مکمل تقویت قوای جنسی

معرفی انواع مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها!

معرفی انواع مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها!

استفاده از مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها یکی از موضوعات داغ در میان ورزشکارن و مربیان است که اغلب برای افزایش عملکرد ورزشی، بهبود ریکاوری و ارتقا سلامت عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. توجه به این نکته مهم است که اگر ورزشکار رژیم غذایی سالم نداشته باشد، به زودی بدنش افت می کند و نمی تواند به نتیجه مورد نظر برسد. مکمل ها از جمله محصولاتی هستند که می توانند در کنار رژیم غذایی مناسب مورد استفاده قرار گیرند. این مکمل ها به گونه ای طراحی شده اند که مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین می کنند و از افت بدن جلوگیری به عمل می آورند.

کافئینشما می توانید جهت خرید قرص کافئین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

کافئین، یکی از انواع مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها

کافئین که در انواع نوشیدنی ها و مواد غذایی مانند چای، قهوه و شکلات یافت می شود می تواند بر عملکرد شناختی و جسمانی تاثیر بگذارد. مطالعات نشان داده اند که این مکمل برای ورزش هایی نظیر دویدن، دوچرخه سواری، قایقرانی و شنا بسیار مناسب است. با این وجود، داده ها نشان می دهند که مکمل کافئین یکی از انواع مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها است که باید به استفاده از آن توجه ویژه ای داشته باشند.

کافئین قدرت تمرکز را بالا می برد و به ورزشکاران کمک می کند تا بهتر بتوانند بر توپ تمرکز کنند و در طول زمین بدوند. منابع خارجی نشان می دهند که کافئین پس از 45 تا 60 دقیقه در بدن به اوج خود می رسد، به همین دلیل توصیه می شود حدود 30 دقیقه تا 45 دقیقه قبل از بازی فوتبال از این مکمل استفاده شود.

معرفی انواع مکمل کافئین 

کراتین

کراتین یکی دیگر از انواع مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها که مصرف آن در کنار مکمل کافئین به تمامی فوتبالیست ها پیشنهاد می شود. کراتین دارای ترکیب گوانیدین است که در کبد و کلیه ها سنتز می شود. این ترکیب در ماهی و گوشت قرمز به وفور یافت می شود و توصیه می شود رژیم غذایی ورزشکاران حاوی این مواد باشد. بزرگترین ذخیره کراتین در بدن عضلات است و تقریبا 60 تا 70 درصد به شکل فسفوریله شده معروف به فسفو کراتین در عضلات ذخیره می شود.

مکمل کراتین به طور سنتی توسط ورزشکاران قدرتی و وزنه برداری مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات مدرن نشان می دهد که فوتبالیست ها به عضله سازی نیاز دارند و باید عضلات پاهایشان قوی باشد. در غیر اینصورت نمی توانند در زمین فوتبال بدوند و به تقویت عضلات خود کمک کنند. به همین دلیل مصرف کراتین یکی از گزینه هایی است که این ورزشکاران باید مد نظر قرار دهند.

معرفی مکمل کراتین 

کافئین، یکی از انواع مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها

بتا آلانین، یکی دیگر از انواع مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها

تحقیقات نشان می دهند که بتا آلانین در سلول های عضلانی با ال هیستیدن ترکیب می شود و به بهبود بافت عضلانی کمک می کند. با توجه به این موضوع که در ورزش فوتبال، ورزشکاران زیاد می دوند میزان pH عضلات به طرز چشمگیری کاهش می کند و همین امر عضلات را در معرض آسیب قرار می دهد. اما استفاده از مکمل بتا آلانین می تواند ذخایر کارنوزین عضلات را افزایش دهد و به بهبود عملکرد ورزشی کمک کند.

معرفی مکمل های بتاآلانین 

نیترات

در سالهای اخیر، مکمل نیترات معدنی مکملی است که به دلیل تأثیر اکسید نیتریک بر عملکردهای فیزیولوژیکی مورد توجه تحقیقات زیادی قرار گرفته است.در واقع، اکسید نیتریک به تنظیم جریان خون کمک می کند و با جذب گلوکز عضلانی نقش بسیار مهمی در تقویت بدن دارد. بنابراین، کارشناسان ورزشی بر این امر تاکید می ورزند که نتیرات باید به عنوان مکمل ورزشی برای فوتبالیست ها مورد توجه قرار گیرد.

confident young caucasian male football soccer player sportwear boots kicking ball goal mixed light dark wall concept healthy lifestyle professional sport hobby

پروتئین

همانطور که ممکن است از قبل بدانید پروتئین از جمله موادی است که به افزایش سنتز عضلات کمک می کند و بازسازی عضلات را پس از تمرین تسهیل می سازد. تمامی ورزشکاران باید استفاده از پروتئین را مد نظر قرار دهند، در غیر اینصورت بدن تحلیل می رود و دردهای عضلانی آغاز می گردند.

معرفی مکمل پروتئین 

بدنسازی

برای تهیه مکمل های ورزشی با کیفیت به کجا مراجعه کنیم؟

اگر به دنبال انواع مکمل بدنسازی با کیفیت هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی این مرکز بهره مند شوید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.