مکمل تقویت قوای جنسی

چگونه ژل پروفایلو بر پوست اثر می گذارد؟

چگونه ژل پروفایلو بر پوست اثر می گذارد؟

پروفایلو درمان ویژه ای برای بازسازی و جوانسازی پوست است. این روش با افزایش کلاژن و الاستین پوست چین و چروک صورت را از بین می برد و به آن آب رسانی می کند. در واقع، جوانسازی یکی از روشهای پرطرفدار برای رفع نقوص پوست صورت است. یکی از جدیدترین روش های زیبایی و جوانسازی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است،  تزریق ژل پروفایلو است. این ماده ژل مانند  ماده ای جوانساز و آبرسانی قوی ب است که پس از تزریق به تدریج در تمام لایه های پوست منتشر می شود.

در این روش به دلیل نفوذاین ماده ژل به تمام لایه های پوست صورت، لیفتینگ صورت می گیرد و همین امر به رفع چین و چروک صورت به طرز چشم گیری کمک می کند . بهتر است بدانید که پروفایلو به هیچ عنوان حجم دهنده نیست. این ماده ژل مانند محصول شرکت IBSA است و همزمان باعث آبرسانی و لیفت صورت می شود. این روش ماندگاری بالایی دارد، اما در بعضی شرایط ممکن است تزریق با اندکی درد همراه باشد.

پروفایلو چیست؟

همانطور که در بالا نیز به طور مختصر بدان اشاره کردیم، پروفایلو ژل اسید هیالورونیک است و به رفع چین و چروک صورت و لیفت آن کمک می کند. اسید هیالورونیک ماده ای است که بطور طبیعی در پوست وجود دارد و نقش مهمی را در آبرسانی و حجم دهی به آن ایفا می کند.

تزریق این ماده سبب می شود کلاژن و الاستین پوست افزایش پیدا کند. خاصیت آبرسانی این ماده بسیار مهم است و سبب شفافیت و قوام پوست می شود. این روش، روشی منحصر به فرد برای رفع چروک های صورت است و زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد.

مزایای تزریق پروفایلو چیست؟

این ژل مزایای زیادی بر پوست دارد. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین روشها برای بازسازی و جوانسازی صورت است. این مزایا به شرح زیر هستند:

  • بهبود قوام پوست
  • افزایش سفتی
  • لیفت پوست
  • ایجاد شفافیت، صافی و درخشانی  
  • آبرسانی قوی  

مزایای این روش بسیار مهم هستند، زیرا سبب می شوند تغییرات زیادی در صورت به وجود بیاید و نقوص زیادی را رفع می کند.

مزایای تزریق پروفایلو چیست؟

پروفایلو  به چه صورت تزریق می شود؟

ژل پروفایلو در 5 نقطه از صورت تزریق می شود. این نقاط نباید به رگهای عصبی صورت نزدیک باشند. میزان تزریق در هر طرف صورت 1 سی سی است. یعنی در هر نقطه 0.2 سی سی ژل تزریق می شود.

همانطور که بدان اشاره کردیم این تزریق نباید نزدیک رگهای عصبی صورت باشد، در غیر اینصورت عوارض غیرقابل جبرانی را برای فرد به وجود می آورد. به همین دلیل برای انجام این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. از مراجعه به سالن های زیبایی و انجام این کار زیر نظر فرد غیر متخصص به شدت بپرهیزید.

روش تزریق پروفایلو مناسب چه کسانی است؟

مناسبترین سن برای تزریق پروفایلو سنین 30 تا 45 سال است. همچنین تا سن 65 سالگی می توان این تزریق را انجام داد. این روش، روشی مناسب برای رفع چین و چروک است و سبب لیفت می شود.

بعد از اینکه فرد وارد دهه 30 زندگی بشود، کم کم کلاژن و الاستین پوستش کاهش پیدا می کند و همین امر سبب می شود که چین و چروک کم کم بر روی صورت پدیدار شود. به همین دلیل این روش برای افراد بالای 30 سال که قصد جلوگیری از پیری پوست را دارند توصیه می شود.

علاوه بر این، استفاده از پروفایلو برای افرادی که پوستشان به آبرسانی قوی نیاز دارد، بسیار مناسب است. آبرسانی مسئله بسیاری مهمی برای جلوگیری از پیری پوست است.

آیا استفاده از ژل پروفیلو عوارض جانبی  دارد؟

عوارض تزریق پروفایلو بسیار کم است. با این وجود مانند هر روش تزریقی دیگری مواردی ممکن است رخ دهند. این موارد به صورت زیر هستند:

  • کبودی،
  • تورم
  • و گرمی در ناحیه تزریق

بهتر است بدانید این عوارض، عوارض جانبی تزریق ژل پروفایلو نیستند بلکه عوارض تزریق با سرنگ هستند. این عوارض برای تمامی افراد رخ نمی دهد و تنها در برخی موارد گزارش شده اند.

تفاوت ژل پروفایلو و فیلر چیست؟

همانطور که تا بدینجا بدان اشاره کردیم این روش به هیچ عنوان روشی حجم دهنده نیست. مهم ترین ویژگی پروفایلو خاصیت آبرسانی آن است که سبب شده است این روش طرفداران زیادی پیدا کند.

اما وظیفه اصلی فیلرها پرکنندگی و حجم دهی آنهاست و برای کسانی مناسب است که تمایل دارند به بخش هایی از صورت خود حجم بدهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیلرها می توانید به مقاله «مزایا و عوارض تزریق فیلر کدامند؟» مراجعه کنید.

مراقبت های پس از تزریق پروفایلو کدامند؟

پس از تزریق پروفایلو می توانید به فعالیت روزمره خود ادامه دهید.اما باید به موادری توجه داشته باشید:

  • 24 ساعت آرایش نکنید
  • یک هفته فعالیت سنگین ورزشی نداشته باشید؛ به سونا نروید و از لمس ناحیه تزریق با دست آلوده تا 24 ساعت پرهیز کنید.

تزریق پروفایلو باعث می شود پیری پوست صورت کاهش یابد و ناحیه گونه برجسته شود. بهبود ظاهر، افزایش شفافیت و سفتی و انعطاف پذیری پوست از دیگر اثرات این روش درمانی هستند.

این روش سبب جوانسازی و بازسازی پوست می شود. به همین دلیل روشی بسیار مناسب برای کسانی است که می خواهند از پیری زود رس پوست جلوگیری به عمل بیاورند.

زیبایی مسئله بسیار مهمی است، اما بهتر است قبل از اقدام به استفاده از روشهای زیبایی روش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبایی خود لذت ببرید.

زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می شود فرد موفق تر عمل کند. به همین دلیل اگر می خواهید در زندگی اجتماعی خود فردی موفق باشید، با رعایت تمامی نکات و انتخاب روش مناسب، به زیبایی خود اهمیت بدهید.

در پایان این نکته را متذکر می شوم که روشهای زیبایی باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرند. از انجام این روشها در سالنهای زیبایی و زیر نظر افراد غیر متخصص به شدت بپرهیزید.

برای خرید محصولات مراقبت از پوست به کجا مراجعه کنیم؟

محصولات مراقبت از پوست شامل طیف گسترده ای از محصولات از جمله  برنزه کننده، تونر، شامپو بدن، شوینده صورت، ضد آفتاب، لوسیون، ماسک صورت، مرطوب کننده، پن، کرم دست، آرایش ناخن، مایع لنز می شوند. برای خرید این محضولات  می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، میت وانید از مشاوره های تخصصی این مرکز بهره مند گردید.

نویسنده: دکتر مریم فیض مکتوبی

حوزه فعالیت: پوست و زیبایی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.