مکمل تقویت قوای جنسی

آیا قطره استامینوفن برای نوزادان خواب آور است؟

آیا قطره استامینوفن برای نوزادان خواب آور است؟

قطره استامینوفن برای نوزادان کاربرد زیادی دارد. احتمالا شنیده اید به شما می گویند وقتی کودک تان تب می کند، مقداری قطره استامینوفن به او بدهید. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید آیا این قطره عوارضی را برای کودکان به همراه دارد؟! آیا پس از مصرف این قطره کودک احساس خواب آلودگی می کند؟! و هزاران سوال دیگر که ممکن است نگرانی های زیادی را برای شما به وجود بیاورند. بهتر است بدانید قطره استامینوفن به کنترل درد و تب کمک می کند و با توجه به این موضوع که درد از بین می رود نوزاد به خواب می رود. اما این قطره خواب آور نیست. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

تقویت سیستم ایمنی کودکشما می توانید جهت خرید مکمل تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

قطره استامینوفن برای نوزادان

این قطره معمولا برای کنترل تب و درد در نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد. این قطره در بسیاری از نقاط دنیا با نام تایلنول شناخته شده است. با اینکه قطره استامینوفن بدون نسخه پزشک به فروش می رسد، اما نکات بسیار مهمی را در زمان مصرف آن باید مد نظر قرار دهید. بهتر است بدانید داروهای تب بر دیگری به نام ایبوپروفن، ناپروکسن و آسپرین نیز در دسترس هستند. اما این داروها هرگز نباید برای نوزادان مورد استفاده قرار گیرند. زیرا خطر بروز مشکلات حاد و خطرناک از جمله سندروم ری وجود دارد.

قطره استامینوفن برای نوزادان یا شربت استامینوفن

همانطور که می دانید این محصول به دو صورت قطره و شربت در بازار موجود است. قطره استامینوفن تنها برای نوزادان کاربرد دارد، اما شربت استامینوفن برای کودکان بالای یک سال کابرد دارد. غلظت دارویی قطره استامینوفن بالاتر از شربت استامینوفن است. به همین دلیل باید در میزان دوز انتخابی بسیار محتاط باشید. زیرا ممکن است مصرف بالای قطره استامینوفن باعث بروز مشکلاتی در نوزاد گردد. در بسیاری از کشورها از سال 2011 به بعد قطره استامینوفن حذف گردید. در نسخه های جدید این دارو که در داروخانه ها موجود است، غلظت مورد تایید 160 میلی گرم در 5 میلی لیتر است. اگر قطره های قدیمی را در خانه خود دارید، آنها را دور بریزید و نمونه های جدید این قطره را خریداری کنید.

قطره استامینوفن برای نوزادان

قطره استامینوفن برای نوزادان زیر یک ماه

وقتی کودک متولد می شود در یک ماه اول مسیر حساسی را طی می کند تا بدنشان با دنیای خارج از رحم مادر سازگار شود. بسیاری از روانشناسان این دوره را دوره خودشیفتگی کودک می دانند. زیرا دنیا را حول محور خود می داند. در این دوره سیستم گوارشی کودک در حال رشد است و هیچ چیز جز شیر مادر و یا شیر خشک نمی پذیرد. به همین دلیل هرگز نباید به کودکان زیر یک ماه قطره استامینوفن بدهید. اما برای کودکان بالای 2 ماه می توانید از این قطره استفاده کنید.

میزان قطره استامینوفن برای نوزاد چگونه مشخص می شود؟

اگر می خواهید مقدار دقیق قطره استامینوفن برای نوزاد را مشخص کنید، بهتر است با پزشک متخصص اطفال مشورت نمایید. میزان صحیح این دارو بر اساس وزن کودک مشخص می شود. میزان مصرف قطره استامینوفن برای نوزادان به صورت زیر است:

  • وزن 2721 تا 4988 گرم: 25/1 میلی گرم
  • وزن 5442 تا 7709 گرم: 5/2 میلی گرم
  • وزن 8163 تا 10430 گرم: 75/3 میلی گرم
  • وزن 10884 تا 15872 گرم: 5 میلی گرم

شما می توانید هر 4 ساعت از قطره استامینوفن برای نوزادان استفاده کنید. به این موضوع توجه کنید که شما نباید بیش از 5 نوبت در طی 24 ساعت این قطره را به نوزاد خود بدهید و همچنین، این قطره نباید بیش از هفت روز متوالی مورد استفاده قرار گیرد. معمولا 30 دقیقه پس از استفاده از این قطره اثر بخشی آن شروع می شود. اگر پس از 24 ساعت از مصرف این قطره کودک هنوز درد و تب دارد به پزشک مراجعه کنید.

از قطره استامینوفن برای نوزادان چه زمانی استفاده کنیم؟

همانطور که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم از این قطره برای کنترل درد و تب استفاده می شود. شما می توانید برای دندان در آوردن کودک و یا کنترل درد عفونت گوش استفاده کنید. توصیه بسیار مهم این است اگر کودک شما زیر 3 ماه است و تب دارد، قبل از استفاده از این قطره به پزشک مراجعه کنید و از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید.

قطره استامینوفن برای نوزادان بعد از واکسن

واکسیناسیون یکی از مواردی است که نوزادان در مسیر رشد باید انجام دهند تا بدن خود را در برابر ابتلا به بیماریهای مزمن ایمن سازند. اما تقریبا تمامی نوزادان بعد از واکسیناسیون تب می کنند. به همین دلیل در مورد استفاده از قطره استامینوفن سوالات زیادی پرسیده می شود. بهتر است بدانید که شما نمی توانید این قطره را قبل از انجام واکسیناسیون به کودک خود بدهید. در غیر اینصورت اثر واکسن کاهش پیدا می کند و این موضوع سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار دهد. اما شما می توانید پس از واکسیناسیون برای کنترل تب از قطره استامینوفن استفاده کنید.

مکمل گوارش کودکشما می توانید جهت خرید مکمل تقویت معده کودکان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکمل های مناسب کودکان را از کجا بخرم؟

برای تهیه این مکمل ها می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، شما می توانید در روند خرید از مشاوره های رایگان متخصصان این مرکز بهره مند شوید. اگر تجربه ای در زمینه استفاده از قطره استامینوفن برای نوزادان دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.