تغذیه کودکرشد کودککودکان

بهترین مکملها برای کودکان کدام مکملها هستند؟

بهترین مکملها برای کودکان کدام مکملها هستند؟
زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

تاریخ آخرین آپدیت 29 آبان 1400

انواع مکملها برای کودکان (مانند مکملهای ویتامین دار) وجود دارند که بعد از تولد هر کودک (بنابر نظر پزشک) باید مورد استفاده قرار بگیرند. اگر کودکی به ویتامین نیاز داشته باشد اغلب پزشکان استفاده از مکمل مولتی ویتامین را پیشنهاد می دهند که شامل مواد  مورد نیاز بدن مانند ویتامین A, C,D,K,B آهن و کلسیم است.

اما تمامی مولتی ویتامینها دارای مقدار بهینه ای از این مواد نیستند. قبل از مصرف انواع مکملها برای کودکان با پزشک کودک مشورت کنید تا در این باره مشاوره های لازم را به شما بدهد. هرگز خوسرانه مصرف مکملها برای کودکان را آغاز نکنید. کودکان بدن بسیار ضعیفی دارند. استفاده نا به جا از هر داور و یا مکملی به بدن آنها آسیب وارد می کند و در بسیاری از مواد این آسیبها قابل جبران نیستند.

مکمل غذای کودکشما می توانید جهت خرید مکمل غذای کودک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

انتخاب بهترین مکملها برای کودکان!

در انتخاب مکمل ها برای کودکان باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه به این موارد می پردازیم.

به چیزی فراتر از مکملها ی مولتی ویتامین بیاندیشید!

مولتی ویتامین ها تنها بخشی از این معما هستند. مجموعه متنوعی از ویتامین ها و مکملها برای کودکان وجود دارند که باید مورد توجه قرار گیرند. بهترین مکملها برای کودکان مکملهایی هستند که با توجه به نیاز کودکان انتخاب می شوند!

مکمل روغن ماهی!

هرم غذایی پیشنهاد می دهد که کودکان باید غذایی سرشار از امگا 3 و اسیدهای چرب راکه در ماهی به وفور یافت می شوند، مصرف کنند. مکمل روغن ماهی از بیماری های دریچه قلبی جلوگیری به عمل می آورد.

با توجه به اینکه بیشتر کودکان ماهی نمی خورند و این واقعیت که روغن ماهی رشد مغز را ارتقا می دهد و از بروز بیماری های زیادی جلوگیری به عمل می آورد بسیاری از خانواده ها به کودکانشان مکملها ی روغن ماهی می دهند.

اگرچه مصرف مکمل روغن ماهی برای کودکان مضر نیست، اما در این مورد بحث است که آیا این مکملها برای کودکان مفید هستند یاخیر. بنابراین بهتر است قبل از مصرف با پزشک کودک مشورت کنید.

بیماری آبله مرغان چیست و چگونه درمان می شود؟

قطره کواتر کیدز ب 12 دارو افشان شایگانشما می توانید جهت خرید قطره کواتر کیدز ب 12 دارو افشان شایگان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

قرص پوست و مو

ویتامین دی!

ویتامین دی ویتامین ضروری بدن است که به بدن کودکان کمک می کند تا استخوان سازی کنند و در بزرگسالی دچار پوکی استخوان نشوند. اگر کودکان این ویتامین را از غذاهایشان جذب نکنند، استفاده از مکمل ویتامین دی برای کودکان بسیار حیاتی است. ویتامین دی یکی از بهترین مکملها برای کودکان است.

البته به این نکته توجه داشته باشید که بیشتر کودکان به دوز بالای ویتامین دی نیاز ندارند. با این وجود انجمن آمریکایی اطفال پیشنهاد می دهد:« کودکانی که به ویتامین دی نیاز دارند باید آزمایش خون بدهند و در صورت نیاز دوز بالایی از این مکمل به آنها داده شود.»

انتخاب بهترین مکملها برای کودکان!

ویتامینهای جویدنی!

بسیاری از خانواده ها اغلب به کودکانشان ویتامینهای جویدنی می دهند زیرا بسیاری از کودکان خوراکی های جویدنی را دوست دارند.در مورد انواع مکملها برای کودکان در مصرف مکملها ی ویتامین دار نباید زیاده روی کرد. باید بدانید ویتامینهای جویدنی آهن، مواد معدنی و کلسیم مورد نیاز بدن را تامین نمی کنند.

مکمل ویتامین سی!

تقریبا تمامی مکملها ی ویتامین دار، چه جویدنی و چه خوردنی، دارای ویتامین سی هستند.اغلب کودکان حتی آنانی که غذا نمی خورند یا تنها نوع خاصی از غذا را می خورند ویتامین سی مورد نیاز بدنشان را از رژیم غذایی شان دریافت می کنند، زیرا اغلب آب میوه ها ویتامین سی دارند.

ویتامین سی یکی از بهترین مکملها برای کودکان است. بعضی از خانواده ها مکمل ویتامین C را بیش از حد به کودکان خود می دهند تا از بروز سرماخوردگی در آنها جلوگیری کنند. اما بحث جنجالی میان دانشمندان در این زمینه وجود دارد که آیا این کار مفید است یا مضر؟هنوز جواب قطعی به این پرسش داده نشده است.

آنتی اکسیدانها!

بعضی از خانواده ها به کودکانشان مکمل های آنتی اکسیدان دار می دهند تا سیستم ایمنی آنها را تقویت کنند.تا به حال هیچ تحقیقی مزیت استفاده از مکمل های آنتی اکسیدان دار را اثبات نکرده است. در ذهن داشته باشید که بسیاری از غذاها دارای ویتامین های غنی شده A C E  هستند. بنابراین بسیاری از پزشکان آنتی اکسیدانها این مکملها برای کودکان را مفید می دانند.

شربت مولتی سانستول آهن دار بدون شکرشما می توانید جهت خرید شربت مولتی سانستول آهن دار بدون شکر از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکملهای دیگر برای کودکان!

علاوه بر ویتامینها و مواد معدنی انواع مکملها برای کودکان وجود دارند که در صورت نیاز باید به کودکان داده شوند. این مکمل ها به شرح زیر هستند:

بهترین روش برای تربیت کودک چیست؟

فیبر!

بسیاری از کودکان به ویژه کودکانی که میوه و سبزیجات استفاده نمی کنند فیبر کافی دریافت نمی کنند. تحقیقات اخیر نشان می دهند که کودکان به 14 گرم فیبر برای هر 1000 کالری نیاز دارند. کودکانی که فیبر موجود در غذای آنها کم است اغلب دچار یبوست و مشکلات معده می شوند. اگر کودک شما فیبر کافی مصرف نمی کند مکمل فیبر به او بدهید. در میان انواع مکملها برای کودکان استفاده از این مکمل بسیار مفید است.

پروبیوتیک!

مکمل محبوب دیگر برای کودکان پروبیوتیک ها هستند.پروبیوتیکها در غذاهایی مانند ماست یافت می شوند. این مواد عملکرد روده را بهبود می بخشند و باکتری های مفید روده را افزایش می دهند و از رشد باکتری های مضر جلوگیری به عمل می آورند.

این مکمل در کودکانی که اسهال حاد دارند مورد استفاده قرار می گیرد. البته ذکر این نکته حایز اهمیت است هنوز شواهد زیادی  وجود ندارد که نشان دهد مصرف این مکملها برای کودکان سبب بهبود عملکرد بدن کودک می شود.

همانطور که در ابتدا به این مسئله اشاره کردیم بهترین مکملها برای کودکان مکملهایی هستند که با توجه به نیاز آنها تجویز شوند. تمامی مکملها برای کودکان مفید نیستند. استفاده بیش از حد از یک مکمل خطرات زیادی را برای کودک به همراه دارد.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که بهترین روش برای تامین نیازهای مورد نیاز کودکان رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه و سبزیجات است. مواد طبیعی خاصیتی دارند که هیچ یک از مکملها برای کودکان ندارند.

بنابراین با پیروی از رژیم سالم می توانید کودکی سالم داشته باشید. علاوه بر این، کودک خود را از همان دوران به ورزش و تحرک عادت دهید. زیرا به رشد و تقویت سلامتی بدن آنها کمک می کند. ورزش یکی از بهترین مکملها برای کودکان است. برای تهیه بهترین محصولات دارویی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید
[کل: 2 میانگین: 3]
مجله سلامت
داروخانه آنلاین
اشتراک
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات