مکمل تقویت قوای جنسی

نکات طلایی که برای شیر دادن به نوزاد باید به آنها توجه کنید!

نکات طلایی که برای شیر دادن به نوزاد باید به آنها توجه کنید!

شیر دادن به نوزاد تاثیرات مثبت فراوانی بر مادر و نوزاد دارد. سازمان بهداشت جهانی پیشنهاد می‌دهد که تا شش ماهگی به نوزاد تنها شیر مادر داده شود. بسیاری از مادران از نحوه صحیح شیر دادن به نوزاد آگاهی ندارند و همین امر سبب می‌شود اینکار برای آنها به کاری سخت و طاقت فرسا تبدیل شود. اما اگر با نحوه صحیح شیر دادن به نوزاد آشنایی داشته باشید این کار به کاری دلنشین تبدیل می‌شود و دیگر خسته نمی‌شوید.

شیر دادن به نوزاد مهارتی است که به دست آوردن آن زمان می برد. بسیاری از مادران، به خصوص در چند روز اول، مطمئن نیستند که آیا نوزادشان خوب تغذیه می کند و به اندازه کافی دریافت می کند. اما هنگامی که بر آن مسلط شدید، احتمالاً متوجه خواهید شد که این ساده ترین و رضایت بخش ترین راه برای تغذیه کودک است.

جدا از این واقعیت که شیر مادر برای کودک شما ساخته شده است، حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است و همیشه در دسترس است، همچنین از برخی عفونت ها محافظت می کند و به بهبود سلامت طولانی مدت کودک شما کمک می کند. شیر دادن به نوزاد خطر ابتلا به SIDS (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد)، دیابت دوران کودکی و لوسمی را کاهش می دهد.

مکمل دوران شیردهیشما می توانید جهت خرید مکمل دوران شیردهی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آیا درد داشتن در هنگام شیر دادن به نوزاد طبیعی است؟

بهتر است بدانید که بسیاری از مادران در روزهای ابتدایی شیردهی دردی را در نوک سینه و یا کل سینه خود احساس می‌کنند. این احساس طبیعی است اما با ادامه دادن شیردهی این درد بر طرف می‌شود.

این درد می‌تواند نشانه این باشد که نوزاد به خوبی شیر نخورده است و شیر در سینه باقی مانده است. اما توجه داشته باشید اگر این درد ادامه دار شود زنگ خطری برای ابتلا به عفونت به شمار می‌رود و باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. اگر این موضوع را جدی نگیرید خطر ابتلا به سرطان سینه بالا می‌رود.

قبل از شیر دادن به نوزاد غذا بخورید!

این نکته از مواردی است که بسیاری از زنان به آن توجه نمی‌کنند و همین امر سبب می شود که شیردادن به کاری سخت برای آنها تبدیل شود. قبل از شیر دادن باید غذا بخورید و کاملا سیر باشید. هرگز در گرسنگی به کودک خود شیر ندهید. اینکار سبب می‌شود که بدن شما ضعیف شود و دردهای عضلانی و ماهیچه‌ای شروع شود. سرگیجه و حالت تهوع یکی از حالتهای رایجی است که بسیاری از زنانی که به تغذیه خود توجهی ندارند، در زمان شیر دادن به نوزاد خود احساس می‌کنند.

آیا درد داشتن در هنگام شیر دادن به نوزاد طبیعی است؟

نوزاد من چقدر شیر نیاز دارد؟

شکم نوزادان کوچک است. برای سیر کردن کودک نیازی به مقدار زیادی شیر نیست، اما باید به نوزاد تازه متولد شده خود 8 تا 12 بار در یک دوره 24 ساعته شیر دهید. حال چگونه متوجه شوید که کودک شما شیر کافی دریافت می کند؟ یکی از ساده ترین نشانه ها این است که به آنچه از طرف دیگر بیرون می آید توجه کنید. رنگ، بافت و دفعات مدفوع و پوشک خیس چیزهای زیادی را به شما می گوید.

علائم دیگری که نشان می دهد کودک شما به اندازه کافی شیر دریافت می کند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • سینه‌های شما ممکن است بعد از شیر خوردن نرم‌تر شوند.
  • کودک شما در حال افزایش وزن است.
  • مقدار شیری که کودک شما نیاز دارد با رشد کودک تغییر می کند و بدن شما با این تغییرات سازگار می شود.
  • اگر کودک شما جهش رشد داشته باشد، ممکن است کودک شما بخواهد بیشتر یا برای مدت طولانی‌تری شیر بخورد. بدن شما نیز با آن سازگار خواهد شد.
  • نکته مهم این است که تا زمانی که کودک شما می خواهد شیر دهید و اجازه دهید کودک شما تا زمانی که سیر شود غذا بخورد.

خوابیدن نوزاد در هنگام شیر خوردن به معنای سیر شدن او نیست!

بسیاری از مادران فکر می‌کنند که اگر نوزادی در حین شیر خوردن خوابید بدین معناست که سیر شده است. اما این موضوع همیشه درست نیست و در بسیاری از موارد نوزاد گرسنه است و بعد از نیم ساعت دوباره نیاز به شیر دارد و همین موضوع شما را خسته و کلافه می‌کند.

اگر نوزاد شما در حین شیر دادن خوابید بهتر است او را به آرامی از سینه خود دور کنید و پنج دقیقه صبر کنید. ممکن است در این زمان نوزاد از خواب بیدار شود و شیر بخواهد. اگر از خواب بیدار نشد بهتر است سینه خود را به دهان نوزاد نزدیک کنید.

اگر کودک سینه شما را گرفت نشان دهنده این است که گرسنه است و هنوز سیر نشده است. همین کار از دوباره کاری شما برای شیر دادن جلوگیری به عمل می‌آورد.

چگونه به نوزاد خود شیر بدهیم؟

آموختن نحوه شیر دادن به نوزاد اهمیت زیادی دارد. برای انجام اینکار یعنی نحوه صحیح شیر دادن به نوزاد، اول از همه مطمن باشید جایی که نشسته اید راحت است و پشت و کمر شما به خوبی محافظت می شود. بهتر است پشتی را در پشت خود قرار دهید که به راحتی بتوانید به آن تکیه بزنید.

سپس کودک را به پهلو، رو به روی سینه خود بخوابانید. انگشت خود را پایین نوک سینه نگه دارید تا کودک بتواند نوک سینه را بگیرد. کودک را به خوبی به خود بچسبانید. اتصال پوست به پوست اهمیت بسیار زیادی در ایجاد حس امنیت در نوزادان دارد و سبب می‌شود آنها بهتر شیر بخورند و به خوبی سیر شوند.

لبهای کودک را به نوک سینه نزدیک کنید. در واکنش به این کار شما کودک دهانش را باز می کند سپس سریع کودک را به نوک سینه نزدیک کنید. در نتیجه نوک سینه به خوبی در دهان کودک قرار می گیرد و شروع به شیر خوردن می‌کند. این روش شیر دادن به نوزاد بهتر و آسان تر از دیگر روش ها است.

چگونه متوجه شویم آیا کودک به راحتی شیر می خورد یا خیر ؟

این موضوع بسیار مهم است. وقتی نوزاد شیر سینه را مک می‌زند بعد از چند بار مکیدن سینه تحریک می‌شود وشیر جریان پیدا می‌کند. با این روش صحیح شیر دادن به نوزاد است که کودک شروع به شیر خوردن می‌کند .

وقتی مک زدن یواش آهسته و ریتمیک باشد یعنی کودک شما به راحتی در حال شیر خوردن است. اما اگر کودک کوتاهتر و طولانی تر مک بزند این کار او به این معناست که نوزاد به سختی شیر می‌‎خورد.

راه حل هایی برای رفع مشکلات رایج در زمان شیر دادن به نوزاد!

اگر هنگام شیر دادن به کودک احساس درد می کنید ممکن است به خوبی ننشسته اید و یا کودک را به خوبی در آغوش نگرفته اید. در این زمان بهتر است  به آرامی کودک را از خود دور کنید و با انگشت نوک سینه را از دهان کودک خارج کنید.

سپس بعد از اینکه به راحتی نشستید دوباره به کودک کمک کنید تا سینه شما را بگیرد. توصیه اصلی تمامی کارشناسان سلامتی این است که به طور مدام به شیر دادن ادامه دهید و هرگز در این کار وقفه نیاندازید.

توجه به تمام مسایلی که در اینجا به آنها اشاره شد به شما کمک می‌کنند تا روند شیر دادن به نوزاد به روندی دلپذیر برای شما تبدیل شود. به خاطر داشته باشید شیر دادن یک مهارت است که باید تمرین شود!

مکمل غذای کودکشما می توانید جهت خرید مکمل غذای کودک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

 

برای تهیه لوازم بعد از بارداری به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه بهترین محصولات و مکملهای دارویی و لوازم بعد از بارداری می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند گردید.

 

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد میدهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد میدهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.