مکمل تقویت قوای جنسی

پاسخ به تمامی سوالات رایج در مورد انواع قرص ضد افسردگی!

درمان التهاب مفاصل

افسردگی یکی از شایع ترین بیماریهای روحی است که افراد بسیار زیادی را در سراسر دنیا گرفتار کرده است. مطالعات نشان داده اند که پیشرفت سریع تکنولوژی و عدم هماهنگی انسانها با این موضوع یکی از دلایل اصلی ابتلا به افسردگی به شمار می رود. همچنین؛ در این دوره، تعاملات انسانی دستخوش چالشهای زیادی شده است که سبب می شود انسانها بیشتر از گذشته افسردگی را احساس کنند. بسیار از کارشناسان سلامتی بر این عقیده هستند که افسردگی در نتیجه ترشح بیش از اندازه برخی از هورمون ها در بدن است. به همین دلیل مصرف انواع قرص ضد افسردگی نقش موثری در بهبودی این بیماری دارد.

افسردگی و اضطرابشما می توانید جهت خرید قرص ضد افسردگی و اضطراب از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

قرص ضد افسردگی چیست؟

قرص ضد افسردگی چیست؟

استفاده از این قرصها در دهه 1950 آغاز  گردید و توانست تحولی عظیم در رویکرد درمانی بیماریهای روانی به وجود بیاورد. اگر بیماری افسردگی در اثر کمبود ترشح هورمون سروتونین در بدن باشد، این قرصها ترشح این هورمونها را در بدن افزایش می دهند و همین امر سبب می شود فرد احساس بهتری داشته باشد.

یکی از سوالات رایج در مورد قرص ضد افسردگی این است که آیا این قرصها اثربخش هستند یا خیر؟! پاسخ به این سوال کمی دشوار است. بیماری افسردگی بیماری بسیار پیچیده ای است و مانند سرماخوردگی نیست که با مصرف قرص بلافاصله خوب شود. درمان این بیماری پروسه طولانی است و نیازمند رویکردهای متفاوت درمانی است. با توجه به این موضوع که سوالات پرتکراری در مورد قرص ضد افسردگی وجود دارد که در ادامه تلاش می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم.

سوالات پرتکرار در مورد قرص ضد افسردگی

سوالات پرتکرار در مورد قرص ضد افسردگی

امروزه استفاده از این داروها رایج شده است و همین امر سوالات زیادی را به وجود آورده است.

قرص ضد افسردگی در چه مواردی تجویز می شود؟

تجویز این دارو تنها توسط روانپزشک مجاز است. روانپزشک باید تایید کند که فرد از بیماری افسردگی متوسط تا شدید رنج می برد، این قرصها هرگز برای بیماریهای خفیف تجویز نمی شوند. همچنین، اگر بیمار همراه با بیماری افسردگی دچار حملات پانیک و یا وسواس باشد، استفاده از این قرصها الزامی است.

آیا قرص ضد افسردگی عوارض جانبی دارد؟

یکی از مواردی که سبب می شود بسیاری از افراد از مصرف این قرصها سر باز بزنند عوارض جانبی است که همراه با مصرف این قرصها تجربه می کنند. به طور مثال خواب آلودگی، سرگیجه، افزایش وزن، گیجی، عدم تعادل و تغییرات در مدل ادرار از مواردی هستند که معمولا افراد پس از مصرف این قرصها استفاده می کنند. البته مطالعات نشان داده اند که پس از مدتی این عوارض کمرنگ تر می شوند و یا فرد می تواند زیر نظر پزشک داروهای خود را تغییر دهد تا داروی مناسب را پیدا کند.

آیا استفاده از قرص ضد افسردگی اعتیاد آور است؟

بهتر است بدانید که پس از مدتی استفاده از این قرصها بدن به خوردن آنها عادت می کند، ولی اعتیاد به این قرصها به صورت اعتیاد به نیکوتین و یا الکل نیست. برای قطع مصرف این قرصها فرد باید زیر نظر پزشک دوز مصرفی را کم کم کاهش دهد تا بتواند وابستگی بدن خود را بدون آسیب کم کند.

آیا در دوران بارداری می توان از این قرصها استفاده کرد؟

مطالعات نشان می دهند که مصرف داروهای بنزودیازپین خطر سقط جنین را افزایش می دهد، همچنین مطالعات دیگر نشان داده اند که مصرف انواع قرص ضد افسردگی در دوران بارداری ( به ویژه در سه ماهه اول) به شدت بر جنین اثر می گذارد. به همین دلیل اگر از این قرصها استفاده می کنید و قصد بارداری دارید، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

آیا در دوران شیردهی می توان از این قرصها استفاده کرد؟

ممکن است پزشک به شما اجازه دهد که در دوران شیردهی از این قرصها استفاده کنید. مصرف یا عدم مصرف این قرصها در دوران شیردهی به میزان دوز مصرفی بستگی دارد که تنها پزشک می تواند در مورد آن نظر دهد.

آیا پس از قطع این قرص ضد افسردگی این بیماری باز می گردد؟

پاسخ به این سوال به موارد متعددی بستگی دارد. معمولا بیماری افسردگی باید همراه با جلسات روان درمانی باشد تا بیمار بتواند رویکرد خود را به دنیا و چالش های آن تغییر دهد. گاهی پزشک تصمیم می گیرد تا دارو را قطع کند، اما فرد باید جلسات روان درمانی خود را ادامه دهد. اگر بیمار طبق نظرات پزشک پیش رود، پس از قطع این قرص حالتهای افسردگی باز نمی گردند.

برای تهیه بهترین مکملهای دارویی  به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

برای تهیه بهترین مکملهای دارویی  به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

قرص نوراگل فورت گل دارو

قرص مود پلاس نوتراکس

کپسول والراید حکیم تجارت

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.