تامین کلسیم برای کودکان مهمترین قدم برای حفظ سلامت آنها در بزرگسالی!

تامین کلسیم برای کودکان مهمترین قدم برای حفظ سلامت آنها در بزرگسالی!

تامین کلسیم برای کودکان یکی از مواردی است که اهمیت بسیار زیادی دارد. کلسیم ماده معدنی است که در بسیاری از غذاها به ویژه لبنیات یافت می شود. بدن انسان برای رشد و نمو به این ماده معدنی نیاز دارد. این ماده در استخوان ها و دندان های کودک تجمع پیدا می کند و خطر بروز بیماری های استخوانی را کاهش می دهد. اما باید بدانید تامین کلسیم برای کودکان تنها به این مورد ختم نمی شود و وجود کلسیم برای انقباضات عضلانی، تحریکات عصبی و تنظیم فشار خون ضروری است. به همین دلیل تمامی منابع معتبر برای حفظ سلامت کودکان بر این موضوع تاکید می ورزند ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودک در طی دوران رشد باید تامین گردند.

قرص کلسیمشما می توانید جهت خرید قرص کلسیم از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چرا کودکان به کلسیم نیاز دارند؟

استخوان های کودکان بانک کلسیم هستند. اگر کلسیم به استخوان ها نرسد، بافت آن به مرور زمان ضعیف و شکننده می شود و همین امر خطر پوکی استخوان را افزایش می دهد. با توجه به این موضوع که مصرف ویتامین د جذب کلسیم را در بدن بالا می برد، کارشناسان همواره بر این امر تاکید می ورزند که مصرف کلسیم برای کودکان همراه با ویتامین دی یکی از اصولی است که نباید فراموش شود.

 بهترین روش برای تامین کلسیم و ویتامین د در کودکان است پیروی از رژیم غذایی سالم است. کودکانی که غذا خوردن را آغاز می کنند باید مصرف ماهی، زرده تخم مرغ، غلات صبحانه و آب میوه را آغاز کنند تا بدن سالمی داشته باشند. همچنین، والدین کودک می توانند پس از مشورت با پزشک استفاده از مکمل های مناسب مانند شربت مولتی ویتامین سانستول به همراه کلسیم استفاده کنند.

کمبود کلسیم برای کودکان مسئله ای جدی است!

تحقیقات صورت گرفته در سطح بین المللی نشان می دهد که 77 درصد از دختران و 64 درصد از پسران کلسیم مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند. این امر می تواند منجر به بروز بیماری های استخوانی در بزرگسالی گردد. یعنی در آینده از هر دو زن و از هر سه مرد بالای 60 سال یک نفر به بیماری پوکی استخوان مبتلا می شود! این آمار می توانند هشداری برای ما باشند تا به رژیم غذایی کودکان اهمیت بیشتری بدهیم و از مکمل های مورد نیاز جهت رشد کودکان استفاده کنیم.

کمبود کلسیم در کودکان باعث چه بیماری میشود

کلسیم برای کودکان بسیاری ضروری است و کمبود آن در بدن عوارض زیر را در پی دارد:

 • گیجی یا از دست دادن حافظه
 • اسپاسم عضلانی
 • بی حسی و سوزن سوزن شدن در دست، پا و صورت
 • افسردگی
 • توهم
 • ناخن های ضعیف و شکننده
 • استخوان های آسیب دیده

فواید کلسیم برای کودکان

کلسیم می تواند به سلامت استخوان ها در کودکان کمک کند. اما فواید کلسیم برای کودکان تنها به این مورد ختم نمی شود. کلسیم دارای فواید دیگری نیز برای سلامتی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

سلامت استخوان ها

حدود 99 درصد کلسیمی که وارد بدن انسان می شود، به استخوان ها و دندان ها می رود. با رشد کودکان، کلسیم به حفظ بافت استخوانی کمک می کند. هر چقدر در کودکی میزان کلسیم ورودی به بدن بیشتر باشد، خطر ابتلا به بیماری های استخوانی در بزرگسالی کمتر می شود. این موضوع در دختران از اهمیت بیشتری برخوردار است. با توجه به این موضوع که دختران در بزرگسالی به یائسگی می رسند، اگر در کودکی کلسیم مورد نیاز بدنشان تامین نگردد، خطر بروز بیماری های استخوانی در دختران بیشتر از پسران است.

قرص دس لوراتادین نحوه مصرف، عوارض جانبی و موارد احتیاطی!

حفظ عضلات

بهتر است بدانید که عضلات بدن برای انقباض خود به کلسیم نیاز دارند. هنگامی که یک عصب ماهیچه را تحریک می کند، بدن کلسیم آزاد می کند. کلسیم پروتئین ها را آماده می سازد تا به رشد عضلات کمک کنند. وقتی کلسیم به اندازه کافی به بدن نرسد، عضلات شل می شوند. به همین دلیل تامین کلسیم برای کودکان اهمیت زیادی در شکل گیری ساختار کلی بدن کودکان دارد.

فواید کلسیم برای کودکان

سیستم قلبی عروقی

کلسیم نقش مهمی در انعقاد خون دارد. فرآیند انعقاد خون بسیار پیچیده است و مراحل مختلفی دارد. در طی انعقاد خون بدن به مواد شیمیایی متفاوتی از جمله کلسیم نیاز دارد. همچنین، کلسیم به حفظ عملکرد قلب کمک می کند. کلسیم ماهیچه های صاف اطراف عروق خونی را در حالت متعادل نگه می دارد و این امر سبب می شود تا جریان خونی به راحتی از آنها عبور کند. از طرفی دیگر، تحقیقات نوین نشان داده اند که مصرف کلسیم می تواند سبب کاهش فشار خون شود.

فواید دیگر کلسیم برای کودکان

کلسیم عامل مشترک برای بسیاری از آنزیم ها است. بدون کلسیم، برخی از آنزیم های کلیدی در بدن نمی توانند به طور موثر کار کنند. همچنین مطالعات نشان داده اند که مصرف کافی کلسیم برای کودکان  خطر بروز مشکلات زیر را در بزرگسالی کاهش می دهد:

 • کاهش خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با فشار خون بالا در دوران بارداری
 • کاهش فشار خون در جوانان
 • کنترل کلسترول
 • کاهش خطر ابتلا به آدنوم کولورکتال که نوعی تومور غیر سرطانی است

آمپول کلسیم برای کودکان

آمپول کلسیم برای کودکانی استفاده می شود که در شرایط حادی هستند و باید به صورت اورژانسی برای تامین کلسیم برای کودکان اقدام شود. آمپول کلسیم گلوکونات یکی از آمپول هایی است که به تامین کلسیم مورد نیاز بدن کمک می کند و باید با احتیاط فراوان برای کودکان تزریق شود.

قرص جوشان کلسیم برای کودکان

قرص جوشان یکی از مکمل هایی است که مصرف آن در بین کودکان طرفداران زیادی دارد. زیرا ظاهر این قرص بسیار زیباست و طعم خوشی دارد. یکی از مکمل هایی که برای مصرف کودکان پیشنهاد می شود قرص جوشان مولتی ویتامین کودکان آرگوسول است. در این قرص تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودکان از جمله کلسیم به کار رفته اند و مصرف آن نقش موثری در حفظ سلامتی کودکان دارد. شما می توانید با استفاده از این قرص به تامین کلسیم برای کودکان کمک کنید.

بهترین قرص کلسیم برای کودکان

با توجه به این موضوع که کودکان هنوز در روند رشد قرار دارند، توصیه می شود برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز آنها از شربت یا قرص جوشان استفاده شود. زیرا مصرف قرص ممکن است گلو کودکان را مسدود کند و باعث خفگی شود. همچنین، ممکن است کودکان قرص را بجوند و همین امر از اثرات قرص می کاهد. اگر به دنبال لیست کاملی از قرص کلسیم هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. در این سایت مکمل های کلسیم برای بزرگسالان و کودکان وجود دارد.

شربت مولتی ویتامین سانستول به همراه کلسیم

یکی از بهترین محصولاتی که به تامین کلسیم برای کودکان کمک می کند شربت مولتی ویتامین سانستول به همراه کلسیم است. این شربت مزایای زیادی را به همراه دارد و برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده است. از ویژگی های مهم این شربت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این شربت به تامین ویتامین ها در بدن کمک می کند.
 • این شربت به تقویت استخوان ها کمک می کند.
 • این شربت فاقد عوارض گوارشی است.
 • این شربت طول درمان بیماری ها را کاهش می دهد.

مکمل های مولتی ویتامین را از کجا بخریم؟

اگر می خواهید برای خرید مکمل های دارویی مانند:

و مکمل های دیگر اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در این مرکز به فروش می رسند دارای مجوزهای بهداشتی هستند. همچنین، شما می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.