مکمل تقویت قوای جنسی

چای های لاغری و سم زدا و تمام آنچه باید بدانید!

چای های لاغری و سم زدا و تمام آنچه باید بدانید!

چای های لاغری و سم زدا امروزه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته اند! هزاران سال است که مردم تلاش می کنند با غذاها، نوشیدنی ها و چایها ی مختلف بدنشان را سم زدایی بکنند. این روشها حتی در این قرن نیز مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه مصرف چایها ی سم زدا بسیار محبوب است.

مواد تشکیل دهنده این چایها مانند تمامی مکملهای دیگر تحت نظارت سازمان غذا و دارو نیست. اخیرا گزارش شده است که برخی از چایها ی لاغری و سم زدا شامل مواد شیمیایی و خطرناکی هستند. بنابراین قبل از استفاده از چای های لاغری و سم زدا با پزشک خود مشورت کنید!

آیا چای های لاغری و سم زدا به کاهش وزن شما کمک می کنند؟

به طور کلی چایها یک نوشیدنی های مفیدی هستند. باور عموم این است که چای سبز باعث کاهش وزن می شود و مواد موجود در چای سبز باعث بالا رفتن چربی سوزی می شوند.

اما تحقیقات بالینی کافی در مورد این چایها و خواص لاغری آنها صورت نگرفته است. محققان گوشزد می کنند که باید تحقیقات بیشتری در رابطه با این نوع چایها صورت گیرد.

دستورالعمل بسیاری از چایها ی سم زدا این است که در کنار مصرف این چایها باید رژیم غذایی خود را رعایت کنید. غذاهای سالم بخورید و میزان کالری مصرفی را کاهش دهید!آیا کاهش وزن به دلیل مصرف این چایها است یا کاهش مصرف کالری ؟!!!

آیا چای های لاغری و سم زدا به کاهش وزن شما کمک می کنند؟

چایها و سطوح کافئین!

تمامی چایها ی سم زدا شامل سطوح بالایی از کافیئن هستند. به طور کلی کافیئن در تمامی چایها وجود دارد، اما میزان بالای آن سبب افزایش ادار می شود.همین امر بر تعادل سیستم مایع بدن تاثیر می گذارد و آب بدن را کاهش می دهد .

البته ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که برخی از دانشمندان بر این عقیده هستند که کافیئن موجود در چایها سبب افزایش ادار و از دست رفتن آب بدن نمی شود و این موضوع را یک افسانه می دانند. چایها ی سم زدا ممکن است اثر مسهل داشته باشند و سرعت هضم غذا را افزایش بدهند.

مواد مضر موجود در چایهای لاغری و سم زدا!

برخی از چایها ی سم زدا مانند چای های دیگر ضرری برای سلامتی ندارند.اما برخی چایها شامل موادی هستند که برای سلامتی مضر هستند. این مواد می توانند:

  • بعضی از گیاهان مانند سنا 
  • مواد ملین 
  • سطوح بالای کافیئن 
  • داروهای آرام بخش 
  • مواد شیمیایی غیر قانونی مانند افدرا 

اثرات جانبی مصرف چای های لاغری و سم زدا!

سنا و ملین های دیگری که در چای های لاغری و سم زدا به کار می روند سبب بروز بیماری اسهال می شوند.در صورت ادامه یافتن این بیماری سیستم گوارش بدن به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.

سطوح بالای کافیئن و مواد مسهل در این نوع چایها نارحتی های شکم، نفخ، گاز معده و حالت تهوع را افزایش می دهند. همچنین مصرف بالای کافیئن باعث بی قراری، اضطراب، وزوز گوش و افزایش ضربان قلب می شود.کافیئن بالا بر خواب طبیعی فرد تاثیر می گذارد و آن را مختل می کند.

مواد تشکیل دهنده چای های لاغری و سم زدا به گونه ای طراحی شده اند که انرژی تولید می کنند. همچنین این چایها سبب می شوند فرد با عجله به سرویس بهداشتی برود. همین امر بر کاهش وزن اثر دارد.

بسیاری معتقد هستند با ادرار زیاد سم از بدن خارج می شود اما در واقع شما در حال از دست دادن آب بدن خود هستید. مصرف این چایها ادرار را افزایش می دهد در نتیجه آب بدن کاهش می یابد. همین امر سبب می شود الکترولیت خون پایین بیاید. این الکترولیتها برای عملکرد ماهیچه ها ضروری هستند و سبب اسپام عضلانی و ضربان قلب نامنظم می شوند.

این چایها می توانند خطر بیماری هایی مانند حملات قلبی، ایست قلبی، و مرگ را افزایش دهند. همچنین مصرف این چایها با داروهای دیگر تداخل پیدا می کند و خطر ناک است. بنابراین فریب تبلیغات را نخورید و حتما توجه داشته باشید محصول مصرفی باید تحت نظارت سازمان غذا و دارو باشند!

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.