مکمل تقویت قوای جنسی

ال آرژنین چیست؟

آرژنین

همانطور که می‌دانید پروتئین مهم ترین جز رشد و تنظیم متابولیسم بدن به شمار می‌آید که برای ادامه ی حیات ضروری است. واحدهای سازنده‌ی پروتئین به نام آمینو اسید به دو دسته ضروری و غیرضروری تقسیم می‌شوند. بدن قادر به تولید آمینواسیدهای ضروری نیست برای همین از منابع غذایی و دارویی برای تامین این مدل از آمینواسیدها استفاده می‌کنیم. ال آرژنین یکی از مهم ترین آمینواسیدهای بدن است که پزشکان به آن مولکول معجزه می گویند. این آمینواسید در گشاد شدن رگ های قلبی، تحریک تولید هورمون رشد، تولید و حمل نیتریک اسید و همچنین دفع مواد زائد تاثیر بسزایی دارد.

آرژنینشما می توانید جهت خرید مکمل و قرص ال آرژنین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

قرص ال آرژنین چیست ؟

مدتی است که شرکت‌های داروسازی این ماده را به عنوان قرص در دزهای 50 یا 1000گرمی تولید و روانه بازار کرده اند. با اینکه ال آرژنین از مواد مورد نیاز بدن است و فوایدی از قبیل کاهش فشار خون (برای افرادی که مبتلا به بیماری فشار خون هستند)، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، کمک به افزایش حساسیت و عملکرد انسولین، درمان اختلال نعوظ دارد ولی مانند هر داروی دیگری نیاز به مشورت با پزشک متخصص دارد و از مصرف خودسرانه این دارو باید خودداری نمود.

مکمل ال آرژنین

این مکمل ورزشی به دو صورت تزریقی و قرص وجود دارد. این مکمل شامل سه اسیدآمینه ی ضروری ال آرژنین، ال اورنیتین، ال لیزین است. این ماده فاقد افزودنی‌های نشاسته ای، رنگ مصنوعی و مواد نگه دارنده است. مکمل ال آرژنین یک مکمل اصلی برای ورزشکاران حرفه ای است که باعث تسهیل خون رسانی به اندام هایی می شود که درگیر فعالیت ورزشی هستند و کارایی ورزشکاران را در انجام فعالیت های هوازی افزایش می دهد. از دلایل محبوبیت دیگر این ماده برای ورزشکاران حفظ تعدیل نمک است که باعث میشود آب و نمک حبس شده در زیر پوست به عضلات ظاهری نرم و صاف بدهد.

قرص ال آرژنین کارنقرص ال آرژنین کارن | کمک به عضله سازی و تاخیر در بروز خستگی

ال آرژنین در منابع غذایی

همانطور که گفته شد آمینواسیدهای ضروری در بدن وجود ندارند و باید از منابع غذایی و دارویی برای تامین این نوع از اسیدهای آمینه استفاده کرد. برای افراد مسنی که آنقدر تحرک ندارند، استفاده از این قرص می تواند خطرناک باشد یا حتی کسانی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند و به دلیل تداخلات دارویی نمی‌توانند از مکمل یا قرص آن استفاده کنند توصیه می‌شود حتما از منابع خوراکی برای افزایش میزان آن استفاده کنند. پروتئین بهترین منبع برای تامین ال آرژنین است. پروتئین های گوشتی دارای آمینواسیدهای بیشتری هستند ولی از پروتئین های گیاهی مانند سویا یا نخود نباید غافل شد. برخی مواد و محصولات غذایی هم مانند مغزها از میزان ال آرژنین کمی نیز برخوردارند.مهم‌ترین موادی که دارای این ماده هستند به ترتیب:

 • گوشت گاو، بوقلمون و ماکیان دیگر
 • عدس، بادام زمینی، دانه کدو تنبل
 • گردو، فندق، جو دوسر، ذرت، گندم سیاه می‌باشد.

قرص ال آرژنین برای لاغری

از دلایل دیگر مصرف این قرص ، لاغر شدن است. مصرف این دارو به این صورت نیست که می‌تواند به یکباره از اضافه وزن بدن بکاهد. با استفاده از رژیم غذایی صحیح و ورزش مناسب و در کنارش، مصرف کردن قرص ال آرژنین می تواند تاثیرگذار باشد. تحقیقات در زمینه‌ی ارتباط این ماده با لاغری هنوز نواقصی دارد ولی مسئله‌ای که نمایان است وظیفه اصلی این قرص است، که سوخت و ساز بدن را بر عهده دارد. این ماده با تحریک متابولیسم غده‌ی چربی از چربی های انباشته شده در بدن به عنوان منبع انرژی استفاده می کند و باعث چربی سوزی می شود. برای تسریع چربی سوزی بهتر است از دزهای پایین آن استفاده کرد و کم کم مقدار دزهای مصرفی را افزایش داد. این ماده با افزایش هورمون رشد در بدن فرایند متابولیسم را افزایش می‌دهد، وقتی سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند طبعا باید انتظار لاغری و کاهش وزن را داشته باشیم.

افزایش کارایی عضلانی ورزشکارانکپسول ال آرژنین بیس نوتریشن | افزایش کارایی عضلانی ورزشکاران

عوارض مصرف ال آرژنین

هرچقدر که یک دارو تاثیرات مثبتی برای بدن ما داشته باشد، زیاده روی در آن می‌تواند پیامدهای سوئی را در بر داشته باشد. زیاده‌روی در مصرف این قرص هم خالی از اشکال نیست اگرچه در مقایسه با داروهای دیگر تاثیرات منفی کمی دارد. علائم مصرف زیاد ال آرژنین شامل:

 • حالت تهوع شدید
 • بی حالی و اسهال
 • گرفتگی های عضلات شکمی
 • بروز واکنش های آلرژیک
 • تشدید علائم آسم
  همچنین به دلیل اتساع عروق برای افرادی که با کاهش فشارخون مواجه هستند توصیه نمی‌شود. ال آرژنین به خاطر تاثیری که بر تغییر قند گلوکز در خون می‌گذارد، برای بیماران دیابتی و افرادی که انسولین مصرف می‌کنند اثرات جدی و خطرناکی در پی دارد که حتما باید این دارو را زیرنظر پزشک استفاده نمایند.
  برای سفارش محصولات دارای ال آرژنین از قبیل پودرهای مکمل، شربت و قرص می‌توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین  خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.