مکمل تقویت قوای جنسی

چه نکاتی را در مصرف مکمل های کلسیم دار باید رعایت کنیم؟

چه نکاتی را در مصرف مکمل های کلسیم دار باید رعایت کنیم؟

مکمل های کلسیم دار مکمل هایی هستند که این روزها بسیار مورد توجه واقع شده اند. ماده معدنی کلسیم ماده ای حیاتی در بدن است و به عملکرد درست ارگانهای بدن کمک می کند. وجود کلسیم در بدن به سلامت قلب، استخوانها و دندانها و سیستم عصبی کمک زیادی می کند. کمبود این ماده معدنی برای سلامتی بسیار مضر است و مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

فقر کلسیم در زنان باردار خطر سقط جنین و یا زایمان زودرس را افزایش می دهد. همچنین به جنین آسیبهای فراوانی از جمله آسیبهای مغزی وارد می شود. میزان دوز مصرفی مکمل کلسیم بسیار مهم است. زیرا اگر بیش از اندازه مورد استفاده قرار گیرد مشکلات زیادی را برای بدن به وجود می آورد.

همچنین در مصرف مکمل های کلسیم دار باید تداخل دارویی را مد نظر داشته باشید. در غیر اینصورت این مسئله اثرات داروها و مکملهای دیگری را که مصرف می کنید از بین می برد و یا افزایش می دهد و همین امر مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد.

بهترین راهکار برای گرفتن بهترین نتیجه از مصرف مکمل های کلسیم دار افزایش اطلاعات در این زمینه است.  اگر کسی می خواهد از مکملهای کلسیم دار استفاده کند باید موارد زیر را در نظر بگیرد.

قرص کلسیمشما می توانید جهت خرید قرص کلسیم از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

بدن به چه مقدار کلسیم نیاز دارد؟

مصرف مکمل های کلسیم دار  سبب می شود که کمبود این ماده معدنی در بدن جبران شود. به یاد داشته باشید که مصرف 1000 میلی گرم کلسیم در هر روز بسیار مهم است. این مقدار برای زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال 1200 میلی گرم کلسیم در هر روز است. بنابراین اگر روزانه 500 میلی گرم کلسیم مصرف میکنید باید 500 میلی گرم دیگر را از طریق مکملهای کلسیم دار جبران کنید.

در انتخاب دوز مصرفی حتما آگاهانه عمل کنید. زیرا استفاده بیش از حد کلسیم مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد. برای سنجش میزان کلسیم موجود در بدن بهتر است به پزشک مراجعه کنید و تا  با انجام آزمایشات لازم مشخص شود آیا شما به مکمل کلسیم نیاز دارید یا خیر!

تحقیقات اخیر نشان می دهند اگر بدن به کلسیم نیاز نداشته باشید و مکمل های کلسیم داراستفاده شود، هیچ سودی برای سلامتی نخواهد داشت. از طرفی تجمع بیش از اندازه کلسیم در بدن باعث بروز مشکلات زیادی می شود.

مکمل کلسیم

دوز مصرفی مکمل کلسیم را در طول روز تقسیم بندی کنید!

همیشه به میزان کلسیم موجود در مکملی که استفاده می کنید، دقت داشته باشید. در ابتدا بدن نمی تواند دوز بالایی از کلسیم را جذب کند. کارشناسان پیشنهاد می دهند که این مقدار نباید بیشتر از 500 میلی گرم در هر وعده باشد. این مسئله بسیار مهم است. بسیاری از افراد به اشتباه و برای رساندن کلسیم بیش از اندازه به بدن مکمل کلسیم را به مقدار زیادی استفاده می کنند.

بهتر است بدانید مصرف بیش از اندازه مکمل های کلسیم دار در هر وعده غذایی تنها از حجم مکمل شما می کاهد (ضرر مالی) و هیچ اثری بر سلامتی ندارد. بنابراین پیروی از دستور العمل به شما کمک میکند بدن سالمی داشته باشد ( و همچنین از ضررهای مالی از جمله زود تمام شدن مکمل کلسیم جلوگیری به عمل می آورد!).

استفاده بیش از حد از مکمل های کلسیم دار خطرناک است!

تداخلات دارویی را در رابطه با مکمل های کلسیم دار در نظر داشته باشید!

تداخل دارویی مسئله بسیار مهمی است که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند. در واقع تداخل دارویی به مصرف هم زمان دو یا چند دارو گفته می شود که بر هم اثر می گذارند و در اثر این امر تاثیر آنها در بدن کاهش می یابد و یا دو برابر می شود. همین امر مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد.

تداخل دارویی نه تنها در رابطه با انواع مکملهای شیمیایی ( و در اینجا مکمل های کلسیم دار) باید در نظر گرفته شود، بلکه باید در رابطه با مکملهای گیاهی ( یا گیاهان دارویی) نیز مورد توجه قرار داده شود.

اگر دارو مصرف میکنید قبل از استفاده از مکمل های کلسیم دار باید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک و یا داروساز بهترین کسانی هستند که می توانند به شما در رابطه با  تداخل دارویی کمک کنند. بهتر است لیست کاملی از داروهایی را که مصرف می کنید در اختیار پزشک قرار دهید و یا اگر از بیماری خاصی رنج می برید پزشک را در میان بگذارید.

به طور کلی مصرف مکمل کلسیم مانع جذب آهن، زینک و منزنیم می شود. اگر از کم خونی ناشی از فقر آهن رنج می برید و مکمل آهن استفاده می کنید باید این مورد را در نظر داشته باشید. اگر بدن شما در هریک از این موارد که ذکر شد ( آهن، زینک و منیزیم) کمبود دارد و هنوز باید مکمل کلسیم مصرف کنید سعی کنید آن را در حین صرف غذا بخورید. مصرف مکمل های کلسیم دار در حین غذا از عدم جذب آهن، زینک و منزنیم جلوگیری به عمل می آورند.

مصرف بیش از حد کلسیم

استفاده بیش از حد از مکمل های کلسیم دار خطرناک است!

در کنار تداخل دارویی مسئله دیگری نیز وجود دارد که باید بدان توجه کنید. مصرف بیش از اندازه هر مکمل ( و در اینجا مکمل های کلسیم دار) سبب بروز مشکلات زیادی از جمله مسمومیت می شود. به یاد داشته باشید بدن شما تنها به 1000-1200 میلی گرم کلسیم در هر روز نیاز دارد. در صورت تامین این مقدار، دیگر نیازی به مصرف بیشتر کلسیم نیست.

اگر بیش از حد مکمل های کلسیم دار مصرف کنید بدن به بیماری های زیادی دچار می شود . این بیماری ها می توانند شامل یبوست، هایپرکلسمی، تجمع کلسیم در بافتهای نرم و مشکل در جذب آهن باشد. همچنین مسئله بسیار مهم دیگری در رابطه با مصرف مکمل های کلسیم دار وجود دارد. برخی از تحقیقات نشان می دهند که مصرف مکمل کلسیم در مردان خطر ابتلا به بیماری سرطان پروستات را افزایش می دهد.

از طرفی برخی دیگر از تحقیقات این نتیجه را رد می کنند و می گویند مصرف بیش از اندازه کلسیم از طریق محصولات لبنی خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد نه مصرف مکمل های کلسیم دار!  بنابراین با توجه به اینکه در این مورد هنوز نتیجه قطعی حاصل نشده است بهتر است در مصرف مکمل کلسیم بسیار هوشیارانه عمل کنید و از مصرف بیش از اندازه کلسیم بپرهیزید.

[aparat id=’FTjlP’]

نکات پایانی 

مکمل‌های کلسیم به دلیل اهمیت کلسیم برای سلامتی قلب، استخوان‌ها، دندان‌ها و سیستم عصبی مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌اند. فقر کلسیم می‌تواند مشکلات جدی مانند افزایش خطر سقط جنین در زنان باردار و آسیب به جنین را به همراه داشته باشد. بنابراین مشورت با پزشک ضروری است. میزان توصیه‌شده برای مصرف روزانه کلسیم ۱۰۰۰ میلی‌گرم است که برای زنان بالای ۵۰ سال و مردان بالای ۷۰ سال به ۱۲۰۰ میلی‌گرم افزایش می‌یابد.

مصرف مکمل‌های کلسیم باید با دقت و آگاهی صورت گیرد تا از مشکلاتی مانند جذب ناکافی یا تجمع بیش از حد کلسیم جلوگیری شود. تقسیم دوز مصرفی در طول روز و توجه به تداخلات دارویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مصرف بیش از اندازه کلسیم می‌تواند به مشکلاتی مانند یبوست، هایپرکلسمی و اختلال در جذب آهن منجر شود و حتی ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد. به همین دلیل، بهتر است مصرف مکمل‌های کلسیم تحت نظارت پزشک و بر اساس نیاز واقعی بدن صورت گیرد تا از بروز مشکلات سلامتی جلوگیری شود.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.