مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل پروتئین و پودرهای پروتین دار چه مزیت‌هایی دارند؟

مکمل پروتئین و پودرهای پروتین دار چه مزیت‌هایی دارند؟

مکمل پروتئین مکملی است که به افزایش حجم عضلات، ترمیم بافتهای بدن ، ساخت آنزیمها و هورمونها کمک می کند و منجر به کاهش وزن می شود. به همین دلیل مکمل بدنسازی پروتئین یکی از محبوبترین مکملها در بین ورزشکاران و افراد معمولی به حساب می رود. این مکمل ها تاثیرات مثبت زیادی بر روی سلامتی دارند.

مصرف این مکمل بدنسازی برای بسیاری از بدنسازان در اولیت قرار دارد و اولین مکملی است که توجه آنها را به سوی خود جلب می کند.زیرا رشد عضلانی برای بدنسازان بسیار مهم است، اما بسیاری از افراد و ورزشکاران مصرف پروتئین را نادیده می گیرند. دلایل زیادی پشت این امر وجود دارد و یک دلیل آن عدم اطلاعات کافی است.

صبحانه نقش مهمی در جذب این ریزمغذی حیاتی دارد که بسیاری از افراد این وعده غذایی را نادیده می گیرند.برای رشد بهینه عضلات در بدنسازی باید به ازای هر یک کیلوگرم از وزن پروتین مصرف شود. اما مصرف آن دقیق نیازمند تلاش و تمرکز زیادی است.

مکمل پروتئینشما می توانید جهت خرید پودر پروتئین وی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مصرف پروتئین و مدیریت وزن!

مصرف غذاها و مکمل پروتئین سبب می شود مدت به مدت طولانی تری احساس سیری کنید.در نتیجه تمایل شما به مصرف غذا و میان وعده ها کم می شود و دیگر وزن شما افزایش پیدا نمی کند.

یک پژوهش در سال 2017 گزارش کرد که مصرف مکمل بدنسازی پروتئین وزن بدن را کاهش می دهد و توده چربی را در بدن از بین می برد. مکمل های پروتین دار فشار خون، کلسترول و فاکتورهای ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهند.

مصرف پروتئین و رشد عضلات!

پروتئین ماده ای با خواصی  حیرت آور برای رشد عضلات است. بسیاری از ورزشکاران استفاده از این مکمل ها را در رژیم غذایی خود می گنجانند. آنها بر این باورند که مکمل پروتئین به حجم دهی عضلاتشان بعد از تمرینهای مقاومتی کمک می کند. دانشمندان 49 پژوهش صورت گرفته در این زمینه را بررسی کردند و همین نتیجه را مورد تایید قرار دادند.

این مطالعات حاکی از آن هستند که این مکمل بدنسازی به طرز چشم گیری حجم و قوای عضلات را در افراد سالم که تمرینهای مقاوتی مانند لیفتینگ را انجام می دهند، بهبود می بخشد. مکمل پروتئین به یک اندازه بر مردان و زنان تاثیر می گذارد. با این وجود با بالا رفتن سن نیازبدن به پروتئین بیشتر می شود.

نتیجه تحقیقات در مورد پروتئین!

محققان خاطر نشان کردند که استفاده از 1.6 گرم پروتئین برای هر یک کیلوگرم از وزن بدن کافی است. ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که استفاده بیشتر از این مقدار مزیتهای مضاعفی بر بدن نخواهد داشت!

پروتین از زنجیره آمینو اسیدهایی تشکیل شده است که بهم متصل شده اند.وقتی مکمل پروتئین می خوریم آمینواسیدها وارد جریان خون می شوند. سپس بدن این آمینو اسیدها را به مواد ویژه ای تبدیل می کند که در عضله سازی نقش مهمی دارند! با توجه به اینکه بدن تنها مقدار مشخصی پروتنین جذب می کند این پروتین مصرفی باید بالاترین کیفیت را داشته باشد.

سبزیجات و پروتینهای سویا نمی توانند جایگزین مناسبی برای موادی مانند تخم مرغ، مرغ و ماهی باشند. معمولا پیشنهاد می شود 2 تا 3 گرم لوسین (نوعی پروتین) در هر وعده غذایی گنجانده شود.

300 گرم مرغ تنها 2 گرم لوسین دارد اما یک اسکوپ از مکمل پروتین وی 3 گرم پروتین برای بدن به ارمغان می آورد.اما باید بدانید کیفیت پروتین طبیعی بهتر از پروتین شیمیایی است!

مسئله ای که بیشتر بدنسازان نمی دانند این است که پروتین می تواند همانند کربوهیدراتها و چربیها در بدن انرژی تولید کند. اما عکس این مطلب درست نیست. به همین دلیل تامین پروتین ( و در وصورت نیاز استفاده از مکمل بدنسازی) برای بدنسازان ضروری است و هیچ بهانه ای برای نخوردن آن قابل قبول نیست!

مکمل پروتئین و ریکاوری بعد از تمرینات!

مکمل بدنسازی پروتئین و ریکاوری بعد از تمرینات!

مکمل پروتئین به ترمیم عضلات و بافتهای آسیب دیده بدن کمک می کند. در نتیجه، ورزشکاران از مکمل بدنسازی پروتئین برای سرعت بخشی به ریکاوری و درد عضلانی بعد از تمرینات استفاده می کنند.

بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که استفاده از این مکمل بدنسازی بعد از تمرینات ورزشی دردهای عضلانی را کاهش می دهد. همچنین، این محصولات عملکرد عضلات را بهبود می بخشند و سبب حجم به دهی به عضلات می شوند .

مصرف  پروتئین و حفظ سلامتی بدن!

مقدار پیشنهادی برای مصرف پروتئین در افراد 19 ساله و بالاتر از آن به صورت زیر است:

  • 46گرم برای زنان
  • 56 گرم برای مردان

گیاه خواران از مواد لبنی استفاده نمی کنند.در نتیجه مصرف مکمل بدنسازی پروتئین راه حل خوبی برای حل این مشکل به حساب می رود. ورزشکاران و کسانی که می خواهند وزنشان بالا برود باید میزان مصرف این ریز مغذی را در رژیم غذایی شان افزایش دهند.

همچنین کسانی که از بیماری های قلبی رنج می برند باید میزان پروتین مصرفی را در رژیم غذایی شان بالا ببرند. تحقیقات نشان می دهند ورزشکارانی که  تمرینات سنگین انجام می دهند باید روزانه دوبار از این مکمل ها استفاده کنند.

پودر وی پروتئین پرمیکس ویتامین پگاهشما می توانید جهت خرید پودر پروتئین وی پگاه از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مکمل بدنسازی پروتئین فعالیت سلولی را حفظ می کند!

پروتین برای رشد استخوانها و ترکیب بندی 75000 آنزیم منحصر به فردی که متابولیسم بدن را کنترل می کنند، ضروری است. در صورت کمبود این ماده حیاتی، نه تنها عضلات تحلیل می روند بلکه سلامت عموم نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. عضله سازی یکی از مهمترین اهداف بدنسازان است.

اما باید بدانید تا بدن شما سالم نباشد عضلات تقویت نمی شوند. به طور مثال اگر آنزیمهای هضم غذا درست کار نکنند این ریز مغذی ها به طور کامل جذب بدن نمی شوند. در واقع پروتینها نقش مهمی در تولید سلولهای جدید بدن بازی می کنند.

مکمل پروتئین اشتها را کاهش می دهد !

بسیاری از ما به غذاهای پرچرب و قنددار علاقه داریم. علاقه به این غذاها در دی.ان.ای انسان وجود دارد. بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که پروتین یکی از بهترین غذاهای مغذی است و افرادی که بدنساز نیستند در صورت مصرف پروتین تمایل کمتری به مصرف غذاهای پر چرب دارند. در نتیجه میزان انسولین خون آنها پایدار می شود و قند خون کاهش می یابد.

از طرفی دیگر، بدنسازان حتما باید استفاده کافی پروتئین و مکمل بدنسازی پروتئین را  در رژیم خود بگنجانند تا انرژی مورد نیاز بدن آنها تامین شود. در این صورت دیگر برای تامین این انرژی به غذاهای پرچرب روی نمی آورند! برای تهیه بهترین محصولات دارویی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.