مکمل تقویت قوای جنسی

زردچوبه روشی مناسب برای حل مشکل مقاومت آنتی بیوتیکی!

زردچوبه روشی مناسب برای حل مشکل مقاومت آنتی بیوتیکی!

زردچوبه یکی از پرکاربردترین ادویه های غذایی است. رویشگاه اصلی گیاه زردچوبه هند است و یکی از ادویه های معروف و پرکاربرد در این کشور است. مطالعات جدید محققان نشان داده است که زردچوبه قدرت حیرت آوری برای حل بسیاری از مشکلات بدن انسان دارد. با استفاده از مقادیر مناسبی از زردچوبه بصورت نانوکپسول می توان بیماری مقاومت آنتی بیوتیکی را از بین برد.

عموما برای مبارزه با میکروب‌های بیماری‌ زا در بدن از آنتی بیوتیک استفاده می شود. گاهی میکروبها جهش ژنی پیدا می کنند و نسل‌های جدیدی به وجود می آیند که نمی توان با آن‌ها مبارزه کرد. از مهم‌ترین عوامل بروز این بیماری مصرف خودسرانه یا بیش از حد آنتی بیوتیک‌ها است. این پدیده کل جامعه انسانی را به خطر می‌اندازد، به طوری که دانشمندان این بیماری را به تروریسم تشبیه کرده‌اند!

مطالعات چه واقعیتی را در مورد استفاده از زردچوبه نشان می دهند؟

مطالعات اخیر نشان داده اند که ترکیب های موجود در این گیاه سبب رفع بیماری مقاومت آنتی بیوتیکی میشوند. مقاومت باکتری هلیکوباکتر پیلوری نسبت به آنتی بیوتیک بسیار زیاد است. هلیکوباکترپیلوری شایع‌ترین موجود ذره‌ بینی است که انسان‌ها را در بعد جهانی به بیماری عفونت دچار کرده است. این بیماری عفونتی در سراسر جهان بسیار شایع است.

بر اساس آمار 70 درصد افراد در معرض این نوع عفونت قرار دارند. تحقیقات نشان داده اند که با استفاده از میزان مناسبی از نانوکپسول های حاوی زردچوبه، می توان از پنهان شدن باکتری ها و چسبیدن آنها به مخاط دستگاه گوارش جلوگیری کرد.

به این ترتیب کارآیی آنتی بیوتیک ها افزایش می یابد و خطر ابتلا به بیماری مقاومت آنتی بیوتیکی کاهش پیدا می کند. زردچوبه حاوی ماده ای به نام کورکومین است که رنگ، عطر و طعم زردچوبه نیز نتیجه همین ترکیب کورکومین است. کورکومین خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است.

برای تهیه مکمل های دارویی به کجا مراجعه کنیم؟

اگر به دنبال مکمل های دارویی مانند قرص تقویت سیستم ایمنی بدن هستید می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، این مرکز در زمان خرید مشاوره های رایگان و تخصصی را به شما ارائه می دهد. 

نویسنده: دکتر مریم فیض مکتوبی، پزشک

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.