مکمل تقویت قوای جنسی

مکملها و ویتامینهای مفید بعد از عمل کوچک کردن معده!

مکملها و ویتامینهای مفید بعد از عمل کوچک کردن معده!

مکملها و ویتامینهای ویژه ای هستند که بعد از عمل کوچک کردن معده باید الزاما مورد استفاده قرار گیرند. چاقی یک ناهنجاری است که در آن چربی به بافتهای بدن افزوده می شود. این ناهنجاری نه تنها زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد،بلکه خطر بروز بیماری هایی مانند عوارض قلبی و عروقی ، دیابت و فشار خون را افزایش می دهد .

 یکی از روشهای درمان چاقی عمل معده برداری یا کوچک کردن معده است.این عمل  سبب کاهش وزن می شود و بر میزان جذب غذا تاثیر می گذارد. در نتیجه ممکن است تمامی ویتامین ها و مواد مغذی دیگرجذب بدن نشوند و بدن با مشکلات زیادی روبه رو شود. افرادی که عمل کوچک کردن معده را انجام می دهند باید در ادامه زندگی خود از مکمل های ویتامین دار و مواد معدنی استفاده کنند.

رژیم غذایی و روزانه این افراد باید شامل مواد زیر باشد:

اما این کل داستان نیست.

اگر از کمبود ویتامین رنج می برید قبل از عمل کوچک کردن معده این مشکل را حل کنید!

اگر از کمبود ویتامین رنج می برید قبل از عمل کوچک کردن معده این مشکل را حل کنید!

تیم پژشکی ORMC  به شما پیشنهاد می دهد که قبل از این عمل از ویتامین ها و مواد معدنی استفاده کنید. بیماری چاقی خود می تواند نمونه ای از عدم تغذیه مناسب باشد. محققان نشان داده اند 51% از بیمارانی که می خواهند عمل کوچک کردن معده را انجام دهند از کمبود مواد معدنی و ویتامین مانند موارد رنج می برند:

  • آهن
  • پتاسیم
  • ویتامین B6 B12
  • ویتامین D

بعد از عمل، معده این افراد با مشکلات زیادی رو به رو می شوند. زیرا  اسید معده کاهش می یابد و همین امر بر جذب B12 و آهن تاثیر می گذارد. کمبود ویتامین B1 ممکن است منجر به اختلالات عصبی شود.کمبود ویتامین D شایع ترین بیماری در 5 ساله اخیر بعد از انجام این عمل بوده است. به همین دلیل استفاده از مکملها ی حاوی ویتامین D به شدت توصیه می شود.

راهکاریی برای مصرف هر چه بهتر مکمل ها و ویتامین ها!

تحقیقات نشان می دهند که بیشتر بیمارانی که عمل کوچک کردن معده را انجام می دهند  به درستی از مکملهای ویتامین دار و مواد معدنی استفاده نمی کنند.

بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا با توجه به کمبود ویتامین ها در بدن شما بهترین مکمل ها را به شما پیشنهاد بدهد. چک آپ سالیانه را انجام دهید و تحت مراقبت باشید. اگر عمل کوچک کردن معده را انجام داده اید موارد زیر را رعایت کنید:

  • سعی کنید از برندهای خوبی استفاده کنید، اگرچه ممکن است کمی گران قیمت باشد اما با عمل معده بسیاری از مواد خوراکی از لیست غذایی شما حذف می شوند.
  • روی موبایل خود ساعت مصرف مکمل ها را تنظیم کنید.
  • از مکملها یی استفاده کنید که مصرف آنها برای شما راحتتر است، این مکملها می توانند جویدنی یا نوشیدنی باشند.
  • بعد از غذا از مکمل ها استفاده کنید تا حالت تهوع خود را کاهش دهید و بدن بهتر ویتامین را جذب کند.
  • از مکمل های ویتامین دار و مواد معدنی حل شدنی در آب استفاده کنید.

نکات پایانی 

عمل کوچک کردن معده یک روش موثر برای کاهش وزن و درمان چاقی است، اما ممکن است به کمبود مواد مغذی و ویتامین‌ها منجر شود. برای جلوگیری از این مشکلات، مصرف مکمل‌های ویتامین دار مانند مولتی ویتامین، ویتامین B12، سیترات کلسیم و ویتامین D ضروری است. کاهش اسید معده بعد از عمل ممکن است جذب برخی ویتامین‌ها را مختل کند، بنابراین مشورت با پزشک برای انتخاب بهترین مکمل‌ها اهمیت دارد. همچنین، مصرف مکمل‌ها بعد از غذا، تنظیم ساعت مصرف روی موبایل، و استفاده از مکمل‌های حل شدنی در آب می‌تواند به جذب بهتر و کاهش حالت تهوع کمک کند. با رعایت این نکات، می‌توان سلامتی را بعد از عمل حفظ کرد و از مشکلات کمبود مواد مغذی جلوگیری کرد.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.