بهترین مکملهای کاهش وزن کدامند و چه ویژگیهایی دارند؟

بهترین مکملهای کاهش وزن کدامند و چه ویژگیهایی دارند؟

کاهش وزن مسئله ای است که این روزها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. سالانه افراد زیادی پولهای هنگفتی را صرف مکملهای کاهش وزن می کنند؛ با این وجود بهتر است بدانید تمامی این مکملها منجر به کاهش وزن نمی شوند.

در نتیجه همین امر مصرف کننده را با چالش بزرگی رو در رو میکند. پرواضح است این امر مهم است که مصرف کنندگان بهترین مکملهای کاهش وزن را بشناسند. از طرفی دیگر این مکملها برای تمامی افراد مفید نیستند.

هر فرد قبل از مصرف مکملهای کاهش وزن باید چک آپ کاملی از خود داده باشد و سطوح ویتامین و مواد معدنی بدن خود را چک کند. در صورت کمبود هر ویتامین یا املاح معدنی در بدن باید مکمل مربوط را مصرف کند و یا رژیم غذایی خود را اصلاح کند.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن می توانید از طریق وب سایت داروخانه آنلاین تهیه نمایید .

آیا کاهش وزن باعث بروز مشکلاتی در سلامتی می شود؟

کاهش وزن بدون توجه به سلامتی سبب بروز مشکلات زیادی در بدن می شود. کاهش انرژی، ریزش مو، مشکلات پوستی، مشکلات استخوانی، تضعیف سیستم ایمنی و خستگی شدید از جمله عوارضی هستند که در اثر عدم توجه به سلامتی در کاهش وزن رخ می دهند.

بنابراین برای جلوگیری از چنین اختلالاتی بهتر است قبل از استفاده از مکملهای کاهش وزن به پزشک مراجعه کنید و سطوح مواد معدنی و ویتامینهای خون خود را اندازه گیری کنید. در این مقاله مکملهای کاهش وزن را به شما معرفی می کنیم و در مورد ویژگی های آنها توضیح می دهیم.

بهتر است بدانید مکملهایی که به عنوان مکملهای کاهش وزن شناخته شده اند همیشه و برای همگان مفید نیستند و استفاده از آنها به تمامی افراد پیشنهاد نمی شود. بهتر است ابتدا اطلاعات کافی در مورد هر مکمل کسب کنید سپس با توجه به شرایط بدنی خود بهترین گزینه را استفاده کنید.

بهترین مکملهای کاهش وزن!

بهترین مکملهای کاهش وزن!

در ادامه به معرفی انواع مکمل طبیعی برای کاهش وزن می پردازیم. همچنین، بهترین مکمل چربی سوز در بانوان در ادامه مطرح می شوند و شما می توانید با استفاده از آنها وزن خود را پایین بیاورید. 

آهن!

این باور وجود دارد که آهن یکی از بهترین مکملهای کاهش وزن است. اما بهتر است بدانید آهن سبب کاهش چربی و وزن نمی شود! مصرف مکمل آهن عضلات را تقویت می کند و در نتیجه فعالیت بدن بیشتر می شود و همین امر سبب کاهش چربی و وزن می شود. تحقیقات نشان می دهند حتی مصرف دوز بسیار پایین از آهن به مدت دو بار در هفته به چربی سوزی کمک می کند.

مصرف آهن به مقدار کم برای کسانی که دیابت نوع 2 دارند، بی خطر است. اما قبل از استفاده از آهن بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. سعی کنید رژیم غذایی روزانه شما حاوی آهن باشد و اگر نیست!! حتما از مکمل آهن استفاده کنید.

ویال خوراکی ال کارنیتین بی اس کیشما می توانید جهت خرید ویال خوراکی ال کارنیتین بی اس کی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

کافئین!

کافئین یکی از موادی است که تحقیقات زیادی روی آن صورت گرفته است. بسیاری از افراد کافئین را یکی از بهترین مکملهای کاهش وزن می دانند. قبل از پرداختن به این موضوع بهتر است نکاتی را در مورد مصرف کافیین در نظر داشته باشید:

  • بیشتر اسیدهای چربی که در طول هضم کافیین آزاد می شوند، بازیابی می شوند. در واقع تنها 25% از آنها در بدن اکساید می شوند.
  • افزایش زیاد اکسیداسیون اسیدهای چرب همیشه به معنای کاهش وزن نیست!
  • اگر بدن به کافئین عادت کند دیگر اثر خود را از دست می دهد به همین دلیل نباید مدام از آن استفاده کرد.
  • ممکن است مکمل کافئین به طور موقت مقاومت بدن را در برابر انسولین بالا ببرد!
قرص چربی سوز کلن بوترول را از لیست مکملهای بدنسازی حذف کنید!

اگر کافئین به درستی مصرف شود سبب می شود وزن پایین بیاید! اما دقت داشته باشید استفاده نادرست از کافئین به کاهش چربی بدن کمک نمی کند و بدن را در برابر کاهش چربی و وزن مقاوم می کند.

مکمل عصاره چای سبز!

مکمل چای سبز تاثیرات کم ولی شگرفی بر بدن دارد و به عنوان یکی از بهترین مکملهای کاهش وزن شناخته شده است. این چای دارای ترکیبی به نام کاتچینز است که متابولیسم بدن را افزایش می دهد. ترکیب چای سبز با کافئین می تواند متابولیک بدن را افزایش دهد. در واقع، نوشیدن 4-5 فنجان چای سبز تاثیری مانند مصرف 300 میلی گرم مکمل چای سبز دارد. با توجه به سلیقه خود می توانید مکمل چای سبز را مصرف کنید

مکمل یوهیمب (Yohimbe)!

یوهیمب مکملی است که اولین بار برای بررسی اختلالات نعوظ مورد استفاده قرار گرفت. بعدها تحقیقات نشان دادند که این مکمل دارای ویژگی چربی سوزی است و برای این امر مفید است. به همین دلیل بسیاری از افراد آن را به عنوان یکی از مکملهای کاهش وزن می شناسند.

یک مطالعه بر روی بازیکنان فوتبال نشان داد ورزشکارانی که از این مکمل استفاده کرده بودند 2% چربی از دست داده بودند. ما باید مواردی را در این زمینه در نظر بگیرید. این مکمل ممکن است با داروهای دیگر تداخل پیدا کند و دوز بالای آن خطر حملات قلبی را افزایش میدهد. همچنین مصرف این مکمل اضطراب را افزایش می دهد. به همین دلیل در مورد استفاده از آن باید مراقب باشید.

کپسول کربو فایت کارنشما می توانید جهت خرید کپسول کربوفایت کارن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مکمل سینفرین!

سینفرین سبب افزایش متابولیک بدن می شود اما اثر آن در زنان بیشتر قابل تشخیص است.این مکمل ماده لیپلیسیس را که یکی از مکانیسم های افزایش وزن است تحت تاثیر قرار می دهد.

البته هنوز تحقیقات وسیعی در این زمینه صورت نگرفته است و به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است. بسیاری از افراد این مکمل سینفرین را به عنوان یکی از مکملهای کاهش وزن در نظر می گیرند. بهتر است قبل از استفاده از آن با یک پزشک در اینباره مشورت کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را  به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.