مکمل تقویت قوای جنسی

انواع مکملهای مفید برای بدن و سلامتی کدامند؟

انواع مکملهای مفید برای بدن و سلامتی کدامند؟

مکملها جز محصولاتی هستند که امروزه توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده اند و بیشتر افراد به دنبال مکملهای مفید برای بدن هستند!  افرادی که می خواهند مکمل بخرند در سه دسته قرار می گیرند:

  • افرادی که پول زیادی را صرف خرید مکملها می کنند؛
  • افرادی که استفاده از مکملها را هدر دادن پول می دانند؛
  • افرادی که در رابطه با مصرف مکملها محتاط هستند و از روی فکر عمل می کنند.

دسته سوم افرادی هستند که می دانند مصرف تمامی مکمل ها برای آنهاضروری نیست و  به دنبال مکملهای مفید برای بدن هستند. این افراد از مکملها برای ارتقا سلامتی بدن استفاده می کنند و قبل از استفاده از مکملها اطلاعات زیادی را در مورد آنها جمع آوری می کنند.

قبل از مصرف مکمل تداخل دارویی را در نظر داشته باشید!

به طور کلی تحقیقات اخیر نشان می دهند که برخی مکملها، مکملهای مفید برای بدن هستند و تمامی افراد می توانند صورت روزانه از آنها استفاده کنند.  اما در رابطه با مصرف مکمل ها موضوع تشخیص تداخل دارویی  بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود.

پزشک بهترین کسی است که می تواند در مورد تداخل دارویی به شما مشاروه دهد. بنابراین بهتر است قبل از آغاز مصرف مکملهای مفید برای بدن با پزشک مشورت کنید. لیستی از داروهای گیاهی و شیمیایی را که هم اکنون استفاده می کنید در اختیار پزشک قرار دهید. اگر از بیماری خاصی رنج می برید حتما با پزشک در میان بگذارید.

اینگونه پزشک می تواند تصمیم بگیرد که آیا ممکن است تداخل دارویی برای شما رخ دهد یا خیر! نکته بسیار مهم این است، اگر از گیاهان دارویی استفاده می کنید باید به تداخل دارویی توجه داشته باشید. بسیاری از افراد فکر می کنند چون این مواد طبیعی هستند پس ضرری برای بدن ندارند.

اما بهتر است بدانید تمامی مکملهای شیمیایی، گیاهی و داروهای او.تی.سی (داروهایی که فروش آنها بدون نسخه پزشک آزاد است) تداخل دارویی دارند و قبل از مصرف این موارد باید در نظر گرفته شوند.

مکملهای مفید برای بدن کدامند؟

در این قسمت به معرفی انواع مکملهای مفید برای بدن می پردازیم.

مکملهای پروتین دار!

مکملهای پروتئین دار جز مکملهای مفید برای بدن هستند. همانطور که می دانید پروتئین ماده مغذی بسیار مهمی است که حیات بدون آن امکان پذیر نیست. پروتئین سطح انرژی را در بدن بالا می برد، سیستم ایمنی را تقویت می کند، بافت عضلانی را تشکیل می دهد و به ایجاد تعادل مایعات بدن کمک میکند.

طی دهه های متعددی پیشنهاد شده است که مصرف روزانه 0.8 گرم پروتین به ازای هر یک کیلوگرم از وزن انسان ضروری است. این مقدار در رژیم های غذایی ( بدون مصرف مکمل ها) در نظر گرفته شده است. با این وجود تحقیقات اخیر نشان می دهند که این مقدار اصلا کافی نیست و میزان پروتئین دریافتی باید به 1.2 تا 1.6 گرم برسد.

بهتر است پروتئین مورد نیاز بدن از طریق رژیم غذایی سالم تامین شود. غذاهایی مانند ماهی، مرغ، گوشت، اسفناج، تخم مرغ و محصولات لنبی سرشار از کلسیم هستند. اگر تامین این مقدار پروتئین از طریق رژیم غذایی امکان پذیر نیست، باید از مکمل های پروتین دار استفاده شود.

شکلات پروتئین بار کارن 45 گرمی

شما می توانید جهت خرید شکلات پروتئین بار کارن 45 گرمی از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ویتامین دی!

ویتامین دی یکی از مکملهای مفید برای بدن است. کمبوداین ویتامین  مشکل رایجی در میان اغلب افراد است و دلیل عمده آن کار در محیطهای پوشیده است. همچنین اگر ویتامین دی شما از 2000 بالاتر باشد تاثیر منفی بر سلامتی خواهد گذاشت وکمبود این ویتامین نیز سبب بروز عفونت در مجرای تنفسی یا ضعف عملکرد بدن میشود.

غذاهایی مانند ماهی، زرده تخم مرغ، قارچ، غلات (به ویژه جو) و آب پرتقال طبیعی سرشار از ویتامین دی هستند. اگر از کمبود ویتامین دی رنج می برید می توانید از قرص ویتامین دی نیز استفاده کنید. برای تشخیص کمبود ویتامین دی نزد پزشک بروید و با یک آزمایش خون ساده وضعیت ویتامین دی بدن را بررسی کنید.

مکملهای مفید برای بدن کدامند؟

مکمل های کراتین!

مکمل کراتین یکی دیگر از مکملهای مفید برای بدن است. بهتر است بدانید در دنیای مکمل ها تنها یک مکمل وجود دارد که نزدیک به 30 سال است مستمرا بر روی آن تحقیق می شود: کراتین! کراتین ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان یافت می شود و در ماهیچه ها تجمع می یابد. این ماده منبعی برای فسفات در ماهیچه ها به حساب می رود. در نتیجه مکمل ها ی کراتین دار ذخایر فسفات بدن شما را افزایش می دهند تا سلولهای حاوی انرژی، انرژی بیشتری را تولید کنند. روش های متفاوتی برای استفاده از مکمل ها ی کراتین وجود دارد:

  • مصرف 15-15 گرم کراتین در 3 تا 5 روز اول و بعد از آن مصرف روزانه 5 گرم کراتین
  • مصرف 5 گرم کراتین از روز اول

مکملها ی روغن ماهی!

روغن ماهی حاوی موادی است که فعالیتهای بیولوژیک بدن را نظم می بخشد و برای بدن انرژی تولید می کند. این مکمل یکی از بهترین مکملهای مفید برای بدن است. امگا 3 و 6 موجود در این روغن (یا مکمل ها) برای سلامتی بسیار ضروری هستند. ماهی منبع خوبی برای تامین اسیدهای چرب (امگا 3 و 6) به شمار می رود. اما با توجه به اینکه گنجاندن ماهی در رژیم غذایی برای همه امکان پذیر نیست، استفاده از مکمل ها ی روغن ماهی مهم است.

کپسول امگازون هلث اید

شما می توانید جهت خرید کپسول امگازون هلث اید از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

خواب!

خواب در دسته مکملهای مفید برای بدن قرار دارد. اگر می خواهید سالم بمانید و عملکرد خود را افزایش دهید حتما در کنار تمامی مکمل ها، مکمل خواب را داشته باشید.قبل از خواب تلویزیون را خاموش کنید و در رختخواب از موبایل استفاده نکنید. استفاده از مکملهای مفید برای بدن به حفظ سلامتی بدن کمک زیادی می کند و از بروز مشکلات و بیماری های مختلف جلوگیری به عمل می آورد.

اما بهتر است قبل از استفاده از مکملهای مفید برای بدن به پزشک مراجعه کنید و ابتدا وضعیت سلامتی خود را چک کنید. زیرا مکملهای مفید برای بدن زمانی کارساز هستند که بدن شما از کمبود ویتامین و یا ماده معدنی خاصی رنج ببرد. در غیر اینصورت اکثر تحقیقات نشان می دهند که این مکملها هیچ اثری بر روی بدن ندارند و حتی گاهی باعث بروز مشکلات زیادی می شوند.

سوالات پرتکرار در مورد مکملهای مفید برای بدن

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار در مورد مکملهای مفید برای بدن پاسخ دهیم.

نقش ویتامین ها در بدن ما چیست

ویتامین ها و مواد معدنی به عنوان مواد مغذی ضروری در نظر گرفته می شوند. زیرا این مواد صدها نقش را در بدن ایفا می کنند. آنها به تقویت استخوان ها، التیام زخم ها و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. همچنین، این مواد غذا را به انرژی تبدیل می کنند و آسیب سلولی را ترمیم می نمایند.

کدام ویتامین در بدن ساخته نمی شود

این ویتامین ها در بدن ساخته نمی شوند:

کدام ویتامین در بدن ذخیره نمی شود 

به طور کلی، ویتامین ها به دو دسته ویتامین های محلول در آب و محلول در چربی تقسیم بندی می شوند. ویتامین های محلول در آب در بدن ذخیره نمی شوند، مانند ویتامین ث، و مصرف روزانه آنها مشکلی ایجاد نمی کند. اما ویتامین های محلول در چربی، مانند ویتامین ایی، در بدن ذخیره می شوند و باید در مصرف آنها دقت داشته باشیم.

نکات پایانی 

 

مکمل‌ها امروزه توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند، اما قبل از استفاده از آنها باید توجه کنیم که مصرف برخی مکمل‌ها ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشد. بنابراین، بهتر است قبل از شروع مصرف هرگونه مکمل، نظر پزشک خود را جویا شویم و وضعیت سلامتی‌مان را با او مطرح کنیم. همچنین، اطمینان حاصل کنیم که مصرف مکمل‌ها براساس نیاز و شرایط بدنی‌مان است و هیچ تداخلی با داروهای مصرفی ندارد.

در انتخاب مکمل‌های مفید برای بدن، به مواردی مانند مکمل‌های پروتئین دار، ویتامین D، کراتین، روغن ماهی و مکمل‌های خواب توجه کنیم. این مکمل‌ها می‌توانند به حفظ سلامتی بدن و افزایش عملکرد آن کمک کنند. اما برای استفاده بهینه از آنها، بهتر است رژیم غذایی‌مان را نیز به گونه‌ای ترتیب دهیم که نیازهای بدن را به صورت طبیعی تامین کند.

 
محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.