مکمل تقویت قوای جنسی

آیا گارسینیا کامبوجیا به کاهش وزن کمک می کند؟

گارسینیا کامبوجیا چه اثرات و عوارضی بر سلامتی دارد؟

قرص گارسینیا کامبوجیا یکی از مکمل هایی است که برای کاهش وزن مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد کاهش وزن را دشوار می دانند. همانطور که می دانید امروزه روش ها و راهکارهای زیادی برای کاهش اشتها و کاهش وزن پیشنهاد می شوند و افراد می توانند با توجه به ویژگی های بدنی خود یکی از این راهکارها را انتخاب کنند. تحقیقات نوین استفاده از گیاهی به نام گارسینیا کامبوجیا را پیشنها می دهند که تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد و معمولا تمامی افراد به دلیل خاصیت لاغر کنندگی آن را می شناسند. اما باید بدانید که این گیاه خواص درمانی زیادی دارد و اگر به اندازه مورد استفاده قرار گیرد می تواند به ارتقا سلامتی کمک کند.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید قرص لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

میوه گارسینیا کامبوجیا چه ویژگی هایی دارد؟

این گیاه که به عنوان تمبر هندی مالابار یا توت بریندل نیز شناخته می شود، گیاه بومی جنوب شرقی آسیا است. این گیاه در این نواحی اغلب به عنوان نگهدارنده غذا و یا ادویه استفاده می شود. اما محققان به زودی پی بردند که گارسینیا دارای فواید دیگری نیز است که می تواند به ارتقا سلامتی کمک کند. گارسینیا در ایالات متحده آمریکا اغلب به صورت چای یا مکمل مصرف می شود. زیرا این باور وجود دارد که این گیاه به کاهش وزن، کاهش اشتها، کاهش کلسترول، بهبود روماتیسم و حتی بهبود مشکلات روده کمک می کند. با این وجود بهتر است بدانید که هنوز به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است!

این گیاه چه فوایدی بر سلامتی دارد؟

گیاه گارسینیا کامبوجیا و منبع غنی از اسیدهای هیدروکسی سیتریک یا HCA به شمار می رود. تحقیقات مختلف نشان داده اند که مصرف HCA در مقادیر کم بی خطر و به کاهش اشتها در افراد کمک می کند. به همین دلیل این گیاه به عنوان داروی کاهش وزن طرفداران بسیار زیادی دارد. در ادامه به مزایا و فواید استفاده از این گیاه اشاره می کنیم.

کاهش اشتها

برخی از مطالعات نشان داده اند که گیاه گارسینیا کامبوجیا برای کاهش وزن موثر است و می تواند اشتها را کم کند. اما باید بدانید مطالعاتی که بر روی این ویژگی گیاه گارسینیا صورت گرفته اند بسیار محدود هستند و هنوز به تحقیقات گسترده تری در این زمینه نیاز است.

افزایش سطح سروتونین

سروتونین یکی از انتقال دهندگان بسیار مهم در بدن است که ترشح آن نقش مهمی در جلوگیری از افسردگی دارد. همچنین، این ماده شیمیایی برای از بین بردن اختلالاتی نظیر اضطراب بسیار مهم است. وقتی میزان سروتونین در مغز کاهش پیدا می کند، فرد در معرض ابتلا به افسردگی قرار می گیرد. تحقیقات اولیه نشان می دهند که استفاده از گارسینیا کامبوجیا میزان سروتونین مغز را افزایش می دهد.

طریقه مصرف قرص گارسینیا کامبوجیا

اگر از این قرص می خواهید برای کاهش وزن استفاده کنید، توصیه می شود دستور العمل مکمل را به خوبی مطالعه کنید. به طور کلی، مقدار توصیه شده این قرص روزانه 1500 تا 2000 میلی گرم است. این قرص ها را باید 30 دقیقه قبل از خوردن غذا میل کنید.

عوارض قرص گارسینیا کامبوجیا

عوارض قرص گارسینیا کامبوجیا

یکی از سوالاتی که افراد دائما در مورد قرص گارسینیا می پرسند این است که آیا مصرف آن عوارض جانبی خاصی را به همراه دارد. هچنین، با توجه به این موضوع که برند بی اس کی  قرص گارسینیا را به بازار عرضه می کند همواره در مورد عوارض قرص گارسینیا کامبوجیا بی اس کی سوالاتی پرسیده می شود. این مکمل مانند هر مکمل دیگری می تواند خطراتی را برای سلامتی به همراه داشته باشد، به ویژه اگر در مقادیر زیاد مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این مکمل می تواند عوارض زیر را در پی داشته باشد:

  • تهوع
  • سردرد
  • علائم گوارشی مانند مشکلات معده و روده
  • مشکلات دستگاه تنفسی

یکی از عوارض جانبی جدی این مکمل ایجاد سندروم سروتونین است. همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم مصرف این گیاه می تواند میزان سروتونین را افزایش دهد، اما اگر این گیاه بیش از اندازه مورد استفاده قرار گیرد، می توانید با افزایش بیش از حد سروتونین در مغز شود. در نتیجه سندروم سروتونین به وجود می آید که سندروم خطرناکی است و اگر کنترل نگردد می تواند خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

مطالعه ای نشان داد که مصرف دوز بالای عصاره گارسینیا ( بیش از 778 میلی گرم) می تواند منجر به آتروفی بیضه شود. اما این مشکل در مصرف پایین و متعادل این گیاه رخ نمی دهد. به همین دلیل توصیه می شود هرگز بیش از مقدار توصیه شده از این قرص استفاده نکنید.

تداخل دارویی گارسینیا کامبوجیا

تحقیقات اولیه نشان داده اند که این گیاه می تواند بر داروهای ضد دیابت اثر بگذارد و توانایی آنها را در کاهش سطح قند خون پایین بیاورد. در نتیجه اگر این گیاه همزمان با این داروها مورد استفاده قرار گیرد، می تواند سلامتی را تحت تاثیر قرار دهد. از طرفی دیگر، گارسینیا با داروهای ضد ویروسی، ضد تومور و مسکن تداخل دارد و می تواند مشکلات زیادی را در سلامتی به وجود بیاورد.

نظرات در مورد قرص گارسینیا کامبوجیا

نگاهی به نظرات در مورد استفاده از این قرص نشان می دهد بیشتر افرادی که از این قرص برای کاهش وزن استفاده کرده اند بسیار راضی بوده اند و استفاده از این گیاه را برای کاهش وزن موثر می دانند. با این وجود، برخی از آنها به این موضوع اشاره می کنند که استفاده از این قرص مشکلات متعددی را در سلامتی شان به وجود آورده است. به همین دلیل توصیه می شود قبل از استفاده از این گیاه با پزشک مشورت کنید و هرگز بیشتر از مقدار توصیه شده استفاده نکنید.

قیمت گارسینیا کامبوجیا در داروخانه

برای اطلاع از قیمت این قرص باید به داروخانه های معتبر سر بزنید. اگر به دنبال قرص لاغری و کاهش وزن هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید و از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.