احتمال باردرای از طریق کاندوم چقدر است؟

احتمال باردرای از طریق کاندوم چقدر است؟

احتمال بارداری از طریق کاندوم یکی از موضوعاتی است که زیاد در مورد آن شنیده ایم. اما همواره این سوال مطرح می شود که این ادعا چقدر صحت دارد. آیا با استفاده از کاندوم واقعا ممکن است فرد باردار شود! به طور کلی، کاندوم از موثرترین روش های جلوگیری از بارداری است و در صد خطای آن دو درصد است. با وجود این راهکارهای مناسبی وجود دارند که به شما کمک می کنند این درصد خطا را نیز از بین ببرید و رابطه جنسی امن و لذت بخشی را تجربه نمایید.

تاثیر کاندوم در جلوگیری از بارداری چقدر است؟

کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند کاندوم وسیله ای مناسب است که 98 درصد می تواند از بارداری جلوگیری کند. برخی از تحقیقات نشان می دهند از هر 100 نفر زوجی که از کاندوم استفاده می کنند 15 نفر آنها باردار می شوند و این امر نشان می دهد احتمال باردرای از طریق کاندوم کمتر از دو درصد است.

 با وجود این اگر شما از کاندوم به روش درستی استفاده کنید، می توانید خطر بارداری را به طور کامل از بین ببرید. در همینجا به شما اعلام می کنیم احتمال باردرای از هر روش دیگری نیز وجود دارد. اما این احتمالات بسیار کم است و شما نباید خود را نگران سازید.

چگونه از کاندوم استفاده کنم؟

همانطور که متوجه شده اید شما می توانید با استفاده از صحیح از این محصول احتمال باردرای از طریق کاندوم را به میزان چشمگیری کاهش دهد. در ادامه راهکارهای مناسب را در اختیار شما قرار می دهیم.

سایز کاندوم

شاید یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود احتمال باردرای از طریق کاندوم به طور کامل از بین برود سایز کاندوم است. بسیاری از افراد به این موضوع توجهی ندارند و کاندومی را انتخاب می کنند که برای آلت تناسلی آنها کوچک است.

با توجه به این موضوع که کاندوم در آلت تناسلی بانوان قرار می گیرد و عقب و جلو می شود، این امر باعث می شود کاندوم در طول رابطه جنسی خارج شود و یا در صورت ارضای مردان خطر انتقال بخشی از آب منی به واژن بانوان افزایش پیدا می کند. به همین دلیل، شما باید از کاندومی استفاده کنید که متناسب با آلت تناسلی است.

تاریخ انقضای کاندوم

یکی دیگر از مواردی که خطر احتمال بارداری از طریق کاندوم را افزایش می دهد استفاده از کاندوم های تاریخ مصرف گذشته است. توصیه می شود هرگز از کاندوم هایی که تاریخ انقضای آنها کمتر از 6 ماه است استفاده نکنید. این امر دلایل مختلفی دارد. اولا زمانی که تاریخ انقضای کاندوم نزدیک است، مواد سازنده کاندوم آسیب می بینند و کارآیی خود را از دست می دهند.

در نتیجه، ممکن است این مواد سست شوند و خطر انتقال آب منی مردان به درون واژن زنان افزایش پیدا می کند. از طرف دیگر، اگر کاندوم از تاریخ مصرفش گذشته باشد، ممکن است در طول رابطه جنسی پاره شود و همین امر خطر بارداری را به میزان زیادی افزایش می دهد.

استفاده از روان کننده

گاهی در طول رابطه جنسی متوجه می شوید واژن زنان خشک است. باید بدانید تقریبا تمامی کاندوم ها حاوی روان کننده هستند و این روان کننده به روان شدن واژن زنان کمک می کند. اما در بعضی از موارد این روان کننده کافی نیست و خشکی واژن بانوان از بین نمی رود. اگر واژن زنان خشک باقی بماند، باعث می شود که کاندوم پاره شود و از بین رود.

در این صورت، توصیه می شود شرکای جنسی استفاده از روان کننده را مد نظر قرار دهند. زیرا این امر باعث می شود تا از بروز هر گونه اصطکاک و سایشی با واژن زنان جلوگیری به عمل آید و همین امر احتمال باردرای از طریق کاندوم را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

احتمال باردرای از طریق کاندوم

آیا رابطه جنسی خشن باعث پاره شدن کاندوم می شود؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمینه احتمال باردرای از طریق کاندوم پرسیده می شود در این زمینه است که آیا رابطه جنسی خشن باعث پاره شدن کاندوم می شود. پاسخ به این سوال مثبت است. شواهد نشان می دهند در مواردی که شرکای جنسی روابط جنسی خشنی را تجربه می کنند احتمال پاره شدن کاندوم افزایش می کند. در این موارد، اگر کانال واژن بانوان با استفاده از ژل روان کننده مرطوب گردد و از کاندوم مناسب استفاده شود، خطر پارگی کاندوم کاهش پیدا می کند.

در هنگام زایمان طبیعی چه اتفاقی در بدن رخ می دهد؟

چرا کاندوم از آلت تناسلی مردان خارج می شود؟

برخی از شرکای جنسی به این موضوع اشاره می کنند یکی از دلایل احتمال بارداری از طریق کاندوم خارج شدن کاندوم از آلت تناسلی است. این امر نیز می تواند احتمال باردرای از طریق کاندوم را افزایش دهد. در این شرایط، موارد مختلفی باعث خارج شدن کاندوم از آلت تناسلی می شوند. به طور مثال، رابطه جنسی خشن و بزرگ تر بودن کاندوم از آلت تناسلی باعث می شود تا کاندوم از روی آلت تناسلی خارج شود. همچنین، مردانی که دچار مشکل نعوظ هستند و آلت تناسلی شان به سرعت حالت نعوظ را از دست می دهند معمولا حالتی را تجربه می کنند که کاندوم در حین رابطه جنسی خارج می شود.

آیا همراه با کاندوم باید از قرص استفاده کنیم؟

با توجه به این موضوع که بسیاری از افراد نگران احتمال بارداری از طریق کاندوم هستند به این موضوع اشاره می کنند آیا باید همراه با کاندوم از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کنیم. پاسخ به این سوال قطعا منفی است. کاندوم یکی از موثرترین روش هایی است که اجازه نمی دهد بانوان در طی رابطه جنسی باردار شوند. با توجه به این موضوع که احتمال باردرای از طریق کاندوم بسیار پایین است، توصیه نمی شود بانوان از روش های جلوگیری از بارداری مانند قرص استفاده کنند.

چه موقع قرص اورژانسی بخوریم؟

استفاده از قرص اورژانسی تنها زمانی پیشنهاد می شود که در طول رابطه جنسی کاندوم پاره شده است و یا شما احتمال می دهید که کاندوم در رابطه جنسی جا به جا شده است و آب منی مردان وارد رحم زنان شده است ( برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله قرص اورژانسی، نحوه مصرف و عوارض جانبی را مشاده کنید). همچنین، اگر کاندوم در طول رابطه جنسی از آلت تناسلی مردان خارج شود بهتر است قرص اورژانسی مصرف کنید. قرص اورژانسی را بهتر است همان ساعت اولیه مصرف کنید. این امر باعث می شود خطر بارداری از بین برود.

چگونه از کاندوم استفاده کنیم؟

بهتر است بدانید روش استفاده از کاندوم احتمال بارداری از طریق کاندوم را به میزان زیادی کاهش می دهد. برای اینکار باید به صورت زیر عمل کنید:

  • برای باز کردن بسته کاندوم نباید از قیچی و یا دندان استفاده کنید.
  • کاندوم را بر روی آلت تناسلی خود قرار دهید و به آرامی بالا بکشید.
  • مواظب باشید ناخن شما بدنه کاندوم را خراش ندهد. در غیر اینصورت خطر پارگی کاندوم وجود دارد.

آیا می توانیم برای کاهش خطر بارداری از کاندوم زنانه و مردانه همزمان استفاده کنیم؟

برای جلوگیری از احتمال بارداری از طریق کاندوم استفاده از کاندوم زنانه و مردانه همزمان با یکدیگر پیشنهاد نمی شود. این کار باعث می شود تا کاندوم ها با یکدیگر اصطکاک داشته باشند و همین امر می تواند مشکلات دیگری را نیز به وجود بیاورد. در نتیجه، توصیه می شود از روی ناآگاهی هرگز این کار را انجام ندهید و از سلامت جنسی خود به خوبی محافظت نمایید.

بهترین کاندوم چه کاندومی است؟

بهترین کاندوم با توجه به سلیقه شخصی شما و مدت زمانی که با شریک جنسی خود رابطه دارید مشخص می شود. امروزه، محصولات جدیدی در بازار موجود هستند که ضخامت آنها بسیار کم است. همین امر باعث می شود تا شرکای جنسی در زمان برقراری رابطه جنسی آلت تناسلی یکدیگر را احساس کنند. در نتیجه لذت جنسی افزایش پیدا می کند و می تواند به شرکای جنسی کمک کند حس بهتری داشته باشند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید آیا امکان پارگی این کاندوم ها وجود دارد. پاسخ به این سوال منفی است. با اینکه ضخامت این کاندوم ها بسیار پایین است، اما بسیار مقاوم هستند و شما می توانید با خیال آسوده از آنها استفاده نمایید.

نکات مهم در خرید کاندوم

اگر می خواهید بهترین کاندوم را بخرید بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • در زمان خرید به سایز کاندوم توجه داشته باشید و آن را متناسب با آلت تناسلی خود انتخاب کنید.
  • در زمان خرید کاندوم به تاریخ انقضای کاندوم توجه داشته باشید.
  • در زمان خرید کاندوم به نوع آن توجه کنید. دائما کاندوم خاردار استفاده نکنید. استفاده دائمی از کاندوم های تحریک کننده باعث می شود تا در آینده با مشکلات زیادی رو به رو شوید.
  • کاندوم را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها تهیه کنید.

برای خرید کاندوم مناسب به کجا مراجعه کنیم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد احتمال باردرای از طریق کاندوم در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید احتمال بارداری از طریق کاندوم یک یا دو درصد است و این احتمال بسیار پایین است. در نتیجه، شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از این محصول استفاده کنید و سلامت جنسی خود را تامین نمایید.

اگر می خواهید برای خرید کاندوم اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید و انواع محصولات جنسی را سفارش دهید. کارشناسان این مرکز به شما کمک می کنند بهترین کاندوم را خریداری کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.