تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد

تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد

تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد

همانطورکه می‌دانید پروتئین مهم ترین جز رشد و تنظیم متابولیسم بدن به شمار می‌آید که برای ادامه‌ی حیات ضروری است. واحدهای سازنده‌ی پروتئین به نام آمینواسید به دو دسته ضروری و غیرضروری تقسیم می‌شوند. بدن قادر به تولید آمینواسیدهای ضروری نیست برای همین از منابع غذایی و دارویی برای تامین این مدل از امینواسیدها استفاده می‌کنیم. ال آرژنین یکی از مهم ترین امینواسیدهای بدن است که پزشکان به آن مولکول معجزه می گویند. این آمینو اسید در گشاد شدن رگ‌های قلبی، تحریک تولید هورمون رشد، تولید و حمل نیتریک اسید و همچنین دفع مواد زائد تاثیر بسزایی دارد که در این مطلب به تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد پرداخته خواهد شد. ال آرژنین به دلیل تاثیری که بر غده‌ی هیپوفیز دارد باعث ترشح هورمون HGH می شود که هورمون اصلی رشد به حساب می آید و این از دلایلی است که توجه بسیاری از مردم را به مصرف این دارو جلب نموده است.

ال آرژنینشما می توانید جهت خرید پودر و قرص ال آرژنین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

ال آرژنین برای افزایش قد

از مهم‌ترین علت‌ هایی که افراد به سمت مصرف این دارو جذب می‌شوند تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد است. این ماده با عمل بر غده‌ی هیپوفیز می‌تواند بر هورمون رشد اثر گذاشته که این امر باعث رشد قسمت نرم استخوان ( غضروف ) می‌شود و به مرور با جذب کلسیم و ویتامین دی این بافت نرم تبدیل به استخوان شده که سبب افزایش قد می‌شود.

بهترین زمان مصرف ال آرژنین برای افزایش قد

بهترین سن رشد برای آقایان تا 22 سالگی و برای خانم ها تا 18 سالگی است که صفحات استخوانی به طور کامل تشکیل نشده است و میتوان با استفاده از مکمل‌های مناسب شاهد قد بلندتر باشیم.

طریقه مصرف قرص ال آرژنین برای رشد

قرص‌های ال آرژنین در دو دوز 500 و 1000 گرمی وجود دارند که با توجه به تجویز پزشک باید مصرف شوند. با توجه به سن و جنسیت، دوز توصیه شده متخصصان بین 4 تا 10 گرم در روز است. مکمل هایی از قبیل ویتامین سی، دی و کلسیم می توانند تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد را چند برابر کنند. داشتن تغذیه سلامت و مغذی در کنار مصرف مکمل‌های ال آرژنین سبب تاثیرات مثبت این دارو در فرایند افزایش قد می‌شود.

قرص ال آرژنین کارنقرص ال آرژنین کارن | کمک به عضله سازی و تاخیر در بروز خستگی

اختلال رشد در کودکان؛ موضوعی جدی که باید به آن توجه داشت

ال آرژنین برای کودکان

همانطور که می‌دانید مهم ترین فاکتور قد وراثت و تغذیه مناسب است. برای همین صرفا با استفاده کردن از این ماده نمی توان به رشد قابل توجهی دست یافت. مانع دیگر برای عدم تاثیرگذاری این مکمل در افزایش قد مسئله سن است، در افرادی که به سن سی سالگی رسیدن و رشد استخوان هایشان دیگر متوقف شده اصلا نمیتوان انتظار داشت تا مصرف این دارو تاثیری بگذارد اما در کودکان این وضع فرق می کند. کودکی سن رشد و تقویت استخوان بندی بدن است، به همین دلیل استفاده از این ماده چه به صورت شربت و چه قرص در رژیم غذایی کودکان می تواند نمود بیشتری داشته باشد، به این ترتیب حتی اگر والدین از قد کوتاهی برخوردار باشند با استفاده از قرص ال آرژنین 500 برای افزایش قد در کنار تغذیه مقوی و مناسب می توان شاهد رشد قدی کودک بود.

عوارض ال آرژنین برای کودکان

زیاده‌روی در دارو برای کودکان به نسبت بزرگسالان عوارض آن را چند برابر می‌کند به همین دلیل پدر و مادر به عنوان والدین باید توجه ویژه ای به این نکته داشته باشند تا تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد نتیجه معکوسی ندهد. استفاده بیش از حد در مصرف این مکمل سبب:

  • دردهای شکمی و نفخ
  • اسهال و بی‌حالی
  • حالت تهوع و التهاب مجاری تنفسی می‌باشد.

بالا بردن غلظت نیتریک اسید در بدن کودکان، باعث می‌شود مغز این ماده را سمی تلقی کند و به مقابله بپردازد. واکنش‌های آلرژیک و آسم ممکن است در کودکان چند برابر از حد معمول باشد. مصرف این دارو در دوزهای بالا ممکن است طعم تلخی در دهان بچه ها به جا بگذارد. به دلیل خاصیت اتساع رگ‌ های قلبی مکمل آرژنین، افتادن فشار طبیعی است و این مورد می تواند ضررهای جبران نشدنی به بارآورد.

کپسول ال آرژنین پلاس داناقرص دانا گروث ژل | کمک به تقویت و رشد استخوان کودکان و نوجوانان

 

کودکان و ال آرژنین در خوراکی

برای کودکان طعم و شکل یک خوراکی از فواید آن مهم‌تر است. برای همین مصرف دارو ممکن است برای کودک جذابیت چندانی نداشته باشد. استفاده از مواد غذایی دارای ال آرژنین می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد کودکان داشته باشد. غذاهای دارای پروتئین بهترین منابع برای دریافت این ماده هستند. اگر کودک شما به خوردن گوشت گاو یا مرغ راغب نیست یا حساسیتی دارد می‌توان از مغزها مانند فندق، گردو یا دانه ها مثل بادام زمینی، گندم، ذرت استفاده کرد. هم‌چنین این آمینواسید در خوراکی مورد علاقه‌ی کودکان یعنی شکلات به مقدار کمی یافت می‌شود.

 

مکمل رشد کودکانشما می توانید جهت خرید بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی