منوی داروخانه
Your Cart

آمینو اسید بدنسازی

برند: کارن | Karen (PNC) مدل: 120 beta-alanine capsules Karen
  کپسول بتاآلانین کارن 120 عددی کپسول بتاآلانین کارن محصولی مناسب برای افزایش کارآیی ورزشکاران است. این کپسول قدرت و عملکرد ورزشکاران را به میزان زیادی افزایش میدهد و به آنها کمک می کند به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنند. کپسول بتاآلانین زمان خستگی را کاهش می دهد و باعث می شود تمرکز ورزشکار..
افزایش قدرت ورزشکاران و جلوگیری از تحلیل عضلانی
367,650 تومان 387,000 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Beta-Alanine - 120tab
    کپسول بتا آلانین کارن 120 عددی   کپسول بتا آلانین کارن مکملی مناسب برای افزایش قدرت عضلانی است. این مکمل حاوی مواد موثره ای است که می تواند بر عملکرد ورزشکاران اثر بگذارد و آن را بهبود ببخشد. کپسول بتا آلانین خستگی را به تعویق می اندازد و همین امر می تواند نقش موثری در..
افزایش قدرت عضلانی و کاهش خستگی عضلات
503,000 تومان
برند: نوتریشن | Nutrition مدل: Sports Nutrition Amino Max 180 Caps
کپسول آمینومکس مکس ماسل اسپورتس نوتریشن کپسول آمینومکس مکس ماسل اسپورتس نوتریشن محصولی مناسب برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن ورزشکاران است. این کپسول به رشد عضلات در ورزشکاران کمک می کند و باعث می شود تا آنها زودتر به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنند. همچنین، این کپسول حاوی ویتامین ها و مواد معدنی ..
کمک به تامین پروتئین و ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز ورزشکاران
532,600 تومان
برند: ژن استار | Genestar مدل: Genestar BCAA B6 Powder 420g
  پودر مکمل بی سی ای ای و ب6 و الکترولیت ژن استار 420 گرمی پودر مکمل بی سی ای ای و ب6 و الکترولیت ژن استار محصول ارزشمندی برای تامین آمینواسیدهای زنجیره دار و شاخه دار برای سلامتی است. مواد موثره ای که در این پودر وجود دارند به بافت عضلانی نفوذ می کنند و همین امر روند عضله سازی را تسریع م..
تامین ویتامین ب 6 و الکترولیت های مورد نیاز در تمرینات ورزشی
997,500 تومان 1,050,000 تومان
پودر مکس کارنوزین (بتا آلانین) مکس ماسل مکملی مناسب جهت به تعویق انداختن خستگی حین و بعد از تمرینات ورزشی می باشد. بتا آلانین یک آمینو اسید است که به طور طبیعی توسط بدن ساخته می شود اما در محصولات حیوانی (به ویژه گوشت سینه مرغ و ماهی) نیز یافت می شود. بتا آلانین در بدن به همراه هیستیدین تولید ک..
مانع از تجمع اسید لاکتیک داخل عضلات خواهد شد که خستگی حین و بعد از تمرینات ورزشی را به تعویق خواهد انداخت
784,000 تومان
پودر مکس پرو بی سی ای ای با طعم پینک لیموناد مکس  ماسل 351گرمپودر مکس پرو بی سی ای ای با طعم پینک لیموناد مکث ماسل محصولی مناسب برای تامین آمینواسیدهای شاخه دار در بدن است. استفاده از این پودر باعث می شود رشد عضلانی بهبود پیدا کند و همین امر به ورزشکاران کمک می کند هر چه زودتر به اهداف ورزشی خو..
کمک به تامین آمینواسیدهای شاخه دار بدن و جلوگیری از تحلیل عضلانی در ورزشکاران
807,000 تومان
پودر سوپر نچرال نوتریشن (اس ان ان ) بی سی ای ای2.1.1 250گرم
-10 %
برند: اس ان ان | SNN مدل: Nutrition Super Natural Powder (SNN) BCEA 2.1.1 250grams
  پودر سوپر نچرال نوتریشن (اس ان ان ) بی سی ای ای2.1.1 250گرم پودر سوپر نچرال نوتریشن (اس ان ان ) بی سی ای ای2.1.1 محصولی مناسب برای تامین آمینواسیدهای مورد نیاز بدن است. ورزشکاران برای اینکه به رشد عضلات بدن خود کمک نمایند به آمینو اسیدها نیاز دارند. در این پودر ال لوسین، ال والین و ال ا..
کمک به تامین آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن و جلوگیری از تحلیل عضلانی
731,700 تومان 813,000 تومان
برند: فانتوم نوتریشن | Phantom Nutrition مدل: Phantom Nutrition Bcaa Powder Professional
بی سی ای ای BCAA فانتوم نوتریشن باعث رشد ماهیچه ها خواهد شد، درد و خستگی را کاهش می دهد، از تحلیل عضلات جلوگیری می کند. بی سی ای ای BCAA در انواع منابع غذایی از جمله گوشت، تخم مرغ و محصولات لبنی یافت می شوند.20 آمینو اسید مختلف وجود دارد که از به هم پیوستن آنها پروتئین تشکیل می شود.9 مورد از 20 آمین..
کمک به افزایش حجم عضلات بدن,کمک به افزایش سنتز پروتئین بدن,به تاخیر انداختن خستگی حین تمرینات ورزشی
1,140,000 تومان
برند: ترک نوتریشن | Trec Nutrition مدل: Trek Nutrition BCAA High Speed
  پودر بی سی ای ای های اسپید گلد کر ترک پودر بی سی ای ای های اسپید گلد کر ترک محصولی مناسب برای بهبود رشد عضلات است. در این پودر از مواد موثره ای نظیر ال لوسین، ال والین و بتا آلانین استفاده شده است و همین امر اثربخشی این مکمل را افزایش داده است. کسانی که می خواهند در طی تمرینات ورزشی عضل..
کمک به بهبود رشد عضلات و مناسب برای دوران ریکاوری
1,301,500 تومان 1,370,000 تومان
پودر بی سی ای ای نوتریمد 500 گرمی پودر بی سی ای ای نوتریمد 500 گرمی
-12 %
برند: نوتریمد | Nutrimed مدل: Nutrimed Bcaa Powder
پودر بی سی ای ای نوتریمد   پودر بی سی ای ای نوتریمد محصولی مناسب برای جلوگیری از تخریب عضلات است. در این پودر آمینو اسیدهای ضروری نظیر ال لوسین، ال ایزولوسین و ال والین به کار رفته اند و همین امر پودر نوتریمد را به مکملی اثربخش تبدیل کرده است. این مواد می توانند به افزایش رشد عضلات کمک کن..
جلوگیری از تخریب عضلات و بهبود عملکرد تمرینات ورزشی
606,056 تومان 688,700 تومان
برند: فارماتک | Pharmatech مدل: Pharma Tech Bcaa Powder 500 g
پودر بی سی ای ای فارماتک با طعم لیمو پودر بی سی ای ای فارماتک ۵۰۰گرم با طعم لیمو محصولی مناسب برای جلوگیری از تخریب عضلات است. این پودر حاوی آمینو اسیدهای ضروری بدن است و به حفظ قدرت عضلات کمک می کند. پودر بی سی ای ای قدرت عضله سازی را در ورزشکاران بالا می برد و به آنها کمک می کند تا زودتر به اهد..
افزایش قدرت عضله سازی و جلوگیری از تخریب و تحلیل عضلات در طول ورزش
640,584 تومان 688,800 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: PNC BCAA Branched Amino Acids Powder 2.1.1 200grams
پودر بی سی ای ای BCAA 2.1.1 کارن (پی ان سی PNC)این مکمل به عنوان راهی سریع برای افزایش عملکرد ورزشی تهیه شده است.بی سی ای ای ها از آمینو اسید های شاخه دار در تغذیه امروزه هستند، با جریان ثابتی از مطالعات جدید که دائماً در حال ظهور هستند که نشان می دهد این مواد مغذی چقدر برای سلامتی حیاتی هستند. تعری..
کمک به تامین آمینواسیدهای شاخه دار مورد نیاز بدن و جلوگیری از تحلیل عضلانی در ورزشکاران
546,250 تومان 575,000 تومان
پودر بی سی ای ای 2:1:1 پرو نوتریشن پلاس با طعم سیب سبز 300 گرمی پودر بی سی ای ای 2:1:1 پرو نوتریشن پلاس با طعم سیب سبز 300 گرمی
-10 %
برند: نوتریشن پلاس | nutrition plus مدل: Np Pro Nutrition Plus Bcaa 300g
پودر بی سی ای ای 2:1:1 پرو نوتریشن پلاس با طعم سیب سبز   پودر بی سی ای ای  2:1:1  پرو نوتریشن پلاس با طعم سیب سبز محصولی مناسب برای تامین آمینواسیدهای شاخه دار در بدن است. در این پودر آمینواسیدهای ال والین، ال لوسین، ال ایزولوسین و ال گلوتامین به کار رفته اند و همین امر این پودر..
تامین آمینو اسیدهای شاخه دار و جلوگیری از تحلیل عضلات در ورزشکاران
531,900 تومان 591,000 تومان
برند: ماسکالی | Musculi مدل: Musculi Pure Bcaa8:1:1 Powder300g
پودر بی سی ای ای (BCAA) ماسکالی مکملی مناسب جهت افزایش حجم خشک عضلات،ریکاوری و انرژی ماهیچه ها محسوب می شود.مکمل BCAA به یک مکمل غذایی اطلاق می شود که حاوی آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA) است. BCAA ها گروهی از سه آمینو اسید ضروری هستند: لوسین، ایزولوسین و والین. اینها اسیدهای آمینه ضروری در نظر گ..
کمک به جلوگیری از ریزش عضلات,کمک به افزایش حجم خشک عضلات,کمک به تامین آمینو اسید های شاخه دار (BCAA)
838,300 تومان
برند: بی پی آی | bpi مدل: Bpi Sports Best Bcaa 300g
مکمل ورزشی بی سی ای ای (bpi) محصولی مناسب جهت جلوگیری از تحلیل عضلات و افزایش سایز بدون چربی ماهیچه ها می باشد. Best BCAA از ریکاوری و ترمیم عضلات پشتیبانی می کند و به جلوگیری از ریزش عضلات در طول تمرین کمک می کند. این مکمل تنها یک مکمل بی سی ای ای نیست بلکه یک محصول همه کاره قدر..
کمک به افزایش حجم خشک عضلات,کمک به افزایش سنتز پروتئین ماهیچه ها,کمک به تسریع روند ریکاورزی عضلات
1,248,000 تومان
برند: آیرون مکس | Ironmaxx مدل: iron-maxx-eaas-100-zero
پودر ایی ای ای صد درصد زیرو  ..
کمک به عضله سازی , تامین پروتئین مورد نیاز بدن ورزشکاران
869,250 تومان 915,000 تومان
برند: ژن استار | Genestar مدل: Genestar Iso Gold Whey 2270grams
  پودر ایزو گلد ژن استار 2270 گرمی پودر ایزو گلد ژن استار 2270 گرمی محصول مناسبی برای تامین پروتئین و  آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن است. آمینو اسیدهایی که در این پودر به کار رفته اند به بافت عضلات نفوذ می کنند و باعث می شود عضلات زودتر رشد پیدا کنند و فرم بگیرند. این مکمل حاوی پروتئین..
تامین پروتئین و آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن و رشد و افزایش حجم عضلات.
3,795,000 تومان
برند: نوتراسن | Nutrasen مدل: Nutrition L Glutamine Amino Acid Powder 300grams
پودر ال گلوتامین آمینو اسید نوتراسن 300 گرمیپودر ال گلوتامین آمینو اسید نوتراسن 300 گرمی محصولی مناسب برای کمک به حفظ سلامت عضلات است. گلوتامین در متابولیسم پروتئین در بدن نقش دارد و باعث تسریع روند عضله سازی در ورزشکاران می شود. همچنین، این آمینو اسید هورمون رشد را در بدن تحریک می کند و میزان چربی ..
کمک به حفظ سلامت عضلات و تحریک هورمون رشد
438,900 تومان
برند: بیس نوتریشن | Base Nutrition مدل: Base Nutrition Arginine powder 500g
پودر ال آرژنین بیس نوتریشن  محصولی مناسب برای افزایش کارآیی عضلانی است. هر یک اسکوپ این پودر حاوی 5000 میلی گرم ال آرژنین است.وقتی میزان این آمینو اسید در خون بالا می رود، اکسیژن رسانی به بافت های عضلات به ویژه عضلات افزایش پیدا می کند و این امر در بهبود کارآیی عضلات بسیار مفید است. ال آرژ..
بهبود عملکرد بدن حین تمرینات ورزشی،افزایش پمپاژ خون داخل ماهیچه ها،کمک به دم عضلانی حین تمرینات ورزشی و افزایش هورمون رشد حین خواب شب
1,253,500 تومان
برند: آلمکس | Allmax مدل: Allmax Aminocore Powder 315g
پودر آمینوکور آلمکس پودر آمینوکور آلمکس با طعم آناناس انبه محصولی مناسب برای جلوگیری از تحلیل عضلات ورزشکاران است.  این مکمل حاوی امینو اسیدهای ضروری بدن است و همین امر سبب شده است این پودر به یک مکمل اثربخش تبدیل شود. پودر آمینو کور به رشد عضلات کمک می کند و باعث می شود تا ورزشکاران هر چه ز..
کمک به رشد عضلات و جلوگیری از تحلیل عضلانی ورزشکاران 
1,510,025 تومان 1,589,500 تومان
برند: بیست اسپورتز | Beast Sports مدل: Beast Sports Aminolytes
پودر آمینو لایتس بیست  پودر آمینو لایتس بیست مکملی منحصر به فرد برای افزایش مقاومت ماهیچه‌ها، ترمیم عضلات و تسریع و رشد آنهاست. این مکمل حاوی آمینواسیدهای شاخه دار، سدیم، پتاسیم و ویتامین‌های ضروری است. نقش آمینواسید در افزایش انرژی بدن و تقویت عضلات ورزشکاران آمینواسیدها ..
افزایش سرعت رشد عضلات و افزایش توان ، حلالیت بسیار بالا در آب و انواع آب میوه
1,461,290 تومان 1,538,200 تومان
پودر آمینو اکسپرس فانتوم نوتریشن پودر آمینو اکسپرس فانتوم نوتریشن
-40 %
برند: فانتوم نوتریشن | Phantom Nutrition مدل: Phantom Nutrition Amino Express
پودر آمینو اکسپرس فانتوم نوتریشن آمینو اکسپرس مکملی مناسب برای کمک به رشد عضلات است. در این مکمل آمینواسیدهای مورد نیاز بدن در حین ورزش به کار رفته اند و همین امر اثربخشی این مکمل را افزایش داده است. این آمینو اسیدها در بدن تولید نمی شوند و مصرف آنها از طریق غذا و یا مکمل ضروری است. بهتر است بدان..
کمک به رشد عضلات و تسریع زمان ریکلوری
390,000 تومان 650,000 تومان
برند: ترک نوتریشن | Trec Nutrition مدل: Trec Amino EAA Gold Core Line 300g
  پودر آمینو EAA گلد کر لاین ترک پودر آمینو EAA گلد کر لاین ترک مکملی منحصر به فرد برای ساخت توده عضلانی است. این پودر استقامت بدن را در حین ورزش بالا می برد و مکملی ویژه برای افزایش متابولیسم بدن است. آیا مکمل های بدنسازی واقعا موثر هستند؟ یکی از سوالات رایج کسانی که تازه وارد دنیا..
کمک به ساخت توده عضلاتی و بالا بردن توده عضلانی
895,000 تومان
پودر 8:1:1 ام تور ایکس تی استارلبز نوتریشن 381گرم پودر 8:1:1 ام تور ایکس تی استارلبز نوتریشن 381گرم
-10 %
برند: استارلبز | Star Labs مدل: Nutrition Powder 8:1:1 M Tour XT Starlabs 381grams
  پودر 8:1:1 ام تور ایکس تی استارلبز نوتریشن 381گرم پودر 8:1:1 ام تور ایکس تی استارلبز نوتریشن 381گرم محصولی ارزشمند برای کمک به متابولیسم نرمال پروتئین وی و گیلکوژن در بدن است. ورزشکاران با استفاده از این پودر می توانند عضلات خود را تقویت نمایند و هر چه زودتر به اهداف خود دست پیدا کنند. ..
کمک به متابولسیم نرمال پروتئین و گلیکوژن و کاهش خستگی بدن
1,450,260 تومان 1,611,400 تومان
نمایش 1 تا 24 از 191 (8 صفحه)
آمینو اسید بدنسازی

 

 

 

آمینو اسید بدنسازی

 

امروزه، دانشمندان حدود بیست آمینو اسید را شناسایی کرده اند که در ترکیب پروتئین های مختلف به کار می روند و بلوک های سازنده بدن انسان را تشکیل می دهند. برخی از این آمینو اسیدها برای بدن انسان ضروری هستند و باید حتما در رژیم غذایی گنجانده شوند، زیرا بدن انسان قادر به ساخت آنها نیست و کمبود آنها بدن را با چالش های زیادی رو به رو می کند. اسید آمینه های ضروری بدن عبارتند از: لوسین، ایزولوسین و والین. ورزشکاران مشتریان عمده انواع مکمل آمینو اسید بدنسازی هستند. انجام ورزش های سنگین باعث می شود تا بافت پروتئینی عضلات تحت تاثیر قرار گیرد، با این وجود؛ مصرف این مکمل ها به عضله سازی و ترمیم بافت ماهیچه ها کمک می کند.

آمینو چیست؟

در پاسخ به سوال مکمل آمینو چیست؟ می توان گفت آمینو اسیدها ترکیبات شیمیایی کوچکی هستند که هم دارای یک گروه عاملی آمینه و یک گروه عاملی کربوکسیل هستند. سپس این ترکیبات با هم سنتز می شوند تا پروتئین ها را تشکیل دهند ،  از این رو نام مستعار آنها "بلوک های سازنده پروتئین" است. هنگامی که انسان غذاهای غنی از پروتئین مصرف می کند، بدن ما آنها را به آمینو اسیدهای تشکیل دهنده خود تجزیه می کند و سپس از آن اسیدهای آمینه برای انجام وظایف اصلی استفاده می کند.

 

بدنسازان باید مقادیر قابل توجهی پروتئین را در مقایسه با افراد غیر ورزشکار سنتز کنند (به دلیل تلاش مداوم آنها برای تولید رشد عضلانی و افزایش قدرت). این امر مستلزم سطوح بالایی از اسیدهای آمینه به طور مداوم است. در بسیاری از موارد، رسیدن به آستانه ایده آل برای دریافت اسید آمینه، استفاده از مکمل های اسید آمینه را ضروری می کند.

انواع آمینواسیدها

انواع مختلفی از اسیدهای آمینه و همچنین راه های زیادی برای تقسیم آنها به گروه های مختلف وجود دارد. بیشترین تفاوت از نظر تغذیه انسان، تمایز بین اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری است.

اسیدهای آمینه ضروری

امینو چیست؟ آمینو اسیدهای ضروری (EAAs) آنهایی هستند که توسط بدن ساخته نمی شوند. در نتیجه، شما باید تمام آمینواسیدهای ضروری مورد نیاز بدن خود را چه از طریق غذایی که می خورید یا ترکیبی از غذا و مکمل های امینو اسیدی ضروری تامین کنید.

نشان داده شده است که برخی از اسیدهای آمینه ضروری دارای اثرات فیزیولوژیکی هستند که به ویژه با اهداف بدنسازی مرتبط است. این EAA ها عبارتند از: لوسین، ایزولوسین، والین، لیزین،

 

گفته می شود بدن شما تنها زمانی می تواند به مزایای کامل آن EAA ها دسترسی داشته باشد، که دارای منبع متعادلی از 9 اسید آمینه ضروری باشد (پنج باقیمانده هیستیدین، متیونین، فنیل آلانین، ترئونین، و تریپتوفان) پس این 9 لسید آمینه در کنار هم برای عضله بسیار کار آمد عمل خواهند کرد.

 

اسیدهای آمینه غیر ضروری

با توجه به اینکه اکنون تعریف اسیدهای آمینه ضروری را می دانید، ممکن است حدس بزنید که آمینو اسیدهای غیرضروری آنهایی هستند که بدن ما می تواند آنها را تولید کند، حتی اگر آنها را از غذاهایی که می خوریم به دست نیاوریم. با این حال، باز هم بدن ما نیاز دارد که از این امینو اسید ها چه از مکمل چه از غذا استفاده کند .

برای بدنسازان و ورزشکارانی که تمرینات آنها شدت بالایی دارد وعضلات، سیستم گوارش، مغز و موارد دیگرتحت فشار مضاعفی هستند ، افزایش دریافت چندین اسید آمینه غیر ضروری از منابع غذایی یا مکمل ها می تواند ضروری در نظر گرفته شود. آن اسیدهای آمینه غیر ضروری عبارتند از: گلوتامین، آرژنین، سیترولین، آسپارتیک اسید.

اثرات مصرف آمینواسیدها بر بدن

در رابطه با آمینو اسید در بدنسازی می توان گفت مصرف مکمل‌های اسید آمینه قبل و بعد از تمرین، در ترکیب با مصرف ثابت آمینو اسیدها در طول روز، می‌تواند به شما کمک کند تا پیشرفت چشم گیری داشته باشید.

1. لوسین

بدن شما به مقادیر قابل توجهی لوسین، یک اسید آمینه ضروری و اسید آمینه شاخه دار، برای سنتز پروتئین و سایر عملکردهای متابولیک مختلف نیاز دارد. لوسین به تنظیم سطح قند خون کمک می کند، استفاده متعادل از انرژی را تسهیل می کند، از تجزیه بیش از حد پروتئین های عضلانی جلوگیری می کند و باعث رشد و بهبود بافت های پوست، استخوان ها و ماهیچه های اسکلتی می شود. همچنین یک تقویت کننده کلیدی برای تولید هورمون رشد انسانی (HGH) است.

2. ایزولوسین

همانطور که از نام آنها مشخص است، لوسین و ایزولوسین نقش های مشابهی را در بدن انسان انجام می دهند. ایزولوسین همچنین اثر متعادل کننده ای بر سطح قند خون دارد، از ریکاوری عضلات حمایت می کند، سطح انرژی را افزایش می دهد و تولید HGH را تحریک می کند. ایزولوسین حتی در مورد بهبود زخم از خویشاوند نزدیک خود بهتر عمل می کند. تشکیل هموگلوبین و لخته های خون را تسریع می کند، اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری زا احتمالی که می توانند از طریق زخم های باز وارد بدن شوند. همچنین نشانه هایی وجود دارد که ایزولوسین می تواند استقامت را افزایش دهد.

3. والین

والین، سومین BCAA نیز به رشد ماهیچه ها و ترمیم عضلات کمک می کند. این اسید آمینه ضروری دارای عملکردهای فردی نیز می باشد، از جمله حفظ تعادل نیتروژن بدن و همچنین اطمینان از عملکرد روان سیستم عصبی و عملکردهای شناختی. والین همچنین با فراهم کردن گلوکز اضافی برای عضلات که می تواند تولید انرژی را انجام دهد از تجزیه بافت عضلانی جلوگیری می کند. این به ویژه در هنگام فعالیت بدنی مفید است.

4. لیزین

این اسید آمینه ضروری یک بلوک ساختمانی ضروری برای تمام پروتئین های بدن است. با توجه به آن، جای تعجب نیست که لیزین به عنوان یک بازیکن قدرتمند در سراسر سیستم بدن ظاهر شود. لیزین مانند والین به ثابت نگه داشتن سطح نیتروژن کمک می کند. در طول دوره های استرس و خستگی، شما را تضمین می کند که توده بدون چربی بدن را حفظ کنید. همچنین نقش مهمی در جذب کلسیم دارد که باعث رشد استخوان و ماهیچه و همچنین استفاده از چربی برای نیازهای انرژی می شود و مانند تمام اسیدهای آمینه ضروری، به ترمیم بافت عضلانی آسیب دیده کمک می کند. به علاوه، بدن برای تولید آنتی بادی، هورمون، آنزیم و کلاژن به لیزین نیاز دارد. آخرین و البته نه کم اهمیت ترین، لیزین به حفظ سلامت رگ های خونی شما کمک می کند.

5. گلوتامین

این اسید آمینه غیر ضروری، فراوان ترین اسید آمینه در بدن انسان است. گاهی اوقات، بیش از 60٪ از کل مجموعه اسید آمینه آزاد داخل عضلانی را تشکیل می دهد. گلوتامین یکی از بلوک های ساختمانی اصلی است که برای تشکیل کد ژنتیکی شما استفاده می شود و در رشته های DNA و RNA بیشترین نسبت به هر اسید آمینه دیگری ظاهر می شود. همچنین توسط بسیاری از سلول های بدن به عنوان سوخت برای رشد استفاده می شود. به علاوه، به تعادل pH بدن شما (سطح اسیدیته و قلیاییت) کمک می کند که غلظت اسید لاکتیک را کاهش می دهد و در نتیجه درد عضلانی را کاهش می دهد. به نظر می رسد که میل به شیرینی جات را نیز کاهش می دهد، که می تواند برای کسانی که کاهش وزن را در لیست اهداف بدنی خود دارند مفید باشد.

اگرچه گلوتامین یک آمینو اسید غیر ضروری است، به این معنی که بدن شما می تواند ذخایر خود را تولید کند، با این وجود مکمل آن در شرایط خاص می تواند مفید باشد. این امر آن را در دسته آمینو اسیدهای ضروری مشروط قرار می دهد - هفت آمینو اسیدی که بدن شما می تواند به تنهایی در زمانی که همه چیز خوب پیش می رود، بسازد، اما ممکن است در مواقع آسیب، بیماری یا استرس بیش از حد نیاز به تامین آنها داشته باشید.

شواهد نشان می دهد که در زمان استرس، بدن نمی تواند گلوتامین کافی برای تامین تقاضا تولید کند، که می تواند منجر به کاهش عملکرد شود. ورزشکاران، به ویژه آنهایی که در مسابقات استقامتی شدید شرکت می کنند، ممکن است متوجه شوند که مکمل گلوتامین منجر به بهبود پیشرفت انها خواهد شد. این امر به ویژه برای کسانی که از رژیم‌های کم کربوهیدرات پیروی می‌کنند صادق است، زیرا ماهیچه‌های آن‌ها در حال حاضر در حالت محرومیت از گلوکز قرار دارند و بیشتر مستعد تجزیه عضلات یا کاتابولیک هستند.

6. آرژنین

آرژنین، مانند گلوتامین، یک آمینو اسید ضروری شرطی است. این یک مکمل اصلی بدنسازی است، به دلیل وضعیت آن به عنوان یک سیستم ایمنی و تقویت کننده عملکرد ورزشی. شاید آرژنین به عنوان پیش ساز تولید نیتریک اکسید شناخته شود، اما پیش ساز تولید کراتین و پلی آمین نیز می باشد. افزایش تولید اکسید نیتریک گردش خون را بهبود می بخشد، که به نوبه خود می تواند عملکرد ورزش را بهبود بخشد. کراتین انرژی تولید می کند تا از طریق تمرینات سخت انرژی شما را تامین کند در حالی که پلی آمین ها سلول ها را با افزایش سن سالم نگه می دارند.

از نظرعلمی و مطالعات استفاده از مکمل آرژنین را به عنوان وسیله ای برای افزایش سرعت سنتز پروتئین عضلانی، تسریع بهبود زخم و انتقال مواد زائد متابولیسم پروتئین به کلیه ها برای دفع حمایت می کند. با این حال، اکنون به نظر می رسد که مکمل سیترولین ممکن است راه موثرتری برای افزایش سطح آرژنین خون شما باشد.

7. سیترولین

از آنجایی که بدن شما از سیترولین برای تشکیل آرژنین استفاده می کند، مکمل سیترولین در واقع می تواند تاثیر قابل توجه بیشتری بر سطوح خونی نسبت به مکمل آرژنین داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که مکمل سیترولین تولید اکسید نیتریک را نیز افزایش می دهد. اکسید نیتریک به عنوان یک گشادکننده عروق کلیدی به تنظیم جریان خون در سراسر بدن کمک می کند. این در حالت استراحت اهمیت کمتری دارد، اما در حین ورزش، می تواند مزایای قابل توجهی داشته باشد.

8. آسپارتیک اسید

اگرچه اسید آسپارتیک واقعاً یک آمینو اسید غیر ضروری است، اما مطالعات نشان می‌دهد که چون نقش مهمی در چرخه انرژی بدن دارد، افزایش مصرف اسید آسپارتیک می‌تواند استقامت و تمرکز ذهنی شما را افزایش دهد. برخی از تحقیقات، نشان می‌دهد که مصرف مکمل با اسید آسپارتیک منجر به افزایش سطح تستوسترون می‌شود.

بهترین آمینو اسید برای عضله سازی

یکی از ویژگی های بسیار مهم مکمل آمینو اسید بدنسازی کمک به رشد عضلات است. بهتر است بدانید لوسین آمینو اسیدی است که واکنش های خاصی را در بدن فعال می سازد و با سنتز پروتئین موجود در ماهیچه ها فرآیند عضله سازی را تسریع می بخشد. مطالعه ای نشان می داد افرادی که بعد از تمرینات مقاومتی از نوشیدنی های حاوی بی سی ای ای استفاده می کنند، در مقایسه با گروه دارو نما، 22 درصد بیشتر افزایش سنتز پروتئین عضلانی را تجربه می نمایند. به طور کلی، شیک های بی سی ای ای تقریبا 50 درصد در عضله سازی موثر هستند و می توانند به ورزشکاران کمک کنند تا زودتر به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنند.

مکمل آمینو اسید بدنسازی، مکملی برای کاهش درد عضلانی

برخی تحقیقات نشان می دهند که مکمل های BCAA می توانند به کاهش درد عضلانی بعد از تمرین کمک کنند. این درد (که نام عملی آن DOMS است) یک حس عادی بعد از ورزش است و ممکن است تا 72 ساعت طول بکشد. کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند علت این درد پارگی های کوچکی است که در عضلات پس از ورزش رخ می دهند.

انواع مکمل های آمینواسید در بدنسازی می توانند به کاهش طول مدت و شدت این درد کمک کنند. در واقع، مکمل آمیند اسید تجزیه پروتئین را در طول ورزش پایین می آورد و سطح کراتین را حفظ می کند. همین امر سبب می شود خستگی عضلانی به میزان زیادی کاهش پیدا کند و این چیزی است که ورزشکاران به دنبال آن هستند.

آیا کراتین یک آمینو اسید است؟

کراتین نوعی آمینو اسید است که بیشتر در عضلات بدن و مغز انسان قرار دارد. اکثر مردم کراتین را از طریق غذاهای دریایی و گوشت قرمز دریافت می کنند. با توجه به این موضوع که ورزشکاران برای عضله سازی و افزایش وزن به کراتین بیشتری نیاز دارند، باید آن را به صورت مکمل دریافت کنند. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند کراتین بهترین آمینو اسید برای حجم است.

مکمل BCAA یا کراتین؟

کسانی که استفاده از پروتئین آنها پایین است، باید مصرف مکمل های BCAA را مد نظر قرار دهند. استفاده از این مکمل راهی مقرون به صرفه برای افزایش حجم عضلات است. از سوی دیگر، کراتین می تواند انرژی بدن را تامین نماید و با تقویت قدرت بدن به ورزشکاران کمک می کند تا زودتر به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنند.

آیا هر روز می توانم آمینو اسید بدنسازی مصرف کنم؟

 

تحقیقات جدید در دانشگاه سیدنی نشان می دهند مصرف بیش از حد مکمل آمینو اسید بدنسازی  به شکل پودر، قرص یا کپسول بیشتر از آنکه مفید باشد، خطرناک است. به همین دلیل توصیه می شود در زمان مصرف این مکمل به دستور العمل آن توجه ویژه ای داشته باشید.

آیا می توان امینو اسید بدنسازی را با پروتئین مخلوط کرد؟

ورزشکاران می توانند از هر دو مکمل استفاده کنند، زیرا مکمل های پروتئین و آمینو اسید تکمیل کننده اثرات یکدیگر هستند. برخی از ورزشکاران به این موضوع اشاره می کنند مصرف مکمل پروتئین وی و قرص امینواسید بدنسازی می تواند نتایج شگفت آوری را برای ورزشکاران در پی داشته باشد. ورزشکاران می توانند یک پیمانه از امینو اسید بدنسازی را قبل از تمرین و یک شیک پروتئینی را بعد از تمرین مصرف کنند.

بهترین آمینو اسید برای لاغری

بسیاری از افراد به دنبال بهترین آمینو اسید برای چربی سوزی و بدون عوارض قرص آمینو هستند. بهتر است بدانید آمینو اسیدها متابولیسم بدن را بالا می برند و نقش موثری در کاهش وزن دارند. همچنین، مصرف این مواد سبب می شود افراد تمایل کمتری به غذا داشته باشند و این امر میزان کالری ورودی به بدن آنها را کاهش می دهد. انواع مکمل های آمینو اسید برای چربی سوزی مفید هستند.

بهترین برند آمینواسید

امروزه، مشتریان قرن بیست و یکم به دنبال بهترین مکمل های آمینو اسید بدنسازی هستند. برخی از برندهای پرطرفدار بازار به شرح زیرند:

 

 

  • کارن
  • الیمپ
  • ویتاول
  • نوتریشن پلاس
  • برونسون

خرید مکمل آمینو اسید بدنسازی

اگر می خواهید برای خرید مکمل آمینو اسید بدنسازی یا مکمل های بدنسازی اقدام کنید، می توانید خرید خود را از سایت داروخانه آنلاین انجام دهید. این سایت مشاوره رایگان و تخصصی را برای مشتریانش در نظر گرفته است و به آنها کمک می کند با توجه به بودجه ای که دارند بهترین مکمل را سفارش دهند.

داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

 

 

 

 

حجم در بدنسازی، بایدها و نبایدها!

با بهترین مکمل های افزایش وزن آشنا شوید

سوالات متداول

یکی از مهمترین اهدافی که باعث می شود ورزشکاران برای مصرف مکمل های آمینو اسید اقدام نمایند تغییر سایز عضلات است. استفاده درست و هدفمند از این مکمل به ورزشکاران کمک می کند هر چه زودتر به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنند.

به طور خلاصه، استفاده از مکمل بدنسازی آمینو اسید به عملکرد را در طول ورزش بهبود می بخشد ، سرعت ریکاوری را بالا می برد و نقش بسیار زیادی در عضله سازی دارد. 

مصرف مکمل آمینو اسید بدنسازی باعث می شود سطح تستوسترون بالا رود. اگر این مکمل همراه با ورزش درست و اصولی باشد، عضلات به زودی شکل می گیرند و برجسته می شوند.

عوارض جانبی بخشی از هویت هر دارو و یا مکملی است. اما بر اساس مطالعات بالینی مشخص شده است عوارض جانبی این مکمل بسیار محدود است. در موارد نادر ممکن است افراد پس از مصرف این مکمل دچار کرامپ های شکمی شوند. حالت تهوع و اسهال از عوارض دیگر است که گاهی در اثر مصرف این مکمل به وجود می آید. 

استفاده از مکمل آمینو اسید بدنسازی گلوکز خون را بالا می برد. بنابراین، دو هفته قبل از عمل جراحی مصرف این مکمل را قطع کنید. همچنین، اگر در دوران بارداری و شیردهی هستید، نباید از این مکمل استفاده کنید. 

دستور العمل مصرف مکمل آمینو اسید بر روی آن ذکر شده است. با وجود این، مطالعات بالینی نشان می دهند بهترین زمان مصرف این مکمل 15 دقیقه قبل از شروع ورزش و یا در حین ورزش است. این امر باعث می شود مکمل آمینو اسید بهترین اثربخشی را داشته باشد.