مکمل تقویت قوای جنسی

تغذیه سالم با پیروی از رژیم غذایی سالم حاصل می شود!

تغذیه سالم با پیروی از رژیم غذایی سالم حاصل می شود!

تغذیه سالم نقش مهمی را در سلامت شما بازی می کنند! هر چقدر بیشتر با دوستان خود به تفریح و گردش می روید، بیشتر اغوا می شوید که رژیم غذایی خود را زیر پا بگذارید. مادر شما غذایی سالم برای شما تهیه می کند اما وقتی با دوستانتان هستید غذاهایی نا سالم می خورید.

رژیم های غذایی که میزان هیدروکربات آنها پایین است سبب پایین آمدن وزن می شوند. یکی از این رژیم های غذایی، رژیم غذایی کتو است که مانند رژیم آتکینز رویکردی با کربوهیدرات پایین به عادات غذایی است. اما باید بدانید بهترین کار قبل از انتخاب رژیم غذایی این است که با تغذیه سالم آشنایی داشته باشید.

تغذیه سالم چیست؟

تغدیه سالم اثر مستقیمی بر رشد و سلامت بدن دارد. نوع تغذیه انسان نه تنها بر رشد جسمانی انسان اثر می گذارد بلکه بر روح و روان، خلق و خو و رفتار او نیز تاثیر گذر است. ویتامین ها، مواد معدنی و پروتین ها برای بدن بسیار ضروری هستند و بر سلامت سلول های مغزی اثر می گذارند.

به همین دلیل تغذیه سالم از بروز اختلالات عصبی، روانی و جسمانی در انسان جلوگیری به عمل می آورد. تغذیه سالم باعث شادابی و تندرستی بدن می شود و بر طول عمر انسان می افزاید و از بروز پیری زودرس جلوگیری به عمل می آورد.

از طرفی دیگر سوتغذیه، که مشکل بزرگی در کشورهای در حال توسعه به شمار می رود، یکی از عوامل مرگ و میر در این کشورهاست و در این میان کودکان بیشتر از اقشار دیگر آسیب می بینند.

تغذیه سالم به چه رژیم غذایی گفته می شود؟

تغذیه سالم به چه رژیم غذایی گفته می شود؟

تغذیه سالم نوعی رژیم غذایی است که پاسخگوی تمامی نیازهای بدن فرد است. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذایی متنوعی است که سلامت بدن را تضمین می کنند. انسان برای سلامتی به گروههای غذایی متفاوتی نیاز دارد، اما به طور کلی غذاها به 5 گروه اصلی تقسیم می شوند:

  • گروه نان و غلات
  • گروه سبزی ها
  • گروه میوه ها
  • مواد لبنی
  • فرآورده های گوشتی

رژیم غذایی در هر وعده باید دست کم حاوی سه گروه از این مواد اصلی باشد. برای میان وعده می توانید از انواع مغز دانه ها مانند گردو و پسته استفاده کنید. نکته مهم در این میان این است که باید مصرف چربی ها، روغن ها، قندها و شیرینی ها را به حداقل برسانید. این مواد کالری بالایی دارند که سبب بالا رفتن چربی و اضافه وزن در بدن می شوند و مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورند.   

چگونه تغذیه سالم داشته باشیم؟

برای داشتن تغذیه سالم باید به موارد مهمی توجه داشته باشید. تنوع غذایی مسئله بسیار مهمی است. هرگز برای مدتی طولانی تنها از یک نوع غذا استفاده نکنید. میان غذای دریافتی و کالری که در طول روز مصرف می کنید تعادل برقرار کنید.

در رژیم غذیی روزانه خود 500 گرم سبزی و میوه تازه را بگنجانید. سعی کنید مصرف قند و نمک را به حداقل برسانید. نان  و غلات سبوس دار را جایگزین نان سفید بکنید. مواد لبنی برای سلامتی بدن بسیار مهم هستند. استفاده از مواد لبنی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

روزانه به میزان کافی آب بنوشید. از مصرف نوشیدنی های حاوی قند و گاز دار بپرهیزید. البته ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که رژیم غذایی هر فرد باید متناسب با سن، جنسیت و مرحله رشد آن فرد تعیین شود.

دانشمندان بدین نتیجه رسیده اند همانطور که تغذیه سالم سبب رشد و سلامتی بدن می شود تغذیه ناسالم سبب بروز انواع بیماری های واگیردار و غیر واگیردار مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و سرطان می شود. در نتیجه می توان گفت پیروی از سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب تاثیر بسزایی در سلامتی انسان دارد.

 رژیم غذایی کتو!

رژیم غذایی کتو رژیمی با رویکرد پایین به کربوهیدارت و چربی بالاست. کاهش کربوهیدرات بدن را در حالت متابولیک قرار می دهد. وقتی بدن در این حالت قرار می گیرد چربی دریافتی را برای تولید انرژی می سوزاند و انرژی لازم را برای مغز فراهم می کند. رژیم غذایی کتو قند خون و انسولین بدن را کاهش می دهد و برای سلامتی بدن بسیار مفید است.

فواید رژیم کتو!

این رژیم غذایی فواید زیادی بر سلامتی دارد و از بروز بیماری های خطرناک مانند سرطان و دیابت جلوگیری به عمل می آورد. مطالعات نشان می دهند که این رژیم غذایی بیشتر از رژیم های کم چرب سبب کاهش وزن می شود.

یک مطالعه نشان داد افرادی که از این رژیم غذایی پیروی می کردند تقریبا 2 برابر بیشتر از کسانی که رژیم غذایی کم چرب و کم کالری داشتند، وزن کم کرده بودند. همچنین سطح چربی و کلسترول آنها پایین تر آمده بود.

این رژیم غذایی با کنترل قند و انسولین خون از ابتلا به بیماری دیابت جلوگیری به عمل می آورد. همچنین، این رژیم باعث از بین رفتن چربی ها در بدن می شود به همین دلیل اثر مثبی بر کنترل بیماری دیابت و یا جلوگیری از ابتلا به این بیماری دارد. در نتیجه این رژیم غذیی هم می تواند سبب کاهش وزن شود هم می تواند بیماری دیابت را کنترل کند.

رژیم غذایی اتکینز!

رژیم غذایی اتکینز رژیمی با رویکرد پایین به مصرف کربوهیدرات است و سبب کاهش وزن می شود. در این رژیم اینگونه ادعا می شود که با مصرف نامحدود پروتین و چربی و اجتناب از مصرف غذاهای سرشار از کربوهیدرات می توانید وزن خود را کاهش دهید.

مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده اند و همگی این موضوع را تایید کرده اند که رژیم غذایی اتکینز سبب کاهش وزن می شود و اثرات مثبتی بر سلامتی دارد. این رژیم در چهار مرحله انجام می پذیرد:

  • مرحله اول القا
  • مرحله دوم تعدیل
  • مرحله سوم تنظیم دقیق
  • مرحله چهارم حفظ وزن

در این رژیم غذایی باید از مصرف برخی غذاها اجتناب ورزید!

این غذاها کدامند؟

در رژیم غذایی اتکینز باید از خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین اجتناب ورزید. همچنین مصرف غلات، روغن نباتی، چربی ترانس، غذاهای کم چرب، غذاها و میوه های سرشار از کربوهیدارت، غذاهای نشاسته دار و حبوبات ممنوع است. مصرف برخی غذها در رژیم غذایی اتکینز مجاز است!

این غذاها کدامند؟

مصرف انواع گوشت (گوشت گاو، گوسفند، مرغ)، ماهی ( انواع ماهی مانند ماهی سالمون، قزل آلا، ساردین)، تخم مرغ، سبزیجات با کربوهیدرات پایین، لبنیات پرچرب، مغزها و تخمه، و چربی های سالم ( مانند روغن نارگیل، آوکادو، روغن زیتون) مجاز است. این رژیم غذایی به هیچ عنوان رژیمی پیچیده نیست و پروتین مبنای غذاها را تشکیل می دهد و سبب کاهش وزن می شود.

متخصصان در مورد عادات غذایی چه پیشنهادی می دهند!

متخصصان پیشنهاد می دهند افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند بهتر است از رژیم  غذایی با کربو هیدرات پایین پیروی کنند. انواع متفاوتی از رژیم های غذایی وجود دارند که در اینجا تنها به معرفی دو نمونه از این رژیم ها پرداختیم. این نوع رژیم ها بر حذف شکر و نشاسته که دارای اثرات منفی بر سلامتی هستند تمرکز دارند. این عادات غذایی به حفظ سلامت عمومی بدن کمک می کند.

به طور کلی این نوع رژیم ها بر مصرف پروتین، غذاهای غیر نشاسته دا و سبزیجات تمرکز دارند. در پیروی از رژیم غذایی با کربوهیدارت پایین مصرف شیرینی، نان و محصولات نشاسته دار مانند سیب زمینی محدود می شود.

در این میان ورزش نیز به سلامتی بدن و تاثیر هر چه بیشتر مواد مصرفی در بدن کمک می کند. ورزش سبب می شود هر آنچه که در طول رژیم غذایی سالم وارد بدن می شود به خوبی در بدن جذب شود و همین امر سبب سلامتی انسان می شود.

برای تهیه مکمل های تغدیه به کجا مراجعه کنیم؟

اگر به دنبال مکمل غذایی و رژیمی مانند قرص لاغری و کاهش وزن، قرص چربی سوز، قرص کاهش اشتها، مکمل افزایش وزن و مکمل افزایش اشتها هستید می توانید به داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.