مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل های پوست؛ تاثیرات واقعی یا تبلیغات؟

skin supplements 2

امروزه داشتن پوست سالم و زیبا برای بسیاری از افراد دغدغه است. زیبایی و سلامت پوست تاثیر بسیاری بر زیبایی چهره دارد و به همین دلیل داشتن پوستی سالم برای بسیاری مهم است. برای داشتن پوستی سالم رسیدگی به پوست و رژیم غذایی مغذی بسیار مفید است. در کنار این موارد مصرف برخی مکمل های پوست می تواند به فرد در این مسیر کمک رساند. در این مقاله به مکمل های موثر در سلامت پوست بیشتر خواهیم پرداخت.

مکمل های پوست مو و ناخنشما می توانید جهت خرید مکمل های پوست مو و ناخن به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

آیا برای داشتن پوستی سالم باید مکمل مصرف کرد؟

مصرف مکمل های پوست برای سلامت پوست ضروری نیست. مکمل های پوست برای برخی مشکلات مانند درمان آکنه و برای افرادی که مواد مغذی را از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند می تواند بسیار لازم و ضروری باشد. در واقع رژیم غذایی نقش پررنگی در سلامت پوست دارد. خوردن آب کافی، میوه و سبزیجات، چربی سالم و پروتئین و محدود کردن مصرف مواد مضر مانند شیرینی جات می توانند در سلامت پوست نقش مهمی داشته باشند.

بهترین مکمل های پوستی

در کنار رژیم مناسب می توان از مکمل های پوست استفاده کرد تا به پوست در برابر بسیاری مشکلات یاری رساند. برخی از این مکمل های پوست موثر به شرح زیرند:

کلاژن

یکی از رایج ترین و محبوب ترین مکمل های پوست کلاژن است. هنوز تحقیقات در مورد اثربخشی کلاژن بر روی پوست ادامه دارد اما شواهد نشان می دهند کلاژن می تواند تاثیرات مثبتی از جمله موارد زیر را روی پوست داشته باشد:

  • کاهش عمق چین وچروک پوست
  • آب رسانی بهتر به پوست
  • بهبود حالت ارتجاعی پوست

با این حال دانشمندان هشدار می دهند با اینکه اثرگذاری کلاژن در برخی تحقیقات ثابت شده است اما شرکت های فروشنده این محصولات در مورد اثرات آن بیش از حد اغراق می کنند.

ساشه کلاژن گلد آدریانشما می توانید جهت خرید ساشه کلازن گلد آدریان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ویتامین C

حضور این ویتامین برای تولید کلاژن در بدن و محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش بسیار مهم است. این ویتامین هم به شکل موضعی و هم مکمل استفاده می شود. شواهد حاکی از این هستند که مصرف مکمل ویتامین سی می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد و ظاهر پوست را بهبود بخشد. در مورد اثربخشی ویتامین سی روی پوست همچنان به تحقیقات بیشتری نیاز است. مصرف مکمل های این ویتامین ایمن است و می توان از آن برای سلامت بدن و پوست استفاده کرد.

مولتی ویتامین ها

مصرف مولتی ویتامین ها برای کسانی لازم است که مواد مغذی را از رژیم غذایی دریافت نمی کنند. تحقیقات حاکی از این هستند که مولتی ویتامین ها می توانند مشکلات پوستی رایج مانند تیرگی و خشکی پوست را در برخی افراد کاهش دهند. مصرف مولتی ویتامین ها به خصوص برای افرادی که دچار کمبود مواد مغذی موثر بر پوست مانند مانند ویتامین C، ویتامین A، برخی ویتامین‌های گروه B و روی هستند، می تواند بسیار مفید باشد.

روغن ماهی (اسیدهای چرب امگا 3)

یکی از مکمل های پوست، اسیدهای چرب امگا 3 است. این ماده نقش مهمی در عملکرد پوست دارد و کمبود آن باعث مشکلاتی برای پوست از جمله بیماری های پوستی می شود.
تحقیقات نشان داده اند مصرف امگا 3 می تواند برای بهبود بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، درماتیت آتوپیک، زخم های پوستی و آکنه مفید باشد. همچنین امگا 3 می تواند از پوست در برابر سرطان پوست نیز محافظت کند. با تمام این اوصاف شواهدی وجود ندارد که این ماده بتواند باعث بهبود ظاهر پوست جز در کمک به رفع آکنه شود. این ماده برای درمان بیماری های پوستی که از آنها نام بردیم مفید است و می تواند برای سلامت قلب و مغز نیز موثر باشد اما برای بهبود ظاهر پوست نمی تواند چندان مفید باشد.

پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها نیز از جمله مکمل های پوست هستند. این مواد نقش مهمی در سلامت روده دارند و از آنجاییکه سلامت روده با پوست مرتبط است بر روی پوست نیز اثرات مثبت دارند. عدم تعادل میکروبی در روده می تواند باعث مشکلات پوستی اساسی شود. در واقع این مسئله با مشکلات پوستی مانند روزاسه و آکنه در ارتباط است.
استفاده از مکمل های پروبیوتیک می تواند تا اندازه ای باعث بازیابی تعادل باکتری های سالم روده شود هرچند اینکار فقط با مصرف مکمل امکانپذیر نیست و نقش رژیم غذایی، سبک زندگی، وضعیت خواب و میزان استرس بر آن نقش مهمی دارند. مصرف پروبیوتیک ها برای همه مناسب یا ضروری نیست. اگر هیچ عارضه پوستی ندارید و فقط می خواهید برای بهبود وضعیت پوست این مواد را مصرف کنید باید با پزشک مشورت نمایید، به خصوص اگر دچار مشکلات گوارشی و یا بیماری های موثر بر سیستم ایمنی بدن هستید.

مکمل های پوست

آیا بیوتین نیز جزو مکمل های موثر بر پوست است؟

بیوتین نوعی ویتامین B می باشد و ماده اصلی مکمل های پوست و مو و ناخن است. با این وجود هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این ماده برای سلامت پوست، ناخن و مو مفید باشد. افرادی که رژیم متعادلی دارند به ندرت دچار کمبود بیوتین می شوند. مکمل بیوتین نه تنها برای پوست ضروری نیست بلکه می تواند در آزمایش عملکرد تیروئید اختلال ایجاد کند. بنابراین تا زمانی که با انجام آزمایش مشخص نشده کمبود این ویتامین را دارید از آن استفاده نکنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.