مکمل تقویت قوای جنسی

نشانه یا علائم های بیماری کلیوی و روش های درمان

با شناخت علائم رایج مشکلات کلیوی از سلامت خود محافظت کنید!

شناخت علائم رایج مشکلات کلیوی اهمیت بسیار زیادی دارد. منابع خارجی اعلام کرده اند که بیش از 37 میلیون بزرگسال آمریکایی به بیماری های کلیوی مبتلا هستند و بسیاری از آنها از وجود این بیماری اطلاعی ندارند. همچنین بررسی منابع مختلف نشان می دهند که بیماری های کلیوی از بیماری های رایج در سرتاسر دنیا به شمار می روند و سالانه افراد زیادی به دلیل مشکلات حاد کلیوی جان خود را از دست می دهند. گاهی افراد نشانه های بیماری های کلیوی را نادیده می گیرند و همین امر سبب می شود وقتی مشکل آنها حاد شد برای درمان اقدام کنند که آن زمان دیگر دیر است.

بهتر است بدانید که شما با یک چک آپ ساده می توانید از سلامت کلیه های خود مطمئن شوید. فشار خون بالا، ابتلا به بیماری دیابت، نارسایی کلیوی ارثی و سن بالای 60 سال از دلایل مهم ابتلا به این بیماری هستند. در ادامه به معرفی علائم رایج مشکلات کلیوی می پردازیم. بنابراین، اگر احساس کردید که این علائم را دارید باید برای درمان اقدام کنید.

کلیهشما می توانید جهت خرید قرص سنگ کلیه از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

علائم رایج مشکلات کلیوی

امروزه، از تمامی کسانی که در قرن بیست و یکم زندگی می کنند و دسترسی ساده به اینترنت دارند انتظار می رود تا با علائم بیماری ها آشنا باشند و در صورت بروز اولین نشانه های این علائم سریعا برای درمان اقدام کنند. علائم رایج مشکلات کلیوی به شرح زیر هستند.

خستگی مداوم و مشکل در تمرکز

بهتر است بدانید کاهش شدید عملکرد کلیه می تواند منجر به تجمع سموم و ناخالصی در خون شود. همین امر باعث بروز احساس خستگی، ضعف و عدم تمرکز می گردد. همچنین، باید بدانید که بیماری های کلیوی می توانند باعث کم خونی شوند و کم خونی نیز خطر بروز سندروم خستگی مزمن را افزایش می دهد.

مشکل در خواب

یکی از علائم رایج مشکلات کلیوی اختلال خواب است. هنگامی که کلیه ها نمی توانند به خوبی وظایف خود را در بدن انجام دهند، سموم به جای اینکه از بدن خارج شوند در خون باقی می مانند. مطالعات نوین نشان میدهند هر چقدر سم خون بیشتر شود، خطر بروز اختلال در خواب بالاتر می رود. همچنین، مطالعات نشان داده اند که میان بیماری نارسایی کلیه و آپنه در خواب رابطه مستقیم وجود دارد. معمولا افرادی که از نارسایی های کلیه رنج می برند به مشکلات تنفسی در خواب دچار می شوند.

پوست خشک و خارش شدید از جمله علائم رایج مشکلات کلیوی

کلیه های سالم وظایف زیادی را در بدن انجام می دهند. آنها مواد زائد و مایعات اضافی را از بدن خارج می کنند، به ساخت گلبول های قرمز خون کمک می نمایند، استحکام استخوان ها را بالا می برند و میزان مواد معدنی موجود در خون را به صورت متعادل نگه می دارند. خشکی و خارش پوست از نشانه های ویژه عدم تعادل مواد معدنی در خون است. اغلب وقتی بیماری کلیه پیشرفته می شود، کلیه ها دیگر نمی توانند تعادل میان مواد معدنی در خون را نگه دارند و همین امر منجر به بروز خارش پوست می شود.

احساس مکرر دفع ادرار

یکی از علائم رایج مشکلات کلیوی نیاز به ادرار مکرر است. اگر احساس می کنید، دائما به سرویس بهداشتی می روید، به ویژه در شب، این امر می تواند سیگنالی را به شما بدهد که به بیماری های کلیوی دچار شده اید. هنگامی که فیلترهای کلیه آسیب می بینند، میل به ادرار در انسان افزایش پیدا می کند. همچنین، عفونت ادراری و یا بزرگ شدن پروستات در مردان نیز می توانند باعث افزایش ادرار شوند.

علائم رایج مشکلات کلیوی

خون در ادرار

یکی از علائم رایج مشکلات کلیوی خون در ادرار است. کلیه های سالم هنگام فیلتر کردن ضایعات از خون، سلول های خونی را در بدن نگه می دارند، اما وقتی فیلترهای کلیه آسیب ببینند، سلولهای خونی به درون ادرار نشت می کنند و همین امر می تواند منجر به بروز بیماری های حاد کلیوی شود. همچنین، خون در ادرار نشان دهنده تومور، سنگ کلیه و عفونت نیز است.

کف در ادرار، از علائم رایج مشکلات کلیوی

وجود کف و یا حباب بیش از حد در ادرار می تواند از نشانه ها و علائم رایج مشکلات کلیوی باشد. وقتی ادرار کف می کند یعنی میزان پروتئین در ادرا افزایش پیدا کرده است. در نتیجه این امر نشان می دهد که فیلترهای کلیه به خوبی کار نمی کنند و باید برای درمان به پزشک مراجعه شود. ( اگر نمی دانید کف در ادرار به چه شکلی است تصویری را به شما نشان می دهید: وقتی تخم مرغ را به هم می زنید مایعی فوم مانند ایجاد می شود، این مایع دقیقا مشابه زمانی است که کف در ادرار به وجود می آید. زیرا پروتیئن موجود در ادرار آلبومین است و این همان پروتئینی است که در تخم مرغ یافت می شود).

پف دور چشم

یکی از علائم رایج مشکلات کلیوی پف زیر چشم است. پروتئین موجود در ادرار نشانه اولیه آسیب دیدن فیلترهای کلیه است. پف اطراف چشم می تواند به این دلیل باشد که کلیه ها به جای اینکه پروتئین را در بدن نگه دارند، از طریق ادرار دفع می کنند.

تورم پا

با کاهش عملکرد کلیه سدیم در بدن تجمع پیدا می کند و همین امر باعث متورم شدن مچ پا می شود. همچنین، باید بدانید تورم پا از نشانه های ابتلا به بیماری قلبی و کبدی است.

علائم دیگر ابتلا به مشکلات کلیوی

از علائم رایج مشکلات کلیوی که در بسیاری از افراد رخ می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش اشتها
  • گرفتگی عضلات

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما پاسخ دهیم.

علائم کلیه های خراب

تمامی علائمی که در بالا به آنها اشاره کردیم از جمله پف چشم، کف در ادرار، خستگی مزمن، نیاز به دفع مکرر ادرار و گرفتگی های عضلانی می توانند از علائم کلیه ناسالم باشند. به همین دلیل باید سریعا برای درمان اقدام شود.

علائم نارسایی کلیه چیست

علائم نارسایی کلیه موارد متعددی را در بر می گیرد اما از مهمترین آنها می توان به خشکی پوست، ورم پا و پف چشم اشاره کرد.

درمان بیماری کلیوی چیست

درمان بیماری کلیوی به نوع بیماری و شدت آن بستگی دارد. این درمان می تواند مصرف قرص یا در شرایط حاد خروج کلیه از بدن باشد.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.