مکمل تقویت قوای جنسی

ویتامین b12، ویتامینی با اثرات شگفت آور بر سلامتی!

ویتامین ب 12، ویتامینی با اثرات شگفت آور بر سلامتی!

ویتامین B12 ویتامینی است که برای عملکرد درست و حفظ سلامتی بدن بسیار حیاتی است.  کمبود این ویتامین در بدن با عوارض خاصی نظیر احساس خستگی و خواب آلودگی در طول روز، زردی پوست، زبان صاف، قرمز و دردناک، ضعف عضلات و ضعف بینایی نشان می دهند. 

baner 2شما می توانید جهت خرید قرص ویتامین ب 12 از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

با بروز این علایم بهتر است هر چه زودتر به پزشک متخصص مراجعه کنید و با یک آزمایش ساده خون سطوح این ویتامین را در بدن خود بسنجید. البته ذکر این نکته حایز اهمیت است که این علایم و عوارض همیشه در اثر کمبود ویتامین B12 در بدن رخ نمی دهند و بسیاری از عوامل دیگر نیز می توانند سبب بروز این علایم شوند.

از همین روی بهتر است با نشانه های اولیه بیماری در بدن خود سریعا به پزشک مراجعه کنید تا در صورت بروز هر مشکلی آن را برطرف کنید. استفاده از مکمل های ویتامینی راهکاری بسیار مناسب برای حل این مشکل در بدن است.

 

 

چه چیزی سبب کمبود ویتامین B12  در بدن می شود؟ !

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم عواملی مانند خستگی و خواب آلودگی مدام در طول روز، ضعف عضلات و ماهیچه های بدن، زردی پوست بدن، ضعف در بینایی و زبان صاف و قرمز از نشانه های کمبود ویتامین B12 هستند.

بدن ما دارای باکتری های خوب است که برای شکست غذاها و جذب مواد ضروری هستند. اما ممکن است تعادل این باکتری ها بهم بخورد. در نتیجه مواد مورد نیاز دیگر جذب  نمی شوند و همین امر باعث کمبود ویتامین B12 در بدن می شود.

بنابراین بر هم خوردن تعادل باکتری ها (خوب) در بدن یکی از عواملی است که بدن را با فقر این ماده مهم رو در رو می کند و همین امر سبب می شود عملکرد بسیاری از ارگان های بدن تحت تاثیر قرار گیرد.

همچنین کسانی که از انواع بیماری سرطان رنج می برند و باید شیمی درمانی کنند در خطر کمبود ویتامین B12 قرار دارند. این مواد شیمیایی سبب می شوند تعادل عملکرد سیستم های داخلی بدن تحت تاثیر قرار گیرد و همین امر مشکلاتی را برای بدن به وجود می آورد.

به همین دلیل این افراد باید استفاده از مکمل های ویتامینی و مکمل های دیگر را (با صلاحدید پزشک) به رژیم غذایی خود بیافزایند. استفاده از این مکملها برای این افراد بسیار پر اهمیت است.

کمبود ویتامین b12 و عدم هوشیاری!

یکی از بارزترین علایم کمبود ویتامین b12 خستگی دایم است. اگر 8 ساعت در روز می خوابید، اما هنوز احساس خستگی می کنید ممکن است بدن شما از کمبود این ویتامین رنج می برد.

بدن انسان به ویتامین b12 نیاز دارد تا گلبول قرمز تولید کند. هر چقدر تعداد سلوهای قرمزی که تولید می شود بیشتر باشد، اکسیژن بیشتری در بدن جریان پیدا می کند.

اگر اکسیژن کمی به بدن برسد بدن نمی تواند به فعالیتهای خود ادامه دهد و دایما احساس خستگی می کند. همین امر بر سلامتی و کارکرد ارگان های بدن نیز تاثیر می گذارد.

اگر جز آن دسته از افراد هستید که دایما احساس خستگی و میل به خواب دارید بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید تا پزشک با آزمایشات مربوط مشکل شما را بررسی کند. هرگز این حالت را در خود نادیده نگیرید.

مولتی ویتامینشما می توانید جهت خرید قرص مولتی ویتامین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

 

با کمبود ویتامین b12 ، ماهیچه ها ضعیف می شوند!

همانطور که در مورد قبلی بدان اشاره کردیم کمبود این ویتامین در بدن به تمامی ارگان های بدن آسیب وارد می کند و کارکرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

برای اینکه ماهیچه ها قوی باشند به اکسیژن نیاز دارند. سلولهای قرمز خون که اکسیژن را به بدن می رسانند به ویتامین B12 وابسته هستند. در اثر کمبود اکسیژن سلولهای قرمز خون وظایف خود را به خوبی در بدن ایفا نمی کنند و در نتیجه عضلات و ماهیچه ها ضعیف می شوند.

ضعف عضلانی مشکلات زیادی را برای سلامتی به بار می آورد و فرد در انجام کارهای روزمره با مشکلات زیادی رو در رو می شود. همچنین ضعف عضلات سبب می شود بدن در برابر ابتلا به بیماری تحلیل عضلانی قرار گیرد.

در نمونه های حاد این بیماری فرد توانایی خود را برای راه رفتن از دست می دهند و ماهیچه های او دیگر توان انجام کارهای ساده را ندارند. اگر در عضلات خود احساس ضعف می کنید بهتر است سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و وضعیت سلامتی خود را بررسی کنید.

با کمبود ویتامین b12، از مشکلات بینایی رنج می برید!

کمبود ویتامین b12 به عصب بینایی آسیب وارد می کند. همچنین می تواند رگهای خونی چشم را مسدود کند و یا دچار دوبینی، تاری دید و یا از دست رفتن بینایی شوید.

همین امر سبب بروز مشکلات زیادی در زندگی روزمره می شود و اعصاب و خلقیات را تحت تاثیر قرار می دهد. فردی که تاری دید دارد به راحتی نمی تواند رانندگی کند و یا اگر با کامپیوتر کار می کند با مشکلات زیادی رو به رو می شود.

اگر احساس ضعف در بینایی خود می کنید بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و با انجام آزمایش خون سطوح این ویتامین را بسنجید.

سافت ژل فولیک اسید سنتروویتسافت ژل فولیک اسید سنتروویت | تامین فولیک اسید و ویتامین ب 12 مورد نیاز بدن و رفع خستگی

با کمبود ویتامین b12 ، پوست رنگ پریده می شود!

اگر دیدید که پوست شما به زردی رفته است ممکن است نشانه این باشد که از کمبود ویتامین b12 رنج می برید. زیرا کمبود این ویتامین سبب شکسته شدن سلولهای قرمز خون می شود در نتیجه بیلی روبین خون آزاد می شود.

آزادسازی بیلی روبین در خون سبب می شود که رنگ پوست شما زرد شود. البته به این نکته توجه داشته باشید همیشه زردی پوست به دلیل کمبود این ویتامین در بدن رخ نمی دهد و ممکن است شما در معرض ابتلا به بیماری یرقان قرار گرفته باشید.

به همین دلیل با بروز زردی غیرعادی بر روی پوست بهتر است سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و با آزمایش خون و دیگر آزمایشهای لازم سطوح ویتامینی بدن خود را اندازه گیری کنید.

ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که با بروز علایم زردی باید سریعا به پزشک مراجعه کنید و نباید هرگز این موضوع را پشت گوش بیاندازید.

با کمبود ویتامین b12  ، زبان صاف و قرمز می شود !

توده های بسیار کوچکی که بر روی زبان وجود دارند پرزهای چشایی نامیده می شوند. افرادی که  از کمبود ویتامین B12 رنج می برند، این پرزهای چشایی را از دست می دهند .

همین امر سبب می شود که این افراد دیگر نتوانند مزه غذاها را احساس کنند و دایما احساس می کنند غذاها بی مزه هستند. همچنین  تحقیقات نشان داده اند که این افراد در پشت زبانشان احساس درد می کنند. این افراد معمولا نمی توانند انواع طعم را تشخیص دهند.

اگر نمی توانید طعم غذا را تشخیص دهید و تمامی خوراکی ها برای شما بدون مزه هستند بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید و چکاپ کاملی انجام دهید.

با سنجیدن میزان این ویتامین در خون خود می توانید از فقدان یا عدم فقدان این ویتامین در بدن اطمینان حاصل کنید. در صورت کمبود و با صلاحدید پزشک متخصص مصرف مکمل های ویتامینی را آغاز کنید.

قرص ویتامین ب 12 دوز 1000 های هلثقرص ویتامین ب 12 دوز 1000 های هلث | ارتقا سلامت عمومی و کمک به متابولیسم بدن

از چه راهکارهایی استفاده کنیم تا کمبود این ویتامین را جبران کنیم?!

اولین و بهترین راه این است که رژیم غذایی خود را تغییر دهید. منابعی مانند ماهی، مرغ ، گوشت و جگر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. رژیم غذایی سالم بهترین راهکار برای رفع تمامی مشکلات اینچنینی است. زیرا تامین مواد مورد نیاز از منابع طبیعی هیچ گونه اثر سویی بر بدن ندارد. به همین دلیل بهتر است رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از مواد طبیعی استفاده کنید.

استفاده از مکمل ها!

در صورتی که امکان تغییر رژیم غذایی وجود ندارد و کمبود این ویتامین در بدن به صورتی است که به بدن آسیب وارد می کند باید استفاده از مکمل های ویتامینی را آغاز کنید.

استفاده  از مکمل های B12 نیز راهکار بسیار خوبی برای تامین مواد مورد نیاز بدن هستند و فقر این مواد را در بدن به خوبی جبران می کنند. همین امر سبب می شود ارگان های بدن به خوبی کار کنند و دیگر از ضعف ارگان های داخلی بدن رنج نبرید. دو مکمل خوب برای تامین ویتامین B12 به شرح زیر است:

  • متیلکوبالامین (Methylcobalamin)
  • سیانوکوبالامین (Cyanocobalamin)

نکته بسیار مهم این است که بدون مشورت با پزشک خود از این مکمل ها استفاده نکنید. استفاده سرخورد از مکمل ها نیز سبب بروز مشکلات زیادی برای بدن می شود. تهوع و استفراغ از علایم رایج در استفاده سرخود از مکمل های ویتامینی هستند.

همچنین اگر از مشکلات کلیوی و کبدی رنج می برید هرگز مصرف هیچ مکملی را سرخود و بدون صلاحدید پزشک آغاز نکنید. در استفاده از دوز مصرفی حتما طبق دستورالعمل پیش بروید. استفاده بیش از حد از مکمل های ویتامینی سبب بروز مشکلات زیادی مانند حساسیت های شدید پوستی و یا مسمومیت می شود و در موارد حاد خطر مرگ نیز وجود دارد.

استفاده از پروبیوتیک ها منبع مناسبی برای تامین ویتامین B12!

علاوه بر مکمل ها می توانید از پروبیوتیک‌های با کیفیت استفاده کنید. روده  انسان حاوی انواع مختلفی از باکتریها است. بسیاری از این باکتری‌ها برای گوارش غذا مفید هستند. دسته‌ای از این باکتری‌ها، به باکتری‌های پروبیوتیک معروف هستند.

پروبیوتیکها علاوه بر کمک به گوارش، مولکول‌های پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامینها و آنتی‌بیوتیک های مختلف را تولید می‌کنند که برای بدن مفید هستند. منبع خوب باکتری‌های پروبیوتیک لبنیات و میوه‌ها هستند. کفیر، شکلات تلخ و کمبوجیا نیز منابع خوبی برای پروبیوتیک ها هستند.برای تامین ویتامین B12 در بدن به هیچ عنوان غذاهای التهاب آور نخورید .

این غذاها شامل چیپس، فست فود، سیب زمینی سرخ کرده، غذاهای سرخ شده و تنقلات هستند. همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم رژیم غذایی سالم نقش مهمی در تامین مواد مورد نیاز بدن دارند. غذاهای سرخ شده و آماده اثر بسیار بدی بر سلامتی دارند.

همچنین مانع جذب بسیاری از مواد مورد نیاز بدن می شوند و همین امر سلامتی انسان را با چالش بزرگی رو در رو می کند.  با رعایت سبک زندگی سالم و استفاده از مکمل های مناسب (زیر نظر پزشک) می توانید ویتامین B12 بدن را تامین کنید!

در پایان به شما یادآور می شوم برای اطمینان از سطوح کافی ویتامین در بدن سالانه چک آپ بروید و با یک آزمایش خون ساده سطوح ویتامین و دیگر مواد مورد نیاز بدن را بسنجید. در صورت کمبود ویتامین و یا ماده معدنی طبق نظر پزشک استفاده از مکمل های ویتامینی را آغاز کنید. همچنین به عنوان آخرین راهکار ورزش را وارد زندگی خود بکنید. اینکار به شما کمک می کند بدن سالمی داشته باشید.

قرص ویتامین ب 12 هلث اید 

قرص ویتامین ب 12 هلث اید مکملی مناسب برای  تامین ویتامین ب12 مورد نیاز بدن است و به تشکیل گلبول‌های قرمز خون و حفظ و بهبود عملکرد سیستم عصبی کمک می کند. مصرف  این مکمل از بروز بیماریهایی مانند کم خونی، آلزلیمر، بیماری های قلبی و سرطان سینه جلوگیری می کند.

قرص تقویت سیستم ایمنیشما می توانید جهت خرید قرص تقویت سیستم ایمنی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

 

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.