مکمل تقویت قوای جنسی

بهترین مکملهای کاهش وزن کدامند و چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین مکملهای کاهش وزن کدامند و چه ویژگیهایی دارند؟

کاهش وزن مسئله ای است که این روزها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. سالانه افراد زیادی پولهای هنگفتی را صرف مکملهای کاهش وزن می کنند، با این وجود بهتر است بدانید تمامی این مکملها منجر به کاهش وزن نمی شوند.

در نتیجه همین امر مصرف کننده را با چالش بزرگی رو در رو میکند. پرواضح است این امر مهم است که مصرف کنندگان بهترین مکملهای کاهش وزن را بشناسند. از طرفی دیگر این مکملها برای تمامی افراد مفید نیستند.

هر فرد قبل از مصرف مکملهای کاهش وزن باید چک آپ کاملی از خود داده باشد و سطوح ویتامین و مواد معدنی بدن خود را چک کند. در صورت کمبود هر ویتامین یا املاح معدنی در بدن باید مکمل مربوط را مصرف کند و یا رژیم غذایی خود را اصلاح کند.

مکملهای کاهش وزن و چربی سوز های طبیعی

چربی سوزها یکی از بحث برانگیزترین مکمل های کاهش وزن موجود در بازار هستند. آنها به عنوان مکملهای غذایی توصیف می شوند که می توانند متابولیسم شما را افزایش دهند، جذب چربی را کاهش دهند یا به بدن کمک کنند چربی بیشتری برای سوخت بسوزانند.

تولیدکنندگان اغلب مکملهای کاهش وزن را به عنوان راه حل های معجزه آسایی معرفی می کنند که می توانند مشکلات وزن شما را حل کنند. با این حال مکمل های چربی سوز بخشی از رژیم های کاهش وزن و چربی سوزی هستند. بخشی دیگر را رژیم های غذایی و تمرینات ورزشی تحت پوشش قرار می دهند پس هر سه این موارد را باید در کنار هم رعایت کنید تا به اندام ایده آل خود دست پیدا کنید.

هیچ مکمل کاهش وزن معجزه آسایی برای کاهش وزن وجود ندارد. حتی مکمل های طبیعی نیز نمی توانند کاهش چربی را تضمین کنند. به یاد داشته باشید، متابولیسم هر فردی متفاوت است. پس هیچ قرص چربی سوز معجزه آسایی وجود ندارد. در حالی که موارد زیر می تواند به افزایش متابولیسم کمک کند، اما باز هم تضمینی نیست. موثرترین راه برای کاهش وزن از طریق خواب منظم، کاهش استرس، ورزش منظم و خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و متعادل است.

با این حال، چندین مکمل طبیعی ثابت شده است که به شما کمک می کند چربی بیشتری بسوزانید. در این مقاله لیستی از بهترین مکملهای کاهش وزن برای کمک به چربی سوزی ارائه شده است. اما قبل از شروع هر مکملی حتما با یک پزشک مشورت کنید.

آیا کاهش وزن باعث بروز مشکلاتی در سلامتی می شود؟

کاهش وزن بدون توجه به سلامتی سبب بروز مشکلات زیادی در بدن می شود. کاهش انرژی، ریزش مو، مشکلات پوستی، مشکلات استخوانی، تضعیف سیستم ایمنی و خستگی شدید از جمله عوارضی هستند که در اثر عدم توجه به سلامتی در کاهش وزن رخ می دهند.

بنابراین برای جلوگیری از چنین اختلالاتی بهتر است قبل از استفاده از مکملهای کاهش وزن به پزشک مراجعه کنید و سطوح مواد معدنی و ویتامینهای خون خود را اندازه گیری کنید. در این مقاله مکملهای کاهش وزن را به شما معرفی می کنیم و در مورد ویژگی های آنها توضیح می دهیم.

بهتر است بدانید مکملهایی که به عنوان مکملهای کاهش وزن شناخته شده اند همیشه و برای همگان مفید نیستند و استفاده از آنها به تمامی افراد پیشنهاد نمی شود. بهتر است ابتدا اطلاعات کافی در مورد هر مکمل کسب کنید سپس با توجه به شرایط بدنی خود بهترین گزینه را استفاده کنید.

بهترین مکملهای کاهش وزن!

بهترین مکملهای کاهش وزن و چربی سوز

در ادامه به معرفی انواع مکمل طبیعی برای کاهش وزن می پردازیم. همچنین، بهترین مکمل چربی سوز در بانوان در ادامه مطرح می شوند و شما می توانید با استفاده از آنها وزن خود را پایین بیاورید. 

 

ویال خوراکی ال کارنیتین بی اس کیشما می توانید جهت خرید ویال خوراکی ال کارنیتین بی اس کی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

قرص کافئین در مکملهای کاهش وزن

کافئین ماده ای است که معمولا در قهوه، چای سبز و دانه های کاکائو یافت می شود. همچنین یک عنصر محبوب در مکمل های کاهش و چربی سوز است زیرا دلایل خوبی برای استفاده از کافئین در مکمل های چربی سوز به اثبات رسیده است. کافئین می تواند به افزایش متابولیسم شما کمک کند و به بدن شما کمک میکند چربی بیشتری بسوزانید. قرص کافئین می تواند به طور موقت متابولیسم شما را تا 16 درصد در مدت 1 تا 2 ساعت افزایش دهد.

البته این مورد را باید مد نظر داشته باشید که با خوردن کافئین زیاد بدن به این ماده بهد از مدتی واکنشی دیگر نشان نخواهد داد. برای بهره مندی از فواید کافئین، می توانید از قرص های کافئین که معمولا حاوی 100 تا 200 میلی گرم کافئین هستند استفاده نمائید و یا میتوانید با استفاده از یک فنجان قهوه غلیظ تمام فواید کافئین را دریافت کنید. البته این نکته را باید مد نظر قرار دهید که کافئین را نزدیک به خواب استفاده نکنید تا استراحت شما دچار مشکل نشود زیرا اثرات منفی بر مدیریت وزن دارد.

مصرف بیش از حد کافئین در واقع می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. به همین دلیل مهم است که در حد مجاز روزانه کافئین که 400 میلی گرم است، بمانید.

نکاتی مهم در مورد مکمل کافئین:

  • بیشتر اسیدهای چربی که در طول هضم کافیین آزاد می شوند، بازیابی می شوند. در واقع تنها 25% از آنها در بدن اکساید می شوند.
  • افزایش زیاد اکسیداسیون اسیدهای چرب همیشه به معنای کاهش وزن نیست!
  • اگر بدن به کافئین عادت کند دیگر اثر خود را از دست می دهد به همین دلیل نباید مدام از آن استفاده کرد.
  • ممکن است مکمل کافئین به طور موقت مقاومت بدن را در برابر انسولین بالا ببرد!

اگر کافئین به درستی مصرف شود سبب می شود وزن پایین بیاید! اما دقت داشته باشید استفاده نادرست از کافئین به کاهش چربی بدن کمک نمی کند و بدن را در برابر کاهش چربی و وزن مقاوم می کند. کافئین می تواند با افزایش متابولیسم و ​​کمک به سوزاندن چربی بیشتر به عنوان سوخت، به شما در سوزاندن چربی کمک کند. شما می توانید کافئین را از منابع طبیعی مانند قهوه و چای سبز دریافت کنید.

 

دانه قهوه- مکملهای کاهش وزن

 عصاره چای سبز در مکملهای کاهش وزن


عصاره چای سبز به سادگی شکل غلیظی از چای سبز است و تمام مزایای چای سبز را می توانید به صورت پودر یا کپسول نیز تهیه کنید. عصاره چای سبز همچنین سرشار از کافئین و پلی فنل اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است، که هر دو ترکیباتی هستند که می توانند به شما در سوزاندن چربی کمک کنند. علاوه بر این، این دو ترکیب مکمل یکدیگر هستند و می توانند به شما در سوزاندن چربی از طریق فرآیندی به نام ترموژنز کمک کنند. به عبارت ساده ترموژنز فرآیندی است که در آن بدن شما کالری می سوزاند تا گرما تولید کند.

به عنوان مثال، مصرف ترکیبی از مکمل عصاره چای سبز و قرص کافئین به افراد کمک می کند 16 درصد بیشتر از دارونما چربی بسوزانند. ترکیب مکمل چای سبز و مکمل کافئین تقریباً 65 کالری بیشتر در روز نسبت به کافئین به تنهایی و 80 کالری بیشتر از دارونما می سوزاند. البته افرادمصرف کننده عصاره چای سبز را همراه با کافئین اضافی مصرف کردند. بنابراین، این به طور قطعی نشان نمی دهد که عصاره چای سبز به تنهایی نیز همین اثرات را داشته باشد.

این نکته را مد نظر داشته باشید که، اگرچه هیچ اثر مضری از خود چای سبز گزارش نشده است، مصرف بیش از حد عصاره چای سبز ممکن است برای کبد مضر باشد، به خصوص اگر با معده خالی مصرف شود. پس بهتر است از دوز توصیه شده تجاوز نکنید.

مکمل چای سبز به سادگی چای سبز غلیظ است. حاوی اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) و کافئین است که می تواند به شما در سوزاندن چربی از طریق ترموژنز کمک کند.

مکمل پودر پروتئین 

پروتئین برای سوزاندن چربی بسیار مهم است. مصرف زیاد پروتئین می تواند با افزایش متابولیسم و ​​کاهش اشتها به چربی سوزی کمک کند. همچنین به بدن شما کمک می کند تا توده عضلانی را حفظ کند. به عنوان مثال، یک مطالعه شامل 60 شرکت کننده دارای اضافه وزن و چاقی نشان داد که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا تقریبا دو برابر یک رژیم غذایی پروتئین متوسط ​​در سوزاندن چربی موثر است.

پروتئین همچنین می تواند با افزایش سطح هورمون های سیری اشتهای شما را کاهش دهد و در عین حال سطح هورمون گرسنگی گرلین را نیز کاهش می دهد. در حالی که می توانید تمام پروتئین مورد نیاز خود را از غذاهای غنی از پروتئین دریافت کنید، اما بسیاری از مردم هنوز خوردن پروتئین کافی در روز را دشوار می دانند.

پس بنابر این مکمل پروتئین وی راهی مناسب برای افزایش مصرف پروتئین شما میباشد. گزینه ها شامل پودرهای پروتئین وی، کازئین، سویا و تخم مرغ است. با این حال، مهم است که مکمل پروتئینی را انتخاب کنید که قند و مواد افزودنی کمی داشته باشد، به خصوص اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید.

به خاطر داشته باشید که کالری همچنان مهم است. مکمل های پروتئینی به جای اینکه به رژیم غذایی شما اضافه شوند باید به سادگی جایگزین میان وعده ها یا بخشی از یک وعده غذایی شوند. اگر خوردن پروتئین کافی برایتان دشوار است، سعی کنید روزانه 1 تا 2 پیمانه (25 تا 50 گرم) پودر پروتئین مصرف کنید.

مصرف توصیه شده روزانه پروتئین بر اساس سطح فعالیت، سن، جنس، وزن، قد و غیره متفاوت خواهد بود. با این حال، میزان توصیه شده رژیم غذایی برای پروتئین 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است. مکمل های پروتئینی راهی مناسب برای افزایش مصرف پروتئین شما هستند. مصرف زیاد پروتئین می تواند با افزایش متابولیسم و ​​کاهش اشتها به چربی سوزی کمک کند.

فیبر محلول در مکملهای کاهش وزن

دو نوع مختلف فیبر وجود دارد: محلول و نامحلول. فیبر محلول آب را در دستگاه گوارش شما جذب می کند و یک ماده ژل مانند چسبناک تشکیل می دهد. جالب توجه است، که فیبر محلول می تواند با کاهش اشتها به شما در سوزاندن چربی کمک کند. زیرا که فیبر محلول می تواند به افزایش سطح هورمون های سیری کمک کند. همچنین می تواند به کاهش سطح هورمون گرسنگی گرلین نیز کمک کند.

علاوه بر این، فیبر محلول به کندی انتقال مواد مغذی به روده کمک خواهد کرد. هنگامی که این اتفاق می افتد، بدن شما زمان بیشتری را برای هضم و جذب مواد مغذی صرف می کند، که می توانید برای مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشید.

علاوه بر این، فیبر محلول نیز ممکن است با کاهش میزان کالری که از غذا جذب می‌کنید به چربی سوزی کمک کند.

در حالی که می توانید تمام فیبر محلول مورد نیاز خود را از غذا دریافت کنید، بسیاری از مردم این موضوع را چالش برانگیز می دانند. اگر این مورد برای نیز صدق میکند، سعی کنید از مکمل های فیبر محلول مانند گلوکومانان یا پوسته پسیلیوم استفاده کنید.

مکمل های فیبر محلول می توانند با کاهش اشتها و احتمالا کاهش کالری جذب شده از غذا به شما در سوزاندن چربی کمک کنند. برخی از مکمل های فیبر محلول عالی شامل گلوکومانان و پوسته پسیلیوم هستند.

 

مکملهای کاهش وزن

یوهیمبین در مکملهای کاهش وزن

Yohimbine ماده ای است که در پوست درخت Pausinystalia yohimbe یافت می شود، درختی که در مرکز و غرب آفریقا یافت می شود. معمولاً به عنوان یک ماده تقویت کننده جنسی استفاده می شود، اما همچنین دارای خواصی است که میتواند به شما در سوزاندن چربی نیز کمک کند. یوهیمبین با مسدود کردن گیرنده هایی به نام گیرنده های آدرنرژیک آلفا-2 عمل می کند.

این گیرنده ها معمولاً آدرنالین را برای سرکوب اثرات آن متصل می کنند که یکی از آنها تشویق بدن به سوزاندن چربی برای سوخت است. از آنجایی که یوهیمبین این گیرنده‌ها را مسدود می‌کند، می‌تواند اثرات آدرنالین را طولانی‌تر کند و تجزیه چربی برای سوخت را نیز تقویت کند.

طی تحقیقی که بر روی 20 فوتبالیست نخبه انجام شد نشان داد که مصرف 10 میلی گرم یوهیمبین دو بار در روز به آنها کمک کرد تا 2.2 درصد از چربی بدن خود را به طور متوسط ​​تنها در 3 هفته از بین ببرند. به خاطر داشته باشید که این ورزشکاران قبلاً کاملاً لاغر بودند، بنابراین کاهش 2.2٪ از چربی بدن قابل توجه است.

البته با این وجود، اطلاعات بیشتری در مورد یوهیمبین لازم است تا بتوان آن را به عنوان یک مکمل چربی سوز توصیه کرد. علاوه بر این، از آنجایی که یوهیمبین سطح آدرنالین شما را بالا نگه می دارد، این امکان وجود خواهد داشت که عوارض جانبی مانند حالت تهوع، اضطراب، حملات پانیک و فشار خون بالا ایجاد کند که خیلی جالب نخواهد بود.

همچنین می تواند با داروهای رایج فشار خون و افسردگی تداخل داشته باشد. اگر برای این شرایط دارو مصرف می کنید یا اضطراب دارید، باید از مصرف یوهیمبین اجتناب کنید.

یوهیمبین میتواند با بالا نگه داشتن سطح آدرنالین و مسدود کردن گیرنده هایی که به طور معمول چربی سوزی را سرکوب می کنند به شما در سوزاندن چربی کمک کند. با این حال، می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی را در برخی افراد ایجاد کند.

نکات پایانی

هیچ قرص جادویی برای حل مشکلات وزن شما وجود ندارد. با این حال، بسیاری از راه‌حل‌های طبیعی می‌توانند به شما کمک کنند تا چربی بیشتری بسوزانید، البته زمانی که با یک سبک زندگی ارتقاء دهنده سلامتی که شامل خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و ورزش است، ترکیب شوند.

این محلول‌های طبیعی شامل کافئین، عصاره چای سبز، مکمل‌های پروتئینی، مکمل‌های فیبر محلول و یوهیمبین است. در این میان، کافئین، عصاره چای سبز و مکمل‌های پروتئینی احتمالاً مؤثرترین‌ها در کمک به چربی سوزی هستند. قبل از شروع استفاده از هر مکمل جدید با یک پزشک صحبت کنید و مشورت بگیرید.

کپسول کربو فایت کارنشما می توانید جهت خرید کپسول کربوفایت کارن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

 

محصولات جنسی
آقای سید علی عباسیان کارشناس حرفه ای ورزشی و تغذیه، مشاوری مجرب و با سابقه ای طولانی در زمینه استفاده صحیح از مکمل های ورزشی و مکمل های غذایی بوده و برنامه های ورزشی و تغذیه ای ایشان به صورت تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و آماتور نتیجه بخش بوده است. آقای عباسیان مفتخر به اخذ گواهینامه های مربیگری و کار با دستگاه های ورزشی، تغذیه و مکمل های ورزشی هستند و شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی به وبسایت داروخانه آنلاین مراجعه کرده و یا با شماره 72023-021 تماس حاصل نمایید.