مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل های بدنسازی مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

مکمل های بدنسازی مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

مکمل های بدنسازی الزاما گزینه مناسبی برای تمامی افراد نیستند و همگان نباید از آن استفاده کنند. مردم اغلب فراموش می کنند که صنعت تولید مکمل بدنسازی مانند هر صنعت دیگری سود و زیان خود را در نظر می گیرد.

در نتیجه همین امر بر کیفیت تولید محصولات آنها تاثیر می گذارد. برخی از کمپانی ها تمام تلاش خود را می کنند تا محصولاتی با کیفیت بالا تولید کنند. مواد به کار رفته در این محصولات با بالاترین کیفیت است و همین امر قیمت مکمل بدنسازی اثر می گذارد و تهیه آن را برای همگان به موضوعی چالش برانگیز تبدیل می کند.

اما برخی از این کمپانی ها استفاده از مواد با کیفیت در محصولاتشان را کنار می گذارند و موارد دیگری را در اولویت قرار می دهند. به همین دلیل این محصولات با قیمت پایین تری به بازار عرضه می شوند اما مصرف آنها اثری را که ادعا میشود بر بدن ندارد و گاهی سلامتی را تحت تاثیر قرار می دهد.

 در این مسیر اگر اطلاعات خود را  افزایش دهید و با علم روزپیش بروید می توانید از مزایایی که مکمل بدنسازی بر بدن دارد بهره ببرید. نکته کلیدی این است که باید مکمل بدنسازی را که بر اساس علم روز طراحی شده است خریداری کنید! این امر به شما کمک می کند دیگر مکمل های نادرست را خریداری نکنید و از سلامت خود محافظت کنید.

مکمل بدنسازی چیست؟

مکمل های بدنسازی  نوعی مکمل رژیمی گفته می شوند که در ورزشهای زیر مورد استفاده قرار می گیرند.

 • بدنسازی
 • وزنه برداری
 • ورزشهای رزمی
 • و دومیدانی

 هدف این محصولات افزایش وزن بدن، بهبود عملکرد ورزشی و در بعضی از ورزشها کاهش چربی برای حرکت بهتر بدن است. مکمل ها ی زیر در میان ورزشکاران طرفداران بسیار زیادی دارند:

 • مکمل و پودر  پروتین دار ؛
 • مکمل  گلوتامین؛
 • مکمل  آرژنین ؛
 • برخی از اسیدهای چرب؛
 • مکمل  کراتیناچ.ام.بی ؛
 • مکمل ها ی کاهش وزن؛
 • آمینو اسیدهای زنجیره ای

مکمل بدنسازی  به صورت محصولات جداگانه و یا به شکل ترکیبی از مکملهای مختلف به فروش می رسد و برای ورزشکاران بسیار مهم و نیروزا هستند. با توجه به اینکه افراد معمولی نیز از این مکملها استفاده می کنند، دانستن تفاوت مصرف مکملها در افراد معمولی و ورزشکاران ضروری است.

به طور کلی ورزشکاران بیشتر از افراد معمولی به مصرف مکمل بدنسازی  نیاز دارند. زیرا با ورزشهای سنگین انرژی بدن خود را تخلیه می کنند و حتما باید جایگزینی برای آن داشته باشند. در غیر اینصورت بدن تحلیل می رود و مشکلات زیادی برای فرد به وجود می آید و حتی در برخی موارد خطر مرگ وجود دارد.

از طرفی دیگراستفاده بیش از حد از مکمل بدنسازی  می تواند خطر آفرین باشد. به همین دلیل باید به میزان دوز مصرفی این مکملها توجه داشته باشید و هرگز بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید. افرادی که از بیماری های کلیوی و کبدی رنج می برند در رابطه با مصرف مکمل بدنسازی باید بسیار محتاط باشند. زیرا این مکملها بر این دو ارگان از بدن انسان اثر می گذارند.

به طور کلی به ین امر توجه داشته باشید، اگر می خواهید مکمل بدنسازی مصرف کنید ، باید مراقب سلامتی خود باشید و هرگز از میزان توصیه شده بیشتر مصرف نکنید. بهتر است قبل از مصرف نزد پزشک بروید و چک آپ کاملی از سلامتی خود داشته باشید.

مکلمل های بدنسازی مناسب چه ویژگی هایی دارند؟

انواع مکملهای دیگر!

استفاده از برخی از مکمل ها (مانند مکمل پروتئین و مولتی ویتامین) تقریبا برای تمامی افراد ضروری است و باید در رژیم غذایی گنجانده شود. در بازار، انواع متفاوتی از مکمل ها وجود دارند که هر یک برای هدفی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این محصولات منحصرا مکمل بدنسازی هستند و تنها برای ورزشکاران و بدنسازان مفید هستند و برخی دیگر برای تمامی افراد مفید هستند. این مکملها به شرح زیر هستند:

 • مکمل ها ی پروتین
 • مکمل ها ی آمینو اسید
 • مکمل ها ی پمپ عضله
 • مکمل ها ی گلوتامین
 • مکمل مولتی ویتامین
 • مکمل ها ی کربوهیدرات
 • مکمل ها ی افزایش وزن
 • مکمل ها ی ریکاوری
 • مکمل ها ی پروهورمون
 • مکمل ها ی چربی سوز

صنعت مکملها به ویژه مکمل بدنسازی صنعتی مهم و درآمدزا در دنیا به حساب می رود که سبب کارآفرینی شده است. در پایان این مقاله دوباره به تمامی ورزشکاران و بدنسازان گوشزد می کنیم که این صنعت مانند هر صنعت دیگری سود و زیان خود را در نظر می گیرد. به همین دلیل بهتر است در استفاده از مکمل بدنسازی بسیار محتاط باشید.

ورزشکاران و بدنسازانی که تمایل به استفاده از مکمل بدنسازی دارند بهتر است به برند مصرفی توجه داشته باشند. ممکن است محصولات را کمی گران بخرید و در عوض سلامت خود را تضمین می کنید.

مواد تشکیل دهنده مکمل های بدنسازی!

مواد تشکیل دهنده مکمل بدنسازی و مقداری که در ترکیب آن محصول به کار رفته است عاملی تعیین کننده برای تشخیص محصول مناسب از نامناسب است! کمپانی ها برای معرفی محصولاتشان لیستی از مواد تشکیل دهنده آن محصول را اریه می دهند. این کار کمک بزرگی به مصرف کننده  برای صرفه جویی در پول و زمان می کند. بهتر است قبل از خرید لیست مواد تشکیل دهنده مکمل بدنسازی را به دقت بررسی کنید ( در این امر باید از قبل اطلاعات کسب کنید که یک مکمل خوب از چه مواد تشکیل شده است).

حتما باید بدانید  در مکمل بدنسازی که خرید می کنید حداقل چه دوزی و چه موادی به کار رفته اند. این امر مولفه کلیدی برای شناخت مکمل مناسب از مکمل نامناسب است. اگر دوز استفاده شده در یک محصول معقول و طبق علم روز باشد نشان دهنده آن است که آن محصول، محصول خوبی است و شما می توانید بدان اعتماد کنید. بنابراین اگر میزان مواد موجود در مکمل بدنسازی بالاتر یا پایین تر از حد مجاز باشد ممکن است این محصول:

 • تاثیر مورد نظر را نداشته باشند!
 • یا حتی برای سلامتی مضر باشند!

به همین دلیل باید قبل از خرید تحقیق کنید تا بدانید یک مکمل بدنسازی خوب از چه مواد و از هر ماده ای چه مقدار باید در آن به کار رفته باشد. این امر بسیار مهم است و اهمیت تحقیق و کسب اطلاعات قبل از خرید را به شما گوشزد می کند.

مکمل بدنسازی باید بر طبق علم روز دنیا طراحی شده باشد!

تنظیم رژیم غذایی، استفاده از مکمل ها و گنجاندن ورزش در برنامه روزانه کار عاقلانه ای است. اما باید بدانید که با توجه به مطالعات زیادی که اخیرا در این زمینه صورت گرفته است، باید کمی محتاط بود. زیرا ممکن است تعصبات تحقیقاتی، خطای انسانی ، محدودیتهای مالی، طراحی تحقیق و مسایل دیگر بر نتیجه تحقیقات در زمینه این محصولات تاثیر بگذارند.

همانطور که می دانید پیشرفت های زیادی در تکنولوژی صورت گرفته است اما چشم پوشی از خطای انسانی هنوز امکان پذیر نیسست. خطای انسانی یکی از بزرگترین فاکتورهایی است که در تحقیقات علمی تاثیرگذار است و می تواند پیامدهای ناگواری را به همراه داشته باشد. تحقیقات علمی صورت گرفته در زمینه مکمل بدنسازی با انسان به عنوان فاکتور اصلی تحقیقات و اثر آنها بر بدن سر و کار دارد و همین امر این تحقیقات را به تحقیقاتی چالش برانگیز تبدیل کرده است. محدودیت های مالی یکی از مسائلی است که می تواند بر نتایج این تحقیقات اثر بگذارد.

مسئله مهم دیگر این است که اغلب کمپانی های خصوصی هستند که برای تحقیق در زمینه مکمل بدنسازی سرمایه گذاری می کنند و همین امر ممکن است بر نتیجه تحقیقات اثر بگذارد ( که این کمپانی ها نتایج دلخواه خود را کسب کنند). همیشه سعی کنید در رابطه با یک موضوع ( و در اینجا در مورد مکمل بدنسازی) تحقیقات متنوعی را بخوانید و ببنید اکثریت تحقیقات بر روی چه نتیجه ای توافق نظر دارند.

کیفیت مکمل بدنسازی و مواد تشکیل دهنده آنها!

آیا 3 گرم بتا آلانین و یا 5 گرم آمینو اسید در تمامی محصولات یکی است؟ معلوم است، خیر! مانند هر چیزی در دنیا کیفیت بسیار مهم است مخصوصا اگر قرار است آن ماده وارد بدن شود. بیشتر کمپانی ها از موادی با کیفیت بالا استفاده می کنند.ولی برخی از آنها از سر و ته مواد می زنند و از مواد ارزان قیمت در تولید محصولات شان استفاده می کنند. برخی از مواد خام گرانقیمت هستند به همین دلیل برخی از کمپانی ها تصمیم می گیرند از جایگزینهای ارزان قیمت تر استفاده کنند.

همین امر باعث می شود مکمل بدنسازی را با قیمت پایین تر به بازار عرضه کنند اما کیفیت آن اصلا بالا نیست! مسئله دیگر این است که ممکن است این مواد آلوده باشند. به همین دلیل باید توجه داشته باشید مکمل بدنسازی که خریداری می کنید دارای تاییدیه بهداشت باشد.

ملاحظات دیگر !

تا به حال به ملاحظات مهمی پرداختیم، موارد دیگری نیز هست که باید در نظر بگیریم. یکی از این مسایل این است که ممکن است آزمایشاتی بر روی حیوانات صورت گرفته باشد اما نه انسانها! با این وجود، کمپانی بخواهد مصرف کننده را متقاعد کند که این محصولات همان تاثیرات را بر روی بدن انسان نیز دارند!

با اینکه انجام آزمایش برروی حیوانات یکی از نقش های کلیدی در تحقیقات علمی است اما این امر همیشه بدین معنا نیست که همان نتایج برای انسانها تکرار می شوند! سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که بر روی انسانها آزمایش شده باشند و نتیجه داده باشند. تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید و مطابق با نیاز خود خریداری کنید. برای تهیه بهترین محصولات دارویی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.