مکمل تقویت قوای جنسی

پودر پروتئین را با دقت و هوشیارانه انتخاب کنید!

پودر پروتئین را با دقت و هوشیارانه انتخاب کنید!

پودر پروتئین را می خرید که حاوی 25 گرم پروتین است! شما این پودر را می خرید و پیش خود فکر می کنید دقیقا همین مقدار وارد بدن شما می شود. اما به شما می گویم حقیقت چیز دیگری است. اگر از فروشگاه پروتین می خرید در خیلی از موارد  این پودر تنها نقش  فیلر یا پرکننده را دارد. اینکه همان میزان پروتینی که می خورید دقیقا همان مقدار وارد بدن شما می شود شایعه ای است که صنعت مکمل سازی سالیان درازی است که از آن بهره می برد.

این موضوع را همیشه در ذهن داشته باشید. مکملها در دنیای امروز طرفداران زیادی را در میان بدنسازان، ورزشکاران و حتی افراد معمولی دارند. به ویژه مکمل های پروتین دار، محصولی بسیار محبوب در میان عموم افراد جامعه به شمار می روند. به همین دلیل داشتن دانش کافی در مورد این مکمل ها به شما کمک می کند بهترین انتخب را داشته باشید و از مزایای این مکمل ها بر بدن بهره مند شوید.

مکمل پروتئینشما می توانید جهت خرید پودر پروتئین وی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

شایعاتی در مورد مصرف مکمل های پروتئین دار!

گاهی اوقات تولید کنندگان مکمل ها مواد و ترکیبات پرکننده و ارزان قیمت ( مانند مالدتروکسن) را به جای آمینو اسید های موثر (مانند گلیسن و تاورین) به پودر های پروتئین دار اضافه می کنند. این کار مشابه اضافه کردن هوا به چیپس هایی است که می خریم. در این شرایط سازنده ادعا میکند که در هر وعده 25 گرم پروتین وارد بدن می شود در حالی که تنها 20 گرم پروتین و یا حتی کمتر وارد بدن می شود!

در واقع این افراد از این ترفند برای فریب مشتریان و مصرف کنندگان استفاده می کنند. هنگامی که یک کمپانی می خواهد محتوای پروتین در پودر را آزمایش کند، این پودر را باید برای آزمایش NCT ارسال کند. با توجه به اینکه  پروتئین با نیتروژن ترکیب می شود، میزان نیتروژن موجود در یک ترکیب به تشخیص میزان پروتئین در مکمل کمک می کند. برای اینکه میزان پروتین بالا رود، سازندگان مکمل های تولیدی خود را از آمینو اسیدهایی مانند گلیسین، تاورین تخلیه می کنند.همین امر سبب می شود در این آزمایش میزان پروتین بیشتر نشان داده شود.

آیا اینکار با مجوز صورت می گیرد؟

متاسفانه این شکافی است که در سازمان غذا و دارو در آمریکا وجود دارد. سازمان غذ و دارو اعلام می کند چه موادی باید در ساخت این مکمل ها مورد استفاده قرار گیرند و چه موادی نباید مورد استفاده قرار گیرند.

با این وجود مطابق با قوانین سازمان غذا و دارو، آمینو اسیدهای خالص منبع پروتئین به شمار نمی روند، اما تا کنون اعلام نکرده اند که چه مقدار آمینو اسید باید در این مکمل ها وجود داشته باشد! این یک خلا قانونی است که سبب شده است بسیار از سازندگان پودرهای پروتین دار از آن بهره ببرند. در انتخاب مکمل مناسب دقت داشته باشید!

شایعاتی در مورد مصرف مکمل های پروتئین دار!

تفاوت مکمل بدون آمینو سید و غنی سازی شده با آمینو اسید در چیست؟!

تمامی پروتین ها از آمینو اسیدها تشکیل شده اند. برخی از غذاها تماما سرشار از آمینو اسید هستند و محتوای آمینو اسید آنها از غذاهای دیگر بیشتر است. برخی از تولیدکنندگان محتوای آمینو اسید موجود در مکمل ها را افزایش می دهند تا بار غذایی آنها را کامل تر کنند.

وقتی تولید کننده این کار را انجام می دهد تا بار غذایی مکمل را افزایش دهد این کار غنی سازی پروتئین با آمینو اسید نامیده می شود. این روش، روشی قابل قبول است. در واقع، این مکمل ها حاوی تمامی آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن باشد.

این گونه گفته می شود:« اگر سازنده به اعتماد مصرف کننده خیانت کند و این موضوع را در قسمت مواد تشکیل دهنده مکمل وارد نکند که این پودر از آمینو اسیدهایی مانند گلیسین، تاورین تخلیه کرده شده است؛ تبلیغاتش بر مبنای دروغ هستند! زیرا سازنده از اعتماد خریدار سو استفاده کرده است و خریدار فکر میکند همان مقدار پروتین که در دستور العمل نوشته شده است وارد بدن میشود.»

آیا این موضع در مورد مکملها ی پروتئین دار نگران کننده است؟

باید بگویم خیر! موضوع نگران کننده ای وجود ندارد. عدم ورود برخی از آمینو اسیدهای موجود در پروتئین به بدن تاثیر منفی بر سلامتی بدن ندارد. فیلرهای دیگری مانند ماتودکسرین کالری بدن را افزایش می دهند.

چیزی که باید نگران آن باشید این واقعیت است که سازندگان مکمل های بدنسازی از روش هایی استفاده می کنند تا سود خود را در این صنعت افزایش دهند. این دروغ و فریبی که برای افزایش سود خود به کار می برند، آزار دهنده و نگران کننده است و بر سلامت روانی جامعه تاثیر منفی می گذارد.

چگونه بدانیم پودر پروتئین دار سرشار و یا فاقد آمینو اسید است؟!

ابتدا اجازه دهید به تفاوت میان میان پودر پروتئین سرشار از آمینو اسید و و فاقد آمینو اسید بپردازیم. اگر بر روی لیبل حک شده بر مکمل صریحا قید شده باشد که:

  • به این مکمل آمینو اسید اضافه شده است،
  • این پود پروتین دار حاوی پروفایلی معمولی از آمینو اسید است،
  • و یا اگر بر روی مواد سازنده مستقیما مواد تشکیل شده نوشته شده باشد،

این پودر سرشار از آمینو اسید های لازم بدن است! اما اگر مواد تشکیل دهنده مکمل به خوبی مشخص نباشند، این احتمال می رود که این پودر پروتئین دار فاقد آمینواسیدهای لازم باشد.

راهکارهای دیگر برای تشخیص پودرهای فاقد آمینو اسید!

علاوه بر موردی که در بالا بدان اشاره شد؛راهکارهای دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می کنند تا متوجه شوید که پودر پروتین در عاری از آمینو اسید است یا خیر. این روشها به شرح زیر هستند:

  • قیمت– اگر پودر پروتین داری که می خرید از پودرهای پروتین دار دیگر ارزان تر باشند اما محتوا به همان اندازه است، این پودر عاری از آمینو اسید است!
  • مواد تشکیل دهنده– اگر گلیسین و تاومین در مواد تشکیل دهنده نباشند، این پودر عاری از آمینو اسید است.
  • کراتیناگر کراتین در مواد تشکیل دهنده ذکر نشده باشد، این پودر پروتین دار فاقد آمینو اسید است.
  • اگر عبارت ترکیب ویژه بر روی لیبل مکملی حک شده باشد اما مواد تشکیل دهنده آن به خوبی مشخص نشده باشند، این پودر پروتین دار فاقد آمینو اسید است.

در خرید این مکمل ها دقت داشته باشید!

برای خرید مکمل بدنسازی به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه  مکمل بدنسازی با کیفیت و اصل می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.