مکمل تقویت قوای جنسی

آیا نوشیدن قهوه بعد از الکل اثر مستی بخش الکل را از بین می برد؟

آیا نوشیدن قهوه بعد از الکل اثر مستی بخش الکل را از بین می برد؟

آیا نوشیدن قهوه بعد از الکل اثر مستی بخشی الکل را از بین می برد؟ عده ای بر این باورند که نوشیدن قهوه بعد از الکل می تواند مستی را بر طرف کند و مسمویت الکل را برطرف نماید. اما بهتر است بدانید این تفکر تنها یک افسانه است. ترکیب کافئین و الکل نه تنها خطرناک است بلکه در برخی موارد سبب مرگ میشود.

تحقیقات دکتر رابرت سویفت نشان داده اند که کافیئن موجود در قهوه می تواند مغز را فریب دهد و بدن را در حالتی قرار دهد که مستی ناشی از الکل را حس نکند! همین امر سبب می شود بدن در وضعیت خطرناکی قرار گیرد. زیرا حالت مستی بدن رفع نشده است اما بدن دیگر آن را احساس نمی کند. به همین دلیل باید این تفکر اشتباه را کنار بگذارید و دیگر برای رفع مستی قهوه ننوشید.

قرص تقویت سیستم ایمنیشما می توانید جهت خرید قرص تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

الکل چه اثری بر بدن دارد؟!

قبل از آنکه به اثرات نوشیدن قهوه بعد از الکل بپردازیم، بهتر است نگاهی به مصرف الکل داشته باشیم. مصرف الکل سبب ترشح دوپامین در مغز می شود. دوپامین باعث می شود که فرد احساس خوبی را تجربه کند و حس سرخوشی داشته باشد. دوپایین باعث ترشح نوعی ماده شیمیایی در بدن می شود که مغز را فعال تر می کند و احساس نشاط و انرژی را افزایش می دهد.

در نتیجه در حالت مستی رفتارهای خاصی بروز پیدا می کند، به طور مثال فرد بیشتر صحبت می کند! برای جلوگیری از مختل شدن کارایی بدن در زمان مصرف الکل، مغز آنزیم های خاصی ترشح را می کند تا تعادلش را به طور کامل از دست ندهد.

وقتی مصرف الکل متوقف می شود و اثر آرامش بخش آن ظاهر می گردد آنزیم های دیگری در بدن تولید می شوند و عکس العمل مغز را کند می کنند. به همین دلیل است که کمی پس از نوشیدن الکل فرد احساس خستگی، سرگیجه و خواب آلودگی می کند. نوشیدن قهوه بعد از الکل سبب می شود که مغز تحت تاثیر قرار گیرد و کارکرد آن به تعویق بیافتد.

قهوه چه اثری بر بدن دارد؟

کافئین موجود در قهوه تولید آنزیم ها را در بدن مسدود می کند. در نتیجه با اینکه بدن بتدریج کند می شود فرد همچنان تصور می کند که سرحال است و مست نیست! لذا ممکن است الکل بیشتری بنوشد یا رانندگی کند.

مشکل اینجاست که کافیین موجود در قهوه میزان الکل موجود در خون را کم نمی کند، بلکه تنها باعث می شود مغز فکر کند مست نیست و دست به کارهای خطرناکی از جمله رانندگی در حالت مستی بزند.

مطالعات نشان می دهند افرادی که به نوشیدن قهوه بعد از الکل عادت دارند، بیشتر تصادف می کنند. یکی از دلایل آن این است که فرد فکر می کند که دیگر مست نیست اما بدن در حالت مستی قرار دارد و نمی تواند به درستی تصمیم بگیرد.

نوشیدن قهوه بعد از الکل  چه بلایی سرتان می آید؟

نوشیدن قهوه بعد از الکل  چه بلایی سرتان می آید؟

وقتی خواب هستید اثرات الکل دوباره بر می گردد و از خواب می پرید! اما چون قهوه نوشیده اید به سختی می توانید دوباره بخوابید و در نتیجه صبح بسیار خسته خواهید بود. کافئین و قهوه هر دو موجب دفع آب می شوند و همین امر شرایط بدن را برتر می کند. دفع آب سبب می شود عوارض پس از نوشیدن الکل شدیدتر شود و در برخی موارد فرد باید به بیمارستان رود. زیرا بدن آب زیادی را از دست داده است.

خطر نوشیدنی های انرژی زای الکلی کدامند؟

تحقیقات نشان داده است که مصرف نوشیدنی های انرژی زای الکلی باعث می شود که فرد احساس مستی کند و بیشتر از حالت عادی الکل بنوشد. همین امر این باعث مسمویت های شدید و بروز رفتارهای خطرناک می شود. در حال حاضر پزشکان بر این عقیده هستند که الکل وکافئین را نباید همزمان مصرف کرد و نوشیدن قهوه بعد از الکل خطرناک است.

رفتارهای خطرناک آسیب های غیر قابل جبرانی را به زندگی فرد و افراد دیگر وارد می کنند. تجاوز یکی از پرخطرترین رفتارهایی است که در اثر مصرف الکل رخ می دهد. به همین دلیل اهمیت به میزان مصرف الکل و جلوگیری از مستی بیش از حد اهمیت بسیار زیادی دارد. پزشکان همیشه توصیه می کنند که الکل ننوشید و اگر الکل می نوشید در میزان الکل مصرفی بسیار محتاط باشید و مست نشوید.

آیا بعد از مصرف الکل می توانید مسکن بخورید؟

سر درد یکی از مواردی است که در اثر نوشیدن الکل رخ می دهد. گاهی این سر درد به حدی زیاد است که فرد برای درمان به سمت استفاده از مسکن روی می آورد. بهتر است بلافاصله پس از نوشیدن الکل مسکن مصرف نکنید. مسکن ها اغلب حاوی مقادیر زیادی کافئین هستند و همین امر سبب می شود که همان شرایطی پیش آید که در اثر نوشیدن قهوه بعد از الکل رخ می دهد. بنابراین اگر سر درد دارید بهتر است دوش بگیرید و در اتاق تاریک دراز بکشید و چشم هایتان را ببندید. هرگز قهوه بعد از الکل مصرف نکنید.

برای تهیه مکمل های دارویی به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه بهترین محصولات و مکملهای دارویی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مکمل داروییشما می توانید جهت خرید مکمل های دارویی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.