منو
سبد خرید شما

مولتی ویتامین

قرص سنتری میسیز فیفتی پلاس نیو سنتری 30 عددی
تامین ویتامین های مورد نیاز خانم های بالای 50 سال
272,500 تومان
قرص جینسان سان نچرال 30 عددی
کمک به سلامت عمومی بدن و تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن
297,000 تومان
کپسول مولتی ویتامین مینرال بانوان نیچرز پلنتی 60 عددی کپسول مولتی ویتامین مینرال بانوان نیچرز پلنتی 60 عددی
15
کپسول مولتی ویتامین مینرال بانوان نیچرز پلنتی 60 عددی
کمک به سلامت عمومی بدن, تامین ویتامین های موردنیاز بدن
347,438 تومان 408,750 تومان
قرص ویتامین سی 1000 با رزهیپ نیچرزپلنتی 60 عددی قرص ویتامین سی 1000 با رزهیپ نیچرزپلنتی 60 عددی
15
قرص ویتامین سی 1000 با رزهیپ نیچرزپلنتی 60 عددی
آنتی اکسیدان, کمک به تولید کلاژن سازی
243,950 تومان 287,000 تومان
کپسول مولتی ویتامین مینرال آقایان بالای 50 سال نیچرزپلنتی 60 عددی کپسول مولتی ویتامین مینرال آقایان بالای 50 سال نیچرزپلنتی 60 عددی
15
کپسول مولتی ویتامین مینرال آقایان بالای 50 سال نیچرزپلنتی 60 عددی
کمک به سلامت عمومی بدن، تامین ویتامین های مورد نیاز
361,335 تومان 425,100 تومان
قرص مولتی ویتامین و مینرال وان دیلی بانوان سان نچرال 30 عددی
کمک به سلامت عمومی بدن, تامین ویتامین های موردنیاز بدن
264,800 تومان
قرص نفروتنس رامونا 100 عددی قرص نفروتنس رامونا 100 عددی
12
قرص نفروتنس رامونا 100 عددی
حفظ سلامت عمومی بدن، قابل استفاده در بیماران کلیوی
137,192 تومان 155,900 تومان
مولتی ویتامین جویدنی کودک بایوبیسیکس نیچرزاونلی 30 عددی
15
مولتی ویتامین جویدنی کودک بایوبیسیکس نیچرزاونلی 30 عددی
کمک به رشد و تکامل کودک و تامین ویتامین ها و املاح مورد نیاز کودکان
180,625 تومان 212,500 تومان
قرص اسکای من ویت اسکای 30 عددی
تامین ویتامین ها و مواد مغذی بدن آقایان و کمک به حفظ سلامت بدن
228,900 تومان
قطره مولتی ویتامین ای ان دی آلتن 30 میلی
کمک به رشد و تکامل کودکان و بهبود عملکرد بینایی کودک
87,500 تومان
شربت مولتی ویتامین مینرال ابیان دارو توت فرنگی 250 میل
10
شربت مولتی ویتامین مینرال ابیان دارو توت فرنگی 250 میل
پیشگیری از خستگی ذهنی و جسمی و کمک به تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن 
117,720 تومان 130,800 تومان
قرص مولتی ویتامین با لوتئین نکستایل نکسوس 60 عددی قرص مولتی ویتامین با لوتئین نکستایل نکسوس 60 عددی
10
قرص مولتی ویتامین با لوتئین نکستایل نکسوس 60 عددی
تقویت سیستم ایمنی بدن و رفع کم خونی ناشی از فقر آهن 
347,274 تومان 385,860 تومان
قرص اکتی من ابیان دارو 30 عدد
تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز آقایان و افزایش انرژی 
179,850 تومان
قرص جوشان های درینک های هلث 10 عددی
کمک به سلامت عمومی بدن و تامین ویتامین های مورد نیاز بدن 
67,000 تومان
قرص جوشان مولتی ویتامین تندیس ویتا 20 عددی قرص جوشان مولتی ویتامین تندیس ویتا 20 عددی
15
قرص جوشان مولتی ویتامین تندیس ویتا 20 عددی
ارتقا سلامت عمومی بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن 
58,990 تومان 69,400 تومان
قرص اپتی وومن گلدن لایف
تقویت سیستم ایمنی بدن و کنترل کننده وزن و کاهش بافت چربی
418,560 تومان
شربت ویتوکید الحاوی 120 میلی شربت ویتوکید الحاوی 120 میلی
15
شربت ویتوکید الحاوی 120 میلی
تامین ویتامین ها برای حفظ سلامت قلب، مفاصل، بهبود عملکرد مغز و استحکام استخوان ها
38,913 تومان 45,780 تومان
مولتی ویتامین A تا Z بالای 50 سال یوروویتال 45 عددی
ویتامین ها و املاح مورد نیاز بانوان بالای 50 سال و رفع خستگی و انرژی بخش
382,500 تومان
شربت مولتی ویتامین مول ویت خوارزمی 200 میلی شربت مولتی ویتامین مول ویت خوارزمی 200 میلی
20
شربت مولتی ویتامین مول ویت خوارزمی 200 میلی
تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن و ارتقا سلامتی عمومی
65,400 تومان 81,750 تومان
نمایش 1 تا 24 از 255 (11 صفحه)
مولتی ویتامین


امروزه، استفاده از مکمل مولتی ویتامین مورد توجه قرار گرفته است و افراد تلاش می کنند با استفاده از این مکمل ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کنند. ویتامین ها بلوک های سازنده بدن هستند و نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی و کارآیی ارگان های مختلف در بدن دارند. این مکمل ها می توانند پاسخگوی نیاز بدن باشند و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهند.

مولتی ویتامین ها حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند که برای سلامتی و عملکرد طبیعی بدن ضروری هستند و ایمنی را برای رژیم غذایی ایجاد می کنند. مکمل های مولتی ویتامین یک راه عالی برای اطمینان از دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مناسب در رژیم غذایی روزانه شما هستند.

بیماری های ناشی از کمبود ویتامین

مطمئناً بیماری هایی وجود دارد که ناشی از کمبود مواد مغذی خاص در رژیم غذایی است. نمونه های کلاسیک عبارتند از اسکوربوت (به دلیل کمبود ویتامین C)، بری بری (ویتامین B1)، پلاگرا (ویتامین B3) و راشیتیسم (ویتامین D). مکمل های ویتامین به صورت فردی نیز ممکن است در موارد خاصی، مانند کمبود ناشی از تغذیه نامناسب طولانی مدت یا سوء جذب ناشی از عملکرد درست سیستم گوارشی بدن، ضروری باشد   .

چه کسانی ممکن است در معرض خطر کمبود مواد مغذی باشند؟

 برای کسانی که رژیم غذایی سالمی دارند، مولتی ویتامین ممکن است فواید کمی داشته باشد یا هیچ فایده ای نداشته باشد. یک رژیم غذایی که شامل مقدار زیادی میوه، سبزیجات، غلات کامل، منابع پروتئینی خوب و چربی های سالم باشد، باید بیشتر مواد مغذی مورد نیاز برای سلامتی را تامین کند. اما همه نمی توانند رژیم غذایی سالمی داشته باشند.

وقتی صحبت از ویتامین ها و مواد معدنی خاص می شود، برخی از افراد طبق معیارهای تعیین شده توسط آکادمی ملی پزشکی، کمتر از مقدار کافی دریافت می کنند. برای مثال، بیش از 90 درصد افراد کمتر از حد متوسط نیاز به ویتامین D و ویتامین E را تنها از منابع غذایی دریافت می‌کنند. گروه های خاصی در معرض خطر بیشتری برای کمبود مواد مغذی هستند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

افراد مسن

سالمندان به دلایل مختلف در معرض خطر دریافت ناکافی غذا هستند: مشکل در جویدن و بلع غذا، تجربه تغییرات طعم ناخوشایند ناشی از چندین دارو، یا گوشه گیری و تنهایی که می تواند اشتها را کاهش دهد. آنها همچنین در جذب ویتامین B12 از غذا مشکل دارند. آکادمی ملی پزشکی در واقع توصیه می کند که افراد بالای 50 سال از غذاهای غنی شده با ویتامین B12 استفاده کنند یا از قرص های ویتامین B12 استفاده کنند که بهتر از منابع غذایی جذب می شوند.

بارداری

دریافت فولات کافی و ویتامین B، به ویژه برای زنانی که ممکن است باردار شوند، مهم است، زیرا فولات کافی می تواند به کاهش خطر ابتلا به اسپینا بیفیدا یا آنسفالی کمک کند. برای اینکه فولات موثر باشد، باید در چند هفته اول بارداری مصرف شود، اغلب قبل از اینکه زن بفهمد باردار است. با این حال، نیمی از تمام بارداری ها برنامه ریزی نشده است. به همین دلیل است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کند که همه زنان در سنین باروری (15 تا 45 سال) روزانه 600 میکروگرم اسید فولیک مصرف کنند. این مقدار و سایر مواد مغذی مهم برای بارداری، آهن، کلسیم، ویتامین D و DHA در مولتی ویتامین های دوران بارداری موجود است.

داروهایی که باعث اختلال در جذب ویتامین می شوند

شرایط سوء جذب هر شرایطی که در هضم طبیعی اختلال ایجاد کند می تواند خطر جذب ضعیف یک یا چند ماده مغذی را افزایش دهد. بیماری هایی مانند:

 •  سلیاک
 • کولیت
 • اولسراتیو یا فیبروز
 •  کیستیک

جراحی‌هایی که بخش‌هایی از اندام‌های گوارشی را حذف می‌کنند، مانند انجام بای پس معده برای کاهش وزن یا روش ویپل که بسیاری از اندام‌های گوارشی را درگیر می‌کند.  بیماری هایی که باعث استفراغ زیاد یا اسهال می شوند می توانند از جذب مواد مغذی جلوگیری کنند. مصرف الکل می تواند از جذب مواد مغذی از جمله چندین ویتامین B و ویتامین C جلوگیری کند. داروهای خاص برخی از دیورتیک ها که معمولاً برای کاهش فشار خون تجویز می شوند، می توانند ذخایر منیزیم، پتاسیم و کلسیم بدن را تخلیه کنند. مهارکننده هایی که برای رفلاکس اسید و سوزش سر دل تجویز می شوند می توانند از جذب ویتامین B12 و احتمالاً کلسیم و منیزیم جلوگیری کنند. لوودوپا و کاربیدوپا که برای بیماری پارکینسون تجویز می شوند می توانند جذب ویتامین های B از جمله فولات، B6 و B12 را کاهش دهند.

نکته ای در مورد ویتامین D

بهترین راه برای دریافت ویتامین D کافی، مصرف مکمل است، زیرا دریافت مقدار کافی از طریق غذا سخت است. اگرچه برخی از غذاها با ویتامین D غنی شده اند، اما تعداد کمی از مواد غذایی حاوی آن به طور طبیعی هستند. مکمل های ویتامین D به دو شکل موجود هستند: ویتامین D2 "ارگوکلسیفرول" یا پیش ویتامین D و ویتامین D3 "کوله کلسیفرول". هر دو نیز اشکال طبیعی هستند که در حضور پرتوهای فرابنفش B (UVB) خورشید تولید می شوند، اما D2 در گیاهان و قارچ ها و D3 در حیوانات از جمله انسان تولید می شود.

تولید ویتامین D در پوست منبع طبیعی اولیه ویتامین D است، اما بسیاری از افراد به دلیل اینکه در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که نور خورشید در زمستان محدود است یا به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید محدود هستند، سطح آن کافی نیست. همچنین، افرادی که پوست تیره‌تری دارند، سطح ویتامین D خونی کمتری دارند، زیرا رنگدانه (ملانین) مانند یک سایه عمل می‌کند و تولید ویتامین D را کاهش می‌دهد.

کدام مولتی ویتامین را انتخاب کنم؟

مولتی ویتامین‌ها به اشکال مختلف (قرص، کپسول، مایعات، پودر) وجود دارند و به عنوان ترکیبی خاص از مواد مغذی ب کمپلکس، کلسیم با ویتامین D یا به‌عنوان یک مولتی ویتامین جامع بسته‌بندی می‌شوند.  

دلایل استفاده از مولتی ویتامین

 • رژیم غذایی محدودی دارم یا اشتهایم کم است به طوری که کمتر از حد معمول غذا می خورم.  
 • من بیش از یک هفته از یک رژیم غذایی محدود پیروی می کنم. این می تواند مانند یک رژیم غذایی مایع پس از یک عمل جراحی یا یک رژیم غذایی خودخواسته مانند رژیم غذایی با هدف کاهش وزن تجویز شود.
 • من شرایطی دارم که توانایی بدنم برای جذب مواد مغذی را کاهش می دهد (بیماری سلیاک، کولیت اولسراتیو) یا تحت عمل جراحی قرار گرفته ام که در جذب طبیعی مواد مغذی اختلال ایجاد می کند (جراحی بای پس معده، روش ویپل).
 • من به طور موقت نیاز به مواد مغذی افزایش یافته ام، مانند بارداری.
 • من خیلی شلوغ هستم و نمی توانم هر روز یک رژیم متعادل بخورم.

دلایلی که ممکن است به مولتی ویتامین نیاز نداشته باشد

 •  من خوب غذا می‌خورم، اما همیشه احساس خستگی می‌کنم (ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا بتواند علل احتمالی دیگر را بررسی کند).
 • من یک رژیم غذایی نسبتاً خوب می‌خورم، اما می‌خواهم سلامت خود را تا حد امکان بهبود بخشم، بنابراین دریافت مقداری مواد مغذی اضافی از یک ویتامین ضرری ندارد.
 • من پوکی استخوان دارم و به کلسیم بیشتری نیاز دارم، یا کم خونی ناشی از فقر آهن دارم و به آهن بیشتری نیاز دارم (در هر دو حالت، ممکن است فقط به مصرف آن مواد مغذی فردی نیاز داشته باشید تا یک مولتی ویتامین جامع).

اگر در مورد مصرف مولتی ویتامین مطمئن نیستید، ممکن است بخواهید با یک متخصص تغذیه ثبت شده مشورت کنید که می تواند رژیم فعلی شما را برای تعیین مواد مغذی از دست رفته ارزیابی کند. در آن زمان، پیشنهاداتی برای بهبود مصرف غذایی شما از این مواد مغذی ارائه می‌شود، یا در صورت عدم امکان، ممکن است یک یا چند ویتامین مکمل تجویز شود. در صورت تداخل احتمالی با داروها، همیشه پزشک خود را از تمام مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید مطلع کنید.

مولتی ویتامین و سلامت

هیچ بحثی وجود ندارد که مولتی ویتامین ها زمانی مهم هستند که نیازهای تغذیه ای تنها از طریق رژیم غذایی تامین نشود. بحث این است که آیا وقتی رژیم غذایی برای جلوگیری از کمبود مواد مغذی کافی است، به ویتامین‌ها نیاز است یا خیر. مهم است که به یاد داشته باشید که مولتی ویتامین به هیچ وجه نمی تواند جایگزین یک رژیم غذایی سالم و متعادل شود.

هدف اصلی یک مولتی ویتامین پر کردن شکاف های تغذیه ای است و تنها اشاره ای به مجموعه وسیعی از مواد مغذی سالم و مواد شیمیایی که به طور طبیعی در غذا یافت می شود را ارائه می دهد. نمی تواند فیبر یا طعم و لذت غذاها را ارائه دهد که برای یک رژیم غذایی بهینه کلیدی است. با این حال، مولتی ویتامین ها می توانند نقش مهمی ایفا کنند، زمانی که نیازهای تغذیه ای تنها از طریق رژیم غذایی تامین نشود.

چرا باید از مکمل های مولتی ویتامین استفاده کنیم؟

کمبود ویتامین ها در بدن زمینه ساز بروز مشکلات عصبی و جسمانی فراوانی می شود. به همین دلیل، کارشناسان سلامتی همواره به این موضوع تاکید می ورزند که پیروی از رژیم غذایی سالم بهترین روش برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. مطالعات نشان داده اند کمبود ویتامین ب 6 می تواند سبب بروز افسردگی و نوسانات خلقی شدید شود. از دلایل عمده ای که منجر به کمبود ویتامین ها در بدن می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابتلا به بیماری های مزمن مانند سرطان
 • ابتلا به اختلالات گوارشی
 • ابتلا به بیماری سندروم روده تحریک پذیر
 • مصرف بیش از اندازه غذاهای آماده

فواید این مکمل ها بر سلامتی کدامند؟

هدف اصلی از مصرف مکمل های حاوی ویتامین و مواد معدنی تامین نیاز بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف است. مصرف این مکمل ها فواید زیر را برای سلامتی در پی دارد:

 • افزایش سطوح انرژی بدن
 • جلوگیری از پیری پوست
 • جلوگیری از ابتلا به بیماری های مزمن
 • جلوگیری از نوسانات خلقی
 • رفع هوس های غذایی

آیا زنان باردار باید از کپسول مولتی ویتامین استفاده کنند؟

بارداری دوران ویژه ای برای زنان است، رشد درست جنین در این دوران به تغذیه مادر بستگی دارد. مطالعات متعددی در این زمینه انجام شده اند و همگی بر این امر تاکید می ورزند که کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در این دوران سبب می شود جنین به مشکلات مختلفی دچار شود. به طور مثال، فولیک اسید ویتامین مهمی است که باید زنان در دوران بارداری مصرف کنند. در غیر اینصورت مشکلاتی نظیر نقص در نخاع یا جمجمه جنین به وجود می آیند.  اما زنان باید مصرف این مکمل ها را زیر نظر پزشک آغاز کنند و در تمامی دوران بارداری تحت نظارت پزشک باشند.

چه کسانی نیاز مبرم به این مکمل ها دارند؟

کارشناسان بر این عقیده هستند برخی از افراد بیشتر از دیگران باید از مکمل های حاوی ویتامین ها استفاده کنند. در واقع؛ ساختار سلامتی و وضعیت جسمانی این افراد به گون های است که اگر ویتامین های لازم به آنها نرسد، در خطر مشکلات حادی قرار می گیرند. این افراد به شرح زیر هستند:

 • کهنسالان
 • زنانی که یائسه شده اند
 • زنان باردار
 • کودکان

مولتی ویتامین خارجی

همانطور که می دانید برندهای مختلف خارجی در بازار موجود هستند که شما می توانید برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن از آنها استفاده کنید. برندهایی که در ادامه معرفی می شوند همگی دارای تاییدیه از سازمان بهداشت جهانی هستند و شما می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید:

مکمل های حاوی ویتامین ها و مواد معدنی تمامی این برندها در سایت داروخانه آنلاین موجود هستند و شما می توانید آنها را سفارش دهید.

قرص مولتی ویتامین ایرانی

در کنار برندهای خارجی، برندهای ایرانی زیادی نیز وجود دارند که در زمینه تولید انواع مکمل های ویتامین ها و مواد معدنی مشغول به فعالیت هستند. از مهمترین برندهای ایرانی که تمامی مکمل های آنها در سایت داروخانه آنلاین موجود هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چه قرص های ویتامینی بخوریم

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید قرص مولتی ویتامین پرسیده می شود در این زمینه است که برای تامین نیاز بدن کدام قرص های حاوی ویتامین را بخوریم! بهتر است بدانید پاسخ به این سوال به شرایط بدنی خود توجه داشته باشید. به طور کلی، قرص هایی که در ادامه می آیند برای استفاده عموم مناسب هستند، با وجود این توصیه می شود قبل از استفاده با پزشک مشورت شود:

 • قرص انرژکس گلدن لایف
 • شربت ایمیونس ویتابیوتیکس 200 میل
 • قرص مولتی دیلی دکتر گیل
 • کپسول مولتی دیلی اوانسون
 • قرص اکتی وومن لیبرتی سوئیس

بهترین مارک مولتی ویتامین برای خانمها

با توجه به این موضوع که بانوان تا سنین 50 سالگی عادت ماهیانه را تجربه می کنند، استفاده از قرص های مولتی ویتامین برای بانوان ایده خوبی است. برخی از مکمل هایی که اثرات زیادی بر سلامتی بانوان دارند عبارتند از قرص اپتی وومن گلدن لایف و قرص اکتی وومن لیبرتی سوئیس! بانوان می توانند با مشورت پزشک مصرف این مکمل ها را آغاز کنند.

خرید مولتی ویتامین

اگر به دنبال قیمت قرص مولتی ویتامین هستید و یا می خواهید این مکمل ها را خریداری کنید، می توانید هم اکنون مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. کارشناسانی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار شما قرار می دهند و به شما کمک می کنند با توجه به شرایط سلامتی و بودجه ای که دارید بهترین مکمل ها را سفارش دهید.

داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :


سوالات متداول

بهترین زمان مصرف قرص مولتی ویتامین صبح و همراه با صبحانه است.

بله! قرص مولتی ویتامین مانند هر دارو و مکمل دیگری ممکن است باعث بروز عوارض جانبی شود که از مهمترین آنها می توان به مشکلات گوارشی از جمله اسهال و یبوست اشاره کرد.

 • به افزایش انرژی بدن کمک می کند. 
 • متابولیسم بدن را بهبود می بخشد. 
 • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
 • استرس و اضطراب را کاهش می دهد.

بله! اگر مکمل مولتی ویتامین حاوی ویتامین های گروه ب باشد از ریزش مو جلوگیری می نماید.