مکمل تقویت قوای جنسی

بلایی که مصرف الکل در بارداری بر سر جنین می آورد!

بلایی که مصرف الکل در بارداری بر سر جنین می آورد!

اگر می خواهید جنین خود را از بین ببرید، مصرف الکل در بارداری را شروع کنید. منابع رسمی و علمی برای حفظ سلامت مادران باردار بر این عقیده هستند هیچ چیز خطرناک تر از این نیست که مادر در دوران بارداری شروع به مصرف الکل کند. برخی از افراد بر این عقیده هستند که مصرف شراب و یا آبجو برای مادران باردار مفید است و به خونسازی کمک می کند، اما باید بدانید هر نوشیدنی که در آن الکل به کار رفته است خطرناک است و می تواند آسیب های غیر قابل جبرانی را به جنین وارد کند. بنابراین، اگر باردار شده اید، مصرف الکل را کنار بگذارید!

pregnancy supplementشما می توانید جهت خرید مکمل بارداری از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

خطرات استفاده از الکل در بارداری

بهتر است بدانید، هر چیزی که مادر مصرف می کند از طریق بند ناف به نوزاد منتقل می شود. در واقع، باید بگوییم بند ناف راه ارتباطی جنین با بدن مادر است و هر چیزی وارد بدن مادر می شود، از طریق بدن مادر به بدن جنین وارد می شود. نوشیدن الکل در دوران بارداری می تواند مضرات زیر را به دنبال داشته باشید:

همچنین، مصرف الکل در بارداری می تواند طیف وسیعی از ناتوانایی های جسمی، ذهنی و رفتاری را به همراه داشته باشد. برخی از این مشکلات که در اثر مصرف الکل مادر در دوران بارداری به وجود می آیند به صورت زیر هستند:

 • ویژگی های غیرطبیعی صورت مانند خط الراس صاف بین بینی و لب فوقانی (این خط الرأس را فیلتروم می نامند)
 • اندازه سر کوچک
 • قد کوتاهتر از حد نرمال
 • وزن کم بدن
 • ضعف در هماهنگی بدن
 • رفتار بیش فعال
 • مشکل در توجه
 • حافظه ضعیف
 • مشکل در مدرسه (به ویژه ریاضی)
 • ناتوانی های یادگیری
 • تأخیر در گفتار و زبان
 • ناتوانی ذهنی یا ضریب هوشی پایین
 • مهارت استدلال و قضاوت ضعیف
 • مشکلات خواب و مکیدن در کودکی
 • مشکلات بینایی یا شنوایی
 • مشکلات قلبی، کلیوی یا استخوانی

خطرات استفاده از الکل در بارداری

در دوران بارداری کمی الکل بنوشم؟

همگی ما شنیده ایم که برخی از افراد می گویند برای اینکه کودک باهوشی داشته باشید در دوران بارداری کمی شراب بنوشید! دست نگه دارید! مصرف الکل در بارداری به طور کلی ممنوع است. الکل می تواند به جنین در حال رشد آسیب وارد کند و مشکلات حادی را به وجود بیاورد.

نوشیدن الکل در سه ماه اول بارداری می تواند باعث بروز ویژگی های غیرطبیعی در نوزاد شود. مشکلات مربوط به رشد و آسیب به سیستم عصبی مرکزی (به عنوان مثال وزن کم هنگام تولد و مشکلات رفتاری) می توانند ناشی از نوشیدن الکل در بارداری ( هر زمان از بارداری) باشند. مغز نوزاد در دوران بارداری در حال رشد است و در هر زمانی می تواند تحت تأثیر الکل قرار گیرد.

استشمام بوی الکل در باردای

بهتر است بدانید همانطور که اشاره کردیم، مصرف الکل در بارداری بسیار خطرناک است. مطالعات جدید نیز نشان می دهند که استنشاق الکل در بارداری نیز می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک در مادر شود. توصیه می شود زنان در دوران بارداری در معرض بوی کافیین، سیگار و الکل قرار نگیرند.

برای تولد نوزاد سالم چه کار کنم؟

اگر می خواهید فرزند سالمی داشته باشید، تنها نباید مصرف الکل در بارداری را ترک کنید. مصرف مکمل های مناسب در دوران باردای اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور مثال زنان در دوران بارداری باید مصرف انواع ویتامین ها و مواد معدنی مانند مکمل مولتی ویتامین، قرص ویتامین ب 1، قرص ویتامین ب 6، قرص ویتامین ب 7، قرص ویتامین ب 9، قرص ویتامین ب 12، قرص زینک، قرص آهن، قرص کلسیم، قرص امگا، قرص منیزیم و قرص ویتامین سی را آغاز کنند. به این موضوع توجه داشته باشید که مصرف این مکمل ها بدون مشورت با پزشک ممنوع است. همچنین، زنان در دوران بارداری باید از لوازم دوران بارداری استفاده کنند تا این دوران را به راحتی پشت سر بگذارند.

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار شما در مورد مصرف الکل در بارداری پاسخ دهیم.

اگر الکل مصرف می کنم و سپس بفهمم باردارم باید مصرف آن را قطع کنم؟

توصیه ما به شما این است: هر زمان که فهمیدید باردار هستید مصرف الکل را قطع کنید. با این کار می توانید جنین خود را از آسیب های غیر قابل جبران حفظ کنید.

در کدام دوران بارداری مصرف الکل خطرناک ترین عوارض را دارد؟

مصرف الکل در بارداری در تمامی دوران خطرناک است، اما مصرف آن در سه ماهه اول بارداری بسیار خطرناک است و آسیب های غیر قابل جبرانی را به جنین وارد می کند. توصیه ما به شما این است اگر قصد دارید که باردار شوید حداقل 3 ماه قبل از بارداری مصرف الکل را ترک کنید و به ارتقا سلامتی خود و جنین کمک کنید.

برای خرید مکمل های دوران بارداری به کجا مراجعه کنم؟

اگر می خواهید مکمل های دوران بارداری را سفارش دهید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی مکمل هایی که در این سایت به فروش می رسند دارای مجوزهای بهداشتی هستند و شما می توانید با خیال راحت محصولات مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین، شما می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند گردید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.