مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل ورزشی آمینو اسید چه اثراتی بر بدن دارد؟

مکمل ورزشی آمینو اسید چه اثراتی بر بدن دارد؟

مکمل ورزشی آمینو اسید مکملی است  که امروزه برای حفظ سلامت عمومی و تقویت بدن در حین انجام  تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. آمینو اسیدها در تمامی غذاها و مکملهای پروتین دار یافت می شوند. اگر آمینواسیدهای مورد نیاز بدن را از منابع طبیعی  تامین کنید بسیار اثربخش تر خواهند بود.زیرا این منابع دارای تمامی آمینو اسیدها و پروتین های ضروری و مورد نیاز بدن هستند.

مصرف غذاهایی که سرشار از پروتین هستند (به ویژه گوشت و مواد لبنی)  سبب می شود موادمغذی دیگری که ممکن است مکمل آمینو اسید فاقد آن باشد، وارد بدن شود. در نتیجه می توان گفت با پیروی از رژیم غذایی سالم بدن سالم تر و زندگی بهتری خواهید داشت.

آمینو اسید بدنسازیشما می توانید جهت خرید آمینو اسید بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

 

کدام غذاها شامل پروتین و آمینو اسید هستند؟

بهترین غذاهای سرشار از آمینو اسید و پروتین شامل موارد زیر هستند:

غذا

میزان مصرف

مقدار پروتین

بیف

3.5 اونس یا 65 گرم

6.8 گرم پروتین

سینه مرغ

3.5 اونس یا 100 گرم

5.88 گرم پروتین

پودر پروتین دار وی

1 اسکوپ

5.5 گرم پروتین

پودر پروتین دار سویا

1 اسکوپ

5.5 گرم پروتین

کنسرو تن

3.5 اونس یا 100 گرم

5.5 گرم پروتین

سالمون

3.5 اونس یا 100 گرم

4.9 گرم پروتین

سینه بوقلمون

3.5 اونس یا 100 گرم

4.6 گرم پروتین

تخم مرغ

2 عدد

3.28 گرم پروتین

پنیر پارمیزان

2/1 فنجان یا 50 گرم

4.5 گرم پروتین

شیر 1%

1 فنجان

2.2 گرم پروتین

ماست یونانی

2/1 فنجان یا 50 گرم

2 گرم پروتین

 

اگر از رژیم غذایی سرشار از پروتین پیروی می کنید دیگر نیاز ندارید مکمل ورزشی آمینو اسید را مصرف کنید.برای تشخیص اینکه آیا بدن شما به آمینو اسید نیاز دارد یا خیر می توانید به پزشک مراجعه کنید.

پزشک با بررسی های لازم نیاز و یا عدم نیاز بدن شما را به مکمل ورزشی آمینو اسید مشخص میکند. به طور کلی بدانید تامین پروتین مورد نیاز بدن امری بسیار حیاتی و ضروری است. بهتر است این نیاز از منابع طبیعی تامین شود. در صورتی که بدن شما پروتین کافی دارد هرگز مکمل استفاده نکنید!

در صورتی که ورزش می کنید مکمل ها گزینه های مناسبی برای مصرف و تامین نیازهای بدن هستند، اما در این میان افراد زیادی به اثرات آنها مشکوک هستند و بر این باور هستند که این مکمل ها اثراتی را که ادعا می کنند، ندارند. یک دسته از این مکملها که شایعات زیادی در مورد آنها وجود دارد، مکمل ورزشی و مکمل بدنسازی است.

آیا واقعا مکملهای بدنسازی موثر هستند؟

این سوالی است که بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان در مورد مصرف مکمل ورزشی می پرسند. ساده ترین راهکار برای پاسخ به این سوال این است که ابتدا بدانید هر مکمل ورزشی چه کارآیی دارد.

اگر مکمل ورزشی را گزینه ای جادویی در نظر بگیرید که قرار است شما را به فراسوی قدرت و انرژی ببرد سخت در اشتباه هستید.  تنها کار مشخصی که مکمل ورزشی انجام می دهد (و همانطور که از نامش پیداست) در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب به موفقیت فرد کمک می کند.

مکمل ورزشی آمینو اسید (BCAA)

گاهی اوقات بسیاری از مردم بر این اعتقاد هستند که حفظ بدن بعد از ورزش به اندازه خود ورزش اهمیت دارد. بدن شما بعد از ورزش وارد مرحله ریکاوری می شود، در این مرحله نیز عضله سازی صورت می گیرد و انرژی مصرف شده نیازمند جایگزینی است.

در اینجاست که مصرف مکمل ورزشی آمینو اسید اهمیت ویژه ای دارد. آمینو اسید و یا بی.سی.ای.ای ترکیبی از آمینو اسیدهایی مانند لوسین، ایزولوسین و والین است. این مکمل ورزشی به افزایش استقامت بدن، قدرت و حجم عضلات، بازسازی ذخایر بدن، پروتین سازی و درمان کمبود پروتین در بدن کمک می کند.

بی سی ای ایشما می توانید جهت خرید بی سی ای ای از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مکمل ورزشی آمینو اسید و افزایش استقامت بدن!

 این مکمل بر روش جذب کربوهیدرات و چربی در بدن اثر می گذارد. ورزشکاران و بدنسازانی که فعالیت های شدید دارد سطک گلیکوژن خونشان پایین می آید و همین امر باعث بروز خستگی و کاهش عملکرد آنها می شود.

مطالعه ای در سال 2011 بر روی افرادی انجام شد که برای کاهش گلیکوژن خونشان از این مکمل ورزشی استفاده کردند. در این تحقیق یک گروه دارونما نیز وجود دارد. نتایج حاکی از آن بودند افرادی که از این مکمل استفاده کرده بودند گلیکوژن خونشان افزایش چشم گیری داشت.

مکمل ورزشی آمینو اسید و افزایش حجم عضلات!

یکی از دلایلی که ورزشکاران و بدنسازان را به سوی مصرف مکملها می کشاند افزایش حجم عضلاتشان است. لوسین آمینو اسیدی است سبب سنتز پروتین در عضلات و افزایش حجم آنها می شود.

استرس و فشاری که در طول ورزش به بدن وارد می شود رشد عضلات را تحریک می کند. در این شرایط استفاده از مکمل ورزشی مناسب سبب می شود عضلات توانایی لازم برای افزایش حجم را بدست بیاورند.

مکمل آمینو اسید و چربی سوزی!

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم مصرف مکمل ورزشی آمینو اسید سبب افزایش گلیکوژن خون در بدن ورزشکاران می شود. این مکمل ورزشی متابولیسم بدن را نیز بالا می برد و همین امر سبب می شود چربی به انرژی تبدیل شود. در نتیجه اگر قصد چربی سوزی دارید این مکمل کمک شایانی به شما می کند.

در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که مکملهای چربی سوز که در بازار موجود دهستند دارای محرکهایی هستند که متابولیسم بدن را افزایش می دهند اما این مکمل ورزشی نقش عمده ای در چربی سوزی شکم دارد و برای آن دسته از افرادی که به دنبال کوچک کردن شکم هستند مکملی محبوب به شمار می رود.

مکمل آمینو اسید و کاهش خستگی!

خستگی ذهنی فرآیندی است که در طول تمرینات مدام و طولانی ورزشی رخ می دهد. نتایج تحقیقات علمی حاکی از آن هستند که این مکمل ورزشی به کاهش و رفع این مشکل کمک شایانی می کند. معمولا در تمرینات سنگین میزان آمینو اسید در خون کاهش پیدا می کند و همین امر سبب می شود بدن تریپتوفان تولید کند. ترپیتوفان سبب ترشح هورمون سروتونین در مغز می شود و همین امر منجر به بروز خستگی ذهنی در ورزشکاران می شود. مصرف این مکمل ورزشی سبب می شود میزان آمینواسید خون افزایش یابد و همین امر بر رفع این مشکل تاثیر بسزایی دارد.

مکمل ورزشی آمینو اسید و تقویت عضلات!

همانطور که می دانید در طول تمرینات ورزشی عضلات آسیب می بینند و بدن برای عضله سازی نیازمند پروتین و آمینواسید است. اگر این مواد در بدن تامین نشوند عضلات تخریب می شوند و آسیب می بینند. مصرف این مکمل ورزشی به بازسازی عضلات و افزایش حجم آنها کمک می کند. مطالعه ای به بررسی اثرات آمینو اسید لوسین بر روی موشها پرداخت. نتایج حاکی از آن بودند که این آمینو اسید حجم عضلات را افزایش می دهد.

مکمل ورزشی آمینو اسید سنتز عضلات را افزایش می دهد و از آنها محافظت می کند در نتیجه بدن سریع تر وارد دوره ریکاوری می شود و به حالت اولیه باز می گردد. درد عضلات مشکلی است که بعد از تمرینات ورزشی رخ می دهد. نکته قابل توجه این است که با مصرف مکمل ورزشی مناسب می توانید این درد را از بین ببرید.

مطالعه ای در سال 2006 برای تشخیص مکمل ورزشی آمینو اسید انجام پذیرفت. این نتایح حاکی از آن بودند که مصرف مکمل آمینو اسید سرعت ریکاوری را بالا می برد و درد عضلانی می کاهد. همچنین این مکمل ورزشی گزینه ای مناسب برای ورزشکارانی به شمار می رود که ورزشهای استقامتی انجام می دهند.

زمان مصرف این مکمل!

مطالعات و مشاهدات بالینی نشان می دهند که این مکمل ورزشی حداقل 5/2 گرم و 4 بار در روز باید مورد استفاده قرار گیرد. این امر اثرات چشم گیری بر کاهش درد عضلانی، ریکاوری عضلات و کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن دارد. بهترین زمان استفاده از این مکمل سی دقیقه قبل از شروع تمرینات است.

نکته مهم در استفاده از این مکمل!

تنها یک نکته بسیار مهم در رابطه با استفاده از مکمل ورزشی آمینو اسید وجود دارد که در بالا بدان اشاره کردیم. این مکمل ها باید چندین بار در طول روز مورد استفاده قرار گیرند، و نباید آنها را تنها بعد از تمرین استفاده کنید. در نتیجه هرگز کارآیی نخواهد داشت. مکملهای آمینو اسید دار مکمل های گران قیمتی نیستند و به راحتی می توانید آنها را در خانه از سایت داروخانه آنلاین خریداری کنید!

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.