مکمل تقویت قوای جنسی

معرفی انواع ویتامین برای کاهش استرس و ارتقا سلامتی!

معرفی انواع ویتامین برای کاهش استرس و ارتقا سلامتی!

استرس یکی از مشکلاتی است که همگی ما این روزها با آن دست و پنجه نرم می کنیم. مطالعات نشان داده اند که استرس آثار بسیار مخربی بر سلامتی دارد و می تواند باعث بروز بیماریهای قلبی و حتی مغزی شود. نکته قابل توجه این است که برخی از مطالعات نشان داده اند که مصرف برخی از ویتامین ها و مواد معدنی نقش بسیار مهمی در کاهش سطوح استرس در بدن دارد. در ادامه به معرفی انواع ویتامین برای کاهش استرس می پردازیم.

depression andشما می توانید جهت خرید قرص ضد افسردگی و اضطراب از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ویتامین دی

ویتامین D نقش مهمی در تنظیم خلق و خو و همچنین سلامت اعصاب و مغز دارد. مطالعات زیادی ارتباط میان سطح ویتامین D و افسردگی را اثبات کرده اند و ادعا می کنند که مصرف مکمل های ویتامین D می تواند به درمان استرس بالا کمک کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که کمبود ویتامین D همچنین می تواند با اختلالات اضطرابی مرتبط باشد.

به طور مثال، مطالعه ای در سال 2015 گزارش داد که افراد مضطرب و یا افرادی که افسردگی دارند، سطوح پایینی از ویتامین د در بدن خود دارند. مطالعه دیگری در سال 2017 نشان داد که مصرف مکمل های ویتامین D هم افسردگی و هم اضطراب را در زنان مبتلا به دیابت نوع 2 بهبود می بخشد.

اگر می خواهید این ویتامین برای کاهش استرس را مصرف کنید، باید روزانه در زیر نور آفتاب قرار گیرید. همچنین، ماهی منبع خوبی از این ویتامین به شمار می رود. کارشناسان توصیه می کنند اگر به رژیم غذایی سالم دسترسی ندارید، استفاده از مکمل های حاوی ویتامین د را آغاز کنید.

ویتامین های گروه ب

ویتامین های گروه ب از انواع ویتامین برای کاهش استرس و اضطراب به شمار می روند. مطالعات نشان داده اند مصرف این ویتامین ها نقش موثری در مدیریت سطوح استرس در بدن دارد. به طور مثال، مطالعه ای در سال 2017 نشان داد افرادی که دارای سطح پایینی از ویتامین ب 12 هستند، بیشتر دچار افسردگی و اضطراب می شوند.

مطالعه دیگری در سال 2018 نشان داد افرادی از رژیم غذایی سرشار از ویتامین ب پیروی می کنند، کمتر احساس استرس دارند و این موضوع می تواند به عنوان راهکاری مکمل برای درمان بیماری استرس و اضطراب مورد توجه قرار گیرد. توصیه می شود کسانی که به رژیم غذایی سالم دسترسی ندارند از مکمل های حاوی ویتامین ب استفاده کنند. این ویتامین ها به عنوان انواع ویتامین برای کاهش استرس شناخته شده اند.

منیزیم

در کنار انواع ویتامین برای کاهش استرس، منیزیم ماده معدنی مهمی است که برای عملکرد مناسب ارگان های مختلف در بدن مورد نیاز است. مطالعات مختلف نشان می دهند که این ماده معدنی نقش چشمگیری در کاهش استرس و اضطراب دارد.

در یک بررسی منظم در سال 2017 مشخص شد افرادی که مکمل های حاوی منیزیم را دریافت می کنند کمتر از کسانی که این مکمل ها را دریافت نمی کنند، به بیماری استرس و اضطراب دچار می شوند. مطالعه دیگری در سال 2016 نشان داد زنانی که مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی هستند، وقتی از مکمل های حاوی منیزیم استفاده می کنند، استرس کمتری را تجربه می کنند. مواد طبیعی حاوی منیزیم به شرح زیرند:

  • گندم
  • اسفناج
  • کوینو
  • بادام و بادام هندی
  • شکلات تلخ

به این نکته توجه داشته باشید مصرف مقادیر زیاد منیزیم می تواند باعث اسهال شود.

ویتامین دی، ویتامین برای کاهش استرس

ال تانین

در کنار انواع ویتامین برای کاهش استرس، برخی از آمینو اسیدها نیز می توانند به عنوان ویتامین کاهش استرس در نظر گرفته شوند. ال تیانین یک آمینو اسید است که در چای سبز و سیاه وجود دارد. برخی شواهد نشان می دهد که این ماده آرام بخش و ضد اضطراب است.

مطالعه ای در سال 2016 نشان داد افرادی که یک نوشیدنی حاوی 200 میلی گرم ال تانین مصرف می کنند، پس از انجام کارهای چالش برانگیز، در مقایسه با کسانی که این نوشیدنی را دریافت نمی کردند ، دارای استرس و میزان پایین تری از کورتیزول بودند.

مکمل های مولتی ویتامین

کارشناسان سلامتی بر این عقیده هستند کسانی که مکمل های مولتی ویتامین دریافت می کنند ( با توجه به این موضوع که این مکمل ها حاوی انواع ویتامین برای کاهش استرس است)، کمتر دچار استرس و اضطراب می شوند.

مطالعه ای در سال 2019 نشان داد مصرف مستمر ویتامین های گروه ب، ویتامین ث، کلسیم، منیزیم و روی نقش موثری در کاهش استرس دارد. مطالع دیگری در سال 2018 گزارش کرده است که مصرف این مکمل ها می تواند برای افراد مبتلا به اختلالات خلقی مفید باشد.

اسیدهای چرب امگا 3

چربی های امگا 3 در غذاهایی مانند ماهی و بذر کتان وجود دارد. طبق مطالعات معتبری که در این زمینه صورت گرفته است، آنها نقش مهمی در سلامت مغز دارند. بدن نمی تواند این چربی ها را بسازد ، بنابراین افراد باید آنها را از رژیم غذایی خود دریافت کنند. همچنین، مطالعه ای در سال 2018 نشان داد، مصرف اسید های چرب امگا 3 در کنار مصرف انواع ویتامین برای کاهش استرس نقش مفیدی در کنترل و بهبود بیماری اضطراب دارد.

سوالات پرتکرار در مورد انواع ویتامین برای کاهش استرس

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در مورد انواع ویتامین برای کاهش استرس پاسخ دهیم.

کدام ویتامین ها گروه ب برای کاهش استرس مفید هستند؟

مطالعات نشان داده اند تمامی ویتامین های گروه ب برای کاهش استرس مفید هستند، اما ویتامین ب 12، ویتامین ب 6 و ویتامین ب 1 نقش ویژه ای در کاهش سطوح استرس دارند.

آیا ویتامین ث برای کاهش استرس مفید است؟

بله! مطالعات نشان داده اند مصرف این ویتامین نقش موثری در جلوگیری از خستگی مزمن و نوسانات خلقی دارد.

مکمل های تقویت حافظه را از کجا بخریم؟

اگر می خواهید مکمل های تقویت حافظه را تهیه کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در این سایت به فروش می رسند دارای مجوزهای بهداشتی هستند و همچنین می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.