می دهند. پروتئین ریز مغذی بسیار مهمی برای حفظ سلامت بدن است و زندگی بدون آن امکان ندارد. پروتئین فاکتوری بسیار اساسی در عضله سازی رخ می دهد و می توانیم ادعا کنیم که بدون وجود پروتئین عضله سازی هرگز رخ نمی دهد.

آمینو اسید بدنسازیشما می توانید جهت خرید آمینو اسید بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آمینو اسیدها به چند دسته تقسیم می شوند؟

پروتئین از بلوکهایی تشکیل شده است که آمینو اسید نامیده می شوند. آمینواسیدها به سه دسته تقسیم می شوند:

  • آمینواسیدهای ضروری
  • آمینواسیدهای نیمه ضروری
  • آمینواسیدهای غیر ضروری

آمینواسیدهای ضروری آمینواسیدهایی هستند که بدن برای حفظ سلامتی خود در تمام طول حیات به آنها نیاز دارد. آمینواسیدهای نیمه ضروری آمینواسیدهایی هستند که بدن در دوران رشد (دوران کودکی) بدانها نیاز دارد. آمینواسیدهای غیرضروری آمینواسیدهایی هستند که بدن بدون آنها (بدون هیچ گونه آسیبی) می تواند به حیات خود ادامه دهد.

مکمل بدنسازی آمینواسید مکملی است که حاوی آمینواسیدهای ضروری برای رشد بدن به ویژه عضله سازی است. این مکمل به ورزشکاران کمک می کند نیازهای بدن خود را تامین کنند و حجم عضلات خود را افزایش دهند!

مکمل بدنسازی آمینواسید از چه چیزی ساخته شده است؟

مهمترین بخش پروتئین را آمینواسیدها تشکل می دهند که مهمترین وجه تمایز آنها با کربوهیدراتها و چربی ها وجود نیتروژن در ترکیبشان است. آمینو اسیدها ترکیباتی هستند که حداقل از یک گروه آمینو  (-NH2) و یک گروه کربوکسیل  (-COOH) تشکیل شده اند. این ترکیبات نقش اساسی در پروسه های بیولوژیک بدن دارند و کمبود آنها در بدن تاثیرات منفی بر سلامتی می گذارد.

می توان ادعا کرد که عملکرد سیستم های اصلی بدن تا حد زیادی به وجود آمینو اسیدهای ضروری بدن بستگی دارد. به طور کلی 9 آمینو اسید  وجود دارند که نقش مهمی را در بدن ایفا می کنند و کارهای متفاوتی را انجام می دهند. ورشکاران و بدنسازان باید استفاده از آمینو اسید بدنسازی را در برنامه رژیمی خود بگنجانند. زیرا این مکمل، مکملی حیاتی برای حجم گرفتن در بدنسازی است.

آمینو اسیدهای موجود در مکمل بدنسازی آمینواسید کدامند؟!

در اینجا به معرفی آمینو اسیدهای موجود در این مکمل می پردازیم.

ترکیب شماره 1:

فنیلانین:این ماده یک انتقال دهنده عصبی تیروسین، دوپامین، اپینفرین و نورپینفرین است. فنیلانین نقش مهمی در ساختار و عملکرد پروتینها و آنزیم ها و تولید آمینو اسیدهای دیگر بازی می کند. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ سلامت ورزشکاران کمک شایانی می کند.

ترکیب شماره 2:

والین: این یکی از سه زنجیره آمینو اسید است، بدین معنا که یک سر آن آزاد است و به ساختار مولکولی متصل است. والین به رشد ماهیچه ها و تولید دوباره آنها کمک می کند و انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ انرژی ورزشکاران در طول ورزشهای سنگین بدنسازی کمک می کند.

 

ترکیب شماره 3:

ترونین: این ماده شیمیایی نقش مهمی در پروتین های ساختاری مانند کلاژن و الاستین بازی می کند.این مواد ترکیب های بسیار مهمی برای پوست به شمار می روند. ترونین نقش مهمی در متابولیسم چربی و عملکرد دستگاه ایمنی بازی می کند. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن کمک می کند.

ترکیب شماره 4:

تریپتوفان: این ماده اگرچه اغلب باعث خواب آلودگی می شود اما عملکردهای بسیار دیگری نیز دارد. تریپتوفان ترکیب شیمیایی است که نیتروژن خون را متعادل می کند. همچنین، این ماده شیمیایی به عنوان  پیشرو در انتقال عصبی  سروتونین به حساب می رود.این ترکیب سروتونین، اشتها، خواب و حالات خلقی را تنظیم می کند. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ خلقیات ورزشکاران در طول ورزشهای سنگین بدنسازی کمک می کند.

ترکیب شماره5:

متیونین: این ماده نقش مهمی در متابولیسم و سم زدایی بدن بازی می کند. همچنین این ترکیب سبب رشد بافت های بدن و جذب زینک، سلینیوم و مواد معدنی دیگر می شود. تمامی این فرآیندها برای سلامتی حیاتی هستند. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ سلامت عمومی ورزشکاران کمک می کند.

ترکیب شماره6:

لوسین: این ماده مانند والین یک زنجیره از آمینو اسیدها است که برای سنتز پروتین و ترمیم عضلانی بسیار مهم قلمداد می شود. همچنین این ترکیب لوسین سطح قند خون را متعادل می کند و به درمان زخم و تولید هورمون های رشد کمک می کند. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ سلامت عمومی و درمان جراحات ورزشکاران  کمک می کند.

ترکیب شماره7:

ایسولوسین: آخرین زنجیره از زنجیره آمینو اسیدها ایسولوسین است.این ترکیب نقش مهمی را در متابولیسم ماهیچه ای و رشد بافت عضلانی بازی می کند. همچنین وجود این ماده برای بهبود عمکلرد دستگاه ایمنی، تولید هموگلوبین و تنظیم انرژی بسیار ضروری است. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به عضله سازی (که مهمترین هدف ورزشکاران و بدنسازان است) کمک می کند.

قرص آمینو وی 4600 کارنقرص امینو وی 4600 کارن | کمک به عضله سازی و افزایش حجم عضلات

ترکیب شماره8:

لیسین: این ماده شیمیایی نقش مهمی در سنتز پروتین، تولید هورمونها وآنزیم ها و جذب کلسیم بازی می کند. همچنین وجود این ترکیب برای تولید انرژی، عملکرد دستگاه ایمنی و کلاژن سازی و الاستین بسیار ضروری است. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ سلامت عمومی ورزشکاران در طول ورزشهای سنگین بدنسازی کمک می کند.

ترکیب شماره9:

هیستیدین: این ماده شیمیایی یک انتقال دهنده عصبی است.این ترکیب نقش مهی را در واکنش دستگاه ایمنی، دستگاه گوارش ، عمکلرد دستگاه تناسلی و چرخه خواب بازی می کند.

هیستیدین غلاف میلین را حفظ می کند! میلین یک مانع دفاعی در اطراف سلولهای عصبی است. آمینو اسیدها نقش بسیار مهمی در ارتقای عملکرد و متابولسیم بدن بازی می کنند. به همین دلیل است که کمبود آنها تاثیرات منفی بر سلامتی، سیستم عصبی، تولید مثل، گوارشی و دفاعی بدن می گذارد. وجود این ماده در مکمل بدنسازی آمینواسید به حفظ سلامت عمومی ورزشکاران طول ورزشهای سنگین بدنسازی کمک می کند.

عوارض جانبی مصرف مکمل بدنسازی آمینواسید کدامند؟

تابدین جا به اثرات آمینواسیدها بر سلامتی و مصرف مکمل بدنسازی آمینواسید در ورزشکاران پرداختیم. اما این مکمل مانند هر مکمل و داروی دیگری دارای عوارض جانبی است.

هرگز بیش از اندازه از مکمل بدنسازی آمینواسید استفاده نکنید. بهتر است در مورد مصرف این مکمل با مربی خود مشورت کنید و آن را به صورت دوره ای مصرف کنید.

مصرف مکمل بدنسازی آمینواسید بیش از شش ماه سبب می شود مشکلاتی از جمله خستگی مفرط در بدن رخ دهد. این محصول به عنوان مکمل دارویی برای افرادی که از بیماری تحلیل عضلات رنح می برند نیز تجویز می شود.

پودر بی سی ای ای های اسپید گلد کر ترکترک گلد کر بی سی ای ای های اسپید | کمک به بهبود رشد عضلات

مشکلات گوارشی و کبدی

اما بهتر است بدانید استفاده طولانی مدت از مکمل بدنسازی آمینواسید سبب بروز مشکلاتی در سیستم گوارش و معده می شود. حالت تهوع یکی از عوارض جانبی استفاده طولانی مدت از این مکمل است.

همانطور که بدان اشاره کردیم متابولیسم پروتئین در کبد صورت می گیرد. افرادی که از بیماری های کبدی و کلیوی رنج می برند باید در مورد مصرف مکمل بدنسازی آمینواسید بسیار محتاط باشند.

مطالعات کافی در مورد استفاده از این مکمل در دوران بارداری و یا شیردهی وجود ندارد. به همین دلیل زنان باردار و شیرده باید با مشورت پزشک متخصص از این مکمل استفاده کنند و یا استفاده از آن را کنار بگذارند.

اگر مکمل بدنسازی آمینواسید بیش از حد مجاز مصرف شود سبب می شود سطح آمونیاک خون افزایش یابد، همین امر بر کارکرد مغز اثر می گذارد. لوسین آمینواسیدی ضروری است که در این مکملها موجود است، مصرف این مکمل در کودکان مبتلا به هیپوگلیسمی سبب پایین آمدن قند خون می شود.

در صورتی که از مشروبات و نوشیدنی های الکلی استفاده می کنید از مکمل بدنسازی آمینواسید استفاد نکنید زیرا خطر آسیب به مغز وجود دارد. اگر از بیماری های خاص مانند پارکینسون رنج می برید در رابطه با مصرف این مکمل بسیار مختاط باشید و قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید.

نکات پایانی

مکمل بدنسازی آمینواسید، محبوب و ضروری برای ورزشکاران حرفه‌ای هست که به سلامت بدن خود اهمیت می‌دهند. پروتئین، که از آمینواسیدها تشکیل شده است، نقش بسیار مهمی در عضله‌سازی دارد. آمینواسیدها به سه دسته ضروری، نیمه‌ضروری و غیرضروری تقسیم می‌شوند و به رشد بدن و عضله‌سازی کمک می‌کنند. ترکیبات مختلف این مکمل شامل فنیلانین، والین، ترونین، تریپتوفان، متیونین، لوسین و ایسولوسین است که هر کدام نقش‌های مهمی ، از جمله کمک به رشد و ترمیم ماهیچه‌ها، متابولیسم چربی، تعادل نیتروژن خون، و تنظیم اشتها، خواب و خلق‌وخو در بدن دارند .

با وجود فواید فراوان، مصرف بیش از حد این مکمل می‌تواند عوارض جانبی مانند خستگی مفرط، مشکلات گوارشی و کبدی، حالت تهوع و افزایش سطح آمونیاک خون را به همراه داشته باشد. بنابراین، بهتر است این مکمل‌ها تحت نظر مربی یا پزشک مصرف شده و از مصرف بیش از اندازه خودداری شود. برای خرید این مکمل‌ها می‌توانید از طریق وب‌سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید

محصولات جنسی
آقای سید علی عباسیان کارشناس حرفه ای ورزشی و تغذیه، مشاوری مجرب و با سابقه ای طولانی در زمینه استفاده صحیح از مکمل های ورزشی و مکمل های غذایی بوده و برنامه های ورزشی و تغذیه ای ایشان به صورت تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و آماتور نتیجه بخش بوده است. آقای عباسیان مفتخر به اخذ گواهینامه های مربیگری و کار با دستگاه های ورزشی، تغذیه و مکمل های ورزشی هستند و شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی به وبسایت داروخانه آنلاین مراجعه کرده و یا با شماره 72023-021 تماس حاصل نمایید.