مکمل تقویت قوای جنسی

هفت نکته در مورد گینر ها که باید بدانید!

هفت نکته در مورد گینر ها که باید بدانید!

گینر ها نوع خاصی از مواد مغذی هستند که شامل 80 درصد کربوهیدرات و تنها 10 تا 20 درصد پروتین هستند. میزان بالای قند و میزان پایین پروتین در گینر ها سبب شده است که این مکمل ها به منبعی برای انرژی در رژیم های غذایی مقاومتی تبدیل شوند.

استفاده از این نوع ماده مغذی دارای معایبی نیز است. این مکمل ها نیاز روزانه بدن به آمینو اسید را تامین نمی کنند و معمولا دارای کربوهیدرات بالا با شاخص بالای کلیسمی هستند. اکنون سوال این است که چه موقع باید از گینر ها استفاده کنیم و چگونه بهترین نتایج را از آنها بدست آوریم؟

گینر ها! این مکمل ها چیستند؟

گینر برای افزایش توده عضلانی مصرف می شوند و سرعت بهبود عضلات بعد از تمرینات و ورزش را افزایش می دهند. گینر ها در مقایسه با مکمل های دیگر شامل پروتین کمتر و کربوهیدرات بالاتری هستند. 100 گرم از این مکمل شامل مواد زیر است:

  • 60 تا 90 گرم کربوهیدرات
  • 10 تا 30 گرم آمینواسید
  • 3 تا 10 گرم مواد دیگر

با توجه به این امر که قیمت این مکمل ها نسبتا پایین است (ارزان ترین گینر تقریبا 5 دلار هزینه دارد اما پودر پروتئین وی با کیفیت خوب از 12 دلار شروع می شود) معمولا بدنسازان مبتدی از این مکمل ها استفاده می کنند. اغلب اوقات، جوانان و افراد بی تجربه بر این باور هستند که مصرف روزانه مواد مغذی سبب می شود بتوانند به اندام ایده آل خود برسند.

قیمت گینرشما می توانید جهت خرید گینر از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

گینر ها چگونه کار می کنند؟

اثرات گینر ها بر بدن به زمان استفاده آنها به بدن بستگی دارد. مصرف این مکمل ها قبل از ورزش سبب می شود انرژی بدن بالا رود و علایم خستگی در طول ورزش کاهش پیدا کند.

استفاده از این مکمل ها بلافاصله بعد از ورزش سبب بازسازی گلیکوژن در عضلات می شود و چربی بدن را افزایش می دهد و به رشد عضلات کمک می کند. علاوه بر این، با توجه به اینکه گینر ها حاوی کربوهیدرات بالایی هستند، مصرف آنها معمولا باعث افزایش چربی در بدن می شود.

مطالعه ای بر روی ورزشکاران در دهه 90 نشان داد مصرف این مکمل به مدت 4 هفته سبب می شود چربی 700 گرم افزایش پیدا کند و این مقدار دو برابر بیشتر از افزایش حجم عضلات است.

این مکمل ها به چه کسانی پیشنهاد می شوند؟

از نتایج این تحقیقات اینگونه نتیجه گیری می شود که گینر ها برای افرادی مفید هستند که وزن پایینی دارند مصرف این مکمل ها سبب افزایش وزن و حجم عضلات می شود. خبر خوب برای افراد لاغر و کم وزن و افرادی که ساختار بدنی ضعیفی دارند و به سختی وزنشان بالا می رود این است که این مکمل ها گزینه خیلی مفیدی برای رفع این مشکل آنها هستند. با استفاده از گینر ها ذخیره کالری بدن افزایش پیدا می کند.

اما این مکمل برای بدنسازان حرفه ای و یا افرادی که می خواهند عضلات آنها رشد پیدا کند به هیچ عنوان مفید نیست. در چنین مواردی، استفاده منظم از مکمل های پروتین وی بسیار موثر است زیرا حاوی آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن است. این مکمل ها با توجه به برند تولید 75 تا 95 درصد از پروتین مورد نیاز بدن برای عضله سازی را تامین می کنند.

چه مقدار از این مکملها را باید مصرف کنیم؟

برای مصرف این مکمل ها دستورالعمل پیشنهادی وجود دارد. میزان مجاز روزانه 50 تا 150 گرم روزانه است. با این وجود این دستورالعمل ها خاطر نشان می کنند که گینر ها نیازهای بدن را تامین نمی کنند. به همین دلیل، بهترین روش برای تخمین مصرف پروتین و کربوهیدرات روزانه از رژیم غذایی تامین می شود و در صورت کمبود چه مقدار از این مکمل باید مصرف شود.

چه موقع از این مکملها استفاده کنیم؟

افرادی که می خواهند حجم ماهیچه های آنها افزایش پیدا کند باید گینر ها را درست بعد از تمرین به عنوان وعده عذایی تولید کننده مصرف کنند. با توجه به اینکه گینر ها شامل میزان کمی از پروتین هستند، پروتین و امینو اسیدهای مازاد باید در طی دو الی سه ساعت بعد از مصرف این مکمل افزوده شوند. بهتر است پروتین به صورت تازه و طبیعی مانند سینه مرغ یا پنیر ( پروتین وی) مصرف شود.

در موقعیت های استثنایی وقتی زمان خوردن وعده غذایی کامل ندارید، مکمل گینر می تواند راه حلی مناسب برای جبران وعده غذایی مانند شام باشد. علاوه بر این مواقع، اگر متابولیک بدن شما طبیعی است نیازی به استفاده از گینر نیست زیرا کالری اضافی در بدن تولید می کند.

افرادی که بسیار لاغر هستند باید از این مکمل ها استفاده کنند. بهتر است این مکمل را یک بار در صبح، و سپس یکی دو ساعت قبل از تمرین و بعد از تمرین استفاده کنند علاوه بر این، این افراد با کمک گینر می توانند میزان کالری دریافتی را افزایش دهند.

برای خرید  گینر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

وقتی تصمیم به خرید گینر دارید، باید به نوع و کیفیت مواد مصرفی توجه داشته باشید. این مکمل ها معمولا بسیار ارزان قیمت هستند اما اگر قیمت از حد معمول پایین تر بود باید به مواد تشکیل دهنده آن شک کنید. این مکملها هیچ تاثیری بر بدن ندارند.

عوارض جانبی این مکمل ها کدامند؟

استفاده از گینر بر طبق مواردی که در بالا ذکر گردید معمولا بی خطر است و عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد. تنها در برخی موارد ممکن است سیستم گوارشی کمی تحت تاثیر قرار گیرد و این امر معمولا به دلیل وجود گلوتن بالای این مکمل هاست.

افرادی که مستعد به آکنه و جوش هستند ممکن است در اثر مصرف این مکمل ها واکنش نشان دهند. این امر واکنش طبیعی بدن در برابر میزان بالای قند دریافتی است. شدیدترین عارضه جانبی در صورت عدم استفاده درست از گینر ها بالارفتن غیر قابل کنترل وزن بدن است. کالری های مازاد به شکل چربی در بدن ذخیره می شوند. این چربی ها معمولا در قسمت کمر و شکم قابل مشاهده هستند.

جایگزینی گینر به جای وعده غذایی کار نادرستی است. این موضوع را به خاطر داشته باشید که این مکمل حاوی مولفه های مورد نیاز بدن نیست. بدن به ویتامین، فیبر و پروتین نیاز دارد و این مواد را باید از رژیم غذایی تامین کند. به همین صورت منابع کربوهیدرات و پروتین باید طبیعی باشند و از مواد طبیعی بدست بیایند نه مکمل های پودری.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

گینر افتر شاک کریتیکال مس مایوژنیکس

گینر افتر شاک کریتیکال مس مایوژنیکس مکملی ویژه ای برای تامین انرژی بدن ورزشکاران است  و به افزایش وزن، رشد و قدرت عضلات و بازسازی سریع ذخایر انرژی بدن کمک می کند. این محصول نقش موثری در افزایش سرعت ریکاوری عضلات در حین و بعد از تمرین ورزشی دارد و حاوی مقادیر ارزشمندی مواد مغذی از جمله فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و کراتین است.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.