مکمل تقویت قوای جنسی

انواع مکمل های حاوی کلسیم را قبل از مصرف بهتر بشناسید!

معرفی مکمل های حاوی کلسیم

امروزه، فواید استفاده از ماده معدنی کلسیم بر بدن به اثبات رسیده است و تمامی افراد تلاش می‌کنند تا با پیروی از رژیم غذایی سالم به تامین این ماده معدنی در بدن کمک کنند. وقتی به کلسیم فکر می کنیم، استخوانهای قوی به ذهنمان خطور می کند. مصرف کلسیم برای حفظ سلامت قلب، اعصاب و ماهیچه  نیز مفید است. بدون وجود این ماده معدنی، بدن نمی تواند به خوبی شکل بگیرد.

کمبود کلسیم در زنان باردار سبب بروز سقط جنین و یا زایمان زود رس می شود. به همین دلیل، در صورت کمبود کلسیم در بدن باید از انواع مکمل کلسیم استفاده شود. امروزه با توجه به استرس و مشغله زیاد ممکن است امکان دسترسی به رژیم غذایی سالم وجود نداشته باشد. در اینصورت استفاده از مکمل کلسیم نقش بسزایی در حفظ سلامتی دارد. 

قرص مفاصل و استخوان

mafasel

آیا کلسیم تنها در محصولات لبنی است؟

بیشتر مردم فکر می کنند کلسیم تنها از شیر و یا محصولات لبنی دیگر بدست می آید. اما بهتر ست بدانید مواد غذایی دیگری نیز وجود دارند که حاوی کلسیم هستند. این مواد عبارتند از سبزیجات (مانند کلم)، پرتفال، بادام، غلات، ماهی و سویا.

تحقیقات اخیر نشان می دهند که پیروی از رژیم غذایی سالم بهترین راهکار برای جلوگیری از کمبود کلسیم در بدن است.  اما انواع مکملهای حاوی کلسیم نیز وجود دارند که با مصرف آنها می توانید کمبود این ماده را در بدن خود جبران کنید.

بسیاری از افراد به دنبال انواع مکمل های حاوی کلسیم خارجی هستند. اما قبل از توجه به برند، بهتر است ابتدا کمبود کلسیم شما تشخیص داده شود.

پزشک بهترین شخصی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. زیرا با انجام آزمایشات لازم قطعی بودن فقر کلسیم را تایید می کند. قبل از استفاده از انواع مکمل  بهتر است ویژگی های آن مکمل را به خوبی بشناسید. نکته مهم دیگر این است که مصرف بیش از اندازه انواع مکمل های حاوی کلسیم سبب بروز مشکلات زیادی از جمله یبوست و سنگ کلیه می شود.

قرص استئو کینون آرین سلامت

osteo

آیا استفاده از مکمل های حاوی کلسیم خطر سرطان پروستات را افزایش میدهد؟

 برخی از تحقیقات نشان می دهند که استفاده از این مکمل خطر ابتلا سرطان پروستات در مردان را افزایش می دهد. البته نتایج در این مورد ضد و نقیض هستند. تاکنون مطالعات زیادی به بررسی اثرات مکمل های حاوی کلسیم بر بدن پرداخته اند. در بسیاری از مطالعات، که بیشتر آنها مشاهده ای بودند، نتایج حاصله این موضوع را تایید می کنند که استفاده از این مکملها خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردان افزایش می دهد.

مشاهدات بالینی حاکی از آن بودند  بیمارانی که از سرطان پروستات رنج می بردند اغلب کلسیم زیادی مصرف می کردند. برخی از پزشکان که به طور تخصصی بر روی این موضوع کار می کردند متوجه شده بودند سطوح کلسیم در خون بیشتر بیماران مبتلا به سرطان پروستات بسیار بالا بود و اغلب این افراد از مکمل های حاوی کلسیم استفاده می کردند.

زیرا این باور وجود دارد که استفاده از این مکمل (به خصوص در افراد میانسال) خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان را ( و دیگر بیماری های استخوانی) کاهش می دهد. برای بررسی این موضوع، در یک مطالعه به 672 نفر  به مدت چهارسال روزانه مکمل کلسیم داده شد. درحالیکه به گروه دیگر هیچ مکملی داده نشد.

در پایان، نتایج حاکی از آن بودند افرادی که از این مکمل استفاده کرده بودند در برابر خطر فزاینده ابتلا به سرطان پروستات قرارداشتند و همین امر تاییدی بر رابطه مستقیم میان استفاده از مکمل کلسیم و خطر ابتلا به بیماری سرطان پروستات بود.

شربت کلسی پاور آرین سلامتشما می توانید جهت خرید شربت کلسی پاور آرین سلامت را از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

محصولات لبنی خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش میدهند نه مکمل های حاوی کلسیم!

از طرفی دیگر، مطالعه دیگری نتایج ضد و نقیضی را نشان می داد. در این تحقیق نشان داده شد استفاده بیش از حد از محصولات لبنی خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می هد نه مصرف مکمل کلسیم!

در یک بازنگری،  32 مقاله در این رابطه که همگی به موضوع استفاده از محصولات لبنی و ابتلا به سرطان پروستات پرداخته بودند، بررسی شدند.در پایان مشخص گردید افرادی که از محصولات لبنی استفاده کرده بودند و هیچ مکمل کلسیم را استفاده نمی کردند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار داشتند.

در واقع می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که بالا رفتن بیش از حد سطوح کلسیم در بدن خطر ابتلا به بیماری سرطان پروستات را افزایش می دهد. بنابراین بهتر است با چک آپ سالیانه سطوح کلسیم خون را اندازه گیری کنیم و از مصرف بی رویه محصولات لبنی و مکمل کلسیم بپرهیزیم!

البته هنوز تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و به شواهد بسیار بیشتری در این رابطه نیاز است. با توجه به اینکه هنوز نتیجه قطعی در این زمینه وجود ندارد، بهتر است از مکمل کلسیم به صورت متعادل استفاده شود و هرگز در مصرف این مکمل زیاده روی نکنید.

بیشتر پزشکان بر این باور هستند که استفاده از رژیم غذایی سالم و متعادل خطر بروز هر بیماری را در بدن تا حد زیادی کاهش می دهد. ورزش نیز کمک بزرگی برای حفظ سلامتی بدن است. در برخی موارد به دلیل کاهش بیش از اندازه برخی مواد در بدن باید از مکمل (مانند مکمل های حاوی کلسیم ) استفاده کنید.

با توجه به اینکه این مکملها مواد شیمیایی هستند بهتر است این مکملها را بر طبق دستورالعمل مصرف کنید و از مصرف بیش از اندازه آنها بپرهیزید. زیرا خطرات زیادی از جمله مسمومیت برای فرد رخ می دهد و در شرایط حاد خطر مرگ وجود دارد.

بارها شنیده اید که گفته اند مصرف مکملها را زیر نظر پزشک شروع کنید. زیرا پزشک با کنترل خون شما سطوح این مواد را اندازه گیری می کند و در صورت بالا رفتن این مواد بیش از حد مجاز مکمل مصرفی را قطع می کند. بنابراین می توان گفت پزشک بهترین منبع برای تصمیم به آغاز و یا قطع مکملها ( و در اینجا مکمل کلسیم) است.

علاوه بر این، مطالعات دیگری که در زمینه مکملهای حاوی کلسیم صورت گرفته اند این مطلب را خاطر نشان می کنند تا بدن از کمبود کلسیم رنج نبرد مصرف این مکملها هیچ سودی برای سلامتی ندارد.

محققان در این گونه تحقیقات بدین نتیجه رسیده اند، همانطور تا زمانی که سرما نخورده اید مصرف قرص سرماخوردگی اثری بر بدن ندارد، مصرف انواع مکمل نیز تا زمانی که بدن به کلسیم نیاز نداشته باشد سودی ندارد و نمی تواند از خطر پوکی استخوان جلوگیری به عمل آورد. به همین دلیل بهتر است قبل از مصرف هر مکملی ( و در اینجا مکمل های حاوی کلسیم) با پزشک مشورت کنید!

قرص کلسیم چیست؟

قرص کلسیم همان مکمل حاوی کلسیم است که به صورت قرص و یا کپسول در بازار دارویی وجود دارد. این مکمل در برندهای مختلف تولید می‌گردد و هر کدام از آنها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند. قبل از خرید قرص کلسیم ویژگی‌های آن محصول را به خوبی بخوانید. 

همانطور که پیشتر بدان اشاره شد، اگر می‌خواهید از قرص کلسیم استفاده کنید، بهتر است ابتدا با پزشک مشورت کنید تا شدت نیاز بدن شما مشخص گردد. هرگز خودسرانه مصرف قرص کلسیم را آغاز نکنید و یا به طور ناگهانی مصرف آن را کنار نگذارید.

osteocare

osteocare

مکمل کلسیم کربونات!

این مکمل یکی از محبوب ترین مکمل های حاوی کلسیم (با 40% کلسیم) است. همچنین ارزانترین نوع آن است که معمولا به عنوان آنتی اسید برای تسکین سوزش معده، سوهاضمه و ناراحتی معده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه این مکمل، مکملی معروف و محبوب است، ممکن است از این مکمل کلسیم استفاده کرده باشید. فراموش نکنید مکمل کلسیم دار را نباید با معده خالی مصرف کنید زیرا در بدن جذب نمی شود. برخی از افراد از این به عنوان مکمل های حاوی کلسیم استفاده نمی کنند،زیرا در صورت مصرف آن دچار یبوست  می شوند.

مکمل کلسیم سیترات!

این مکمل داری 20 درصد کلسیم است. سیترات به خوبی در معده خالی جذب می شود و یبوست ایجاد نمی کند. یکی از مشکلات این مکمل کلسیم این است که هر قرص آن حاوی کلسیم کمی است. بنابراین باید تعداد بیشتری را بخورید تا کلسیم مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

کلسیم سیترات حتی برای آن دسته از افرادی که اسید معده آنها به خوبی ترشح نمی شود به راحتی قابل هضم است. مصرف این مکمل  برای افراد مسن وبیمارانی که از چاقی رنج می برند توصیه می شود.

قرص کلسی پاور آرین سلامت سینا

calcipower

شربت کلسی فان رها فارم، مکمل کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین دی 3!

شربت کلسیم فارن رها فارم دارای کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین دی 3 است به همین دلیل گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که از کمبود مواد معدنی دیگر در بدن رنج می برند. این مکمل برای اهداف زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • موثر در انقباض عضلات
 • تنظیم سیستم ایمنی بدن
 • کمک به شکل گیری استخوانها
 • بهبود قوای جسمانی و ذهنی
 • رشد مو و حفظ سلامت دندانها
 • تنظیم اشتها و رفع سو هاضمه
 • کمک به تنظیم فشار خون بالا در زنان باردار

چه افرادی به مکمل های حاوی کلسیم نیاز دارند؟

توجه داشته باشید حتی اگر رژیم غذایی سالمی دارید اما دارای شرایط زیر هستید باید از این مکمل استفاده کنید:

 • گیاه خوار هستید! (ممکن است کلسیم مورد نیاز بدن شما تامین نشود)
 • محصولات لاکتوز دار را نمی توانید مصرف کنید و یا محصولات لبنی محدودی را مصرف می کنید!
 • از پوکی استخوان رنج می برید !(یکی از نشانه های کمبود کلسیم)
 • از مقادیر زیادی پروتین یا سدیم استفاده می کنید که باعث می شوند بدن شما کلسیم از دست بدهد!
 • به بیماریهای گوارشی مانند تورم دستگاه هاضمه و یا بیماری سلیاک که توانایی جذب کلسیم را در بدن شما کاهش می دهد، مبتلا هستید!

در هنگام مصرف مکمل های حاوی کلسیم به چه مواردی توجه کنیم؟

مواردی را که در هنگام مصرف مکمل های حاوی کلسیم باید در ذهن داشته باشید:

 • ممکن است مصرف این مکمل جذب برخی از مواد معدنی مانند آهن و زینک را به خطر بیاندازد.
 • کلسیم می تواند میزان جذب داروهای خاص مانند برخی از آنتی بیوتیک ها را کاهش دهد.

بنابراین بهتر است مسئله تداخل دارویی را در مصرف مکمل های حاوی کلسیم در نظر داشته باشید. اگر از عفونتهای شدید رنج می برد که بدن شما نیازمند آنتی بیوتیک است بهتر در مورد مصرف مکمل کلسیم با پزشک خود مشورت کنید.

نکته ای که همیشه آن را گوشزد می کنیم این است که هرگز مصرف مکملها خودسرانه آغاز نکنید. زیرا با این کار سلامتی خود را به خطر می اندازید. با تمامی این موضوعات، وجود کلسیم برای رشد بدن ضروری است. از هر مکملی که استفاده کنید کلسیم را وارد بدن خود می کنید و از اثرات آن سود می برید. اگر می خواهید از مکمل حاوی استفاده کنید بهتر است آنها را با ویتامین دی  مصرف کنید.ویتامین دی به جذب کلسیم کمک میکند.

نکات پایانی 

کلسیم برای سلامت استخوان‌ها، قلب، اعصاب و ماهیچه‌ها ضروری است و کمبود آن در زنان باردار می‌تواند منجر به سقط جنین یا زایمان زودرس شود. مصرف مکمل‌های کلسیم باید با مشورت پزشک صورت گیرد تا از بروز مشکلاتی مانند یبوست، سنگ کلیه و احتمالا افزایش خطر سرطان پروستات جلوگیری شود.

کلسیم را می‌توان از منابع غیرلبنی مانند سبزیجات، بادام و سویا تامین کرد. مکمل‌های کلسیم کربنات و سیترات دو نوع رایج این مکمل‌ها هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. استفاده از مکمل های ترکیبی حاوی کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین D3 نیز می‌تواند به بهبود وضعیت سلامت کمک کند. در نهایت، مصرف مکمل‌ها باید با دقت و طبق توصیه پزشک انجام شود تا از تداخلات دارویی و مصرف بیش از حد جلوگیری شود.

قرص کلسیمشما می توانید جهت خرید قرص کلسیم از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

سوالات پرتکرار در مورد مکمل های حاوی کلسیم

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در مورد مکمل های حاوی کلسیم پاسخ دهیم.

بهترین زمان مصرف قرص کلسیم d3

شما می توانید یک عدد قرص را صبح و یک قرص را شب مصرف کنید. در طول روز نباید بیش از 500 میلی گرم کلسیم مصرف کنید.

بهترین قرص کلسیم برای بانوان 

توصیه می شود بانوان برای حفظ سلامت استخوان های خود از قرص جوشان منیزیم و کلسیم پلاس یوروویتال و قرص استرانگ کلسیم هلث اید استفاده نمایند.

بهترین قرص کلسیم برای پوکی استخوان 

یکی از بهترین محصولاتی که برای جلوگیری از پوکی استخوان در بازار موجود است قرص آلگومد کلسیم + ویتامین د است.

قرص کلسیم ایرانی بهتره یا خارجی 

یکی از سوالات پرتکرار در مورد مکمل های حاوی کلسیم این است که آیا قرص کلسیم ایرانی بهتر است یا خارجی! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پاسخ به این سوال به ترجیحات شما بستگی دارد. هم برندهای ایرانی و هم به برندهای خارجی به استانداردهای بین المللی توجه دارند و مکمل های مفیدی را به بازار عرضه می کنند.

قرص کلسیم و ویتامین دی خارجی

برخی از بهترین مکمل های حاوی کلسیم خارجی عبارتند از: قرص اسئوکر ویتابیوتیکس و قرص استئوبان ویتاول!

[aparat id=’FTjlP’]

 •  
محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.