مکمل تقویت قوای جنسی

رژیم ایتالیایی، راز خوش اندامی مردم ایتالیایی

رژیم ایتالیایی

رژیم ایتالیایی همانطور که از نامش پیداست مربوط به این کشور می باشد. حتما برای بسیاری سوال است که چطور مردم ایتالیا با وجود داشتن غذاهای بسیار خوش طعم مانند پیتزا و پاستا می توانند لاغر باشند و میزان چاقی در میان آنها در مقایسه با کشورهای دیگر آمار پایین تری داشته باشد. در مقاله امروز با رموز مربوط به تغذیه مردم ایتالیا یا رژیم ایتالیایی آشنا می شوید.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

رژیم ایتالیایی چیست؟

رژیم ایتالیایی در واقع به سبک و عادات غذایی مردم ایتالیا گفته می شود. مطالعات نشان می دهند رژیم ایتالیایی می تواند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و حتی سرطان را کاهش دهد و به کیفیت و طول عمر بیفزاید. رژیم ایتالیایی رژیمی محدود به یک منو و یا زمان خاص نیست. در این رژیم بر روی گروه خاصی از غذاها تمرکز نمی شود و یا غذایی حذف نمی گردد بلکه بر روی مصرف متعادل مواد غذایی تمرکز می شود.

مزایای رژیم ایتالیایی

رژیم ایتالیایی می تواند مزایای بسیاری برای بدن داشته باشد که در ادامه با مزایای این رژیم آشنا می شوید:

سلامت قلب

در رژیم ایتالیایی از چربی های سالم و به صورت متعادل استفاده می شود. دریافت چربی و روغن های مفید برای سلامت قلب لازم است اما سالم بودن این چربی دریافتی بسیار اهمیت دارد. در رژیم ایتالیایی چربی مفید به قلب رسانده می شود. ایتالیایی ها عادت دارند هفته ای دو مرتبه از ماهی چرب استفاده کنند و همچنین مصرف روغن زیتون، روغن ماهی، مغزها و روغن دانه هایی مانند کانولا میان آنها بسیار مرسوم است.

حفظ وزن متعادل

اگر در مدت طولانی رژیم ایتالیایی رعایت شود وزن نیز می تواند در حد متعادل خود حفظ شود. این رژیم می تواند به مرور باعث کاهش وزن شود در صورتیکه هیچ چالش سختگیرانه ای ندارد.

بهبود سلامت کلی بدن

از آنجا که در رژیم ایتالیایی غذاهای سالم مصرف می شود خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها کاهش می یابد. این برنامه غذایی می تواند در کاهش خطر مرگ، پیشگیری از سرطان، دیابت، بیماری های قلبی- عروقی و بیماری های عصبی به فرد یاری رساند.

رژیم ایتالیایی

ویژگی های رژیم ایتالیایی

در رژیم ایتالیایی رعایت چندین نکته بسیار ضرورت دارد:

خوردن آهسته و با لذت غذا

یکی از اصول رژیم ایتالیایی این است که غذا در آرامش و با لذت خورده شود. اکثر مردم در کشورهای مدیترانه ای غذای خود را در کنار دوستان و خانواده میل می کنند و پس از اتمام آن طبق سنت قدیمی به پیاده روی، گردش و گپ زدن می پردازند.

تنوع غذایی

منوی غذاهای ایتالیایی بسیار متنوع است. در این رژیم از انواع سبزیجات، حبوبات، میوه ، لبنیات، گوشت ماکیان، غلات سبوس دار، روغن زیتون و مقداری گوشت قرمز استفاده می گردد. این رژیم محدود به غذایی خاص نیست اما بر سالم بودن مواد غذایی تاکید دارد.

اتمام غذا در زمان مناسب

مردم ایتالیا به محض اینکه احساس سیری می کنند دست از غذا خوردن می کشند. از آنجا که آنها بسیار آهسته و با لذت غذا می خوردند این فرصت برای مغز فراهم می شود تا پیام سیری را از معده دریافت کند. این مسئله باعث می شود دچار زیاده خوری نشوند.

استفاده از مواد غذایی مفید برای لاغری

در رژیم ایتالیایی از مواد مغذی فیبردار مانند لوبیا بسیار استفاده می شود. فیبر باعث می شود فرد در مدت زمان طولانی تری سیر بماند و کالری کمتری به بدن برسد. از سرکه بالزامیک نیز در این رژیم بسیار استفاده می شود که کالری سوز است.

تعادل در برنامه غذایی

کیفیت و تعادل در مواد به کاری رفته در رژیم ایتالیایی بسیار مهم است. آنها توجه دارند غذا زیادی چرب نباشد، کربوهیدرات کافی داشته باشد و یا میزان مناسبی گوشت در آن به کار رفته باشد. حجم غذای مصرفی نیز در میان مردم ایتالیا بسیار متعادل است. آنها غذا را خصوصا در طول هفته کم و سالم مصرف می کنند و در روزهای تعطیل که دور هم جمع می شوند غذای بیشتری درست می کنند.

خوردن میان وعده های سالم

بدن برای تامین انرژی به میان وعده نیاز دارد. ایتالیایی ها به جای دادن تنقلاتی مانند شکلات، کلوچه یا کیک به کودکان خود از میوه یا ماست به عنوان میان وعده استفاده می کنند. بزرگسالان نیز نوشیدن یک فنجان قهوه یا کاپوچینو با شیر را ترجیح می دهند.

رژیم ایتالیایی

استفاده از مواد غذایی سالم

غذاهای ایتالیایی از مواد تازه، سبزیجات و محصولات ارگانیک باغچه های خانه معمولا تهیه می شود. مردم ایتالیا تمایلی به خرید غذاهای آماده ندارند و سعی می کنند از غذاهایی که خودشان تهیه می کنند استفاده کنند. ایتالیایی ها همچنین غذاهای خود را با استفاده از روغن زیتون طبخ می کنند و از این روغن در پخت انواع غذا و سالاد استفاده می کنند.

سخن پایانی

رژیم ایتالیایی در واقع سبک غذا خوردن مردم در فرهنگ ایتالیا است. در واقع رژیم لاغری واژه ای نا آشنا برای مردم ایتالیاست زیرا آنها همواره در رژیم غذایی خود سعی می کنند از مواد غذایی سالم و در حد متعادل استفاده کنند و توجهی به میزان کالری و برچسب مواد غذایی نداشته باشند. بنابراین اگر شما نیز می خواهید رژیمی سالم را دنبال کنید و از طرفی اندامی متناسب داشته باشید شاید انتخاب رژیم ایتالیایی برای شما گزینه مناسبی باشد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.